Anime και manga

Vesper

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εχω δει: Sailor Moon,Death Note,Naruto&Naruto Shippuden,Yu-gi-oh!,Pokemon,Elfen Lied.
εχω διαβασει:Naruto,Death Note,Yu-gi-oh,Shaman King

το Αγαπημενο μου ειναι το Death Note,ειδικα ο L!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Είδα το 1ο death note... ολίγων παπαριά φαίνεται, αλλά θα δούμε...
Μόνο παπαριά δεν είναι μπεμπη.
Είναι από τα λίγα ανιμ με καλό σενάριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μόνο παπαριά δεν είναι μπεμπη.
Είναι από τα λίγα ανιμ με καλό σενάριο
Καλογραμμενο αλλα υπερεκτιμημενο
Υπαρχει πληθωρα απο ανιμ με καλα δομημενο σεναριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εμένα δεν μ' αρέσει πάντως... θα δω στη συνέχεια... στο κάτω κάτω, μέχρι μεθαύριο κάτι πρέπει να 'χω να κάνω...:D

έδιτ: Α, έχει και πολύ λίγα επισόδεια...

έδιτ2, ώρα 11:53: Είμαι στο επισόδειο 7, still, είναι βαρετό και περισσότερο π@παριά.

έδιτ3, ίδια ώρα:
Μόνο παπαριά δεν είναι μπεμπη.
Είναι από τα λίγα ανιμ με καλό σενάριο

Μη μου πεις ότι το fma δεν έχει καλό σενάριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Καλά το DN είναι πιο ώριμο anime, άστο και δεέστο σε 2-3 χρόνια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
που εγκειται αυτη η ωριμοτητα για την οποια κανεις λογο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Στο ότι το target audience του Deathnote είναι 15-16 χρονών ενώ του fma 7+ :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εμένα δεν μ' αρέσει πάντως... θα δω στη συνέχεια... στο κάτω κάτω, μέχρι μεθαύριο κάτι πρέπει να 'χω να κάνω...:D

έδιτ: Α, έχει και πολύ λίγα επισόδεια...

έδιτ2, ώρα 11:53: Είμαι στο επισόδειο 7, still, είναι βαρετό και περισσότερο π@παριά.

έδιτ3, ίδια ώρα:

Μη μου πεις ότι το fma δεν έχει καλό σενάριο...
Δεν μου άρεσε το FMA,δηλαδή,οκ. Νταξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
για να δειτε το καλυτερο ανιμε σε σεναριο , απλα δειτε το
Monster




μερικες πληροφοριες (εννοειται το DN δεν πιανει μια μπρος του ... ουτε σε ποιοτητα ουτε σε ουσια )
Ειναι ψυχολογικο και αστυνομικο θριλερ .
Ειναι για μεγαλα παιδια .
δειτε και βαθμολογια ...

https://www.imdb.com/title/tt0434706/

Dr. Kenzou Tenma, a Japanese neurosurgeon, is one of the best doctors in Germany. He's respected by his peers, he's engaged and has a promising future. Tenma disagrees with hospital politics and sticks to his view that all human lives are equal and that no life is more important than another. One day he decides to work according to his own view on life and not follow hospital politics and he operates a young boy in critical condition, who arrived first, over the life of a politician. After this, Dr. Tenma's peers no longer have the same respect for him and his fiancée breaks up with him. But some time later, some of Tenma's peers are found murdered, his fiancée wants to get back together with him and he's appointed as head of the surgical department. 9 years later, the BKA is investigating a series of murders and one agent from the BKA suspects that Tenma is involved with the murders. Tenma starts to investigate after one of his patients is murdered and discovers that the murderer is someone from his past...

The best suspense/thriller in animation, PERIOD.


I've watched a lot of anime, I've read a lot of manga, but Monster has managed to blow all of my former "favorites" out of the water. It manages to combine everything that's great about thrillers, mysteries, character studies, and psychological dramas all at once. The writing is superior, the direction is fantastic, and the way the story builds is slow but undoubtedly engaging. If Alfred Hitchcock had ever endeavored to create a serial work, it would be something like this.

The characters are all lovingly and soulfully rendered, and the show never seems to fall into the traps that even the best anime do - that is: needless fanservice, forced comedy, or ludicrous violence.

In addition, get ready for a history lesson. This story deals more with the social and political annals of 20th century Eastern Europe - ACCURATELY - than most classes on the subject.

opening-ending [ame]https://www.youtube.com/watch?v=Ph8rdUo0B2M[/ame]
για κατεβασμα

https://www.mininova.org/tor/455596


και online

https://www.animecrazy.net/category/completed-anime-shows/monster/
το μανγκα

https://www.onemanga.com/Monster/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δεν ξέρω, μου φάνηκε απίστευτα ανιαρό σαν Anime.
Στην αρχή ήταν ωραίο αλλα μετά έγινε απίστευτα βαρετό. Τα twist του ήταν πολύ κούφια. Η ροή του απίστευτα αργή και οι χαρακτήρες κουραστικοί και βαρετοί.

Σαν να βλέπεις την δεύτερη σαιζόν Prisonbreak ένα πράγμα.

Χίλιες φορές καλύτερα το DN απο άποψη σεναρίου.

Γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Δεν ξέρω, μου φάνηκε απίστευτα ανιαρό σαν Anime.
Στην αρχή ήταν ωραίο αλλα μετά έγινε απίστευτα βαρετό. Τα twist του ήταν πολύ κούφια. Η ροή του απίστευτα αργή και οι χαρακτήρες κουραστικοί και βαρετοί.

Σαν να βλέπεις την δεύτερη σαιζόν Prisonbreak ένα πράγμα.

Χίλιες φορές καλύτερα το DN απο άποψη σεναρίου.

Γνώμη μου.

μιλας για διαφορετικο ανιμε ...
εκτος και αν εχεις διαφορετικο γουστο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
μιλας για διαφορετικο ανιμε ...
εκτος και αν εχεις διαφορετικο γουστο .


Για το Monster λέω.

Ε αλίμονο, αν είχαμε όλοι τα ίδια γούστα δεν θα χε πλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εμενα η σκεψη μου βρισκεται στο αντιθετο ακρο.
Στην αρχη το αντιμετωπισα επιφυλακτικα ,αλλα ειλικρινα ειναι το μονο ανιμ που εχω δει να εχει τετοια συνεπεια στην βελτιωση ανα επεισοδιο.
Ολοι οι χαρακτηρες διεπονταν απο βαθια ψυλογικη υποσταση , καθε σκηνη τους καλλιεργουσε με τοση προσοχη ωστε οταν κλιμακωθει το δραμα να εχει τεραστια επιδραση πανω στο ατομο που το βλεπει.Σε αντιθεση με κατι οπως το ντεθνοουτ , το μονστερ δεν εχει ουτε εναν στερεοτυπικο χαρακτηρα , που να ειναι εστω μονο σε ενα επεισοδιο , μονο ανθρωπους που δεινουν την αισθηση του ρεαλισμου εχει. Εδω δεν πρεπει να παραλειψω πως ο τροπος που ηταν σχεδιασμενοι , μονο πιο φρεσκους τους καθιστουσε.
Το animation ηταν εξαιρετικης ποιοτητας , και δεν λειπουν απο αυτο ορισμενες δημιουργηκες ελευθεριες , που σπανε τον παραδοσιακο τροπο αφηγησης.
Ουτε για δειγμα υπαρχουν τα ηλιθια στερεοτυπα που δεν λειπουν σχεδον απο κανενα ανιμ , πουθενα χαζοφατσες που κανουν καταχρηση ενος αστειου μεχρι θανατου.
Το μονο αρνητικο που εχω να παραθεσω σε κατι που θεωρω αριστουργημα , ειναι για μια σκηνη ολιγων λεπτων που εκρινα πως δεν υπηρχε λογος να προστεθει αυτο το κει , δεν προσέδωσε κατι καινουριο και ουτε εκανε τιποτα για να την ιστορια ως συνολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Καλά το DN είναι πιο ώριμο anime, άστο και δεέστο σε 2-3 χρόνια ;)

άλλα μου είπες...
Να τσεκάρεις και το Death Note οπωσδήποτε :no1:
:D τέσπα. Το συνέχισα. Δεν μου πολυαρέσει, αλλά άνιμ να' χουμε να βλέπουμε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εγώ ψάχνω το Skakugan no Shana τη δεύτερη σεζόν και δεν την βρίσκω ρε φούστη -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Να το κατεβασω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
άλλα μου είπες...

:D τέσπα. Το συνέχισα. Δεν μου πολυαρέσει, αλλά άνιμ να' χουμε να βλέπουμε...:P

Να το κατεβασω:P

Ε οκ δεν είχα δει ηλικία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Εγώ ψάχνω το Skakugan no Shana τη δεύτερη σεζόν και δεν την βρίσκω ρε φούστη -.-'
δεν χανεις και τιποτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Χάνω.
Εφόσον μου άρεσε το πρωτο θα μου αρέσει και το δεύτερο.
Γούστα λέγονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top