4ο έτος εξ αποστάσεως

EcoUoi96

Νεοφερμένος

Η EcoUoi96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια γεια σας! Σπυδαζω στο Οικονομικο των Ιωαννινων και μολις τελειωσα το 3ο ετος με 9 μαθηματα στην πλατη μου. Οταν τελειωσει η εξεταστικη του Σεπτεμβριου θα ξενοικιασω και θα μετακομισω στην Αθηνα. Σημερα εγινε κατι που με αγχωσε παρα πολυ. Παρακολουθω καποια μαθηματα σε ενα φροντιστηριο στα Γιαννενα και οταν εμαθαν οτι θα ξενοικιασω εφεραν την καταστροφη. Μου ειπαν οτι ξενοικιαζοντας ρισκαρω το πτυχιο μου και πως ειναι πολυ πιθανο να μη το παρω ποτε. Νιωθω πολυ χαλια και θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας . Εχει βρεθει καποιος σε παρομοια κατασταση; Πιστευετε οτι ειναι εφικτο να παρω το πτυχιο μου ενω θα λειπω σε αλλη πολη και δεν εχω μπει καν στο 4ο ετος; Σας ευχαριστω εκ των προτερων ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Χάνουν πελάτη βασικά. :P Εσύ το πτυχίο θα το πάρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αρχικά, έχω την αίσθηση πώς το οικονομικό (Ιωαννίνων) δεν είναι ούτε εύκολη, ούτε δύσκολη σχολή. Αλλά δεν σπουδάζω σε αυτήν. Έχει, όπως κάθε σχολή, και θα το ξέρεις άλλωστε, τα δύσκολα μαθήματά της. Αυτό που βλέπω από γνωστούς είναι ότι, παρά το ότι μπορεί κάποιοι καθηγητές/μαθήματα να σε ταλαιπωρήσουν, πτυχιούχους το οικονομικό Ιωαννίνων έχει. Δεν ξέρω αν σε απασχολεί το αν θα πάρεις πτυχίο ή το πότε θα πάρεις πτυχίο. Επίσης, δεν ξέρω τι φοιτήτρια είσαι.

Τι είδους φροντιστήριο σου το είπε αυτό; Ξένων γλωσσών; Φοιτητικό;

Επίσης, μπορώ να σου πω ότι έχω δει παιδιά σε άλλα οικονομικά, να παίρνουν πτυχίο, ενώ έμεναν στην πόλη φοίτησης, χωρίς ωστόσο να συμπεριφέρονται ως φοιτητές, αν με καταλαβαίνεις. Σίγουρα, το να παρακολουθείς τις διαλέξεις, είναι κάτι πάρα πολύ καλό. Εσύ παρακολουθούσες; Γιατί αν δεν παρακολουθούσες, ποια η διαφορά του να ξενοικιάσεις από το να μην ξενοικιάσεις αν δεν παρακολουθείς;

Όπως και να 'χει, για τα μαθήματα του τετάρτου πρέπει να "ενημερώνεσαι" τι γίνεται, εφόσον δε θα τα παρακολουθείς σίγουρα. Από που διαβάζουμε; Τι είπαν οι καθηγητές; Άλλαξε κάτι φέτος με πέρυσι; Τέτοια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Aπό τη στιγμή που δεν θα μπορείς να είσαι στα Γιάννενα για να παρακολουθήσεις το 4ο έτος, τότε πολύ απλά βρίσκεις ένα φροντιστήριο στην πόλη σου που να κάνει οικονομικά μαθήματα, ενημερώνεσαι μέσω συμφοιτητών σου, μέσω σημειώσεων κλπ για όσα χρωστάς και πηγαίνεις Γιάννενα μόνο για τις εξεταστικές.

9 μαθήματα δεν είναι τόσα πολλά, μπορείς να τα τελειώσεις μέσα σε 2 ή 3 εξεταστικές αν διαβάζεις παράλληλα και έχεις μερικές βάσεις.

Γενικά δεν ήρθε η καταστροφή του κόσμου, πολλά άτομα λόγω άσχημων οικονομικών αφήνουν την πόλη φοίτησής τους, απλά συνήθως γίνεται μετά το 4ο έτος αυτό. Αν προσπαθήσεις μπορείς να τα καταφέρεις πιστεύω και προφανώς, μην ενδίδεις στο άγχος ή σε όσα σου λένε οι υπόλοιποι.

Επίσης μπορείς να κάνεις αίτηση για να μείνεις στις εστίες Ιωαννίνων αν δεν μπορούν οι δικοί σου να στηρίξουν οικονομικά το να νοικιάζεις σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οικονομικό είσαι, όχι πολυτεχνείο. Σιγά τα ωά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top