6ο μάθημα για Πανελλήνιες

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
E ξεκίνα μαθηματικά το καλοκαίρι τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αν πας θετική ή τεχνολογική και δεν πάρεις μαθηματικά γενικής θα το μετανιώσεις κατά 99% αλλα τότε θα είναι πολύ αργά. Γι αυτό πάρτα που σου λέω. Τα έχω δώσει και τα 2 και ξέρω τι σου λέω.
Εγω που εδωσα 2 χρονιες, και πηρα και τις 2 βιολογια γενικης, το μετανιωσα παντως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Γεια σας παδια.Ειμαι μαθητης Β Λυκειου θεωρητικης κατευθυνσης και βρισκομαι σε τεραστιο διλημμα για το ποιο μαθημα να παρω για του χρονου.ΑΟΘ και Μαθηματικα Γενικης Παιδειας ή Βιολογια Γ.Π??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maev

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κοίτα αν σε ενδιαφέρει κάποια οικονομική σχολή τότε δεν έχεις άλλη επιλογή:P Τώρα η Βιολογία έχω ακούσει πως είναι πολύ εύκολη, μόνο 40 σελίδες με γελοίες ασκήσεις και εφόσον είσαι και θεωρητική δεν θα σου είναι δύσκολο να αποστιθήσεις so. . ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Κοιτα να δεις εχω μιλησει με παρα πολλα ατομα για αυτο το θεμα και δν μπορω να αποφασισω.Oι σχολες του 5ου πεδιου καλες ειναι αλλα δν τρελαινομαι κιολας.Tωρα οσον αφορα αυτες του 3ου υπαρχουν πολυ καλες σχολες που μ αρεσουν και με βαση γυρω στο 14-15.Και το πιο σημαντικο που δν σας ειπα φοβαμαι παρα πολυ τα μαθηματικα αν και λενε ολοι οτι ειναι ευκολα.ΑΟΘ δν μιλαω γιατι πιστευω οτι τα θα τα καταφερω αφου ειναι ολο θεωρια.Στα μαθηματικα ομως εχω τεραστια κενα απο το γυμνασιο μεχρι και τωρα.Δυσκολευομαι παρα πολυ αλλα εναν καθηγητη που εχω ρωτησει μου λεει να μη φοβαμαι και οτι μπορω να καταφερω αλλα και παλι φοβαμαι.Δν ξερω αλλα εγω φετος στην αλγεβρα τα ακουγα και μου φαινοντουσαν κινεζικα.Με βαζαν στο φροντηστηριο να λυσω ακησεις και δν ηξερα τι να κανω.Με λιγα λογια δν καταλαβαινα τιποτα και ελεγα απο μεσα μου σε καθε μαθημα ''μ αρεσει που θελω να παρω και Μαθηματικα''.Σε καθε μαθημα δηλαδη ολο και απογοητευομουν περισσοτερο αλλα και παλι δν το χω αποκλεισει.Και σκεφτομαι τωρα εγω πως γινεται του χρονου να παω πχ στο 15 απο το 2 που εγραφα φετος(για τετοια κατασταση μιλαμε.Θα μου πειτε ουτε τις αποδειξεις δν μαθαινες.Πως να μαθω παπαγαλια σκορπια πραγματα χωρις να καταλαβαινω πως γινεται.Τελος παντων εγω δν μπορουσα να τις μαθω).Απο την αλλη η Βιολογια οντως εχω ακουσει οτι ειναι πολυ ευκολη και μαλλον προς τα κει συγκλινω αλλα και παλι οχι 100%.Και απο την αλλη εχω και το φροντηστηριο που με πιεζει να πω μεσα στη βδομαδα ποιο μαθημα επιλογης θα επιλεξω για τα καλοκαιρινα,ενω εχω παρει ηδη αναβολη για να το σκεφτω απο τη Παρασκευη και μπορει οπου να ναι να με παρουν,οποτε καταλαβαινετε οτι το προβλημα γινεται εντονοτερο.Μηπως να μη το διακινδυνευσω με το να παρω Μαθηματικα που εχω ασυληπτα κενα και να παρω καλυτερα Βιολογια που θα τα καταφερω σιγουρα.εεε???Εσεις τι θα με συμβουλευατε??Please βοηθηστε με γιατι δν ξερω τι να κανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maev

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Βασικά μετά και από αυτά που μου λες νομίζω πως η απόφαση είναι πολύ εύκολη. Γιατί τα μαθηματικά δεν είναι μάθημα παπαγαλίας ρε συ. Πρέπει να έχεις κάποιες βάσεις και όταν μιλάμε για βαθμούς σαν το 2..άστο καλύτερα.. εφόσον μπορείς να αποστιθήσεις μη το συζητάς καν . ΒΙΟΛΟΓΙΑ. :no1:(Πάντως και εγώ μεταξύ μας δεν μπορώ να αποφασίσω. Είμαι μεταξύ Βιολογίας και Φυσικής Γ.Π)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν δεν θες σχολές του 5ου πεδίου πάρε καλύτερα βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο αυτό.
Αν κάποιος μαθητής δεν έχει μαθει να διαβάζει με σύστημα αν του προσθέσουμε Μαθηματικα+ΑΟΔΕ θα τα μπλέξει και δεν θα έχει το αποτέλεσμα που θέλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eννοείς ΑΟΔΕ και βιολογία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν εννοώ αυτό:P
Άλλο μαθηματικά και ΑΟΔΕ και αλλο Βιολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
ΑΟΘ και μαθημαικά μάλλον.ΑΟΔΕ δεν δίνει αφού είναι θεωρητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι αυτό αφού η κότα μας μπέρδεψε...Άλλο ΑΟΘ άλλο ΑΟΔΕ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ναι σόρι,πάντα την πατάω -.-'
ΑΟΘ!!!!
:P


Α μην το ξεχάσω,πιθανές απαντήσεις μπορείς να βρεις εδώ:)
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=43673&highlight=%C5%F0%E9%EB%EF%E3%E7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

breaking_dawn

Νεοφερμένος

Η breaking_dawn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Και εγώ δεν ξέρω....είμαι θεωρητική και λέω να δώσω μαθηματικά και οικονομία γιατι οι σχολές είναι περισσότερες στο 5ο πεδίο....Μια ερώτηση...Η οικονομία είναι αυτή της Γεν.Παιδείας ή κάποια άλλη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Είναι γενικής,αλλά είναι μάθημα επιλογής.Σαν την πληροφορική δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

breaking_dawn

Νεοφερμένος

Η breaking_dawn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Είναι γενικής,αλλά είναι μάθημα επιλογής.Σαν την πληροφορική δηλαδή.


ε???και πώς γίνεται να είναι γενικήσ..μπερδεύτηκα:'(:'(
είναι δηλαδή όπως επιλέγεις όλες αυτέσ της χρονίες Γαλλικα,Γερμανικά,Πληροφορική,Ψυχολογία,Αστρονομία κτλ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι,αρχικά επιλέγεις αν θα το κάνεις σαν μάθημα,και μετά αν θα το δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

breaking_dawn

Νεοφερμένος

Η breaking_dawn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Οχ!!!Και σε κάτι χαρτία που μας δώσαν να συμπληρώσουμε επέλεξα γαλλικα!!
Πρεπει να αλλαξω τωρα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μάλλον.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

breaking_dawn

Νεοφερμένος

Η breaking_dawn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
οκ!χαχα!Ευχαριστώ!...( είμαι λίγο ανενημέρωτη :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top