[4/6/2014] Βιολογία Κατεύθυνσης

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 41)
  • Άριστα 18 -20

    Ψήφοι: 33 80.5%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 6 14.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Στεφανος12396

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος12396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Συνεχίζεις να καταθέτεις αφορισμούς και ατεκμηρίωτες, αυταπόδεικτες προτάσεις.

Συνεχίζεις να μη μας εξηγείς γιατι το παραπάνω να αναφέρεται στην εκφώνηση και όχι στο τμήμα που έχει οριστεί στην πρώτη πρόταση.

Ναι αλλά στην πρώτη προταση του θέματος Δ4 ορίζει και ΔΕΥΤΕΡΟ τμημα dna κι ας μη το λεει ξεκάθαρα ότι είναι τμήμα.
Δηλαδή, μέχρι ΚΑΙ το Δ3 ήταν ξεκάθαρο σε ποιο τμημα αναφερόταν , γιατί, ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ, ειχε οριστεί ΕΝΑ μόνο τμημα.

Θα σου δώσω ένα άσχετο, παράλληλο παράδειγμα για να γίνω κατανοητός:

Δίνεται τμήμα νουκλεϊκού οξεός - RNA: ........... (αλληλουχία)

Δ4. Το DNA είναι το γενετικό υλικό των κυττάρων . Στο παραπάνω νουκλεϊκό οξύ, γίνεται μετάλλαξη...

Καταλαβαίνεις ότι έχουν οριστεί ΔΥΟ νουκλεϊκά οξεά.
Το γεγονός ότι δεν ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ οτι το DNA ειναι νουκλεικο οξυ, δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ, ειναι στοιχειο θεωριας και δημιουργει αυτοματα τον συνειρμο.



Η θεωρία το συνεπάγεται άμεσα ότι το δομικό γονίδιο πρόκειται για τμήμα DNA.

Άρα πολλοί βαθμολόγησαν κατα το δοκούν. Και οι περισσότεροι βιολόγοι είναι της άποψης ότι πρέπει να πιαστούν σωστά και τα δύο. Άλλωστε, πολλές φορές (βλ 2008 ) άλλα έστειλε η επιτροπή, αλλιώς διορθώθηκαν τα γραπτά.


Τελος παντων επειδη δεν εχει νοημα να το συζηταμε και να μαλωνουμε εμεις μεταξυ μας καθως δεν προκειται να επηρεασουμε τον τροπο διορθωση ας περιμενουμε να δουμε τι θα γινει . Απλα επιβεβαιωνουμε αλλη μια φορα την αδυναμια του εκπαιδευτικου μας συστηματος ... και την ελλειψη αντικειμενικοτητας που μπορει να "χαντακωσει" πολλους μαθητες !!! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Τελος παντων επειδη δεν εχει νοημα να το συζηταμε και να μαλωνουμε εμεις μεταξυ μας καθως δεν προκειται να επηρεασουμε τον τροπο διορθωση ας περιμενουμε να δουμε τι θα γινει .

Όχι, έχει νοήμα να το συζητάμε, όταν από αυτό μπορεί να κρίνεται η εισαγωγή μας στο πανεπιστήμιο.

Δεν μαλώνω μαζί σου και μη το παίρνεις προσωπικά.

Απλά αυτό που με ενοχλεί είναι οτι αρκετοί συμμαθητές μας, προκειμένου να ευνοηθούν βαθμολογικά και να πάρουν +6 μόρια παραπάνω από τους υπόλοιπους, προσβάλλουν το θεμελιώδες αίσθημα του δικαίου και δεν είναι πρόθυμοι να ανοίξουν ούτε καν διάλογο για το ζήτημα. Μου τη δίνει να το βλέπω αυτό σε νέα παιδιά.
" Επιλέγουμε αυτό που μας συμφέρει και όχι το δίκαιο."

Και να ξαναθυμίσω ότι εγω ήμουν από τους πρώτους που, για ΤΕΛΕΙΩΣ διαφορετικους λογους, ειπα να απορρίψουν πλήρως τη δεύτερη λύση με τη λήξη.
και την ελλειψη αντικειμενικοτητας
Θεωρώ αρκετά αντικειμενικά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pentium

Νεοφερμένος

Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
@trancient εσύ ο ίδιος μόλις τελειωσαν οι εξετάσεις και εγραψες εδώ παραδεχόσουν το λάθος σου (προς τιμή σου). Τώρα δε καταλαβαίνω τι σε έπιασε ....

πρέπει να είμαστ δίκαιοι...ανεξάρτητα τι μας συμφέρει και τι όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
@trancient εσύ ο ίδιος μόλις τελειωσαν οι εξετάσεις και εγραψες εδώ παραδεχόσουν το λάθος σου (προς τιμή σου). Τώρα δε καταλαβαίνω τι σε έπιασε ....

πρέπει να είμαστ δίκαιοι...ανεξάρτητα τι μας συμφέρει και τι όχι.
Pentium το παραδέχτηκα και συνεχίζω να το παραδέχομαι αλλα για ΟΥΣΙΩΔΕΙΣ λόγους.

Μου τη δίνει η απολυτότητα του στυλ " ειναι πασιφανες " , "δε σηκωνει συζητηση " κλπ και αυτη σχολιάζω.
Δε σχολιάζω ακριβώς την άποψή ορισμένων για το θέμα, όσο τη στάση τους απέναντι σε μία άλλη άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Κι όλα αυτά ισχύουν επειδή έτσι σου κατσε και πιστεύεις;

Έχουν καμία αποδεικτική ισχύ τα όσα λες ή μας προτρέπεις να τα αποδεχτούμε μόνο επειδή τα λες εσύ;

" Τα προηγούμενα ερωτήματα είχαν σχέση με το ATG => τα επόμενα πρέπει να χουν πάλι σχέση => ας πρόσεχε ο μαθητής "

Μόνο αφορισμοί και αυταπόδεικτες προτάσεις.
Καμία λογική σύνδεση. Έτσι, επειδή μας βολεύει.





ΑΛΛΗ μια φορα να δω αυτό το " ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ " , " ΣΑΦΕΣ" , "ΠΡΟΦΑΝΕΣ" και θα φριξω.

ΠΏΣ εννοείται;;;

ΓΙΑΤΙ εννοείται;;

ΩΣ ΠΡΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ, εχουν διατυπωθει ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ. ΟΧΙ ΛΕΕΙ Η ΟΕΦΕ. ΟΧΙ ΛΕΕΙ ΠΕΒ. ΟΧΙ ΛΕΝΕ ΤΟ 80% ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ . ΔΕΝ ήταν σαφες!!! Στους τοιχους μιλανε;;; Χαμπαριαζετε τι λενε;;;; Ποιο ΛΟΓΙΚΟ αντιεπιχειρημα φερετε;;; " Ετσι μου κατσε οταν το διαβασα, άρα είναι προφανές και σεις λετε βλακειες" ;;;;

Ποιος μου ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ οτι αυτό είναι κατι που ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ / ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΕΣ/ ΠΡΟΦΑΝΕΣ, από τη στιγμή που υπάρχουν σοβαρές και ΛΟΓΙΚΑ τεκμηριωμενες ενστάσεις περι ΑΣΑΦΕΙΑΣ;;

Στην επιστήμη βασιζόμαστε στο τι "ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ" ατεκμηρίωτα κι αβάσιμα;;

Εγω λεω πως ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι με τη λέξη "παραπάνω" αναφέρεται στην πρώτη πρόταση. Την ίδια αποδεικτική ισχύ έχουμε , κανείς από εμας δε τεκμηρίωσε την άποψή του. Θα μπορούσε να γράψει " στο τμήμα DNA που δίνεται στην εκφώνηση " ή σκέτο "που δίνεται"

Όταν αναφερόμουν στο ότι ομαθητής θα μπορούσε να το ειχε ψιλιαστεί τα κωδικόνια αυτά εννοούσα (και το ειπα) τι θα εκανα εγω και πως θα σκεφτομουν .. και οντως μολις ειδα τα θεματα και τα έλυνα μου έκανε απο την αρχη εντυπωση που υπηρχαν 2 ATG αν και αυτο (η παρατηρητικότητα ) δεν ειναι το κλειδη για τη λύση αλλά το πόσο κατανοείς την εκφώνηση.. το ανέλυσα παρακάτω δε θα συνεχίσω αν δε θες να καταλαβεις το συλλογισμο και σχολιαζεις αυτα που σε συμφέρουν (την αναλυση της εκφωνησης την περνας απαρατητητη και σχολιαζεις αυτο που μπορεις να απαντησεις).. καλα αποτελέσματα απο μενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στεφανος12396

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος12396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
θερωρεις οτι ειναι αντικειμενικα τα πραγματα ???? που ακριβως την βλεπεις την αντικειμενικοτητα.... το οτι ενας εξεταστης θα με βαθμολογησει αναλογα με τα βιτσια του και αναλογα με τη δικη του βουληση το θεωρεις αντικειμενικο . Ο αδερφος μου περυσι πηρε στα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ που προκειται για ενα ξεκαθαρο αρκετα μαθημα , 20 απο τον πρωτο εξεταστη , 17 απο τον δευτερο και θες να ακουσεις το παλαβο ...... 16 απο τον τριτο δηλαδη που την βλεπεις την αντικειμενικοτητα ακριβως πες μου ... Να μην μιλησω για το θεμα της εκθεσης που εκει και αν δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα . Και τελος παντων για την βιολογια ηθελα να εκφρασω απλως τη γνωμη μου . Η οποια ισχυει ακομη . Συμφωνα με τη δικη μου αποψη το βρηκα τελειως ξεκαθαρο , αλλα και παλι σου λεω οτι ο καθενας κρινει διαφορετικα , δεν θελω να ευνοηθω και να κερδισω 6 μορια εις βαρος αλλων τη στιγμη ειδικα που πολλοι καλοι μου φιλοι εχουν κανει το ιδιο λαθος.

Και ειτε το θες ειτε οχι ο ανταγωνισμος υπαρχει στις πανελλαδικες και ο καθενας ειναι λογικο να υποστηριξει την αποψη του ... ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
και οντως μολις ειδα τα θεματα και τα έλυνα μου έκανε απο την αρχη εντυπωση που υπηρχαν 2 ATG αν και αυτο (η παρατηρητικότητα ) δεν ειναι το κλειδη για τη λύση αλλά το πόσο κατανοείς την εκφώνηση.. το ανέλυσα παρακάτω δε θα συνεχίσω αν δε θες να καταλαβεις το συλλογισμο και σχολιαζεις αυτα που σε συμφέρουν (την αναλυση της εκφωνησης την περνας απαρατητητη και σχολιαζεις αυτο που μπορεις να απαντησεις)..
Σου έκανε εντύπωση που είχε δύο ATG;;; Συγγνώμη, χωρίς καμία διάθεση να γίνω προσβλητικός, άσκηση με γονίδιο δεν είχες ξαναλύσει;; Κυκλοφορούσαν 100000000 ασκήσεις με 2 ΑΤG (και παραπάνω μη σου πω) που καμία σχέση δεν είχαν με μετάλλαξη.
Είναι κλασική παγίδα να βάζουν δύο ΑΤG για να χρειαστεί να απορρίψεις το ένα.
Έτσι όπως γινόταν και εδώ , κάποια τα απέρριπτες επειδή δεν οδηγούσαν σε 8 αμινοξέα.
Το ανέλυσα παρακάτω δε θα συνεχίσω αν δε θες να καταλαβεις το συλλογισμο[...]την αναλυση της εκφωνησης την περνας απαρατητητη
Η υπεκφυγή είναι η καλύτερη λύση :clapup:
Σου έδωσα σαφείς ενδείξεις οτι ο συλλογισμός σου ΛΟΓΙΚΑ ΠΑΣΧΕΙ. Θεωρείς την υπεκφυγή καλύτερη από την αντιεπιχειρηματολογία;

Όσον αφορά αυτό για την εκφώνηση, πάλι δε βγάζει καμία λογική. Επειδή σε μια παράγραφο ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ οι λέξεις τμήμα και γονίδιο παει να πει και οτι διαχωρίζονται ΩΣ ΕΝΝΟΙΕΣ; Σαφέστατα όχι. Απλά για λόγους συνοχής εξυπηρετεί να μην αναφέρεις δύο φορές την ίδια λέξη, αλλά συνώνυμες, έτσι ώστε να ρέει καλύτερα ο λόγος.

Άλλα και να διαχωρίζονταν, πάλι λάθος θα ήταν, επειδή στο βιβλίο θεωρεί το γονίδιο ΤΜΗΜΑ DNA.
ο οτι ενας εξεταστης θα με βαθμολογησει αναλογα με τα βιτσια του και αναλογα με τη δικη του βουληση το θεωρεις αντικειμενικο .
Θεωρώ αντικειμενικά τα πράγματα, το ποια θα πρεπει να ειναι η βαθμολογηση. Νομίζω δε κατάλαβες τι ήθελα να πω.
Και ειτε το θες ειτε οχι ο ανταγωνισμος υπαρχει στις πανελλαδικες και ο καθενας ειναι λογικο να υποστηριξει την αποψη του ... ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ...
Είναι λογικό ο καθένας να υποστηρίζει την άποψή του, είναι όμως απόλυτα λογικό, έως και ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΌ, ο καθένας να ακούει και την άλλη άποψη, τον αντίλογο και να μη δεχεται de facto οτι εχει δικιο.
Τώρα ο ανταγωνισμός υπάρχει στις πανελλήνιες , αυτό όμως δε δικαιολογεί σε καμία περίπτωση την απολυτότητα και τη μη-ανεκτικότητα στην άλλη άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Στεφανος12396

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος12396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Σου έκανε εντύπωση που είχε δύο ATG;;; Συγγνώμη, χωρίς καμία διάθεση να γίνω προσβλητικός, άσκηση με γονίδιο δεν είχες ξαναλύσει;; Κυκλοφορούσαν 100000000 ασκήσεις με 2 ΑΤG (και παραπάνω μη σου πω) που καμία σχέση δεν είχαν με μετάλλαξη.
Είναι κλασική παγίδα να βάζουν δύο ΑΤG για να χρειαστεί να απορρίψεις το ένα.
Έτσι όπως γινόταν και εδώ , κάποια τα απέρριπτες επειδή δεν οδηγούσαν σε 8 αμινοξέα.

Η υπεκφυγή είναι η καλύτερη λύση :clapup:
Σου έδωσα σαφείς ενδείξεις οτι ο συλλογισμός σου ΛΟΓΙΚΑ ΠΑΣΧΕΙ. Θεωρείς την υπεκφυγή καλύτερη από την αντιεπιχειρηματολογία;

Όσον αφορά αυτό για την εκφώνηση, πάλι δε βγάζει καμία λογική. Επειδή σε μια παράγραφο ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ οι λέξεις τμήμα και γονίδιο παει να πει και οτι διαχωρίζονται; Σαφέστατα όχι. Απλά για λόγους συνοχής εξυπηρετεί να μην αναφέρεις δύο φορές την ίδια λέξη, αλλά συνώνυμες, έτσι ώστε να ρέει καλύτερα ο λόγος. Άλλα και να διαχωρίζονταν, πάλι λάθος θα ήταν, επειδή στο βιβλίο θεωρεί το γονίδιο ΤΜΗΜΑ DNA. Θεωρώ αντικειμενικά τα πράγματα, το ποια θα πρεπει να ειναι η βαθμολογηση. Νομίζω δε κατάλαβες τι ήθελα να πω.
Είναι λογικό ο καθένας να υποστηρίζει την άποψή του, είναι όμως απόλυτα λογικό, έως και ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΌ, ο καθένας να ακούει και την άλλη άποψη, τον αντίλογο και να μη δεχεται de facto οτι εχει δικιο.
Τώρα ο ανταγωνισμός υπάρχει στις πανελλήνιες , αυτό όμως δε δικαιολογεί σε καμία περίπτωση την απολυτότητα και τη μη-ανεκτικότητα στην άλλη άποψη.

Σωστο ... αντιλογος πρεπει να υπαρχει , αλλα αυτο που ειπα πριν μαλλον δεν το καταλαβες . οταν ειπα οτι δεν εχει νοημα να το συζηταμε , εννοουσα οτι δεν προκειται να αλλαξουμε τους βαθμους μας μεταξυ μας μεσα απο αυτη τη συζητηση ... τα πραγματα θα κριθουν απο αλλους ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pentium

Νεοφερμένος

Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Το θέμα δεν ήταν διατυπωμένο σωστά για αυτό πρέπει να ακυρωθεί και οι μονάδες να πάνε στα αλλα υποερωτήματα
το να θεωρηθούν και οι 2 απαντήσεις σωστές δε το θεωρώ σωστό γιατι τα παιδιά που δεν την έλυσαν καθόλου θα αδικηθούν (το ξέρω ότι αυτοί που την λύσατε θα το βρείτε παράλογο αυτό που λέω αλλά είναι το πιο δίκαιο.

αυτό που πρέπει να γίνει στην βιολογία είναι να μεγαλώσει η ύλη ώστε να έχουμε μεγαλύτερη ποιλομορφία στα θέματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Το παραεκανες, οχι και οσοι δεν γραψανε τιποτα να μην χασουν, μην το ξεφτιλισουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Παιδια παντως σε ενα site εκπαιδευτικων καποιος βαθμολογητης εγραψε οτι απο την παρασκευη σταλθηκε διευκρινηση απο την ΚΕΕ να θεωρηθει σωστη μονο η απαντηση με το κωδικονιο εναρξης! Τωρα θα φανει σε 20 μερες τι εγινε τελικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pentium

Νεοφερμένος

Ο pentium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Το παραεκανες, οχι και οσοι δεν γραψανε τιποτα να μην χασουν, μην το ξεφτιλισουμε.

αφού ηταν ασαφές θα πρέπει να ακυρωθεί τελείως....

σε όλες τις αλλες εξετάσεις αυτό γίνεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Όπως είπε και ο Στέφανος όσο και να το συζητάμε δεν μπορούμε να αλλάξουμε κάτι..Τα θέματα μπήκαν όπως μπήκαν και τα περισσότερα γραπτά πιθανότατα βαθμολογήθηκαν..Το θέμα ας λήξει εδώ και ας επικεντρωθούμε στη φυσική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδια παντως σε ενα site εκπαιδευτικων καποιος βαθμολογητης εγραψε οτι απο την παρασκευη σταλθηκε διευκρινηση απο την ΚΕΕ να θεωρηθει σωστη μονο η απαντηση με το κωδικονιο εναρξης! Τωρα θα φανει σε 20 μερες τι εγινε τελικα!

link it or it never happened.
edit: Πως φαινεται ο ψευτης... αγαπητε στο εδθ4θ ενας βαθμολογητης εγραψε πως η ΚΕΕ δεν εστειλε οδηγιες....
https://www.#####.gr/Comments.aspx?qId=56366
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Καλα δεν εχει κανεις καθηγητη που διορθωνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
https://www.pde.gr/index.php?topic=30616.0

Οριστε! Για να πειστουν και οι πιο δυσπιστοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
θερωρεις οτι ειναι αντικειμενικα τα πραγματα ???? που ακριβως την βλεπεις την αντικειμενικοτητα.... το οτι ενας εξεταστης θα με βαθμολογησει αναλογα με τα βιτσια του και αναλογα με τη δικη του βουληση το θεωρεις αντικειμενικο . Ο αδερφος μου περυσι πηρε στα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ που προκειται για ενα ξεκαθαρο αρκετα μαθημα , 20 απο τον πρωτο εξεταστη , 17 απο τον δευτερο και θες να ακουσεις το παλαβο ...... 16 απο τον τριτο δηλαδη που την βλεπεις την αντικειμενικοτητα ακριβως πες μου ... Να μην μιλησω για το θεμα της εκθεσης που εκει και αν δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα . Και τελος παντων για την βιολογια ηθελα να εκφρασω απλως τη γνωμη μου . Η οποια ισχυει ακομη . Συμφωνα με τη δικη μου αποψη το βρηκα τελειως ξεκαθαρο , αλλα και παλι σου λεω οτι ο καθενας κρινει διαφορετικα , δεν θελω να ευνοηθω και να κερδισω 6 μορια εις βαρος αλλων τη στιγμη ειδικα που πολλοι καλοι μου φιλοι εχουν κανει το ιδιο λαθος.

Και ειτε το θες ειτε οχι ο ανταγωνισμος υπαρχει στις πανελλαδικες και ο καθενας ειναι λογικο να υποστηριξει την αποψη του ... ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ...

προφανως ο ''βιτσιοζος'' ηταν αυτος που του εβαλε 20. Δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα το γραπτο που αξιζει για 20 κατω απο 19 στα μαθηματικα δεν παιρνει. προφανως ο 2ος βαθμολογητης θα ητανε πιο κοντα στη πραγματικοτητα.

Καλα η ΚΕΕ τρομπαρει εντελως? Τις προαλλες ειχε στις απαντησεις και τις 2 σωστες! Α ρε ελλαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Kαθαρός τρόπος για να χαντακώσουν. Α ρε Ελλαδίτσα, που κόβεις 6 μονάδες σε μάθημα βαρύτητας, από παιδιά που απλά ερμήνευσαν λάθος την εκφώνηση. Δεν είναι θέμα γνώσης. Και για να προλάβω οποιαδήποτε αντίδραση, και εγώ το κωδικόνιο έναρξης έβαλα ως απάντηση. Αλλά είναι αδικία, αδικία, αδικία. Τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Kαθαρός τρόπος για να κόψουν παιδιά. Α ρε Ελλαδίτσα, που κόβεις 6 μονάδες σε μάθημα βαρύτητας, χαντακώνοντας τα παιδιά που απλά ερμήνευσαν λάθος την εκφώνηση. Δεν είναι θέμα γνώσης. Και για να προλάβω οποιαδήποτε αντίδραση, και εγώ το κωδικόνιο έναρξης έβαλα ως απάντηση. Αλλά είναι αδικία, αδικία, αδικία. Τι να πω...

Κι εγώ μαζί σου! αν και έγραψα το AUG από την στιγμή που ένα τόσο μεγάλο ποσοστό ερμήνευσε λάθος την εκφώνηση έπρεπε να δωθούν 2-3 μόρια.. 6 μονάδες να κοπούν δεν είναι λίγες..Αν και κατά την γνώμη μου πιστεύω οι περισσότεροι διορθωτές θα τα δώσουν από κανένα άλλο υποερώτημα..Γιατί όσο να πεις βιολογία είναι..όλο και θα έχεις χάσει από κάπου 1-2 μόρια..Το μόνο ''καλό'' (και το βάζω σε εισαγωγικά γιατί δεν ξέρω πώς αλλιώς να το πω) νομίζω από όλο αυτό είναι ότι δεν θα υπάρχουν πολλά 95+ και ίσως οδηγήσει στο να μην ανέβουν ή να μην ανέβουν πολύ οι βάσεις στο 3ο πεδίο..από την στιγμή που μπήκαν και δύσκολα χημεία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Παραλείπω τον ''αγώνα'' για να αποδείξει κανείς ποια γενιά είχε τα πιο παλουκωμένα θέματα.
Παραλείπω επίσης το γνωστό τροπάριο που οσοι δεν κατανόησαν ενα ερώτημα,απαιτούν να βαθμολογηθεί το ίδιο με εκεινους που επιασαν το νόημα.
Το πιο παθέτικ είναι η φαση που μπαίνουν να ''βοηθήσουν'' φοιτητές σχολών επιστημώνε υγείας,τα ταλαιπωρημένα 18χρονα,που σε λίγο θα μπουν στις ιδιες σχολες και θα ξερουν για αγγειοτασίνες ΙΙ και my ass.
Ποσο τραγικο ειναι τουτο; Δε σας ακουει η μαμα στο σπιτι,και ειπατε να διοχετευσετε τα οσα ακουσατε στη 1 φορα που πηγατε σε εκεινη την αιθουσα που λεγεται αμφιθεατρο (ναι ναι).Σε ενα φορουμ;
Στο θρεντ για πανελληνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top