[5/6/2012] Αρχές Οικονομικής Θεωρίας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 52)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 36 69.2%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 13 25.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Οχί καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Να πω και γώ την γνώμη μου λοιπόν. Προσωπικά μου φάνηκαν αρκετά έως πολύ εύκολα. Τέλειωσα γύρω στις 10.15 και τα έλεγξα περίπου 10 φορές :P Το Β πάντως δεν το περίμενα με τίποτα... Δηλαδή περίμενα να πέσουν ανάγκες, αλλά όχι ολόκληρο το θέμα και ειδικότερα όχι ανάπτυξη τους βασικούς λόγους για την εξέλιξη και τον πολλαπλασιασμο. Τέλως πάντων όλα καλά. Πιστεύω το χτύπησα το 95άρι... άντε ΤΕΛΟΣ ΤΩΡΑΑΑ :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ποιες αλλες σχολες στοχευεις?? γενικα αφου ειστε ολοι τ 5ου πεδιου...σε ποιες σχολες στοχευεται???

Γενικα στοχευω ΟΔΕ ΟΠΑ-ΠΑΜΑΚ και θα βαλω μετα το οικονομικο του ΠΑ.ΜΑΚ. Και το οικονομικο του ΑΠΘ.Καπου ενδιαμεσα θα βαλω και ενα Μαρκετινγκ και Επικοινωνιας στο ΟΠΑ.Αυτες ειναι πρωτες μου επιλογες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μια ερωτησουλα,αντι για Σωστο εβαλα Σ υπαρχει περιπτωση να το παρουν για λαθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
μονο αυτο ξεχασα............!!!!
αμα ολο το γραπτο σου ειναι τελειο μπορει να σου το χαρισουν :)

Μια ερωτησουλα,αντι για Σωστο εβαλα Σ υπαρχει περιπτωση να το παρουν για λαθος;
εεε αποκλειεται να ειναι τοσο χαζοι.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
περσι εγω πηρα 95 αο8 εχοντας ολοσωστα τα παντα....ασκησεις θεωρια ολα...ο ενας διορθωτης μ εβαλε 98 και ο αλλος 92........απο την θεωρια λογικα...
Off topic: Από τους βαθμούς των 2 βαθμολογητών βγαίνει ο μέσος όρος και αυτό παίρνεις τελικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μια ερωτησουλα,αντι για Σωστο εβαλα Σ υπαρχει περιπτωση να το παρουν για λαθος;
Αν ο τύπος που στο διορθώσει δεν είναι αλκοολικός ή δε πάσχει απο κάποια πνευματική διαταραχή δε χανεις τίποτα.
Βατά θεματάκια κατά τ'αλλα όπως μας έχουν συνηθήσει στο ΑΟΘ,έπεσα και μέσα σχετικά με τη πρόβλεψη μου για το 1ο κεφάλαιο.

Οπως και να 'χει ψιλά γράμματα ολα αυτα πλέον,χαρείτε το καλοκαίρι σας παιδιά και καλά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evagelia_

Νεοφερμένος

Η Evagelia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Παιδια, Εγραψα και εγω σημερα ΑΟΘ.. Εγραψα 17 ρε γαμωτο, ενω ηταν για καθαρο 20αρακι.. Κριμα.. Εχασα παρα πολλα μορια.:( Κολλησα στο Δ2 ερωτημα και δεν μπορεσα να κανω και το Δ4... Οταν ειδα τις απαντησεις εβαλα τα κλαμματα:(
Εγραψα στο Δ2 : Εy = ΔQ%/ΔY% Βρηκα το ΔΥ% = 10%, αντικατεστησα στον παραπανω τυπο και βρηκα το ΔQ%= 30% Και μετα εγραψα ΔQ= Qτ - Qα Εβαλα οπου ΔQ το 30 και οπου Qα το 200... Ε και βρηκα το Qτ =230.. Το ξερω πως ειναι λαθος το αποτελεσμα αλλα τιποτα απο ολα αυτα ειναι σωστα?????? Δηλαδη παιρνω καμια μοναδουλα απο τις 10? Βρηκα και την συναρτηση ζητησης, λαθος φυσικα.. Επειτα, στο Δ4 Εγραψα τον τυπο του πλεονασματος και βρηκα και την Ρ.. Θα τρελαθωωωωωωωωωωωωωωω :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Στο Γ με τα ΚΕ το 2ο συνδυασμο τον εβγαλα y=40 αλλα πρεπει να εβαλα οτι ειναι αριστερα καταλαθος :/ ποσα θα μου κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Στο Γ με τα ΚΕ το 2ο συνδυασμο τον εβγαλα y=40 αλλα πρεπει να εβαλα οτι ειναι αριστερα καταλαθος :/ ποσα θα μου κοψουν?

Λογικά πιάνει 2 μόρια η διαδικασία και 1 μόριο η τελική απάντηση. Άρα 1 μόριο πιστεύω, άντε 2, τραβηγμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariospaok4

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ας με πει καποιος λιγο ...Επειδη το δ2 δεν το εκανα ...στο δ4 ειπα ΄΄ εστω συναρτηση ζητησης ταδε(στην τυχη) και εκανα Qs-Qd=60 κτλ κτλ ΄΄ Ποσα θα με δωσουν απο το δ4 ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αν κρινω απο τη δικια μου απαντηση 2 ή 3 στα 5 θα παρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Γενικα στοχευω ΟΔΕ ΟΠΑ-ΠΑΜΑΚ και θα βαλω μετα το οικονομικο του ΠΑ.ΜΑΚ. Και το οικονομικο του ΑΠΘ.Καπου ενδιαμεσα θα βαλω και ενα Μαρκετινγκ και Επικοινωνιας στο ΟΠΑ.Αυτες ειναι πρωτες μου επιλογες.

καλη επιτυχια σου ευχομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Μαριε Κοιτα προηγουμενο μηνυμα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
καλη επιτυχια σου ευχομαι...

Να σαι καλα!:)
Μακαρι να περασω στη καλυτερη επιλογη για μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsimtsikestisi

Νεοφερμένος

Ο tsimtsikestisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Στο Δ3 πηρα λαθος συνδυασμο αλλα ωστοσο εγραψα τον τυπο και επειδη ετυχε να μου βγει ανελαστικη σε αυτον τον συνδυασμο που πηρα,χαρακτηρισα σωστα αλλα με αλλο νουμερο...ΠΟΣΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ???
Το μονο λαθος που εκανα σημερα ηταν αυτο:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savvina_edw

Νεοφερμένος

Η Savvina_edw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Μα τα θεματα κατα τη γνωμη μου ηταν τοσο προβλεψιμα....πιο βατα δεν γινόταν...!!!Αφου την προηγουμενη μερα μου ειχε πει η καθηγητρια μου να διαβασω την ασκηση 7 του βιβλιου του 5ου κεφ. γιατι της φαινοταν καλη...και ακριβως αυτη μπηκε (τεταρτο θεμα)..χεχε...με αλλα νουμερα...και ειχαν προσθεσει κ ακομα 2 αστεια ερωτηματακια....βλακιες....και ειχα παει προετοιμασμενη να δω παλουκια...φτου.://και οι θεωρητικοι εγραφαν ανετα 100αρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariospaok4

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

Argirris

Νεοφερμένος

Ο Argirris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια εγω στο ΑΟΘ σε ενα ερωτημα απο το τεταρτο θεμα ενω ελυσα με σωστο τροπο την ασκηση δεν βρηκα σωστο αποτελεσμα...θα μου το παρουν ολο λαθος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Οχι ρε,αν η ασκηση ειναι σωστη και εχεις κανει λαθος μονο στις πραξεις 1 μοριο θα χασεις.Στην πολυ χειροτερη 2...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Που ακριβως ???
θα το επαναλάβω: αν η λύση στο Δ.4 γίνει με λανθασμένη συνάρτηση αλλαμε σωστή μεθοδολογια (τύπος πλεονάσματος) τότε θα πάρεις αρκετές μονάδες, ίσως και 3-4. Προσοχή όμως μη χρησιμοποιήσεις συνάρτηση με α και β εκτός του πεδίου ορισμού τους, ενώ η΄τιμή που θα προκύψει θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από την τιμή ισορροπίας
ΔΙΟΡΘΩΣΗ : συγνώμη αλλά μόλις πρόσεξα ότι έβαλες στην τύχη τη συνάρτηση. Σε αυτή την περίπτωση αν μετρήσει κάτι, αυτό θα είναι μόνο ο τύπος τπυ πλεονάσματος

Στο Δ3 πηρα λαθος συνδυασμο αλλα ωστοσο εγραψα τον τυπο και επειδη ετυχε να μου βγει ανελαστικη σε αυτον τον συνδυασμο που πηρα,χαρακτηρισα σωστα αλλα με αλλο νουμερο...ΠΟΣΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ???
Το μονο λαθος που εκανα σημερα ηταν αυτο:confused:
αχ! εκεί βρήκες να κάνεις λάθος. Τέλος πάντων αν είναι υπολογιστικό λάθος μάλλον θα χάσεις μία μονάδα

Παιδια εγω στο ΑΟΘ σε ενα ερωτημα απο το τεταρτο θεμα ενω ελυσα με σωστο τροπο την ασκηση δεν βρηκα σωστο αποτελεσμα...θα μου το παρουν ολο λαθος??
όπως απάντησα και σε άλλο μήνυμα, αν το λάθος είναι υπολογιστικό τότε η ζημιά είναι η μικρότερη δυνατή.
Τονίζω πάλι ότι πρέπει να τηρούνται τα πεδία ορισμού π.χ. η ελαστικότητα προσφοράς έστω και με λανθασμένες πράξεις πρέπει να προκύπτει θετική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top