[30/5/2012] Ιστορία Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 55)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 27 49.1%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 17 30.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 8 14.5%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οχί καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 3.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
παμε για αριστα :clapup: η καθηγητρια μου ειπε οτι δυσκολα εγραψα κατω απο 90 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
εγω στην ερωτηση με το κρητικο εγραψα λιγο παραπανω απο οτι ζητουσαν οι απαντησεις...εγραψα και για τον Ζαιμη...λετε να μου αφαιρεσουν μοναδες????

Πόσο παραπάνω δηλαδή? Έγραψες και όλο τον Ζαΐμη? Τότε δυστυχώς θα χάσεις κάποιες μονάδες, απο 3-5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Nα ρωτήσω κάτι άσχετο; Μόνο εγώ έχω ένα κεφάλι λες και έχω ξυπνήσει από hangover?
Και εγώ το ίδιο....!!!!!!!!!!!!!!! Ήταν τόσοοοοο πολλάαα....έφυγε ένα από τα πιο δύσκολα μαθήματα....Και τώρα ώρα να κάψουμε το βιβλίο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Και τώρα ώρα να κάψουμε το βιβλίο....

To σκέφτηκα και γώ..! Αλλά... μου κάθεται στραβά! Ας τιμήσουμε την κατεύθυνση και ας πάμε ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
ouf με έπιασε ένα άγχος για τα σωστά λάθος αλλα τελικά τα είχα εντάξει...

πιστεύω πήρα πάνω από 17 σίγουρα
εξαρτάται ποσο θα κόψουν στις πηγες.

πάντως μου έκανε εντύπωση που δεν έβαλαν τίποτα από ποντιακό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

komhtas

Νεοφερμένος

Ο komhtas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
παιδια στο γ1 πειραζει που δεν εβαλα διπλα Α) Β) γ) αλλα το κανα ενιαιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εγω μετα απο τη ληξη καθε εξετασης ειμαι λες και εχω ξυπνησει μετα απο hangover, γι' αυτο μην παραπονιεστε... :P

ouf με έπιασε ένα άγχος για τα σωστά λάθος αλλα τελικά τα είχα εντάξει...

πιστεύω πήρα πάνω από 17 σίγουρα
εξαρτάται ποσο θα κόψουν στις πηγες.

πάντως μου έκανε εντύπωση που δεν έβαλαν τίποτα από ποντιακό!
the same... παιζει να το ηξερα πιο καλα απο ολα... ημουν πεπεισμενος οτι θα εμπαινε σιγουρα... αλλα χαλαλι μωρε, αφου εγραψα καλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Στη δεύτερη πηγή παιδιά τι γράψατε από ιστορικές γνώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Στη δεύτερη πηγή παιδιά τι γράψατε από ιστορικές γνώσεις;

Στο Δ1 ζητούσε στην σελίδα 154 τις αντικειμενικές συνθήκες μέχρι εκεί που λέει .... εποικίζονταν παραμεθόριες περιοχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Βασικά από τις απο πάνω κουκίδες η τελευταία πήγαινε εκεί που έλεγε για τις αναταραχές. Αυτά που απαντούσαν ήταν κυρίως οι δύο ρόμβοι. Τα άλλα γεμίσματα δεν ήταν; :worry: Όχι οτι είναι κακό να τα γράψεις(κάπου πρέπει να τα έβαλα κι αυτά) :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Γιατί όταν λέμε Κωνσταντίνος εννοείται το Α. Σα να λέω δηλαδή εγώ είμαι η Αναστασία η Α :P Αφού μία με έχουνε :P
Εξάλλου αν είχες ενδοιασμό, ο Κωνσταντίνος ο Β είναι ο τέως.

Στις πανελλαδικές ΔΕΝ ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ τίποτα!
Το ερώτημα πρέπει σαφώς να ακυρωθεί.
Από που προκύπτει ότι ο αναφερόμενος στο βιβλίο είναι ο Α';;;;;
και που στο βιβλίο αναφέρεται ότι ο Β είναι ο τέως;;;

Πολλοί μαθητές απάντησαν λανθασμένα διότι θεώρησαν ότι η επιτροπή εξετάσεων τους έστησε παγίδα...

Προβλέπω προσφυγές στη δικαιοσύνη.

*όσοι συμφωνείτε ανεβάστε μήνυμα στο esos, alfavita κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Στις πανελλαδικές ΔΕΝ ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ τίποτα!
Το ερώτημα πρέπει σαφώς να ακυρωθεί.
Από που προκύπτει ότι ο αναφερόμενος στο βιβλίο είναι ο Α';;;;;
και που στο βιβλίο αναφέρεται ότι ο Β είναι ο τέως;;;

Πολλοί μαθητές απάντησαν λανθασμένα διότι θεώρησαν ότι η επιτροπή εξετάσεων τους έστησε παγίδα...

Προβλέπω προσφυγές στη δικαιοσύνη.

*όσοι συμφωνείτε ανεβάστε μήνυμα στο esos, alfavita κλπ

Από την άλλη, υποτίθεται πως έχεις κατανοήσει πλήρως την ύλη σου και δεν έχεις μείνει μόνο εκεί. Προσωπικά έβαλα Σ, αλλά με έκανε να σκεφτώ αρκετά και ίσως είμαι και τυχερός. :hmm: Άν μιλήσουμε εξιδανικευτικά, τότε δεν πρέπει να ακυρωθεί, εφ'όσον το βιβλίο δεν δίνεται έτσι απλά στους μαθητές, αλλά υπάρχουν καθηγητές στα σχολεία που σίγουρα θα έχουν κάνει τη διευκρίνιση. Ωστόσο, ξέρουμε καλά πως αυτά που λέω δεν ισχύουν, οπότε ίσως να πρέπει να γίνει θέμα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Στις πανελλαδικές ΔΕΝ ΕΝΝΟΕΊΤΑΙ τίποτα!
Το ερώτημα πρέπει σαφώς να ακυρωθεί.
Από που προκύπτει ότι ο αναφερόμενος στο βιβλίο είναι ο Α';;;;;
και που στο βιβλίο αναφέρεται ότι ο Β είναι ο τέως;;;

Πολλοί μαθητές απάντησαν λανθασμένα διότι θεώρησαν ότι η επιτροπή εξετάσεων τους έστησε παγίδα...

Προβλέπω προσφυγές στη δικαιοσύνη.

*όσοι συμφωνείτε ανεβάστε μήνυμα στο esos, alfavita κλπ

Το ερώτημα σαφώς και δεν θα ακυρωθεί. Όποιος προσφύγει στην δικαιοσύνη θα το κάνει για να καλύψει την ανεπάρκεια του. Όσοι είχαν διαβάσει ιστορία και ξέρουν πραγματικά ιστορία δεν έκαναν λάθος. Οι υπόλοιποι μπορεί και να μπερδεύτηκαν. Και στην τελική η Επιτροπή Εξετάσεων έχει δικαίωμα να παίζει και με τις λέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
παιδια πειραζει που δεν εβαλα Α) β) γ) στο γ1;

κι εγώ το ίδιο έκανα.... ένα ενιαίο κείμενο έγραψα

παιδια στο γ1 πειραζει που δεν εβαλα διπλα Α) Β) γ) αλλα το κανα ενιαιο;

Παιδια ασφαλως και πειραζει! Γι' αυτό ακριβως σας ειχε α,β,γ, ηθελε ετσι να απαντησετε, οχι ως ενιαιο κειμενο. Ποσο θα σας κοψουν δεν ξερω, αλλα σιγουρα θα κοψουν.
Κατα τα αλλα τα θεματα πολυ κατανοητα, για μενα τουλαχιστον, καμια παγιδα, αλλα ηταν πολλα. Ισα ισα προλαβα και τις δυο πηγες. Κατα τα αλλα υπολογιζω πανω απο 17. Θα δουμε, βεβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Brainiac

Νεοφερμένος

Ο Mr.Brainiac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Κανενα θεμα δεν πρεπει να γινει.2 μορια εδινε το καθε Σ Λ.Αυτος που το εκανε λαθος παει να πει οτι δεν ξερει ουτε τα βασικα απο ιστορια,και ας εχει απομνημονευσει τις 90 κακογραμμενες σελιδες του σχολικου βιβλιου.Δεν νοειται να περνανε σε υψολοβαθμες σχολες ατομα που δεν εχουν κατανοησει ουτε τα βασικα.Και ναι,ειναι βασικο εφοσον μελεταω τη συγχρονη ιστορια να ξερω τους βασιλιαδες απ'εξω παρα ποσα μοναστηρια και εκκλησιες ειχε ο Ποντος.Εκει θα την παταγαν οι περισσοτεροι.
btw,τοσοι ηλιθιοι ειναι αυτοι στην επιτροπη θεματων;ουτε μια ερωτηση απο το ποντιακο;τελικα αυτο που λενε για την επικαιροτητα των θεματων ειναι απλα μυθος...
btw 2,εγω δεν εβαλα την αριθμηση α,β,γ αλλα αλλαξα παραγραφο οταν ηταν να απαντησω σε διαφορετικο ερωτημα.Αν και δε νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα και για τα παιδια που δεν το χωρισαν καν.Εδω καποιοι υποστηριζαν οτι στα κειμενα δεν σου κοβουν αν ξεπερασεις το οριο λεξεων ακομα και αν γραψεις σελιδες.Ο καθενας οτι θελει λεει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Παιδια ασφαλως και πειραζει! Γι' αυτό ακριβως σας ειχε α,β,γ, ηθελε ετσι να απαντησετε, οχι ως ενιαιο κειμενο. Ποσο θα σας κοψουν δεν ξερω, αλλα σιγουρα θα κοψουν.
Κατα τα αλλα τα θεματα πολυ κατανοητα, για μενα τουλαχιστον, καμια παγιδα, αλλα ηταν πολλα. Ισα ισα προλαβα και τις δυο πηγες. Κατα τα αλλα υπολογιζω πανω απο 17. Θα δουμε, βεβαια!

Φυσικα και ΔΕΝ κοβουν. Τα α,β,γ υπαρχουν μονο για τη βαθμολογηση. Αν εχεις γραψει αυτα που πρεπει, δεν μπορουν να σου κοψουν ουτε μισο μοριο γι'αυτο. Αυτο ελειπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Α, Β είναι οκ. Γ έχει παγιδούλες. Δ αναλύεται εκτενώς στο βιβλίο και ο πίνακας είναι βατός.

Ta Σωστά λάθος ήταν πολύ έξυπνα διατυπωμένα! Πολλά άτομα έβαλαν το α και το ε σωστά και έβγαλαν μια 5άδα σωστά!
Εύκολα και χιλιοπαιγμένα θέματα (Φενταρασιόν γιά 5η φορά, Πεδινοί για 6η φορά, Εθνικόν Κόμμα Κούλη Μαυρομιχάλη για 3η φορά, εγκατάσταση προσφύγων σε Μακεδονία-Θράκη για 5η φορά), αλλά πολύ εκτεταμένες οι απαντήσεις! Θα έχουμε εκπλήξεις από τις βαθμολογίες πιστεύω. Γιατί θα θέλουν και τα συνδυαστικά κομμάτια που πολλοί δεν έβαλαν στην Β2 και το Δ θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Φυσικα και ΔΕΝ κοβουν. Τα α,β,γ υπαρχουν μονο για τη βαθμολογηση. Αν εχεις γραψει αυτα που πρεπει, δεν μπορουν να σου κοψουν ουτε μισο μοριο γι'αυτο. Αυτο ελειπε.

Όχι κανεις λαθος σ'αυτο. Κοβουν. Τωρα ποσο δεν ξερω, αυτο εξαρταται απο τον καθενα. Δεν ειναι προαιρετικο το να απαντησεις οπως σε ρωτανε. Στα εχει ετσι για να απαντησεις ετσι. Αν το εκανες ενιαιο, θα το δεις στη βαθμολογια σου. Εκατο τα εκατο, τσεκαρισμενο οτι κοβουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Όχι κανεις λαθος σ'αυτο. Κοβουν. Τωρα ποσο δεν ξερω, αυτο εξαρταται απο τον καθενα. Δεν ειναι προαιρετικο το να απαντησεις οπως σε ρωτανε. Στα εχει ετσι για να απαντησεις ετσι. Αν το εκανες ενιαιο, θα το δεις στη βαθμολογια σου. Εκατο τα εκατο, τσεκαρισμενο οτι κοβουν!

Κι ομως, εμας καθηγητρια που ειναι και βαθμολογητρια μας ειπε οτι δεν ειναι καθολου απαραιτητο κι οτι κατα βαση αυτα υπαρχουν μονο για τη βαθμολογηση, για να ξερει ο βαθμολογητης και ο διορθωτης ποσο πιανει καθε υποερωτημα. Και ειναι η καλυτερη και εγκυροτερη καθηγητρια του σχολειου. (Φανταζεσαι να ηταν 25 συνολικα ετσι; Θα ηταν πολυ πιο δυσκολη η βαθμολογηση.) Στην τελικη δεν το εκανα ενιαιο, καθε υποερωτημα το απαντησα σε διαφορετικη παραγραφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Χμμμ στην ερώτηση Β2 έχω βάλει και κάποια αριθμητικά στοιχεία για την αύξηση του πληθυσμού, των εδαφών κλπ, τα οποία όμως δεν περιλαμβάνονται στο συγκεκριμένο κομμάτι του βιβλίου, αλλά λίγο πιό πάνω. Θεωρείται λάθος;

Κι εγώ το συνδύασα με την δίπλα σελίδα "το πολεοδομικό συγκρότημα της Αθήνα ξεπέρασε το 1,οοο,οοο κατοίκους" και μετά σελίδα 167 εθνολογική σύσταση αυτά που έλεγε για τα ποσοστά και την Μακεδονία. Στο παρελθόν που έχει ξαναπέσει η ίδια ερώτηση μας είπε η καθηγήτρια στο σχολείο ότι αυτά της Μακεδονίας από 167 τα ζήταγαη, η άλλη πρόταση από την 53 ήταν προαιρετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top