AIDS

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Φιλε μου υπαρχει διαφορα γιατι σε μπουρδελα-στουντιο πρεπει να πραγματοποιειται υγειονομικος ελεγχος. Μια πορνη του δρομου ειναι προφανες οτι δεν ελεγχεται απο κανεναν:P Και αντικειμενικα οταν υπαρχει προφυλαξη ο κινδυνος ειναι παρα πολυ μικρος. Επισης στους ''οικους'' δεν επιτρεπεται με τιποτα το σεξ χωρις προφυλαξη ενω οι πορνες του δρομου (που μεγαλο μερος τους ειναι ναρκωμανεις) επειδη εχουν τραγικη αναγκη τα χρηματα δεχονται και χωρις...

Ε οκ, οι νόμοι των μπουρδέλων δεν τηρούνται και με τόση ευλάβεια όσο λες. :P
Διάβασε κάποια στιγμή το «μπουρδέλο» του Ηλία Πετρόπουλου που είναι ουσιαστικά μια λαογραφική μελέτη περί των ελληνικών οίκων ανοχής και θα καταλάβεις τι εννοώ. Ουσιαστικά είναι η ανατομία της ελληνίδας πουτάνας και του μπουρδέλου και δείχνει τον τρόπο που λειτουργούσαν - και λειτουργούν - και το, μεγάλης αξίας, κοινωνικό έργο της πουτάνας. Ακούγεται αστείο, αλλά αν διαβάσει κανείς Ηλία Πετρόπουλο καταλαβαίνει ότι ο κόσμος του Υπογείου είναι αυτοί που, παραδόξως, διατηρούν την κοινωνική ισορροπία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
@Στο διάολο πάμε
όχι κοπέλα μου, δεν στενοχωριέμαι! Γίνομαι έξαλλη. Δεν είναι δυνατόν να δίνεις "άφεση αμαρτιών" λόγω χαζομάρας σ' αυτά τα δίποδα από την στιγμή που η χαζομάρα τους όπως λες, γίνεται αιτία αποκλεισμού και εξευτελισμού κοινωνικών ομάδων. Είναι ΣΥΝΥΠΕΥΘΥΝΟΙ σε όσα τραβάνε οι οροθετικοί (και όχι μόνο αυτοί, οι ευαίσθητες όπως λέμε κοινωνικές ομάδες γενικότερα) σε αυτή τη χώρα. Μαζί με τον κρατικό-εξουσιαστικό συρφετό φυσικά. Ε σκάστε τώρα στην κοπέλα 14.340 ευρώ και ξεφτυλιστείτε πανευρωπαϊκώς σαϊνια. Η Ελλάδα έχει παράδοση στο να καταδικάζεται και να (αυτο)εξευτελίζεται για υποθέσεις παραβίασης των ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Πρόσφατα μπήκε στο ενεργητικό της ακόμη μία καταδίκη,για τον αποκλεισμό των ομόφυλων ζευγαριών από το σύμφωνο συμβίωσης .

Έχεις απόλυτο δίκιο δεν το συζητώ. Παρόλο που βρήκε το δίκιο της στο τέλος (και ευτυχώς) πιστεύω ότι την έπληξε ψυχολογικά!
Κάποια στιγμή πρέπει στην Ελλάδα να μάθουμε να δεχόμαστε το διαφορετικό και την αλλαγή....ακόμη τα φοβόμαστε! Πρέπει να μάθουμε να έχουμε ενσυναίσθηση...να βάζουμε τον εαυτό μας στη θέση του άλλου και να αναρωτιόμαστε! Δυστυχώς όσα πρόστιμα και να φάνε αυτά τα αποβράσματα η κοπέλα δεν θα δικαιωθεί πλήρως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Nαι αλλά είναι λύση αυτή? Να (κανεις οτι) λυπάσαι, και να δικαιολογείς τον εαυτό σου λέγοντας πως αυτή η συμπεριφορά δεν πρόκειται να αλλάξει?
τον εαυτό σου ρώτα! εσύ είπες ότι αυτή η συμπεριφορά δεν πρόκειται να αλλάξει. σκοπίμως σου απάντησα έτσι, για να δεις ότι η ατάκα "ποτέ" στέκεται πάντα σαν δικαιολογία νομιμοποιώντας εμμέσως στην συνείδηση την αποδοχή τέτοιων συμπεριφορών και συνεισφέροντας ουσιαστικά στην αδρανοποίησή μας. Αν δεν κουνήσεις το δαχτυλάκι σου, προφανώς και δεν θα αλλάξει ποτέ τίποτα, αν πάψεις όμως να είσαι αδρανής απέναντι στην αδικία, μπορείς να αλλάξεις από "κάτι" έως "πολλά". (ίσως και τα πάντα; φιλοσοφικό και μακροπρόθεσμο το ερώτημα αλλά παραμένει ανοιχτό).

Ε οκ, οι νόμοι των μπουρδέλων δεν τηρούνται και με τόση ευλάβεια όσο λες. :P
Διάβασε κάποια στιγμή το «μπουρδέλο» του Ηλία Πετρόπουλου που είναι ουσιαστικά μια λαογραφική μελέτη περί των ελληνικών οίκων ανοχής και θα καταλάβεις τι εννοώ. Ουσιαστικά είναι η ανατομία της ελληνίδας πουτάνας και του μπουρδέλου και δείχνει τον τρόπο που λειτουργούσαν - και λειτουργούν - και το, μεγάλης αξίας, κοινωνικό έργο της πουτάνας. Ακούγεται αστείο, αλλά αν διαβάσει κανείς Ηλία Πετρόπουλο καταλαβαίνει ότι ο κόσμος του Υπογείου είναι αυτοί που, παραδόξως, διατηρούν την κοινωνική ισορροπία.

πραγματικά δεν περίμενα να βρω εδώ μέσα αναγνώστη του Πετρόπουλου! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε οκ, οι νόμοι των μπουρδέλων δεν τηρούνται και με τόση ευλάβεια όσο λες. :P
Διάβασε κάποια στιγμή το «μπουρδέλο» του Ηλία Πετρόπουλου που είναι ουσιαστικά μια λαογραφική μελέτη περί των ελληνικών οίκων ανοχής και θα καταλάβεις τι εννοώ. Ουσιαστικά είναι η ανατομία της ελληνίδας πουτάνας και του μπουρδέλου και δείχνει τον τρόπο που λειτουργούσαν - και λειτουργούν - και το, μεγάλης αξίας, κοινωνικό έργο της πουτάνας. Ακούγεται αστείο, αλλά αν διαβάσει κανείς Ηλία Πετρόπουλο καταλαβαίνει ότι ο κόσμος του Υπογείου είναι αυτοί που, παραδόξως, διατηρούν την κοινωνική ισορροπία.

Το αν δεν τηρουνται δεν αφορα τον πελατη αλλα το μπουρδελο οποτε και η ευθυνη πεφτει καθαρα στο τελευταιο μιας και μπορει να κινδυνεψουν ζωες. Νταξ οσον αφορα το θεμα δεν το εχω ψαξει διεξοδικα οποτε για τις συγκεκριμενες πορνες θα δω και το ντοκιμαντερ πρωτα να αντιληφθω τι πραγματικα συνεβει.
Σχετικα με το βιβλιο ακουγεται ενδιαφερον;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Το αν δεν τηρουνται δεν αφορα τον πελατη αλλα το μπουρδελο οποτε και η ευθυνη πεφτει καθαρα στο τελευταιο μιας και μπορει να κινδυνεψουν ζωες. Νταξ οσον αφορα το θεμα δεν το εχω ψαξει διεξοδικα οποτε για τις συγκεκριμενες πορνες θα δω και το ντοκιμαντερ πρωτα να αντιληφθω τι πραγματικα συνεβει.
Σχετικα με το βιβλιο ακουγεται ενδιαφερον;)

Ρε παιδί μου, δες το ντοκιμαντέρ και μετά εκφράζεις γνώμη, αφού δεν το έχεις ψάξει όπως λες γιατί γράφεις? Για να γεμίζει η σελίδα με μαλακίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε παιδί μου, δες το ντοκιμαντέρ και μετά εκφράζεις γνώμη, αφού δεν το έχεις ψάξει όπως λες γιατί γράφεις? Για να γεμίζει η σελίδα με μαλακίες?

Χαλαρωσε κοπελια δεν με ξερεις και απο χθες:P Ποια εισαι εσυ και θα κρινεις τι ειναι μαλακιες και τι οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Και δεν καταλαβαινω το υφακι σου. Να μιλας πιο κοσμια;)


Για να εκφράσεις γνώμη για κάτι, πρέπει να το γνωρίζεις.
Και ποστάρω ένα ντοκιμαντέρ και λέω "δείτε το να μάθετε τι ακριβώς έγινε" και ενδεχομένως μετά να γίνει και κουβέντα πάνω στα συμπεράσματα του ντοκιμαντέρ. Τονίζω μάλιστα ότι ο μέσος πολίτης έχει άγνοια γύρω από τα θέματα που πραγματεύεται (γι' αυτό και η πολιτική σκοπιμότητα που υπήρχε από πίσω από την υπόθεση έπιασε τόπο).
Και στα καπάκια, έρχεσαι και επιβεβαιώνεις αυτή την άγνοια που προανέφερα.
Και ξαναεπισημαίνω "δείτε το ντοκιμαντέρ γιατί η κουβέντα είναι γεμάτη λάθη".
Και με αγνοείς ξανά.
Ε όταν γυρνάω και σου λέω επί προσωπικού ότι δεν έχεις ιδέα και το παραδέχεσαι και ο ίδιος, μου λες να μιλάω "πιο κόσμια" επειδή σου λέω το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ? Οτι δηλαδή λες μαλακίες? Ε προφανώς ρε φίλε αφού δεν το έχεις ψάξει, λες μαλακίες. Και μην μου το παίζεις θιγμένος τώρα, παραδέξου το, αυτή είναι η αλήθεια. Αν κάτσεις να το δεις αυτό το ρημάδι το ντοκιμαντέρ θα το καταλάβεις και μόνος σου. Αμάν με τον καθωσπρεπισμό εδώ μέσα. Δεν είπα τίποτα παράλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να εκφράσεις γνώμη για κάτι, πρέπει να το γνωρίζεις.
Και ποστάρω ένα ντοκιμαντέρ και λέω "δείτε το να μάθετε τι ακριβώς έγινε" και ενδεχομένως μετά να γίνει και κουβέντα πάνω στα συμπεράσματα του ντοκιμαντέρ. Τονίζω μάλιστα ότι ο μέσος πολίτης έχει άγνοια γύρω από τα θέματα που πραγματεύεται (γι' αυτό και η πολιτική σκοπιμότητα που υπήρχε από πίσω από την υπόθεση έπιασε τόπο).
Και στα καπάκια, έρχεσαι και επιβεβαιώνεις αυτή την άγνοια που προανέφερα.
Και ξαναεπισημαίνω "δείτε το ντοκιμαντέρ γιατί η κουβέντα είναι γεμάτη λάθη".
Και με αγνοείς ξανά.
Ε όταν γυρνάω και σου λέω επί προσωπικού ότι δεν έχεις ιδέα και το παραδέχεσαι και ο ίδιος, μου λες να μιλάω "πιο κόσμια" επειδή σου λέω το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ? Οτι δηλαδή λες μαλακίες? Ε προφανώς ρε φίλε αφού δεν το έχεις ψάξει, λες μαλακίες. Και μην μου το παίζεις θιγμένος τώρα, παραδέξου το, αυτή είναι η αλήθεια. Αν κάτσεις να το δεις αυτό το ρημάδι το ντοκιμαντέρ θα το καταλάβεις και μόνος σου. Αμάν με τον καθωσπρεπισμό εδώ μέσα. Δεν είπα τίποτα παράλογο.

Σου λεω να μιλας πιο κοσμια γιατι δεν με νοιαζει αν στο σιναφι σου μιλατε ετσι μεταξυ σας εμενα ομως δεν μου αρεσει να μου μιλανε με αυτο τον τροπο ατομα που ουτε καν ξερω και τα οποια δεν ενοχλησα. Δεν σου εδωσα δικαιωμα δηλαδη. Οσον αφορα το θεμα οταν ειχε ξεκινησει η υποθεση ειχα παρακολουθησει το τι ειχε συμβει και ειχα την εντυπωση οτι ηταν πορνες-ναρκομανεις του δρομου. Μαλλον θα μπερδευτηκα καπου γιατι διαβασα για ''παρανομο'' οικο ανοχης και ειπα την γνωμη μου. Επιπλεον το θεμα λεει: AIDS. Oπωτε τι σε πειραζει εσενα αν ανοιξε και μια αλλη συζητηση εστω και αν η αφορμη δεν ηταν ''σωστη''; Αμα εχεις και αλλο προβλημα επι προσωπικου θεματος στειλε πμ δεν χρειαζεται να τα γραφεις εδω:P Ενταξει ''φιλη'';
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Σου λεω να μιλας πιο κοσμια γιατι δεν με νοιαζει αν στο σιναφι σου μιλατε ετσι μεταξυ σας εμενα ομως δεν μου αρεσει να μου μιλανε με αυτο τον τροπο ατομα που ουτε καν ξερω και τα οποια δεν ενοχλησα. Δεν σου εδωσα δικαιωμα δηλαδη. Οσον αφορα το θεμα οταν ειχε ξεκινησει η υποθεση ειχα παρακολουθησει το τι ειχε συμβει και ειχα την εντυπωση οτι ηταν πορνες-ναρκομανεις του δρομου. Μαλλον θα μπερδευτηκα καπου γιατι διαβασα για ''παρανομο'' οικο ανοχης και ειπα την γνωμη μου. Επιπλεον το θεμα λεει: AIDS. Oπωτε τι σε πειραζει εσενα αν ανοιξε και μια αλλη συζητηση εστω και αν η αφορμη δεν ηταν ''σωστη''; Αμα εχεις και αλλο προβλημα επι προσωπικου θεματος στειλε πμ δεν χρειαζεται να τα γραφεις εδω:P Ενταξει ''φιλη'';

Οχι, δεν έχω τίποτα προσωπικό μαζί σου για να σου στείλω πμ, δεν με ενδιαφέρει αν δεν γνωριζόμαστε, λέω απλώς την αλήθεια χωρίς περικοκλάδες και στολίδια, με κάθε ειλικρίνεια.
Και η αλήθεια είναι αυτή : ότι έγραψες μαλακίες. Το να κάτσω να σου γράψω γιατί είναι μαλακίες αυτά που έγραψες θα μου πάρει σεντόνια και δεν χρειάζεται να το κάνω, την στιγμή που στο ντοκιμαντέρ και στην ιστοσελίδα του υπάρχουν όλα τα στοιχεία για να καταλάβεις και μόνος σου γιατί έγραψες μαλακίες. Θέμα γνώσης είναι καθαρά. Δεν λέω τίποτα παράλογο, πρέπει να ξέρεις 5 πράγματα πάνω στο θέμα, και αφού τα μάθεις μετά τοποθετείσαι. Εσύ θες να κάνεις το αντίθετο, γι' αυτό και πέφτεις σε λάθη. Δεν φταίω εγώ αν σε ενοχλεί η αλήθεια. Παραδέξου την σαν ενήλικος άνθρωπος και μην το κάνεις θέμα. Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Είναι προφανές ότι τα πάντα γίνανε για το θεαθήναι!!
Εγώ εκνευρίζομαι που κυνηγάνε μόνο τις δύσμοιρες τις κοπέλες και όχι αυτούς που τις πήδηξαν! Γιατί αυτόν που είναι ήδη πεσμένος πρέπει να τον ρίξουν ακόμα πιο κάτω??!!
Θα τους έβγαζα το καπέλο εάν τις μαζεύαν για έλεγχο και μετά τις βοηθούσαν να θεραπευτούν και να καλυτερέψουν τις ζωές τους!Αυτοί αντίθετα τις φυλάκιζαν και τις συμπεριφέρονταν σαν σκουπίδια! Τις διαχώριζαν από την υπόλοιπη κοινωνία χαρακτηρίζοντάς τες ως ''αρρώστια'' και ντροπή! (ότι γίνεται και με τα γκέτο στην Αμερική). Η αστυνομία μπαγλαρώνει κόσμο με το έτσι θέλω και τον καταδικάζει αντί να τον βοηθήσει!


Υ.Γ @pop corn.... Όταν δεν μιλάς κόσμια χάνεις το δίκιο σου!Ο καθένας είναι ελεύθερος να εκφράσει την άποψή του όσο λάθος ή σωστή είναι αυτή! Το να αντιδράς υπερβολικά δεν θα βγάλει πουθενά, μόνο θα εκνευριστείς και εσύ και ο συνομιλητής σου και τελικά δεν θα καταφέρεις να του ''περάσεις'' αυτό που θες! Άλλωστε προθυμοποιήθηκε από μόνος του να δει το ντοκυμαντέρ! Δεν υπήρχε λόγος να του επιτεθείς! Δεν μετράει μόνο το τι λες αλλά και το πως το λες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Υ.Γ @pop corn.... Όταν δεν μιλάς κόσμια χάνεις το δίκιο σου!Ο καθένας είναι ελεύθερος να εκφράσει την άποψή του όσο λάθος ή σωστή είναι αυτή! Το να αντιδράς υπερβολικά δεν θα βγάλει πουθενά, μόνο θα εκνευριστείς και εσύ και ο συνομιλητής σου και τελικά δεν θα καταφέρεις να του ''περάσεις'' αυτό που θες! Άλλωστε προθυμοποιήθηκε από μόνος του να δει το ντοκυμαντέρ! Δεν υπήρχε λόγος να του επιτεθείς! Δεν μετράει μόνο το τι λες αλλά και το πως το λες! :)

Δεν επιτέθηκα σε κανέναν ούτε αντέδρασα υπερβολικά. Ειπα το αυτονόητο. Και το είπα με τον πιο σαφή και αυθόρμητο τρόπο. Αυτή την σάπια αντίληψη ότι θα πρέπει να μιλάμε σαν παρθενόπες μην τυχόν και θιχτεί ο άλλος επειδή θέλει πάντα να έχει δίκιο, ή να εκφράζει ό,τι του κατέβει χωρίς να δέχεται κριτική, δεν την συμμερίζομαι. Προφανώς και ο καθένας είναι ελεύθερος να λέει την γνώμη του, αυτό δεν σημαίνει ότι αυτόματα αυτό που λέει έχει και αξία. Νομίζω είναι κι εμένα δικαίωμα μου να ασκώ κριτική και να στηλιτεύω ό,τι θεωρώ πρωτοφανώς ανόητο. Γιατί είναι ανόητο να θες να έχεις γνώμη για κάτι χωρίς να γνωρίζεις γι' αυτό, κι όταν ακριβώς για αυτό τον λόγο λες μαλακίες να θίγεσαι που σου λένε την αλήθεια ωμά και χωρίς να σου χαϊδεύουν το αυτί. Είναι δε, ανώριμο να μην το παραδέχεσαι από εγωισμό και να αερολογείς περί "κόσμιας συμπεριφοράς" (sic). Ουτε έβρισα το παιδί, ούτε το χαρακτήρισα (δεν το ξέρω κιόλας) , του είπα απλώς το προφανές : ότι εφόσον δεν ξέρει 5 πράγματα για την υπόθεση (και όχι μόνο για αυτήν, αλλά και για την προστασία προσωπικών δεδομένων) λέει μαλακίες. Τι πιο λογικό και πασιφανές? Απλούστατα, κανείς οταν έχει άδικο, δεν το παραδέχεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Το τεστ Elisa μπορεί να γίνει γρήγορα δωρεάν και ανώνυμα μέσα σε 20 λεπτά στο Athens checkpoint στο Μοναστηράκι. Φιλικό περιβάλλον δε μοιάζει με ιατρείο.
Το τεστ Elisa έχει 0.1 % πιθανότητα σφάλματος κάι ανιχνεύει το αντισώματα στον ιό από δείγμα σάλιου. Αν κάι η παραγωγή των αντισωμάτων ποικίλει χρονικά από άτομο σε άτομο μέσα σε. 3 μήνες σίγουρα θα μπορείτε να ξερετε αν είστε φορέας. Η έγκαιρη διάγνωση αποτελεί καταλυτικό παράγοντα στη πορεία της μετέπειτα ζωής ενός ατόμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos1111

Νεοφερμένος

Ο Nikos1111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ο Ιοσ AIDS παρατηρήθηκε αρχικα στους γκει και στα πρεζονια,στην αμερικη.
Ο τροπος για να κωλλησεις είναι να ερθεις σε σεξουαλικη επαφη με καποιο ατομο που να εχει AIDS ή να μοιραστεις την πρεζα με καποιον αλλον>>
Οποτε αμα θελετε να προστατευτείτε μην χρησιμοποιείτε τις ιδιες πρεζες ή να προσεχετε με ποιους/ποιες κανετε έρωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ο Ιοσ AIDS παρατηρήθηκε αρχικα στους γκει και στα πρεζονια,στην αμερικη.
Ο τροπος για να κωλλησεις είναι να ερθεις σε σεξουαλικη επαφη με καποιο ατομο που να εχει AIDS ή να μοιραστεις την πρεζα με καποιον αλλον>>
Οποτε αμα θελετε να προστατευτείτε μην χρησιμοποιείτε τις ιδιες πρεζες ή να προσεχετε με ποιους/ποιες κανετε έρωτα

Βασικά λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει.
Συμφωνώ ότι συνήθως ο ιός μεταδίδεται με το σεξ και με την κοινή χρήση συριγγών, αλλά ας μην ξεχνάμε πως μεταδίδεται και με το μη επαγγελματικό και καθαρό τατουάζ ή τρύπημα αυτιών. Παρακάτω σας παραθέτω έναν πίνακα από το hivaids.gr :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Σε τι ακριβώς διαφέρει η παθητική από την ενεργητική κολπική σεξ. επαφή ; Ο.ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Νομίζω ενεργητική εννοεί τον άντρα και παθητική την γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top