6ο μάθημα για Πανελλήνιες

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Nαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μπορεις να παρεις βιολογια γενικης και θα ανοιξεις το 3ο πεδιο[ιατρικες σχολες] αλλα με απωλεια μοριων[για το τριτο πεδιο μονο].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroulucky

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
κι εγω βιολογια θελω να περασω!!!επειδη με ενδιαφερει και το 5ο λεω να δω που θα βγαλω υψηλοτερη βαθμολογια.ρεαλιστικα ομως μαλλον το 3ο θα ειναι αυτο.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroulucky

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εχεις προσβαση και στα αλλα πεδια (1,3) απλα χανεις μορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanoskarras92

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Καλα αυτο ενοειται, αλλα αμα επιλεξεις Τεχνολογικη κατευθυνση σημαινει οτι δεν σε ενδιαφερουν οι σχολες που υπαρχουν στα αλλα πεδια συν οτι χανεις υπερβολικα πολλα μορια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,033 μηνύματα.
Επίσης εδώ μπορείς να βρεις πληροφορίες για τα τμήματα όλων των σχολών. :)



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanoskarras92

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για το link Πετρο... θα το εχω υποψην μου :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εχεις προσβαση και στα αλλα πεδια (1,3) απλα χανεις μορια...

με το κατάλληλο μάθημα όμως... άμα πάρεις βιολογία πχ ακυρώνεις αυτόματα 5 και 1:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
και εγω μια απο τα ιδια δεν πηρα φετος την πληροφορικη για να την εχω για μπακ-απ του χρονου αλλα μαλλον θα παρω ΑΟΘ γιατι ειναι πολυ ευκολο και ολοι σχεδον γραφουν 20.Βεβαια δεν σκεφτομαι για καμια σχολη του 5ου πεδιου αλλα δεν θα με χαλανε τα μορια που θα παρω παραπανω απο το ΑΟΘ στα αλλα πεδια

Εγώ να ρωτήσω κάτι πάνω σ' αυτό που δεν το κατάλαβα; Δηλαδή, αν δώσω ΑΟΘ, αλλά δεν δηλώσω 5ο πεδίο, τα μόρια που θα πάρω δίνοντας αυτό το μάθημα θα συντελέσουν και στο βαθμό των πανελλαδικών; όχι μόνο του απολυτηρίου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ναι, θα πάρεις επιπλέον μόρια, εφόσον γράψεις στο ΑΟΘ καλύτερα από το ΜΟ των υπόλοιπων μαθηματων. Διαφορετικά χάνεις μόρια (κάνε δοκιμές στον υπολογιστή μορίων):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ναι, όμως αυτό το μάθημα δεν το παίρνεις μόνο αν δηλώσεις και 5ο πεδίο; Ας πούμε να φέρω ένα παράδειγμα.
Είμαι θεωρητική, και παίρνω βιολογία για 3ο πεδίο, μπορώ να πάρω και ΑΟΘ χωρίς να πάρω μαθηματικά; Γιατί νόμιζα ότι αυτά τα δύο πήγαιναν πακέτο. Εννοώ, αν είναι έτσι, γιατί δεν το κάνουν οι περισσότεροι για να πάρουν μόρια και επιλέγουν πληροφορική που τους είναι εντελώς άχρηστη από αυτή την άποψη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα και πολλά από το μνμ σου, κάπου μπερδέυτηκα . Τεσπα.
Γενικά, το ΑΟΘ μπορείς να το δώσεις είτε ενδοασχολίκα (αντι για πληροφορική πολυμεσα κλπ) είτε πανελλαδικά. Στην πρωτη περιπτωση επηρεάζει τα μόρια των πανελληνίων στη δεύτερη όχι.

Τωρα για το αν γίνεται να πάρεις και ΑΟΘ και βιολογία γπ, λογικά γίνεται αλλά δεν ξέρω να σου πω με βεβαιότητα για το αν μπορείς να το δώσεις πανελλαδικά σε αυτή την περίπτωση. Για κάτι τέτοιο καλό θα ήταν να ρψτήσεις στ ο σχολείο σου τον υπεύθυνο του ΑΟΘ.
-----------------------------------------
Εννοώ, αν είναι έτσι, γιατί δεν το κάνουν οι περισσότεροι για να πάρουν μόρια και επιλέγουν πληροφορική που τους είναι εντελώς άχρηστη από αυτή την άποψη;

Γιατί το ΑΟΘ είναι 7ο μθμ άρα εξτρα διάβασμα. Εδώ καλά καλά όσοι δώσαν μαθηματικά δεν το πήραν όλοι, θα το πάρουν αυτοί που δώσαν βιολογία?:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ok, κατάλαβα. Θα ρωτήσω βέβαια και για σιγουριά, γιατί αν είναι έτσι, προσωπικά συμφέρει, και θα δούμε.
Αλλά όσο για το τελευταίο, μη το γελάς! Εννοώ, εντάξει ο ΑΟΘ θεωρείται πλέον θεωρητικό και όχι πρακτικό μάθημα, και οι ασκήσεις που έχει.. σιγά τα ωά!
Ευχαριστώ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι, όμως αυτό το μάθημα δεν το παίρνεις μόνο αν δηλώσεις και 5ο πεδίο; Ας πούμε να φέρω ένα παράδειγμα.
Είμαι θεωρητική, και παίρνω βιολογία για 3ο πεδίο, μπορώ να πάρω και ΑΟΘ χωρίς να πάρω μαθηματικά; Γιατί νόμιζα ότι αυτά τα δύο πήγαιναν πακέτο. Εννοώ, αν είναι έτσι, γιατί δεν το κάνουν οι περισσότεροι για να πάρουν μόρια και επιλέγουν πληροφορική που τους είναι εντελώς άχρηστη από αυτή την άποψη;
ΑΟΘ μπορεις να δωσεις μονο αν δωσεις και μαθηματικα γενικης.Με κανενα αλλο μαθημα δεν γινεται:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Παντως σε συγκριση μαθηματικα-φυσικης, νομιζω οτι ειναι πολυ καλυτερη επιλογη τα μαθηματικα.. Η Φυσικη γενικης Γ λυκειου, ειναι λιγο "περιεργη", ενω απο την αλλη το 1/3 των μαθηματικων γενικης ειναι αυτα που θα κανετε (σε πιο προχωρημενο σταδιο) ολο τον χρονο στην κατευθυνση. Συν το οτι τα επιλεγουν περισσοτεροι, οποτε και στο σχολειο στο μαθημα θα ειναι σοβαροτερη η κατασταση (φανταζεσαι να εισαι ο μονος στο σχολειο που θα δινει φυσικη γενικης? εμας ενας ητανε..), και στο φροντιστηριο θα ειναι πιο εξειδικευμενος ο καθηγητης εκει.. (ουτε που θυμαμαι αν σε εμας κανανε φυσικη γενικης..)

Οποτε, ειτε διαλεξεις 5ο πεδιο (με ΑΟΘ βεβαια), ειτε οχι, τα μαθηματικα ειναι πολυ πιο "ξεκαθαρο" μαθημα, αν καταλαβαινεις τι θελω να πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geoedessa

Νεοφερμένος

Ο geoedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
εγω ειμαι 2α κ ειμαι θετικη...του χρονου λεω να παω τεχνολογικη και να παρω μαθημα επιλογης οικονμια για να ανοιξω το 5ο πεδιο.δλδ θα δωσω πανεληνιες και οικονομια και στατιστικη.το προβλημα ειναι το μαθηματικο θα ανοιξει ετσι?δλδ θα μπορω να παω σε μαθηματικο?και κατι αλλο...πχ εγω παω τεχν αναγκαστικα φορτωνομαι το 4ο πεδιο η μπορω να παρω πχ 2 και 5ο?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν ξέρω για το μαθηματικό αλλά ξέρω ότι στο μηχανογραφικό σου βάζεις σχολές μέχρι 2 πεδίων. Εσύ διαλέγεις ποια θες. Περίμενε να σου απαντήσουν και μεγαλύτεροι για να σιγουρευτείς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mekst4v

Νεοφερμένος

Ο mekst4v αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σου, geoedessa.

Αν επιλέξεις ΑΟΘ στην Τρίτη Λυκείου, θα μπορέσεις να δηλώσεις στο μηχανογραφικό σου ΚΑΙ σχολές του 5ου Επιστημονικού Πεδίου (Επιστήμες Οικονομίας και Διοίκησης).
Επίσης, η επιλογή της Τεχνολογικής Κατεύθυνσης δε συνεπάγεται αναγκαστικά δήλωση σχολών του 4ου Επιστημονικού Πεδίου. Μπορείς να δηλώσεις άνετα και σχολές του 2ου πεδίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μπορεις να επιλεξεις οσες σχολες θελεις απο 2 το πολυ πεδια. Με τεχνολογικη+ΑΟΘ ανοιγεις το 2ο, το 4ο και το 5ο. Απο αυτα μπορεις να επιλεξεις μεχρι 2...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geoedessa

Νεοφερμένος

Ο geoedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
α ωραια...βασικα εγω θελω οικονομικο η μαθηματικο...αρα καλα κανω που παω τεχνολογικη και περνω οικονομια ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top