Anime και manga

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εχω μιλησει για το Serial Experiments Lain η οχι ακομα;
Οσοι δεν το εχετε δει, δειτε το ΑΜΕΣΑ.
Ειναι ο,τι πιο απιστευτο εχω δει.
Βεβαια, για οσους προτιμανε τα λιγο μαλακοειδη χαζοχαρουμενα ανιμε, δεν ειναι οτι καλυτερο. :P Ειναι λιγο κουραστικο και slow paced mindf*ck anime. Υπεροχο ομως. Απιστευτο. Καταπληκτικο. Μπορω να πω μου αφησε κατι πολυ ιδιαιτερο.

Επισης, ενα εχω να πω. Μακρια απο το Ah! My Goddess! Ειναι ΑΘΛΙΟ.

Οποιος θελει να δει οτι πιο ηλιθιο υπαρχει, ας τσεκαρει Puni Puni Poemi και φυσικα την υστατη μαλαγκια Bobobobo (δε θυμαμαι ποσα Bo ειναι).

Αρχισα και το Chobits προσφατα, ενδιαφερουσα πλοκη φενεται οτι θα εχει στην συνεχεια, ειμαι ακομη στο 8 και τα περισσοτερα επς ηταν χασιμο χρονου, περαν των 2 πρωτων. Αλλα περναει η ωρα ευχαριστα παρολαυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Το serial experiments lain είναι εμετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εχω μιλησει για το Serial Experiments Lain η οχι ακομα;
Οσοι δεν το εχετε δει, δειτε το ΑΜΕΣΑ.
Ειναι ο,τι πιο απιστευτο εχω δει.
Βεβαια, για οσους προτιμανε τα λιγο μαλακοειδη χαζοχαρουμενα ανιμε, δεν ειναι οτι καλυτερο. :P Ειναι λιγο κουραστικο και slow paced mindf*ck anime. Υπεροχο ομως. Απιστευτο. Καταπληκτικο. Μπορω να πω μου αφησε κατι πολυ ιδιαιτερο.

Επισης, ενα εχω να πω. Μακρια απο το Ah! My Goddess! Ειναι ΑΘΛΙΟ.

Οποιος θελει να δει οτι πιο ηλιθιο υπαρχει, ας τσεκαρει Puni Puni Poemi και φυσικα την υστατη μαλαγκια Bobobobo (δε θυμαμαι ποσα Bo ειναι).

Αρχισα και το Chobits προσφατα, ενδιαφερουσα πλοκη φενεται οτι θα εχει στην συνεχεια, ειμαι ακομη στο 8 και τα περισσοτερα επς ηταν χασιμο χρονου, περαν των 2 πρωτων. Αλλα περναει η ωρα ευχαριστα παρολαυτα.
Η Lain τα σπάει,είναι μαμάτη υπόθεση:D
Το Ah! My Goddess! αντίθετα έχει τρελά ηλίθιο σενάριο....:P
Εμένα μου αρέσουν τα Rurouni Kenshin,τα έχω δει όλα τα έχω όλα τα tankubon και τις ταινίες!!:D:D:D:D Μου αρέσει και το Azumanga Daioh γιατί είναι τρελά καμένο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Το serial experiments lain είναι εμετικό.

Το εχεις δει ολο;
Αν οχι, δεν μπορεις να κρινεις το συγκεκριμενο ανιμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
12-13 επεισόδια? ναί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Το serial experiments lain ακολουθει την νοοτροπια του elfen lied οταν πρόκειται για την βια?
Διαφωνω με το Ah! My Goddess , εχει καρδια και χιουμορ , αν παντα νομιζα οτι ηταν υπερεκτιμημενο.
Οσο αναφορα το Chobits επειδη το μανγκα εβγαινε συγχρονος με το ανιμ , το αποτελεσμα ητανε να παρει μια κατευθυνση (το ανιμ) προς το χειροτερο
Μπορω να πω οτι το Rurouni Kenshin ειναι αρκετα ωραιο , ειδικα τα ονα , η ταινια ητανε λιγακι απογοητευτικη.
Στο θεμα του τι βλεπω εχω να πω οτι προσφορα ειδα λιγα επεισοδια του gilgamesh --> εξαιρετικα ανιαρο και κλισε
Βλέπω τώρα το Monster.
Είμαι 7ο κάπου επισόδειο. Προς το παρόν δεν μου χει κινήσει το ενδιαφέρον. Γίνεται ενδιαφέρον πιο μετά ή να το παρατήσω απο τώρα;
Οχι απλα ενδιαφερον , ισως το καλυτερο ανιμ που υπαρχει εκει εξω (ναι το εννοω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν το έχεις δει ακόμα;

Το κατέβασα, το είδα (με τα χίλια ζόρια κάπως, κολλούσε και δεν συγχρονιζόταν οι υπότιτλοι με τα ιαπωνικά και μου έσπασε τα νεύρα!) και μπορώ να πω ότι ήταν ωραίο.

Αυτο λεω ρε, οτι ειδα το επ που κυκλοφορησε:P
Και σε μενα τα ιδια εκανε μπαη δε γουεη, ηταν .mkv και ετρωγε φλασιες το zoom player και πηγαινε πιο μπροστα ο ηχος και τσαντιζομουν.
Αλλα με καποιον μαγικο τροπο εφτιαξε αργοτερα.

Το α! μαη γκοντες μου εχουν πει οτι εχει να κανει με εναν που θελει να παρει πιτσα και παιρνει στο θεο, κατι τετοιο.
Απ'την υποθεση καταλαβαινεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
12-13 επεισόδια? ναί

Aπο ποια αποψη δεν σ αρεσε; Το σεναριο, το ανιμεησιον, το οτι ηταν αργο;

Το serial experiments lain ακολουθει την νοοτροπια του elfen lied οταν πρόκειται για την βια?

Καμια επαφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Οχι σε αυτο τωρα το πανε απο την αρχη και θα ακολουθησουν το manga, δεν ειναι συνεχεια του προηγουμενου.


Ναι, τώρα που το είδα το κατάλαβα.
Είδα και την φάτσα του Father.
Απλά αναρωτιέμαι πως θα το δέσουν, γιατί δεν νομίζω να πούνε, << ξέρετε αυτά που είδατε, ξεχάστε τα>>.

Ωραίο φαίνεται, με το ίδιο απίστευτο humor και animation και εφέ και απ'όλα.

Αλλα μόνο και μόνο για τις σκηνές με τον Alex Louis Armstrong και για τους υπέροχους μύες του, αξίζει.


Θα δούμε.

Το Serial Experiments Lain ήταν κορυφαίο. Ήταν τόσο καλά δεμένο σε animation, μουσική και υπόθεση. Καμία σχέση με το elfen lied που ήταν βίαιο, είχε ωραία μουσική, ψιλοσυμπαθητική υπόθεση αλλα ήταν η ΚΛΑΨΑ η ίδια και είχε άθλιο τέλος (και το ίδιο και το manga).

Το Ah! My Godess δεν το αγγίζω μόνο και μόνο λίγο τίτλου.
Το Love Hina! πάλι ήταν άθλιο, σαν να βλέπεις βραζιλιάνικο σε Anime.

Τα Full Metal Panic απο την άλλη, ήταν και τα δύο ΚΟΡΥΦΑΙΑ. Ειδικά το fumofu είναι απο τα αγαπημένα μου.

Το Code Geass ήταν και αυτό συμπαθητικό και θύμιζε αρκετά Death Note. Το Monster είναι απίστευτα βαρετό αλλα θέλω να μάθω τι γίνεται στο τέλος. To Rurunin Kenshin είναι πολύ ωραίο, ισορροπημένο αστείο και σοβαρό, το βλέπω ακόμα και το Blassreiter, πέρα απο τα βυζιά της Amanda, μου φάνηκε πολύ μέτριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
το φτιαχνει αλλη εταιρια οποτε δεν υπαρχει λογος να το συνδεσουν με το παλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εχω μιλησει για το Serial Experiments Lain η οχι ακομα;
Οσοι δεν το εχετε δει, δειτε το ΑΜΕΣΑ.
Ειναι ο,τι πιο απιστευτο εχω δει.
Βεβαια, για οσους προτιμανε τα λιγο μαλακοειδη χαζοχαρουμενα ανιμε, δεν ειναι οτι καλυτερο. :P Ειναι λιγο κουραστικο και slow paced mindf*ck anime. Υπεροχο ομως. Απιστευτο. Καταπληκτικο. Μπορω να πω μου αφησε κατι πολυ ιδιαιτερο.

Επισης, ενα εχω να πω. Μακρια απο το Ah! My Goddess! Ειναι ΑΘΛΙΟ.

Οποιος θελει να δει οτι πιο ηλιθιο υπαρχει, ας τσεκαρει Puni Puni Poemi και φυσικα την υστατη μαλαγκια Bobobobo (δε θυμαμαι ποσα Bo ειναι).

Αρχισα και το Chobits προσφατα, ενδιαφερουσα πλοκη φενεται οτι θα εχει στην συνεχεια, ειμαι ακομη στο 8 και τα περισσοτερα επς ηταν χασιμο χρονου, περαν των 2 πρωτων. Αλλα περναει η ωρα ευχαριστα παρολαυτα.

Το κατέβασα να το δω τώρα το πάσχα. Επιτέλους τελείωσα με One piece XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Δεν τελειωσες, ακομη βγαινουν eps :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Παντα ειχα μια απεχθεια προς τα ongoing. Προτιμω αυτα που εχουν στανταρ επεισοδιακια και κατα προτιμηση οχι πολλα. Το fma ηταν μια εξαιρεση:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Δεν τελειωσες, ακομη βγαινουν eps :P

Όσα έχουν βγει εννοώ αμάν :p Τώρα βλέπω κάθε κυριακή το νέο ep που βγαίνει :p

Btw είδα το πρώτο ep από το Lain, πολύ ωραία η ιστορία, το μόνο που δεν μάρεσε ήταν το ending που είναι σαν να ακούς Ξυλούρη στα Ιαπωνικά :lol::lol::lol:

Όχι πείτε μου, φτυστός ο Ξυλούρης δεν είναι;

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=-Pe_HqCeggg"]https://www.youtube.com/watch?v=-Pe_HqCeggg[/ame]

:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Υπερβολές....Ο Ξυλούρης είναι πιο μελωδικός:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Εχω μιλησει για το Serial Experiments Lain η οχι ακομα;
Οσοι δεν το εχετε δει, δειτε το ΑΜΕΣΑ.
Ειναι ο,τι πιο απιστευτο εχω δει.
Βεβαια, για οσους προτιμανε τα λιγο μαλακοειδη χαζοχαρουμενα ανιμε, δεν ειναι οτι καλυτερο. :P Ειναι λιγο κουραστικο και slow paced mindf*ck anime. Υπεροχο ομως. Απιστευτο. Καταπληκτικο. Μπορω να πω μου αφησε κατι πολυ ιδιαιτερο.

Επισης, ενα εχω να πω. Μακρια απο το Ah! My Goddess! Ειναι ΑΘΛΙΟ.

Οποιος θελει να δει οτι πιο ηλιθιο υπαρχει, ας τσεκαρει Puni Puni Poemi και φυσικα την υστατη μαλαγκια Bobobobo (δε θυμαμαι ποσα Bo ειναι).

Αρχισα και το Chobits προσφατα, ενδιαφερουσα πλοκη φενεται οτι θα εχει στην συνεχεια, ειμαι ακομη στο 8 και τα περισσοτερα επς ηταν χασιμο χρονου, περαν των 2 πρωτων. Αλλα περναει η ωρα ευχαριστα παρολαυτα.
το Lain ειναι περιεργο ανιμε.ειδα λιγα επεισοδια.τελεια πλοκη αλλα σε καποια σημεια χανομουν και ετσι το παρατησα.το gintama ειναι μια πολυ ωραια κομωδια και την συνιστω ανεπιφυλακτα:Pτο χει δει κανεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εχω δει μερικα επεισοδια του gintama , νταξει εχει ωραια αισθηση του τι ειναι αστειο αλλα δεν προσφερει τιποτα καινουριο στο χωρο για να το εχω σε υψηλη εκτιμηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Το SEL είναι πολύ ψυχεδελικό ακόμα και για τα γούστα μου, τελικά θα δω το monster που σεναριακά είναι κοντινό στο Death Note διάβασα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το SEL είναι πολύ ψυχεδελικό ακόμα και για τα γούστα μου, τελικά θα δω το monster που σεναριακά είναι κοντινό στο Death Note διάβασα...

Ναι έτσι λένε όλοι.
Μούφες κάπως. Το μόνο κοινό που εχουν είναι οτι και στα δυο παίζουν ντετέκτιβς.
Πιο κοντά στο death note είναι το Code Geass imho (και έχει και όπως το Death Note το υπερ- στοιχείο)

Το SEL πάντως ΠΡΕΠΕΙ να το δεις μέχρι το τέλος για να καταλάβεις τι γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Εχω δει μερικα επεισοδια του gintama , νταξει εχει ωραια αισθηση του τι ειναι αστειο αλλα δεν προσφερει τιποτα καινουριο στο χωρο για να το εχω σε υψηλη εκτιμηση
ειναι δυσκολο να βρεις κατι προτοτυπο στις μερες μας.παντως αξιζει για τις τρομερες ατακες.κατι πρωτοτυπο που εχω δει και φοβερα αστειο ειναι το sayonara zetsoubou sensei.ποια ειναι η γνωμη σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top