Ace Attorney Series (Nintendo DS)

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ήγκεικεν* η ώρα να γράψω και σ' αυτή τη κατηγορία.
Μια πολυ ωραια σειρα παιχνιδιων του nDS οπου ελεγχετε εναν δικηγορο υπερασπισης και σκοπος σας ειναι να βρισκετε τους πελατες σας αθωους στο δικαστηριο. Για να το κανετε αυτο θα πρεπει να ερευνατε τον εκαστοτε χωρο του εγκληματος, να μιλατε με μαρτυρες και γνωστους του πελατη σας, και φυσικα να κανετε καλη δουλεια στο δικαστηριο, οπου ειναι το καλυτερο κομματι του παιχνιδιου.

Εκει ακουτε τις καταθεσεις των μαρτυρων και οπου βρειτε λογικα σφαλματα στα λεγομενα του φωναζετε OBJECTION και αποδεικνυετε οτι αποκλειεται τα πραγματα να εγιναν οπως τα περιγραφει! Φυσικα ο αντιπαλος εισαγγελεας δε θα αφησει ετσι τα πραγματα περιγραφοντας με τη σειρα του γιατι ο συλλογισμος σας δε στεκει, και αυτη η μαχη συνεχιζεται μεχρι τελικης πτωσεως!
Από: https://www.anime.gr/forums/showthread.php?p=182948

Για τα Χριστούγεννα πήρα το δεύτερο παιχνίδι της σειράς για το DS μου (δεν έβρισκα το πρώτο, γιαυτό). Το παιχνίδι είναι καταπληκτικό και οι διάλογοι ξεκαρδιστικοί. Η αδυναμία είναι ότι η αρχή "Αθώος μέχρις αποδείξεως του εναντίου" μετατρέπεται σε "Ένοχος μέχρις αποδείξεως ότι κάποιος άλλος είναι ένοχος", κατά τ' άλλα οι detective/lawyer fans θα το απολαύσουμε.

Υγ. Μέχρι την τρίτη υπόθεση έπαιξα. No spoilers please.

*Πώς διάολο γράφεται το Ήγκεικεν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Υγγηκεν νομιζω, πως λεμε εγγυς.

Εχω παιξει το πρωτο και ηταν πολυ ωραιο αλλα το αφησα πριν το τελειωσω για αγνωστους λογους. Ειχε φαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Στο DS; Τυγχάνει να το μεταπωλείς; Γιατί δεν το βρίσκω πουθενά και κάτι μου λέει ότι συνδέονται τα επόμενα παιχνίδια
(αυτός ο αδικοχαμένος ο Μάιλς Έτζγουέρθ από τι πήγε, πιχι, και τον βλέπει συνέχεια στον ύπνο του ο Ράιτ; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Α οχι,εγω εχω ολη την σειρα Sonic σε πειρατικα :P

Πως και τετοια παιχνιδια meidei;Θες να εισαι προετοιμασμενος για την δικαστικη μας διαμαχη; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Πως και τετοια παιχνιδια meidei;Θες να εισαι προετοιμασμενος για την δικαστικη μας διαμαχη; :P
Ασφαλώς. Στο δικαστήριο, θα σου πάρω μέχρι και τα σώβρακα.

Υγ. Δεν πολυτραβάει το θέμα, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top