Anime και manga

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Είδα από το Σάββατο 29 επεισόδια fullmetal (σήμερα είδα 1, πάω για μερικά ακόμα)... δεν το πιστεύω αυτό που κάνω... έχει βγει brotherhood κι εγώ βλέπω το παλιό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Γιατί έχουν διαφορά; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Όσον αφορά τα anime/manga, είμαι κατά κάποιο τρόπο κινητή εγκυκλοπέδια (για ορισμένα βέβαια). Τα λατρεύω. :P

Γενικά δεν είμαι πολύ φαν των πολύ δημοφιλών. Δεν μ'αρέσει καθόλου το Naruto, και το Bleach μου άρεσε στην αρχή όμως μετά κατάντησε κουραστικό. Το One Piece ωστόσο το λατρεύω. Το Death Note και πάλι έχασε την γοητεία του, για μένα, όταν πέθανε ο L.

Μου αρέσουν περισσότερο manga/anime που συνδιάζουν πιο πολύ το συναίσθημα με την περιπέτεια. Το αγαπημένο μου anime είναι το Kanon 2006. Tο έχει ακούσει κανένας? Δεν είναι για όλους φυσικά, αφού είναι πιο πολύ μια μείξη μυστηρίου, δράματος και συναισθήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
One Piece ftw :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xαρά

Νεοφερμένος

Η xαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Όσον αφορά τα anime/manga, είμαι κατά κάποιο τρόπο κινητή εγκυκλοπέδια (για ορισμένα βέβαια). Τα λατρεύω. :P

Γενικά δεν είμαι πολύ φαν των πολύ δημοφιλών. Δεν μ'αρέσει καθόλου το Naruto, και το Bleach μου άρεσε στην αρχή όμως μετά κατάντησε κουραστικό. Το One Piece ωστόσο το λατρεύω. Το Death Note και πάλι έχασε την γοητεία του, για μένα, όταν πέθανε ο L.

Μου αρέσουν περισσότερο manga/anime που συνδιάζουν πιο πολύ το συναίσθημα με την περιπέτεια. Το αγαπημένο μου anime είναι το Kanon 2006. Tο έχει ακούσει κανένας? Δεν είναι για όλους φυσικά, αφού είναι πιο πολύ μια μείξη μυστηρίου, δράματος και συναισθήματος.

σορυ ρε κοπελια γτ επρεπε να μαθω οτι ο L πεθανεεε??:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
σορυ ρε κοπελια γτ επρεπε να μαθω οτι ο L πεθανεεε??:(
Μα γι'αυτό το έβαλα σε άσπρο χρώμα. :( Σορυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πειτε οτι θελετε αλλα ο Γιαγκαμι Λαιτ ειναι ανωτερος του Ελ ^_^

Το ποιο ΤΕΛΕΙΟ Ανιμε που εχω δει ποτε....Death Note συνιστω!!! χΔ

(btw,deite ayto.....διαβαστε αναποδα το yagami.Τι βγαινει? χΔ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
yaGAmI Im a Gay
ο Light είναι αδερφή, όχι ότι ο L πάει πίσω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
yaGAmI Im a Gay
ο Light είναι αδερφή, όχι ότι ο L πάει πίσω :p
Μη μιλάς έτσι για τον L μου σε παρακαλώ. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
yaGAmI Im a Gay
ο Light είναι αδερφή, όχι ότι ο L πάει πίσω :p

ουτε ο Ραιτο ουτε ο ρυουζακι ειναι αδερφες :P

Eternity ξεκιναει ενας μεγαλος ανταγωνισμος...Me Light u L :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
ουτε ο Ραιτο ουτε ο ρυουζακι ειναι αδερφες :P

Eternity ξεκιναει ενας μεγαλος ανταγωνισμος...Me Light u L :lol::lol:
L > Light. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

Nope,Light > L,Light killed L ;)

Αλλο ο μελλο και ο Ν,αυτη ειναι η νεα γενια...και ηταν και 2 εναντιον ενος....ΑΔΙΚΙΑ!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Nope,Light > L,Light killed L ;)

Αλλο ο μελλο και ο Ν,αυτη ειναι η νεα γενια...και ηταν και 2 εναντιον ενος....ΑΔΙΚΙΑ!:mad:
Nαι αλλά μην ξεχνάς ότι ο L τον είχε καταλάβει τον Light από την αρχή. :)

Αυτό, ναι, όντως.

Πάντως ο πιο σπαστικός χαρακτήρας πρέπει να είναι η Misa. Απορώ πώς ο Light κρατήθηκε να μην την γράψει στο τετραδιάκι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Nαι αλλά μην ξεχνάς ότι ο L τον είχε καταλάβει τον Light από την αρχή. :)

Αυτό, ναι, όντως.

Πάντως ο πιο σπαστικός χαρακτήρας πρέπει να είναι η Misa. Απορώ πώς ο Light κρατήθηκε να μην την γράψει στο τετραδιάκι. :P

Γιατι την ειχε αναγκη χΔ :lol:

Ναι,τον καταλαβε,σημασια ομως εχει το αποτελεσμα,οχι το τι καταλαβε ο καθενας..Δεν ειχε αποδειξεις.Με την ιδια λογικη και εγω μπορει να καταλαβω απο ενστικτο οτι ο Καραμανλης ειναι κλεφτοκοτας,αλλα για βαλε με να το αποδειξω...χΔ

Μη μ πεις ομως οτι αμφισβητεις τον Ραιτο σαν μυαλο :P

Μ'αρεσει σαν χαρακτηρας γιατι εχει πολλα κοινα με μενα χΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Γιατι την ειχε αναγκη χΔ :lol:

Ναι,τον καταλαβε,σημασια ομως εχει το αποτελεσμα,οχι το τι καταλαβε ο καθενας..Δεν ειχε αποδειξεις.Με την ιδια λογικη και εγω μπορει να καταλαβω απο ενστικτο οτι ο Καραμανλης ειναι κλεφτοκοτας,αλλα για βαλε με να το αποδειξω...χΔ

Μη μ πεις ομως οτι αμφισβητεις τον Ραιτο σαν μυαλο :P

Μ'αρεσει σαν χαρακτηρας γιατι εχει πολλα κοινα με μενα χΔ
Nαι, αλλά εγώ δεν θα είχα αντέξει βρε παιδί μου. Παλιοσυμφεροντολόγος. :P

Και πάλι το γεγονός ότι τον υποψιαζόταν λέει πολλά. Δεν είναι δα ευκόλο σ'όλοκληρη Ιαπωνία να βρεις τον Kira. :P

Of course not. Ελπίζω μόνο να μου δάνειζε το μυαλό του για λίγο (τώρα που δεν το χρειάζεται κιόλας) για να βγάλω κανένα 20000 στις πανελλήνιες. :P

Χμ. Δηλαδή είσαι και εσύ συμφεροντολόγος, εκμεταλευτής και πονηρό μυαλό? :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Nαι, αλλά εγώ δεν θα είχα αντέξει βρε παιδί μου. Παλιοσυμφεροντολόγος. :P

Και πάλι το γεγονός ότι τον υποψιαζόταν λέει πολλά. Δεν είναι δα ευκόλο σ'όλοκληρη Ιαπωνία να βρεις τον Kira. :P

Of course not. Ελπίζω μόνο να μου δάνειζε το μυαλό του για λίγο (τώρα που δεν το χρειάζεται κιόλας) για να βγάλω κανένα 20000 στις πανελλήνιες. :P

Χμ. Δηλαδή είσαι και εσύ συμφεροντολόγος, εκμεταλευτής και πονηρό μυαλό? :xixi:


Αντιδρω με ευκολια σε πολυ δυσκολες καταστασεις και εχω ενα κομματι απο το μυαλο του :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Αντιδρω με ευκολια σε πολυ δυσκολες καταστασεις και εχω ενα κομματι απο το μυαλο του :P:P:P
Δεν έχω πρόβλημα να μου το δανείσεις. Τουλάχιστον για αύριο που γράφω Λατινικά. :P Αλλά και το δικό μου καλό είναι μωρέ.

Τέλος πάντων. :xixi: Τουλαχιστον ο L είχε περισσότερη φάση. Ο άλλος για ρίξει ένα χαμογέλο έπρεπε να γκρεμιστεί κανένας φούρνος..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raiNja

Νεοφερμένος

Ο Σεργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Στυλίδα (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα να μου το δανείσεις. Τουλάχιστον για αύριο που γράφω Λατινικά. :P Αλλά και το δικό μου καλό είναι μωρέ.

Τέλος πάντων. :xixi: Τουλαχιστον ο L είχε περισσότερη φάση. Ο άλλος για ρίξει ένα χαμογέλο έπρεπε να γκρεμιστεί κανένας φούρνος..:P


Αυτο ακριβως το προβλημα εχω και εγω...ολοι μ οι φιλοι μ λενε να χαμογελω πιο συχνα γιατι δεν μου παει να χω ξινισμενα μουτρα..με χαμογελο γινομαι ομορφος λενε(ΑΜ ΔΕ χΔ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Eternity-

Νεοφερμένος

Η -Eternity- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Αυτο ακριβως το προβλημα εχω και εγω...ολοι μ οι φιλοι μ λενε να χαμογελω πιο συχνα γιατι δεν μου παει να χω ξινισμενα μουτρα..με χαμογελο γινομαι ομορφος λενε(ΑΜ ΔΕ χΔ)
Α εγώ είμαι το άκρως αντίθετo. Κοντεύω να αποκτήσω πρόωρες ρυτίδες από το πολύ χαμόγελο. :P

Τέλος πάντων, ας μην βγαίνουμε off..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top