[7/6/2017] Νεοελληνική Γλώσσα

[7/6/2017] Νεοελληνική Γλώσσα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 7 24.1%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 13 44.8%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 10.3%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 3 10.3%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 6.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 3.4%

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά ας μη γεμίσουμε άσχετα μηνύματα και ας περιμένουμε να γράψουν τα παιδιά που έδιναν την άποψη τους. Οι υπόλοιποι δεν έχουμε το άγχος των πανελληνίων και λέμε ότι θέλουμε πίσω από την καρέκλα του υπολογιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Πολυ ωραια θεματα
Ειδα τις απαντησεις απο φροντ μου και εχω χασει λογικα μονο απο το ασυνδετο σχημα
Καλη συνεχεια σε ολους μας (1/4)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλησπέερα!

Ομολογώ δεν τη περίμενα την επιστήμη... Παρόλα αυτά, ήταν καλές οι ασκήσεις... Κόλλησα βέβαια λίγο στο ασύνδετο σχήμα, αλλά τελικά έβγαλα άκρη.
Το μόνο που θεωρώ πως ίσως μπέρδεψε πολλούς, ήταν η διατύπωση του 1ου ερωτήματος στην έκθεση.... Το σκέφτηκα αρκετά πριν αρχίσω το σχεδιάγραμμα!

Είμαι γενικά αισιόδοξη πάντως. Μίλησα με τη καθηγήτρια του σχολείου και με τον καθηγητή του φροντιστηρίου και νομίζω πως στις ασκήσεις και στις ιδέες της έκθεσης είμαι καλά. Για τη περίληψη, δεν μπορώ να ξέρω. Όπως και για το πως θα βρουν την έκθεση σαν κείμενο αυτοί που θα τα διορθώσουν...

Και Φώτη, όπως σου είπε κάποιος πιο πάνω, και εγώ τη φιλία, την έλυνα αμέσως. Όμως είναι τελειώς διαφορετικό να είσαι σε μια αίθουσα, να περιμένεις, να πρέπει να γράψεις μέσα στα χρονικά πλαίσια, να είσαι αγχωμένος γενικά.
Μη κρίνεις τόσο εύκολα.

Καλή συνέχεια τώωωωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
πιαδια πως τα πηγατε??
Στον τροπο αναπτυξης παραγραφου τι βαλατε?
Εγω εβαλα αρχικα συγκριση αντιθεση και μετα το αλλαξα και εβαλα αιτιολογηση.Μαλλον εκανα βλακεια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
πιαδια πως τα πηγατε??
Στον τροπο αναπτυξης παραγραφου τι βαλατε?
Εγω εβαλα αρχικα συγκριση αντιθεση και μετα το αλλαξα και εβαλα αιτιολογηση.Μαλλον εκανα βλακεια:(

Σύγκριση αντίθεση έβαλα αλλά και η αιτιολόγηση είναι σωστή από ότι μου ειπαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Εγείρουν εβαλα υψωνουν.σωστο!?υλικη ~ αυλη .σωστο? Συγκεκριμένος ~ ασαφής?σωστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hero1

Νεοφερμένος

Ο hero1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγείρουν εβαλα υψωνουν.σωστο!?υλικη ~ αυλη .σωστο? Συγκεκριμένος ~ ασαφής?σωστο?

σωστα μου φαινονται αν και εγω εβαλα και στα 3 αλλο..στο υλικη πνευματικη στο εγειρουν δημιουργουν και στο συγκεκριμενος αφηρημενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
το ''εγειρουν'' στην προταση εχει την εννοια του ''δημιουργουν''(υψωνουν αποριες? )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Και εγω σύγκριση-αντίθεση έβαλα. Επίσης, όπως ήταν αναμενόμενο, δεν έγραψα σχεδόν τίποτα στην παραγωγή λόγου, άντε να έγραψα 400 λέξεις δλδ. ούτε το όριο δεν έπιασα, η περίληψη πως τα κατάφερα και μου βγήκε κοντά στις 130 λέξεις και διέγραψα κάποιες λέξεις για να μικρύνει το νούμερο και έγινε ένας χαμός στην περίληψη-απορώ πως στο πρόχειρο της έβγαλα ελάχιστα πάνω απο το όριο και στο καθαρό-που μόνο καθαρό δεν έμεινε- + 20 λέξεις;;-. Ασκήσεις τις έλυσα, αλλά παίζει να μου ακυρώσουν και το γραπτό:όταν μας είπε η επιτηρήτρια να ελέγξουμε τα φύλλα, εγω κοίταξα αν είναι καθαρά και σωστά οι γραμμές αλλά δεν πρόσεξα οτι το κάτω συρραπτικό έλειπε. Και όταν το πήρα χαμπάρι, έχοντας γράψει τα στοιχεία μου και αρχίζοντας να γράφω περίληψη(έφευγε το φύλλο διαφορετικά δεν θα το έβλεπα), το ανάφερα, γκρίνιαξε λίγο, φώναξε την επιτροπή και είπε οτι δεν είναι τίποτα σημαντικό αυτό και οτι θα το φτιάξουν αυτοί... Ελπίζω να μην μου κάνουν καμία και χάσω το 10 που ελπίζω να έγραψα! Εξάλλου είναι κάτι που δεν ευθύνομαι εγω αλλά αυτοί που τυπώνουν τα τετράδια και αν δεν κάνω λάθος είναι και συγκεκριμένος αριθμός άρα αν δεν το έδιναν σε εμένα, θα το έπαιρνε άλλος... Ε;;;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Χαζομάρα..απο βιασύνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
δεν πειραζει,σιγα το λαθος,συνεχισε στα επομενα τωρα Σπυρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevibar

Νεοφερμένος

Η paraskevibar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγω παλι εχασα το αντωνυμο της ευθυνης (ανευθυνοτητα) μα να μη μου ερχοταν με τιποτα. Κατα τ`αλλα πολυ καλα, ισχυει οτι το πρωτο ζητουμενο δεν ηταν σαφως διατυπομενο, αλλα εβγαζες ακρη. Θα δειξει τωρα, αναλογα τους βαθμολογητες οπως παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
σωστα μου φαινονται αν και εγω εβαλα και στα 3 αλλο..στο υλικη πνευματικη στο εγειρουν δημιουργουν και στο συγκεκριμενος αφηρημενος

Τα ίδια βάλαμε!!:)

Πάμε για τη Παρασκευή τωρα... Αφηνουμε πίσω την εκθεση είτε γράψαμε ικανοποιητικά είτε οχι! Εχοθμε αλλα 3 ή 4 μαθήματα μπροστά μας!!

Καλη δύναμη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hero1

Νεοφερμένος

Ο hero1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Τα ίδια βάλαμε!!:)

Πάμε για τη Παρασκευή τωρα... Αφηνουμε πίσω την εκθεση είτε γράψαμε ικανοποιητικά είτε οχι! Εχοθμε αλλα 3 ή 4 μαθήματα μπροστά μας!!

Καλη δύναμη!!!

Α ναι ωραια!!:)Αυτο ακριβως λεω και εγω δεν εχει νοημα να σκεφτομαστε τι βαλαμε και να κοιταμε λυσεις..ο,τι εγινε εγινε!παμε για τα υπολοιπα τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Δεν νομιζω να σου μηδενισουν το γραπτο γι αυτο το λογο. Μην αγχωνεσαι γιατι μπορει να τα εχεις παει καλυτερα απο οσο νομιζεις και να χασεις τσαμπα βαθμους και απο τα επομενα μαθηματα λογω κακης ψυχολογιας. Ασε τι εγραψες και τι δεν εγραψες,παει περασε,ξεχνα το.Παμε δυνατα για το επομενο!!
Μην ριχνεις την ψυχολογια τωρα που εφτασες στο τελος

μακαρι και η αιτιολογηση να πιαστει σωστη!

εγω παντως δεν μετρησα τις λεξεις,εγραψα 3 σελιδες και μια παραγραφο ελπιζω να ηταν αρκετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Δεν νομιζω να σου μηδενισουν το γραπτο γι αυτο το λογο. Μην αγχωνεσαι γιατι μπορει να τα εχεις παει καλυτερα απο οσο νομιζεις και να χασεις τσαμπα βαθμους και απο τα επομενα μαθηματα λογω κακης ψυχολογιας. Ασε τι εγραψες και τι δεν εγραψες,παει περασε,ξεχνα το.Παμε δυνατα για το επομενο!!
Μην ριχνεις την ψυχολογια τωρα που εφτασες στο τελος
Καλά αυτό το μάθημα το είχα χαμένο εξαρχής και δεν ήταν οτι περίμενα να γράψω και μου ήρθε ξαφνικό όλο αυτό τώρα... Απλώς τότε και τώρα ελπίζω να έχω πιάσει το 10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Μπορείτε να μου εξηγήσετε το θέμα?Δεν το έχω καταλάβει αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Και εγω σύγκριση-αντίθεση έβαλα. Επίσης, όπως ήταν αναμενόμενο, δεν έγραψα σχεδόν τίποτα στην παραγωγή λόγου, άντε να έγραψα 400 λέξεις δλδ. ούτε το όριο δεν έπιασα, η περίληψη πως τα κατάφερα και μου βγήκε κοντά στις 130 λέξεις και διέγραψα κάποιες λέξεις για να μικρύνει το νούμερο και έγινε ένας χαμός στην περίληψη-απορώ πως στο πρόχειρο της έβγαλα ελάχιστα πάνω απο το όριο και στο καθαρό-που μόνο καθαρό δεν έμεινε- + 20 λέξεις;;-. Ασκήσεις τις έλυσα, αλλά παίζει να μου ακυρώσουν και το γραπτό:όταν μας είπε η επιτηρήτρια να ελέγξουμε τα φύλλα, εγω κοίταξα αν είναι καθαρά και σωστά οι γραμμές αλλά δεν πρόσεξα οτι το κάτω συρραπτικό έλειπε. Και όταν το πήρα χαμπάρι, έχοντας γράψει τα στοιχεία μου και αρχίζοντας να γράφω περίληψη(έφευγε το φύλλο διαφορετικά δεν θα το έβλεπα), το ανάφερα, γκρίνιαξε λίγο, φώναξε την επιτροπή και είπε οτι δεν είναι τίποτα σημαντικό αυτό και οτι θα το φτιάξουν αυτοί... Ελπίζω να μην μου κάνουν καμία και χάσω το 10 που ελπίζω να έγραψα! Εξάλλου είναι κάτι που δεν ευθύνομαι εγω αλλά αυτοί που τυπώνουν τα τετράδια και αν δεν κάνω λάθος είναι και συγκεκριμένος αριθμός άρα αν δεν το έδιναν σε εμένα, θα το έπαιρνε άλλος... Ε;;;:(
Μην αγχώνεσαι ρε συ, πέρυσι που έδινα δεύτερη φορά, καθόταν μια απέναντι μου η οποία καταλάθος έσκισε το μισό απόκομμα από το τετράδιο και παρόλα αυτά, όλα καλά δεν έγινε τίποτα. Μην ψάχνετε αφορμές για να αγχώνεστε, άντε καλή συνέχεια στα άλλα τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mask1000

Νεοφερμένος

Ο Mask1000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εγραψα Εκθεση και τα πηγα αρκετά καλά. Σειρά έχουν τα Αρχαία. Η κοπέλα μου που είναι ήδη φοιτήτρια μου είπε να είμαι χαλαρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,266 μηνύματα.
Μπράβο καλή συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top