Anime και manga

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Σεμνάααα......
-----------------------------------------
Το κανα άσπρο να μη φαίνεται. Το Kimi Ga Nozomu Eien το χετε δει; Μιας και λέμε για shojo.
Και πιο συγκεκριμένα για shojo που προέκυψαν από hentai games.
ΡΕ ΣΥ! ΣΕΜΝΑ ΕΙΠΑΜΕ! ΠΩΣ ΜΙΛΑΣ ΕΤΣΙ;;;;!!!!!
-----------------------------------------
Κάποιος έγραψε στο "ρώτα τον άλλο" και μου κόλλησε: Fullmetal Alchemist ή FMA...

Oρίστε: https://www.youtube.com/watch?v=LtI_8bs1fv8 στο εβδομο λεπτό.


Γιατί δεν κοιμάμαι ακόμα;

Να το... είδα τα 3 πρώτα επεισόδια της 2ης σεζόν και τη ταινία, Conqueror of Shamballa
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν θυμαμαι ποιος ειπε για το kimi, παντως το εχω δει και θα το ξαναεβλεπα ανετα.(επειδη εχω ξεχασει μερικα σημεια.)
Ομορφο, το προτεινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Άσχετο αλλα σχετικό.
Έχει κάνει κανείς σας ποτέ Cosplay; Γενικά γίνονται events στην Ελλάδα; Νομίζω κάποτε είχα πετύχει ένα Θεσσαλονίκη. Ξέρει κανείς τιποτα;

ρίξε μια ματιά στο animeplanet.gr, είχα πάει μια φορά σε ένα που διοργάνωνε/αν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
η σειλορ-μουν μετραει;:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Άσχετο αλλα σχετικό.
Έχει κάνει κανείς σας ποτέ Cosplay; Γενικά γίνονται events στην Ελλάδα; Νομίζω κάποτε είχα πετύχει ένα Θεσσαλονίκη. Ξέρει κανείς τιποτα;

Τσεκαρε στο anime.gr ενα ειδικο section που εχει για cosplay και πικς των μελων απο τα διαφορα ηβεντς.
Μερικα ειναι γουαο.:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
ρίξε μια ματιά στο animeplanet.gr, είχα πάει μια φορά σε ένα που διοργάνωνε/αν

Και μόλις πρόσεξα ότι αύριο(25) έχουν anime cosplay πάρτυ στο dasein :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Ναι, κάτι διοργανώνουν εκεί στο animeplanet. Είμαι και mod εκεί τρομάρα μου αλλά δε πολυκοιτάω τέτοια θέματα γιατί δε με ενδιαφέρουν πολύ. Πάντως είχα δει pics από κάτι παλιότερα cosplay events που χανε κάνει και πλάκα είχανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
oh my god!!οχι sailormoon!!χαμος γινεται εκει μεσα...
γιατι;:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Κάποιος έγραψε στο "ρώτα τον άλλο" και μου κόλλησε: Fullmetal Alchemist ή FMA...
Ω ,ναι !!Απλά θεικό .Και ιδιαίτερα η νέα έκδοση του anime με καλύτερη ποιότητα εικόνας . . .να μην αναφέρω το τραγούδι της καινούργιας έκδοσης που είναι απλά τέλειο .Πάντως αν θες κατέβασέ το -αξίζει :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Ω ,ναι !!Απλά θεικό .Και ιδιαίτερα η νέα έκδοση του anime με καλύτερη ποιότητα εικόνας . . .να μην αναφέρω το τραγούδι της καινούργιας έκδοσης που είναι απλά τέλειο .Πάντως αν θες κατέβασέ το -αξίζει :no1:

Είχαν πεί ότι θα ακολουθήσει ακριβώς το manga και.. @@. Άσταδιαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Είχαν πεί ότι θα ακολουθήσει ακριβώς το manga και.. @@. Άσταδιαλα.

Μα το manga ακολουθούν πλεον.
Το manga ακολουθούσε και το πρώτο FMA μέχρι ένα σημείο (και κάτι fillers)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
κατι ασχετο:ποια η διαφορα των OVA ΑΠΟ ΤΑ OAV???:hmm:

το ίδιο είναι ^^

οου, κάποιος είπτε ότι είναι Mod στο animeplanet? ποιος από όλους είσαι? xD

lol πάντως το cosplay party είναι δυστυχώς στην Αθήνα :/ δεν έχω πάει σε κανένα της θεσσαλονίκης λόγω του ότι όλοι φίλοι μου είχαν κάτι να κάνουν. Βαριόμουν να πάω μόνη xD πάντως υπάρχουν και καλά cos από έλληνες. Κυρίως είναι αυτοί από Αθήνα :P

όσο για το FMA, εγώ δε το συνέχισα ακόμη xD αξίζει η μπα? δηλαδή δεν ακολουθεί καθόλου το manga?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ω ,ναι !!Απλά θεικό .Και ιδιαίτερα η νέα έκδοση του anime με καλύτερη ποιότητα εικόνας . . .να μην αναφέρω το τραγούδι της καινούργιας έκδοσης που είναι απλά τέλειο .Πάντως αν θες κατέβασέ το -αξίζει :no1:

OXE.
Ultra gay.
Το πρωτο οπενινγκ του αρχικου φμα ειναι ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟ.
κιμι νο τενε κιρισαιτε (8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
οου, κάποιος είπτε ότι είναι Mod στο animeplanet? ποιος από όλους είσαι? xD

Ο Lost Reflection είμαι. Mod στο section της μουσικής. Γιατί από anime δε ξέρω και πολλά. Όχι ότι από μουσική ξέρω. Αλλά είμαι καλό παιδί και με βάλανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Μα το manga ακολουθούν πλεον.
Το manga ακολουθούσε και το πρώτο FMA μέχρι ένα σημείο (και κάτι fillers)
ΜΗ μιλάς για fillers !!!:mad:Ειλικρινά ,στο Naruto με τα φίλερς τα είχα παίξει !!Ό,τι χαζομάρα μπορεί να σκεφτεί ο ανθρώπινος νους ειναι εκεί !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ο Lost Reflection είμαι. Mod στο section της μουσικής. Γιατί από anime δε ξέρω και πολλά. Όχι ότι από μουσική ξέρω. Αλλά είμαι καλό παιδί και με βάλανε.

ωωω σε έχω δει xD

ΜΗ μιλάς για fillers !!!:mad:Ειλικρινά ,στο Naruto με τα φίλερς τα είχα παίξει !!Ό,τι χαζομάρα μπορεί να σκεφτεί ο ανθρώπινος νους ειναι εκεί !!

όου συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!! Αυτά δεν είναι fillers... το άλλο flashback στο flashback γιατί το έκανε και αυτό!! Ειλικρινά γιατί τόσα fillers? αφού το manga είναι πολύ μπροστά!!!θα βάλουν που θα βάλουν πόσα επεισόδια για μία μάχη... εγώ πάντως το έχω σταματήσει πια (τo shippuden) μπορεί κάποιοι να είναι αντίθετοι με αυτό που θα πω, αλλά δεν θα έπρεπε να δω το naruto :/ μπορώ να πω ότι μέχρι ένα σημείο με άρεζε πολύ το παραδέχομαι, μέχρι τα chuunin exams μ'άρεζε. Και κάποια άλλα σημεία ήταν καλά. Και αν ήταν για fillers τουλάχιστον ας βάζανε περισσότερα τα υπόλοιπα τα παιδιά και όχι συνέχεια την ομάδα του Naruto, δε θυμάμαι και το νούμερο. Το manga το έχω σταματήσει επίσης, όχι ότι το διάβαζα από την αρχή αλλά κάποια chapters ήταν ενδιαφέροντα :/


α μπορώ να σχολιάσω κάτι? υπάρχουν άτομα που έχουν αρχίσει το naruto και δε βλέπουν τίποτα άλλο, το έχουν τελειώσει πχ πάνε στα shippuden και λένε ότι όλα τα υπόλοιπα anime είναι μάπα. Δε το κάνουν φυσικά όλοι οι naruto φαν, αλλά υπάρχουν άτομα. Μα γιατί το κάνουν αυτό? Αφού δεν έχουν δει κάτι άλλο? Πώς τα κρίνουν...

υπάρχουν και άτομα που βαθμολογούν anime που δε τα έχουν δει καν. πχ στο animeplanet στο Kaiji το έχουν βάλει 1 γιατί πιστεύουν ότι το σχέδιο είναι χάλια. Δε σε αρέσει, δε το βλέπεις, δε το βαθμολογείς. Και εμένα με φαινόταν παράξενο το σχέδιο, το είδα όμως και ξετρελάθηκα. Έγινε ένα από τα αγαπημένα μου... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ναι τα fillers στο Naruto (και στο Bleach) δεν παλευότανε.
Αλλα στο FMA ήταν ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πολυ χαζοχαρουμενο το ναρουτο , δεν μ'αρεσει
Οταν το μπλιτσ δεν εχει φιλερς ειναι ικανοποιητικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheoO

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top