Anime και manga

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εννοώ ότι έχουν κοινά στοιχεία στο πως αποδίδεται η ιστορία και είναι σχετικά ώριμο anime σαν το Death Note, το Code Geass είδα μισό ep και το βαρέθηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αγορασα σημερα τον πρωτο τομο του death note στα ελληνικα και ειναι απλα...ΕΘΙΣΤΙΚΟ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αγορασα σημερα τον πρωτο τομο του death note στα ελληνικα και ειναι απλα...ΕΘΙΣΤΙΚΟ!:D

E είσαι για μούτζες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
E είσαι για μούτζες.

Μπορω να το κατεβασω και απο το web στα αγγλικα,αλλα αλλο πραγμα ειναι το υλικο και αλλο το οπτικο στο pc ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Υπάρχει και στα αγγλικά σε διάφορα κομιξάδικα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Fun του Bleach και του FMA, παμε και σε Death Note, oταν κατεβει η &*$΅%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Fun του Bleach και του FMA, παμε και σε Death Note, oταν κατεβει η &*%

Καλα ρε συ,ολα τα volumes τα κατεβαζεις σε μια?:P.Εμενα το 2ο μου πηρε 4 λεπτα να κατεβει :/

Υπάρχει και στα αγγλικά σε διάφορα κομιξάδικα.:P

Σιχαινομαι φρικτα οτι εχει επεξεργαστει απο Αμερικανους!Τα κοβουν ολα :p

Fan scans ftw :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Τετράδιο θανάτου.

Το είδα στο comicdom και γελούσα ένα τέταρτο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εννοώ ότι έχουν κοινά στοιχεία στο πως αποδίδεται η ιστορία και είναι σχετικά ώριμο anime σαν το Death Note, το Code Geass είδα μισό ep και το βαρέθηκα...

Όχι, καμία σχέση. Το Monster θα μπορούσε ανετότατα να μην είναι Anime αλλα μια σειρά τύπου Prison Break (ακόμα και το prison break είναι πολύ πιο anime απο το Monster). Το Death Note έχει πολλά υπερβολικά στοιχεία (όπως και κάθε anime). Το Monster (spoiler) σχεδόν κανένα.

Το Geass έχει ωραία πλοκή πάντως, ξαναδώστου μια ευκαιρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
όπα είδα κάπου sayonara zetsubou sensei! από τα αγαπημένα μου! καλά το τι σπόντες πετάει! και έχει τρελό γέλιο! από τα κορυφαία anime parody. και το zoku ήταν φοβερό και το goku.

ένα το οποίο το συστήνω ανεπιφύλακτα είναι το Gintama!!!!! φοβερό!!! τρελό γέλιο!! και τα σοβαρά τα σημεία είναι φοβερά!!

εμ, το d gray man άρχισε να με αρέσει εξαιτίας του manga. είναι αρκετά ενδιαφέρον.
πρόσφατα άρχισα και το .hack, αρκετά ενδιαφέρον ^^

Τελείωσα και το Minami-ke και το Minami-ke Okawari και τώρα πάω για το Okaeri και τα OVA.

Και ένα το οποίο τα έσπασε!!! Kaiji!! Απλά φοβερό!! Πρωτοτυπία. Αυτός ο άνθρωπος απορώ πώς το σκέφτηκε όλο αυτό. Και μη σνομπάρετε το σχέδιο, γιατί έχω δει βαθμολογίες από Έλληνες σε ένα από τα πιο γνωστά ελληνικά site σε σχέση με anime, και του βάλανε 1 χωρίς να το έχουν δει καν. Εγώ του έβαλα 9 ^^

Kurozuka, αν και είναι κάπως βαρύ. Αρκετά ενδιαφέρον. Υπάρχει και με ελληνικούς υπότιτλους ^^

Yamato Nadeshiko Shichi Henge - βλέποντας το σχέδιο στην αρχή δε με ενθουσίασε, λέω πάρα πολύ shoujο αλλά κάθησα και το είδα. τρελόοοο γέλιο!! η πρωταγωνίστρια είναι απλά θεική ^^

FLCL και Lucky Star - είναι κάποια από τα αγαπημένα μου αν και αυτά είναι κλασσικά γνωστά.

Mouryou No Hako - με την αφορμή της μετάφρασης που κάνει η αδερφή μου άρχισα να το βλέπω και πραγματικά είναι φοβερό. αλλά γιατί 13 επεισόδια?

Axis Power Hetalia ή Hetalia Axis Power - θεικό!!! διάβαζα το web manga και ενθουσιάστηκα με την ιδέα του anime. φοβερό. χώρες από όλο το κόσμο σε χαρακτήρες? απλά φοβερό. Μπορώ να πω ότι η Ελλάδα τα σπάει, αν και περιμένουμε ακόμα την εμφάνιση του στο anime.

μπορούμε να πούμε και για ταινίες έτσι? το Toki wo Kakeru Shoujo ή The girl who leapt through time είναι από τις πιο φοβερές που έχω δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Το κορυφαίο anime parody είναι το Azumanga Daioh και δεν αλλάζω γνώμη:P
Και μόνο που ο Kimura Sensei είναι μόνιμα με το στόμα ανοιχτό.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Που τα βλέπετε αυτά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αστο καλυτερα αυτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
A! Κατάλαβα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
ωωω SoZi αν ψάξεις....έχει πάρα πολλά site, αλλά εγώ κατεβάζω κυρίως με torrent.

το azumanga daioh, δε το έχω δει ακόμη ΤΤ.ΤΤ έχει μια κατάρα, κάθε φορά που θέλω να το δω κάτι γίνεται με το torrent και...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Aπο ποια αποψη δεν σ αρεσε; Το σεναριο, το ανιμεησιον, το οτι ηταν αργο;

Anime προσωπικά βλέπω για την τέλεια δουλειά που κάνουν από όλες τις πλευρές. Εικόνα, ήχο, ιστορία. Δεν με ενδιαφέρει αν προς το τέλος είχε το μήνυμα που είχε όταν το έβλεπα με το ζόρι για να φτάσω εκεί.


07-Ghost - επιτέλους οι dattebayades βγάζουν κάτι καλό, ως τώρα τουλάχιστον.

Το Pandora Hearts είναι πολύ ωραίο επίσης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Και εγώ έβλεπα anime παλιά. Το τελευταίο anime που είδα ήταν το Paranoia Agent(χρόνια τώρα) και μάλιστα είδα το μισό γιατί κατέστρεψα το δίσκο στο οποίο το είχα και δε το τελειώσα ποτέ. Δε θα έλεγα ότι έχω δει πολλά anime και αφού το παράτησα το άθλημα δεν έχω δει κανένα από τα "καινούρια" και πολύ δημοφιλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Κατεβάζω το Shakugan no Shana:D
Την έχω σταμπάρει καιρό αυτή την σειρά οπότε είπα να την κατεβάσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Κατεβάζω το Shakugan no Shana:D
Την έχω σταμπάρει καιρό αυτή την σειρά οπότε είπα να την κατεβάσω:P

δεν μου αρεσε και πολυ....ειδα τον πρωτο κυκλο και μετα το βαρεθηκα
-----------------------------------------
όπα είδα κάπου sayonara zetsubou sensei! από τα αγαπημένα μου! καλά το τι σπόντες πετάει! και έχει τρελό γέλιο! από τα κορυφαία anime parody. και το zoku ήταν φοβερό και το goku.

ένα το οποίο το συστήνω ανεπιφύλακτα είναι το Gintama!!!!! φοβερό!!! τρελό γέλιο!! και τα σοβαρά τα σημεία είναι φοβερά!!

εμ, το d gray man άρχισε να με αρέσει εξαιτίας του manga. είναι αρκετά ενδιαφέρον.
πρόσφατα άρχισα και το .hack, αρκετά ενδιαφέρον ^^

Τελείωσα και το Minami-ke και το Minami-ke Okawari και τώρα πάω για το Okaeri και τα OVA.

Και ένα το οποίο τα έσπασε!!! Kaiji!! Απλά φοβερό!! Πρωτοτυπία. Αυτός ο άνθρωπος απορώ πώς το σκέφτηκε όλο αυτό. Και μη σνομπάρετε το σχέδιο, γιατί έχω δει βαθμολογίες από Έλληνες σε ένα από τα πιο γνωστά ελληνικά site σε σχέση με anime, και του βάλανε 1 χωρίς να το έχουν δει καν. Εγώ του έβαλα 9 ^^

Kurozuka, αν και είναι κάπως βαρύ. Αρκετά ενδιαφέρον. Υπάρχει και με ελληνικούς υπότιτλους ^^

Yamato Nadeshiko Shichi Henge - βλέποντας το σχέδιο στην αρχή δε με ενθουσίασε, λέω πάρα πολύ shoujο αλλά κάθησα και το είδα. τρελόοοο γέλιο!! η πρωταγωνίστρια είναι απλά θεική ^^

FLCL και Lucky Star - είναι κάποια από τα αγαπημένα μου αν και αυτά είναι κλασσικά γνωστά.

Mouryou No Hako - με την αφορμή της μετάφρασης που κάνει η αδερφή μου άρχισα να το βλέπω και πραγματικά είναι φοβερό. αλλά γιατί 13 επεισόδια?

Axis Power Hetalia ή Hetalia Axis Power - θεικό!!! διάβαζα το web manga και ενθουσιάστηκα με την ιδέα του anime. φοβερό. χώρες από όλο το κόσμο σε χαρακτήρες? απλά φοβερό. Μπορώ να πω ότι η Ελλάδα τα σπάει, αν και περιμένουμε ακόμα την εμφάνιση του στο anime.

μπορούμε να πούμε και για ταινίες έτσι? το Toki wo Kakeru Shoujo ή The girl who leapt through time είναι από τις πιο φοβερές που έχω δει.
gintama και sayonara zetsoubou sensei ειναι απλα φοβερα!!!!κ το Nadeshiko shichi henge τα σπαει!!!μηπως ξερει κανεις που μπορω να δω το zoku sayonara zetsoubou sensei online for free??δεν το βρισκω...επεισης death note τελειο!!!ειχε και μια σκηνη που μου θυμισε κατι απο τα θρησκευτικα!!!SPOILER:εκει που ο L επλυνε τα ποδια του Light στη βροχη λιγο πριν πεθανει μου θυμησε τον Χριστο που επλυνε τα ποδια των μαθητων του πριν την σταυρωση!!φοβερη ομοιοτητα ήτυχαιο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Α ναι ξέχασα τις ταινίες :P Εί δε μου το πρότεινες εσύ εγώ σε ρώτησα αν έχεις torrent :D

από ταινίες: Spirited Away, Princess Mononoke, Howl's moving castle, Akira.. ένα άλλο με μια μητέρα που έγινε δράκαινα και το παιδί του την έψαχνε πως λέγεται, θυμάσαι; Το έβλεπα συνέχεια μικρή και με έχει σημαδέψει.

μονονοκε πωπω τι με θυμησες νομιζα πως αυτην τηνταινια την ηξερα μονο εγω νομιζα πως ηταν αγνωστη......αυτα τα παιδικα πραγματικα συνεπαιρνουν με την φαντασια τουσ...καταπληκτικα...εγω εβλεπα ντρεηκ και dragonball δεν ξερω αν θεωροθντα μανγκα και επισης τις γνωστες ταινιες το κινουμενο καστρο και πωσ το λεγαν το ταξιδη στην χωρα των θαυματων κατι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top