[9/6/2017] Mαθηματικά Κατεύθυνσης

[9/6/2017] Mαθηματικά κατεύθυνσης

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 31)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 15 48.4%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 3 9.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 1 3.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 12.9%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 6 19.4%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 6.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Οσα παιδια εχω ρωτησει απο 5ο πεδιο (σχολειο και φροντ) 4-5 εχουν γραψει 9-12 κ μια κοπελα απο φροντ μου γυρω στο 15 που παντα εγραφε 90+
Εγω υπολογιζω γυρω στο 9.5-10.5
Εσεις τι ακουσατε απο σχολειο σας ?
Αναφερομαι σε 5ο πεδιο γιατι τα παιδια της θετικης ακουσα πολλους να εχουν γραψει γυρω στο 14-15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω στο φροντιστηριο εγραφα 18-20 τωρα εγραψα το πολυ 12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevibar

Νεοφερμένος

Η paraskevibar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Απο θετικη οσους ξερω, αρκετοι εχουν συσσώρευτει στο 10-13, οι καλοι που ηταν για 18+ ειναι στο 16-17, και υπαρχουν και 1-2 πανω απο 18. Παντως οσον αφορα τις υψηλοβαθμες σχολες, δεν νομιζω να δουμε πτωση, δεν θα εχουν μαζευτει σεωολη την ελλαδα καμια 500αρια πανω απο 18? Αν υπολογισουμε και την μειωση εισακτεων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikeGR

Νεοφερμένος

Ο MikeGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγώ που έδωσα ως απόφοιτος μετά από καιρό, παρόλο που είχα κάνει κάποια μαθήματα περισσότερο για την θεωρία, μου φάνηκαν ακόμα και τα πρώτα θέματα υπερβολικά δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΓιωργοςM

Νεοφερμένος

Ο ΓιωργοςM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
μια απο τα ιδια 13-14 max,παντως οι περισσοτεροι ηταν yolo ηρθαν,ειδαν,εφυγαν,μια ταξη με 15 ατομα,οι 10 περιπου εφυγαν γρηγορα και οι υπολοιποι το παλευαν μεχρι τελους χρονου,θα εχουμε μεγαλα ποσοστα κατω απο την βαση λογο Α θεματος και ισως λιγο απο το Β.Το θεμα ειναι θα εχουν ελευθερη πτωση οι βασεις;Στα οικονομικα ισως,την πληροφορικη με δυσκολια μιας και ειναι και στην θετικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristarac

Νεοφερμένος

Ο xristarac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Στο θέμα δ αν δεν έβρισκες σωστά το σύνολο τιμών... έχανες αυτόματα και το δ4..1+1 δώρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickddg

Νεοφερμένος

Ο nickddg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
για ποια μοναδικοτητα τις ριζας λενε καποιοι στο δ4 η μονη περιπτωση που υπηρχε για να ισχυει η εξισωση ηταν για χ=3π/4 δεν χρειαζοταν να αποδειξεις κατι αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathinaikaras

Νεοφερμένος

Ο panathinaikaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
για ποια μοναδικοτητα τις ριζας λενε καποιοι στο δ4 η μονη περιπτωση που υπηρχε για να ισχυει η εξισωση ηταν για χ=3π/4 δεν χρειαζοταν να αποδειξεις κατι αλλο

εξαρταται το πως θα το λυσεις.αν ξεκινησεις λεγοντας με το ματι μου βλεπω να εχει μια ριζα το 3π/4 πρεπει μετα με καποιον τροπο να αποδειξεις την μοναδικοτητα.αν πας με αλλον τροπο και βγαλεις τελειο τετραγωνο μικροτερο ισον του μηδεν οποτε παιρνεις το ισον θα φανει απο κει η μοναδικη λυση.εγω αναφερομαι αν καποιος εχει αετισιο ματι και πει με τη μια εχει ριζα το 3π/4.προφανως μετα πρεπει να αποδειξεις τη μοναδικοτητα γτ εγω μπορω να σου πω γτ να μην εχει ριζα το 3π/20.ετσι γουσταρω να εχει ριζα το 3π/20.ομως αν μου κανεις την αποδεικτικη διαδικασια της μοναδικοτητας απλα με ρεζιλεψες που ισχυριζομαι οτι εχει ριζα το 3π/20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickddg

Νεοφερμένος

Ο nickddg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
κοιτα εγω προσωπικα εκανα οτι απλοποιησεις γινοταν και μου εμεινε στο πρωτο μελος η f και στο δευτερο το μεγιστο της συν κατι αλλο, επειδη ομως η f δεν μπορει να παρει τιμες μεγαλυτερες απο το μεγιστο της ειπα οτι ο αλλος αριθμος επρεπε να ειναι μικροτερος η ισος του μηδεν και επειδη ηταν τετραγονο κρατησα μονο το ισο νομιζω οτι σαν αιτιολογηση αρκουσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathinaikaras

Νεοφερμένος

Ο panathinaikaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
κοιτα εγω προσωπικα εκανα οτι απλοποιησεις γινοταν και μου εμεινε στο πρωτο μελος η f και στο δευτερο το μεγιστο της συν κατι αλλο, επειδη ομως η f δεν μπορει να παρει τιμες μεγαλυτερες απο το μεγιστο της ειπα οτι ο αλλος αριθμος επρεπε να ειναι μικροτερος η ισος του μηδεν και επειδη ηταν τετραγονο κρατησα μονο το ισο νομιζω οτι σαν αιτιολογηση αρκουσε

αυτο λεω ηταν η πιο εξυπνη λυση που εδωσες.εγω απλα λεω αν ενας λεει με τη μια προφανης λυση η ταδε και μετα το παει κατασκευαστικα για να βγαλει μοναδικοτητα.καλα παιζει να εισαι ο ενας στους 10 σε ολη την ελλαδα που το σκεφτηκε.φανταζομαι θα σου μεινε χρονος στο τελος.πραγματικα πολυ δυσκολο θεμα να το βγαλεις σε ωρα εξετασεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickddg

Νεοφερμένος

Ο nickddg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
κοιτα εγω πηγα κατευθιαν στο τεταρτο μετα το δευτερο οποτε το προλαβα ολο απλως στο τριτο δεν σχεδιασα τις ευθειες ετσι ωστε να εφαπτονται σε ενα μονο σημειο στο -ημχ και εχασα αρκετες μοναδες αλλα ευτυχως εχασα μονο απο αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
με ποια λογικη να πας κατευθειαν στο Δ,σου προτεινω να μη το κανεις στα επομενα μαθηματα,δε σε βοηθαει καθολου,υπαρχει λογος που τα θεματα τα εχουν βαλει με σειρα δυσκολιας,σα φιλος στο λεω;)
και καλα να εχεις κανει Α,Β και μετα να διαλεξεις να κανεις πρωτα το Δ και μετα το Γ(δυσκολα θεματα και τα 2)
αλλα μετα το Α πας στο Δ,πες οτι δε σου βγαινει,που ειναι αρκετα πιθανο ,μετα πας στο Β με τη ψυχολογια στο πατο και πιεση χρονου....
πιασε πρωτα τη βαση και πηγαινε μετα για το 100...

...αστο καταλαβα αλλο,οτι να ναι εγραψα ...καλα εκανες τωρα το ειδα σωστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panathinaikaras

Νεοφερμένος

Ο panathinaikaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
κοιτα εγω πηγα κατευθιαν στο τεταρτο μετα το δευτερο οποτε το προλαβα ολο απλως στο τριτο δεν σχεδιασα τις ευθειες ετσι ωστε να εφαπτονται σε ενα μονο σημειο στο -ημχ και εχασα αρκετες μοναδες αλλα ευτυχως εχασα μονο απο αυτο

ρισκαδορικο παρα πολυ βεβαια αυτο.ειναι σαν να λες παω αποκλειστικα για το 100.ειτε δηλαδη τα παιρνεις ολα ή τα χανεις ολα.αυτο εχει λογικη να το κανεις πχ στην εκθεση.να πεις γραφω αρχη αρχη την εκθεση και μετα παω σε περιληψεις κτλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
με ποια λογικη να πας κατευθειαν στο Δ,σου προτεινω να μη το κανεις στα επομενα μαθηματα,δε σε βοηθαει καθολου,υπαρχει λογος που τα θεματα τα εχουν βαλει με σειρα δυσκολιας,σα φιλος στο λεω;)
και καλα να εχεις κανει Α,Β και μετα να διαλεξεις να κανεις πρωτα το Δ και μετα το Γ(δυσκολα θεματα και τα 2)
αλλα μετα το Α πας στο Δ,πες οτι δε σου βγαινει,που ειναι αρκετα πιθανο ,μετα πας στο Β με τη ψυχολογια στο πατο και πιεση χρονου....
πιασε πρωτα τη βαση και πηγαινε μετα για το 100...

...αστο καταλαβα αλλο,οτι να ναι εγραψα ...καλα εκανες τωρα το ειδα σωστα

Στο συγκεκριμενο διαγωνισμα βολευε να πας μετα το Β απευθειας στο Δ(τουλαχιστον εμενα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathinaikaras

Νεοφερμένος

Ο panathinaikaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
μαγκες αντικειμενικα να το δουμε για μενα το πιο ακραιο ερωτημα που δε θα το λυσει ανθρωπος ειναι το δ4.τα αλλα ενας πολυ καλα διαβασμενος με λιγη προσοχη τα εβγαζε.το β θεμα μια συνθεση ζηταγε.και το τελευταιο των τελευταιων φροντιστηριο τετοια θεματα τα κανει.την ασυμπτωτη ολοι το διαβαζουν.τη θεωρια αυτο με τον ισχυρισμο ενταξει ολοι που πανε να γραψουν αριστα ξερουν την απολυτο χ οτι δεν εχει παραγωγο στο 0.στο γ θεμα φωναζει πως θα λυθει.μια εξισωση εφαπτομενης και απο εκει οδηγεισαι στην υπαρξη ριζων θεμα που επισης εχει δουλεψει και το τελευταιο φροντιστηριο.το θεμα του εμβαδου πρεπει να ξερεις την εφαρμογη του σχολικου με την κυρτοτητα.αν το ξερεις αυτο φωναζει η λυση.και το οριο φωναζει η λυση.η ανισωση στο ολοκληρωμα απευθειας απο την ανισωση που ξερεις.στο δ θεμα αυτο με το χ εις την 4/3 θελει μεγαλη προσοχη.κακως βαλανε αυτη την απαραδεκτη συναρτηση.απο κει και περα ολα ειναι γνωστα και δουλεμενα ολη τη χρονια.επαναλαμβανω το μονο ερωτημα που θελει να ενεργησεις μονος σου ειναι το δ4 που αν δεν εχεις στο τελος διαθεσιμη τουλαχιστον 45 λεπτα δεν το βγαζεις ουτε με ταμα στον αγιο φανουριο.μιλαω φυσικα για τους αριστα διαβασμενους μαθητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.

panathinaikaras

Νεοφερμένος

Ο panathinaikaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
το θεμα δ δεν ανεβασες την βαθμολογηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
καλυτερα απο το τιποτα,αν και δε λεει και πολλα η αναλυτικη μοριοδοτηση,αν ο βαθμολογητης ειναι ασχετος και βαριεται να δει τι ακριβως εχεις κανει,παλι δε γινεται δουλεια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathinaikaras

Νεοφερμένος

Ο panathinaikaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
το να βρεις οτι εχει κρισιμο στο 3π/4 δινει μονο 1 μοριο??τοσο γελοιο θεωρειται να λυσεις την εξισωση ημχ+συνχ=0??της πλακας βαθμολογηση δηλαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top