6ο μάθημα για Πανελλήνιες

m_p_

Νεοφερμένος

Η m_p_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι...? απο εμπειρία πότε περίπου χρειάζεται να ξεκινήσω μαθήματα για Βιολογία? απο γ' ή απο β' λυκειου..? ιδιαίτερα ή φροντιστήριο..? αν έχει κανεις και κανέναν γνωστό..στη Βάρκιζα μένω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
η Βιολογια ειναι το πιο ευκολο μαθημα για Παννελληνιες,και οποιος δεν θελει 5ο πεδιο ειναι η καλυτερη επιλογη...αμα θελεις 5ο τοτε αναγκαστικα περνεις ΑΟΘ και Μαθ/κα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Mπα.Εγω που δεν θελω 5ο θα δωσω μαθηματικα για να εχω λιγοτερο διαβασμα.
Μαθηαματα στη βιολογια δεν υπαρχει λογος να ξεκινησεις απο τη β.

Θεωρητικη υποχρεωτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Wean

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδια ειμαι σε αδιεξοδο,δεν ξερω τι να διαλεξω για του χρονου ως μαθημα επιλογης!!Ειμαι αναμεσα σε Φυσικη γενικης και Μαθηματικα γενικης αλλα δεν ξερω τι απο τα δυο :(

Αν μπορειτε να με παροτρυνετε καπου θα ηταν πολυ καλο.Παρακαλω δεν θελω να ακουσω σχολια του τυπου "Παρε μαθηματικα ειναι πιο ευκολα" η δυσκολια των μαθηματων ειναι αντικειμενικο πραγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πάρε μαθηματικά είναι πιο εύκολα.:P
Πώς να το κάνουμε δηλαδή.Εκτός αν νομίζεις πως θα σου αρέσει πάρα πολύ να διαβάζεις φυσική.Πάντως έχω ακούσει πως έχει πολλούς τύπους κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα πάλι μου είπαν ότι Φυσική Γ.Π. δεν είναι καθόλου δύσκολη και με λογικό διάβασμα όπως θα έκανες φυσικά και στα άλλα γράφεις πολύ καλά.Δεν έχει και καμία σχέση με την δυσκολία της Κατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εμένα πάλι μου είπαν ότι Φυσική Γ.Π. δεν είναι καθόλου δύσκολη και με λογικό διάβασμα όπως θα έκανες φυσικά και στα άλλα γράφεις πολύ καλά.Δεν έχει και καμία σχέση με την δυσκολία της Κατ.
Σαν μάθημα είναι πιο δύσκολο από τα μαθηματικά,απλά τα θέματα που μπαίνουν είναι standar.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Στην συγκεκεριμένη περίπτωση έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε ένα εύκολο μάθημα που είναι η φυσική γενικής παιδείας και σε ένα γελοίο που είναι τα μαθηματικά γενικής παιδείας. Ένας της θετικής ή τεχνολογικής κατεύθυνσης που είναι μέτριος στα μαθηματικά κατεύθυνσης (γύρω στο 15 δηλαδή) δεν θα έχει κανένα πρόβλημα να χτυπήσει 20άρι στα μαθηματικά γενικής παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wean

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μαλιστα..καλα τα λετε αλλα κοιταχτε τωρα θεμα.
Ο φυσικος μου μου λεει οτι θα την βγαλω την υλη ανετα κ με το καταληλο διαβασμα το αριστα μπορει να επιτευχθει.Ο μαθηματικος μου μου λεει να παρω μαθ.γενικης για να με βοηθησουν στην κατ πιο μετα.Λιγο σε αυτο το θεμα αν μπορει κανεις να μου πει τπτ...Σκεφτομουν κ το ενδεχομενο να κανο μαθ. γεν το καλοκαιρι κ αφου δεν κανουμε φυσικη ετσι κ αλλιως...θα ειναι πιο καλα κ για μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μαλιστα..καλα τα λετε αλλα κοιταχτε τωρα θεμα.
Ο φυσικος μου μου λεει οτι θα την βγαλω την υλη ανετα κ με το καταληλο διαβασμα το αριστα μπορει να επιτευχθει.Ο μαθηματικος μου μου λεει να παρω μαθ.γενικης για να με βοηθησουν στην κατ πιο μετα.Λιγο σε αυτο το θεμα αν μπορει κανεις να μου πει τπτ...Σκεφτομουν κ το ενδεχομενο να κανο μαθ. γεν το καλοκαιρι κ αφου δεν κανουμε φυσικη ετσι κ αλλιως...θα ειναι πιο καλα κ για μετα.


Θα σε βοηθήσουν τα μαθηματικά γενικής παιδείας να καταλάβεις ορισμένα πράγματα στα μαθηματικά κατεύθυνσης καθώς όταν μπεις στα όρια, την συνέχεια και τις παραγώγους συναρτήσεων στα μαθηματικά κατεύθυνσης θα τα έχεις κάνει, φυσικά όχι τόσο αναλυτικά, στα μαθηματικά γενικής παιδείας. Το 1ο κεφάλαιο από τα 3 των μαθηματικών γενικής παιδείας είναι το "δύσκολο" (ας μπου επιτραπεί ο όρος) αλλά επειδή καλύπτεται πολύ αναλυτικότερα στα μαθηματικά κατεύθυνσης οι υποψήφιοι της θετικής και τεχνολογικής κατεύθυνσης δεν θα έχουν κανένα πρόβλημα. Τα υπόλοιπα 2 κεφάλαια είναι πολύ απλά. Οι υποψήφιοι της θεωρητικής κατεύθυνσης ίσως να δυσκολευτούν.

Η φυσική γενικής παιδείας δεν έχει καμία μα καμία απολύτως σχέση με την φυσική κατεύθυνσης. Εγώ έδωσα το 2002 πανελλήνιες στην Γ΄ Λυκείου και τότε δίναμε 9 μαθήματα (10 με ΑΟΘ) και ξέρω πολύ καλά τι περιλαμβάνει το καθένα (έδωσα πανελλήνιες και στα 4 μαθήματα γενικής παιδείας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Φιλε παρε χωρις δευτερη σκεψη μαθηματικα.Εγω με μια ωρα διαβασμα την εβδομαδα πρεπει να εγραψα 19,6.Ειναι πολυ ευκολα σαν υλη και δεν βαζουν κατι δυσκολο στις εξετασεις,ενω στη Φυσικη ποτε δεν ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εγώ λέω να τα δώσω αλλά φοβάμαι μην κάνω καμιά πατάτα.Στις πράξεις είμαι πολύ καλός αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
μαθηματικα ,φυσικη δεν ξερεις ποτε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αν πας θετική ή τεχνολογική και δεν πάρεις μαθηματικά γενικής θα το μετανιώσεις κατά 99% αλλα τότε θα είναι πολύ αργά. Γι αυτό πάρτα που σου λέω. Τα έχω δώσει και τα 2 και ξέρω τι σου λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν πας θετική ή τεχνολογική και δεν πάρεις μαθηματικά γενικής θα το μετανιώσεις κατά 99% αλλα τότε θα είναι πολύ αργά. Γι αυτό πάρτα που σου λέω. Τα έχω δώσει και τα 2 και ξέρω τι σου λέω.
Το ξέρω πως θα το μετανιώσω αλλά αν κάνω κάνα λάθος θα το μετανιώσω ακόμα περισσότερο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Στις πανελλήνιες έχεις 3 ώρες. Τόσο στα μαθηματικά όσο και στη φυσική γενικής φτάνει και για να πάρεις κανά υπνάκο. Έχεις τόσο χρόνο που θα τα ελέγχξεις 10 φορές. Ησύχασε, οι πράξεις είναι απλούστατες. Υπάρχει η πιθανότητα να κάνεις λάθος και στην φυσική. Το σκέφτηκες αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Στις πανελλήνιες έχεις 3 ώρες. Τόσο στα μαθηματικά όσο και στη φυσική γενικής φτάνει και για να πάρεις κανά υπνάκο. Έχεις τόσο χρόνο που θα τα ελέγχξεις 10 φορές. Ησύχασε, οι πράξεις είναι απλούστατες. Υπάρχει η πιθανότητα να κάνεις λάθος και στην φυσική. Το σκέφτηκες αυτό;
Δεν σκέφτομαι εγώ να δώσω φυσική,αν δεν δώσω μαθηματικά θα πάρω βιολογία αλλά μάλλον για μαθηματικά το βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wean

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ευχαριστω για τα τιπς αλλα το προβλημα μου δεν το εχω λυσει ακομα :(
Μπορει να κανω μαθηματικα γενικης το καλοκαιρι για να καλυψω το κενο που θα εχω στο μελλον στα μαθηματικα κατ, κ αφου το καλοκαιρι δεν κανουμε φυσικη γενικης δεν θα εχω προβλημα.. ε? :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα τι είπες τώρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wean

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το καλοκαιρι ο φυσικος μου δεν κανει φυσικη γενικης,οποτε αν κανω μαθηματικα γενικης το καλοκαιρι(και παρω φυσικη γενικης για εκτο μαθημα) δεν θα εχω παρα πολλες ωρες το καλοκαιρι,και μετα δεν θα εχω το "κενο" που θα ειχα αν δεν εκανα μαθηματικα γενικης το καλοκαιρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top