[6/6/2014] Χημεία Κατεύθυνσης

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)
  • Άριστα 18 -20

    Ψήφοι: 26 74.3%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 5 14.3%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 2.9%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 2.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 5.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Ρε παιδιά, πόσες φορές το έχουμε πει, μη συγκρίνετε το επίπεδο του iSchool με αυτό του μέσου σχολείου. Είναι γνωστό ότι το iSchool είναι "θερμοκήπιο", με την καλή την έννοια :redface:.

Και όχι, δε θα πέσει απαραιτήτως κλάμα. Μπείτε στο περσινό thread "Σε ποια σχολή περάσατε" (ή κάπως έτσι) και θα δείτε ότι γίνεται χαμός από Πολυτεχνεία, Ιατρικές και Νομικές και άλλες υψηλόβαθμες σχολές.

τι να πω δεν ξέρω..φέτος άρχισα να μπαίνω στο φόρουμ..πάντως άτομα μέσα από την τάξη μου που πάνε για ΣΣΑΣ και τους ξερω προσωπικα και μπορουσα να κρινω το επιπεδο τους ολη τη χρονια μεσα στην ταξη και σε διαγωνισματα και το ενα και το αλλο..δυσκολευτηκαν..! δεν λέω..μπορεί κάποιος να είναι αστέρι στη χημεία! να τα έλυσε..αλλά ας ειμαστε αντικειμενικοι τουλαχιστον! στο τελος θα πουνε και οτι τα λυνουν με κλειστα τα ματια..

Συγνώμη κιόλας αλλά τι λέτε; Τα θέματα ήταν πάρα πολύ μεγάλης έκτασης και μεγάλου βαθμού δυσκολίας για τις 3 ώρες που είχαμε να τα γράψουμε. Στο Γ3 δεν έβγαινε η στοιχειομετρία ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Σίγουρα ήταν πιο δύσκολη από πέρισυ και μην σας πω και από κάθε άλλη χρονιά της τελευταίας πενταετίας.:worry:


Πες τα...Αυτο το Γ3 μου εβγαλε την ψυχή! τα mol τα βρηκα πιστευω αλλα αυτός ο αριθμός ανθρακα δεν μου εβγαινε με τιποταααα! και συνεπώς ούτε οι συντακτικοί τύποι..καμία σχέση με το περσινό..αντίθετα το δέντρο ήταν μια χαρά στα ίδια επίπεδα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στέλλα Μπ.

Νεοφερμένος

Η Στέλλα Μπουρίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τα θέματα της Χημείας ήταν αρκετά δύσκολα και ατελείωτα για ένα 3ωρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Πραγματικά τα θέματα ήταν δύσκολα ρε παιδιά...όποιος λέει πως ήταν εύκολα μη δω ότι έγραψε λιγότερο από 20 έτσι?? α ρε κλάμα που'χει να πέσει..γιατί το χειρότερο σε όλη την ιστορία είναι πως υπάρχουν άτομα που λένε για "τα μάτια του κόσμου" πως ήταν γελοία και εύκολα κλπ κλπ κλπ...αλλά να ξέρετε πως θα διαψευστούν μόλις δουν τους βαθμούς :) Φιλικά πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Έπρεπε να μπει κάποιο δύσκολο θέμα...γιατί ήταν απλά τα θέματα των άλλων μαθημάτων...Ίσως να είναι καλό γιατί μπορεί οι βάσεις στο 3ο να μην πέσουν αλλά να ανέβουν ελάχιστα από τα υπόλοιπα πεδία..Νομίζω ότι όσοι στοχεύουν για ιατρικά παραιατρικά λίγο τους συμφέρει...Χημεία έχω ξεχάσει οπότε άποψη δεν θα πω για τα θέματα...Το δέντρο πως σας φάνηκε ???Εγώ πέρσι ζούσα γα να λύνω ασκήσεις δέντρων στην χημεία.Αγαπούσα 1 5 κεφάλαιο και μισούσα θανάσιμα 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Πραγματικά τα θέματα ήταν δύσκολα ρε παιδιά...όποιος λέει πως ήταν εύκολα μη δω ότι έγραψε λιγότερο από 20 έτσι?? α ρε κλάμα που'χει να πέσει..γιατί το χειρότερο σε όλη την ιστορία είναι πως υπάρχουν άτομα που λένε για "τα μάτια του κόσμου" πως ήταν γελοία και εύκολα κλπ κλπ κλπ...αλλά να ξέρετε πως θα διαψευστούν μόλις δουν τους βαθμούς :) Φιλικά πάντα.

Σίγουρα θα υπάρχουν και κάποιοι που τα έλυσαν σωστά ή τα έγραψαν όλα αλλά τουλάχιστον παραδέξου το άνθρωπε μου ότι είχαν μια δυσκολία (μεγάλη κατά την απόψη μου) και μην το παίζεις έξυπνος και ρίχνεις την ψυχολογία των υπολοίπων!

Έπρεπε να μπει κάποιο δύσκολο θέμα...γιατί ήταν απλά τα θέματα των άλλων μαθημάτων...Ίσως να είναι καλό γιατί μπορεί οι βάσεις στο 3ο να μην πέσουν αλλά να ανέβουν ελάχιστα από τα υπόλοιπα πεδία..Νομίζω ότι όσοι στοχεύουν για ιατρικά παραιατρικά λίγο τους συμφέρει...Χημεία έχω ξεχάσει οπότε άποψη δεν θα πω για τα θέματα...Το δέντρο πως σας φάνηκε ???Εγώ πέρσι ζούσα γα να λύνω ασκήσεις δέντρων στην χημεία.Αγαπούσα 1 5 κεφάλαιο και μισούσα θανάσιμα 3

Δεν κρίνουμε την δυσκολία των θεμάτων..ήταν αναμενόμενο και έπρεπε να γίνει σε κάποιο μάθημα για να κριθούν και οι βάσεις..Και κατά την δική μου άποψη νομίζω ότι συμφέρει από την στιγμή που δεν φάνηκαν μόνο σε μένα δύσκολα :) Το δεντράκι ήταν πολύ καλό πιστεύω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kostaspap1996

Νεοφερμένος

Ο kostaspap1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Παιδια εγώ υπολογίζω 95-98,αλλα μην τρελαθούμε πολύ πιο δύσκολα από τις αλλες χρονιές...3 παιδιά λιποθύμωσαν στο σχολείο μου...Αμφιβάλλω πλεον αν στο 3 πεδιο ανέβουν πολύ οι βάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
παιδια ποιες αλκοολες ηταν στο γ3;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Σορυ παιδια αν το λετε για μενα...εκανα 2 μ*^%ιες στο Σ-Λ.Παρολα αυτα ειλικρινα περαν του Γ3 που μου πηρε λιγη ωρα να το σκεφτω δεν αντιμετωπισα τρομακτικη δυσκολια.Δεν λεω οτι ηταν ευκολα,αντιθετα επρεπε να εισαι πολυ καλα προετοιμασμενος...Η γνωμη : πιο δυσκολα σαφως απο τα περσινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Παίδες μη λέτε πολλά για να μην δημιουργείτε "εντυπώσεις" σε όσους δεν έγραψαν καλά. Πείτε με 2 λέξεις: «οι αντιδράσεις πολλών μαθητών ήταν μουδιασμένες». Αυτό ισοδυναμεί με το: «θέματα πολλά, για πολύ καλά διαβασμένους». Σε μεγάλο όγκο θεμάτων υπάρχουν πολλές παγίδες. Λόγω μάχης με το χρόνο είναι πολύ εύκολο να ξεφύγουν λεπτομέρειες και να χαθούν πολλές μονάδες! Καλά αποτελέσματα πλέον. Πάμε στο επόμενο μάθημα.

Κάτω από το πολύ καλά διαβασμένος, υπάρχει και το καλά διαβασμένος δηλαδή, πασαλειμμένα διαβασμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Παιδια εγώ υπολογίζω 95-98,αλλα μην τρελαθούμε πολύ πιο δύσκολα από τις αλλες χρονιές...3 παιδιά λιποθύμωσαν στο σχολείο μου...Αμφιβάλλω πλεον αν στο 3 πεδιο ανέβουν πολύ οι βάσεις

τους ιδιους βαθμους περιμενω και γω! :)

δυσκολα θεματα σαφως πιο δυσκολα απο περσι!
Γ3 και Δ5 ηθελαν παιδεμα!
στο γ3 νομιζω θα πρεπε να πουν το ιδιο οργανικο προιον αντι για ενα μονο για να γινοταν πιο κατανοητο αλλα ενταξει εβγαζε νοημα τι ζητουσε.
στο δ5 εκανε μπαμ το ρυθμιστικο πιστευω αλλα επρεπε να υπαρχει προσοχη στην απαντηση .

αυτο το σ-λ με το ρυθμιστικο τι το θελαν?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Σίγουρα θα υπάρχουν και κάποιοι που τα έλυσαν σωστά ή τα έγραψαν όλα αλλά τουλάχιστον παραδέξου το άνθρωπε μου ότι είχαν μια δυσκολία (μεγάλη κατά την απόψη μου) και μην το παίζεις έξυπνος και ρίχνεις την ψυχολογία των υπολοίπων!



Δεν κρίνουμε την δυσκολία των θεμάτων..ήταν αναμενόμενο και έπρεπε να γίνει σε κάποιο μάθημα για να κριθούν και οι βάσεις..Και κατά την δική μου άποψη νομίζω ότι συμφέρει από την στιγμή που δεν φάνηκαν μόνο σε μένα δύσκολα :) Το δεντράκι ήταν πολύ καλό πιστεύω :D


Κοπελιά τα έγραψα όλα και τα έχω όλα σωστά σύμφωνα με την καθηγήτρια μου...δεν έχω κανένα λόγο να μαλώσω μαζί σου τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
παιδια ποιες αλκοολες ηταν στο γ3;

εγω εβγαλα την 1-βουτανολη και τη 2-βουτανολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Σορυ παιδια αν το λετε για μενα...εκανα 2 μ*^%ιες στο Σ-Λ.Παρολα αυτα ειλικρινα περαν του Γ3 που μου πηρε λιγη ωρα να το σκεφτω δεν αντιμετωπισα τρομακτικη δυσκολια.Δεν λεω οτι ηταν ευκολα,αντιθετα επρεπε να εισαι πολυ καλα προετοιμασμενος...Η γνωμη : πιο δυσκολα σαφως απο τα περσινα

Δεν πήγαινε συγκεκριμένα για σένα αλλά γενικά σ'αυτούς που φέρονται έτσι..και δεν αναφέρομαι μόνο στη χημεία σε όλα τα μαθήματα..
Τώρα μιλάς σωστά! και εγώ 2 λάθη έκανα τελικά στο σωστό λάθος το 1ο και το τελευταίο :wall:
Όσο για το Γ3 ας πουμε εγώ είδα παρόμοια άσκηση χτες ήξερα τι να κάνω ακριβώς αλλά έλα που δεν μου έβγαιναν οι πράξεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Κοπελιά τα έγραψα όλα και τα έχω όλα σωστά σύμφωνα με την καθηγήτρια μου...δεν έχω κανένα λόγο να μαλώσω μαζί σου τώρα.

Τώρα ας πούμε, είσαι σε μια φάση "στα τριχωτά παπάκια μου όλα". :hmm: :whistle: Ήθελα να καταλάβω τον τρόπο σκέψης ορισμένων. Πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
μπορει να ανεβασει κάποιος όλες τις απαντήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Βασικα εβαλα και το Νατριο νμζ στο γαλακτικο οξυ...1/100 ειναι ομως...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Κοπελιά τα έγραψα όλα και τα έχω όλα σωστά σύμφωνα με την καθηγήτρια μου...δεν έχω κανένα λόγο να μαλώσω μαζί σου τώρα.

Μπράβο σου που τα έλυσες και μπράβο σου που τα έχεις όλα σωστά :)
Μην λες όμως ότι και τα θέματα ήταν εύκολα-απλά ενώ συμβαίνει το αντίθετο..πολλά παιδιά βλεποντας αυτό φτάνει η ψυχολογία τους στον πάτο...να πω οτι ηταν και τελευταιο μαθημα..οχι..εχουν σειρα αλλο 1 και για καποιους αλλα 2 μαθηματα..με τι ψυχολογια να πανε να γράψουν οταν σε ενα μαθημα βαρυτητας εγραψαν πιο κατω απο οτι περιμεναν σε ''ευκολα'' θεματα με βαση την δικη σου γνωμη; και βάζω και τον εαυτό μου μέσα και επισης δεν θέλω να μαλώσω μαζί σου εννοείται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

novemberrain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Παιδιά δεν είμαι θετική αλλά είδα πολλά παιδιά στο σχολείο μου που τρελάθηκαν με τα θέματα! Ήταν τόσο δύσκολα? Πως σας φάνηκαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Παιδιά δεν είμαι θετική αλλά είδα πολλά παιδιά στο σχολείο μου που τρελάθηκαν με τα θέματα! Ήταν τόσο δύσκολα? Πως σας φάνηκαν?

αν θες την αντικειμενικη μου αποψη ηταν πολλα και δυσκολα. προσωπικα τελειωσα στις 2:30 ωρες αλλα δεν ειμαι καλο μετρο συγκρισης γιατι ειναι η δευτερη φορα που δινω. γενικα ειχε καποιες παγιδες και καποια ζορικα ερωτηματα. δεν εγραφες ευκολα αριστα με λιγα λογια. γενικα σημερα απ οσο εχω ακουσει μπηκαν δυσκολα σε ολες τις κατευθυνσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top