6ο μάθημα για Πανελλήνιες

Νικος.92

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες Αλέκα!
Οσο για φυσική δεν υπάρχει καμία περίπτωση!χαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Βιολογια με τα χιλια ... ειναι και σχετικο με την κατευθυνση σου .
40 σελιδες ολες και ολες που μπορεις να τις τελειωσεις το καλοκαιρι παιρνοντας ανετα ενα πολυ καλο βαθμο . 18 και ανω // πανελληνιες παντα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Τι θα πει σχετικό με την κατευθυνση του? Μαθηματικά και Φυσική δεν κάνει?
Ζητουμενο (δυστυχώς) δεν είναι τοσο οι πληροφορίες που δινει το κάθε μάθημα, αλλά το να γράψει όσο το δυνατον καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Παιδιά είμαι θεωρητική και ούτε εγώ ξέρω τι μάθημα...:P
Αν και την Βιολογία Γ.Π. την κάνουμε φέτος στο μάθημα επιλογής (περιβάλλον) είμαι αρκετα καλή και στα μαθηματικά,άκουσα ότι είναι απλά.
Τι προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Παιδιά είμαι θεωρητική και ούτε εγώ ξέρω τι μάθημα...:P
Αν και την Βιολογία Γ.Π. την κάνουμε φέτος στο μάθημα επιλογής (περιβάλλον) είμαι αρκετα καλή και στα μαθηματικά,άκουσα ότι είναι απλά.
Τι προτείνετε?
Αν δεν ενδιαφερεσαι για 5ο πεδιο τοτε δωσε βιολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
εγω θα παρω βιολογια γ.π. γιατι ειναι πολυ ευκολη και εχει σχεση με τα επαγγελματα που μ αρεσουν εγω θα σ ελεγα να πάρεις βιολογια γιατι μαθηματικα ειναι αυτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Παιδιά είμαι θεωρητική και ούτε εγώ ξέρω τι μάθημα...:P
Αν και την Βιολογία Γ.Π. την κάνουμε φέτος στο μάθημα επιλογής (περιβάλλον) είμαι αρκετα καλή και στα μαθηματικά,άκουσα ότι είναι απλά.
Τι προτείνετε?

Αν είσαι καλη στην Αλγεβρα δεν νομιζω να παρουσιαστει ιδιαιτερο προβλημα
Θα σου προτεινα παντως να δεις λιγο τα μαθηματικα και τη βιολογια, και μετα αποφασιζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Τα μαθηματικα ειναι παντα ή του υψους ή του βαθους .
ενω με κατι πιο θεωρητικο , κατι θα τσιμπησεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι λέτε για Φυσική Γ.Π?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
καλύτερα να διαλέξεις κάτι που θα είναι πιο σίγουρο πως θα γράψεις, όπως βιολογία ή μαθηματικα κατ/νσης... στην φυσικη γεν. τα θέματα είναι απρόβλεπτα (και όχι μόνο:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εχω προβλημα με το μαθημα επιλογης που θα παρω για του χρονου.
Σημερα μας εδωσαν χαρτι που δεν ειναι οριστικο αλλα το θελουν μονο για να παραγγειλουν τα βιβλια.

Γαμωτο, δεν ξερω τι να κανω.

Μπορω να παρω εφαρμογες υπολογιστων γιατι δεν πηρα φετος, δεν το δινω στο τελος της χρονιας και ολα ωραια.

Αλλα ειμαι και πολυ κοντα στο να επιλεξω ΑΟΘ.
Γιατι θα μου πεις.
Ε θα σου πω κι εγω οτι μου ανοιγει ενα πεδιο παραπανω και μου δινει παραπανω πιθανοτητες να περασω καπου και να μην αναγκαστω να δωσω δευτερη φορα, ειναι μια παραπανω ενισχυση δηλαδης.

Απο την αλλη, θελει κι αυτο το χρονο και το διαβασμα του.

Τι να κανω.


Δήλωσε Μαθηματικά γενικής παιδείας και ΑΟΘ (γνώμη μου πάντα). Έτσι ανοίγεις τον δρόμο και για οικονομικές σχολές. Εύκολο μαθηματάκι που δεν απαιτεί πολύ διάβασμα. Άσε που αν γράψεις καλά (που πολλοί γράφουν καλά) θα σου ανεβάσει τον γενικό βαθμό πρόσβασης και έτσι θα βγάζεις περισσότερα μόρια για ΟΛΑ τα πεδία.

Μαθηματικά γενικής παιδείας για κάποιον που είναι στη θετική ή στην τεχνολογική κατεύθυνση (οποιουδήποτε κύκλου) είναι η καλύτερη επιλογή. Το 33% της ύλης το μαθαίνεις από τα μαθηματικά κατεύθυνσης. Το υπόλοιπο 67% είναι πολύ πιο εύκολο από το 1ο 1/3 της ύλης.

Νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιον που δεν δίνει ειδικά μαθήματα ή δίνει 1 μόνο ειδικό μάθημα ξένης γλώσσας. Αν θες να δώσεις και τα 2 ειδικά μαθήματα σχεδίου τότε ο πήχης ανεβαίνει πολύ και σε αυτήν την περίπτωση θα σου έλεγα να μην πάρεις ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Τι λέτε για Φυσική Γ.Π?
Αστο καλυτερα.Περισσοτερο διαβασμα νομιζω πως εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα ρωτήσω κάποιον που την πήρε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ξερω εγω εναν που την πηρε επειδη ο πατερας του ειναι φυσικος.Βασικα δεν πρεπει να ειναι τρομερα δυσκολη,αλλα σιγουρα πιο ευκολα ειναι τα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ξερω εγω εναν που την πηρε επειδη ο πατερας του ειναι φυσικος.Βασικα δεν πρεπει να ειναι τρομερα δυσκολη,αλλα σιγουρα πιο ευκολα ειναι τα μαθηματικα.

Αυτη ειναι και η γνωμη μου....!! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δήλωσε Μαθηματικά γενικής παιδείας και ΑΟΘ (γνώμη μου πάντα). Έτσι ανοίγεις τον δρόμο και για οικονομικές σχολές. Εύκολο μαθηματάκι που δεν απαιτεί πολύ διάβασμα. Άσε που αν γράψεις καλά (που πολλοί γράφουν καλά) θα σου ανεβάσει τον γενικό βαθμό πρόσβασης και έτσι θα βγάζεις περισσότερα μόρια για ΟΛΑ τα πεδία.

Μαθηματικά γενικής παιδείας για κάποιον που είναι στη θετική ή στην τεχνολογική κατεύθυνση (οποιουδήποτε κύκλου) είναι η καλύτερη επιλογή. Το 33% της ύλης το μαθαίνεις από τα μαθηματικά κατεύθυνσης. Το υπόλοιπο 67% είναι πολύ πιο εύκολο από το 1ο 1/3 της ύλης.

Νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιον που δεν δίνει ειδικά μαθήματα ή δίνει 1 μόνο ειδικό μάθημα ξένης γλώσσας. Αν θες να δώσεις και τα 2 ειδικά μαθήματα σχεδίου τότε ο πήχης ανεβαίνει πολύ και σε αυτήν την περίπτωση θα σου έλεγα να μην πάρεις ΑΟΘ.

Ευχαριστω πολυ για το ποστ σου, θα ακολουθησω τη συμβουλη σου και θα παρω ΑΟΘ με μαθηματικα γενικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένα μπράβο στην Ράνια που μόλις πήρε μια πολύ σημαντική απόφαση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina_patmos

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Mπράβο Ράνιαα!!!!! Εγώ ειμαι τεχνολογοκή και ενδιαφερομαι αρκετά (περοσότερο μπορω να πω και απο τα άλλα του 4ου) για λογοθεραπεία απο το 3ο βέβαια χάνω μόρια αλλα θα προσπαθήσω!! Τι γνώμη έχετε για τη βιολογία του χρόνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
H γενικης ειναι πολυ ευκολη.Εκτος αν δεν εισαι καθολου καλη στην παπαγαλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top