[29/5/2013] Λατινικά

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 16)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 10 62.5%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 5 31.3%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 1 6.3%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2013, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Θέματα

Προηγούμενα μαθήματα:
[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Φυσική Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Ιστορία Γενικής Παιδείας

[22/5/2013] Νεοελληνική Λογοτεχνία
[22/5/2013] Φυσική Κατεύθυνσης
[24/5/2013] Βιολογία Κατεύθυνσης
[24/5/2013] Χημεία-Βιοχημεία
[24/5/2013] Ιστορία Κατεύθυνσης
[24/5/2013] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων
[27/5/2013] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[27/5/2013] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Το νήμα ξεκλειδώθηκε!!
Στο αρχικό πόστ του θέματος θα ανέβουν τα θέματα που έπεσαν σήμερα και μερικές προτεινόμενες λύσεις που θα κυκλοφορήσουν στο ίντερνετ.

Καλή προσπάθεια σε όλους τους υποψηφίους και καλό καλοκαίρι σε όσους τελειώνουν σήμερα.

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Το 37 και το 42 έπεσαν απ ότι διάβασα στο alfavita!
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2013/them_lat_kat_c_hmer_no_1305.pdf
Ορίστε και τα θέματα :)
Καλή επιτυχια στα παιδιά που δίνουν και να θυμούνται ότι αφού δώσουν το τετράδιο τους ξεκινά μια καινούργια ζωή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Και με τα λατινικα τελειώνουν για τους περισσότερους οι εξετάσεις..
Καλά αποτελέσματα και καλό μηχανογραφικό:)
Τα θέματα ήταν όπως και τα προηγούμενα χρόνια..δεν υπήρχε κάτι διαφορετικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lValenl

Νεοφερμένος

Ο lValenl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν βατά. Δυστυχώς όμως πάλι από απροσεξία έχασα 2 ρήματα και 2 ουσιαστικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
ευκολα ηταν για τους καλα διαβασμενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Παιδιά τον πλάγιο λόγο τον έκανα λάθος :mad: Έτρεψα το ρήμα σε απαρέμφατο ενεστώτα, το έκανα esse, και επειδή το esse είναι χρόνου ενεστώτα και οι επόμενες δευτερεύουσες εξαρτιόντουσαν από αυτό, δεν τις άλλαξα αυτές. Μου είπαν όμως πως το esse ως τύπος θεωρείται σε αυτή την περίπτωση ιστορικός τύπος επειδή εξαρτάται από το Cicero scripsit. :mad::mad::mad: ...πάνε τόσα μόρια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Μέτρια προς το δύσκολα ηταν ...Ηθελαν αρκετη προσοχη!!! Αλλα παντα στα Λατινικα απο απροσεξιες χανω!!! Καλη επιτυχια σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lValenl

Νεοφερμένος

Ο lValenl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδιά τον πλάγιο λόγο τον έκανα λάθος :mad: Έτρεψα το ρήμα σε απαρέμφατο ενεστώτα, το έκανα esse, και επειδή το esse είναι χρόνου ενεστώτα και οι επόμενες δευτερεύουσες εξαρτιόντουσαν από αυτό, δεν τις άλλαξα αυτές. Μου είπαν όμως πως το esse ως τύπος θεωρείται σε αυτή την περίπτωση ιστορικός τύπος επειδή εξαρτάται από το Cicero scripsit. :mad::mad::mad: ...πάνε τόσα μόρια.....

Έτσι το έκανα την πρώτη φορά... θα το είχες καταλάβει αν χώριζες τις προτάσεις.
Είναι 5 προτάσεις, δηλαδή 5 ρήματα, 1 μονάδα το καθένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
H καθηγήτριά μου μου είπε πως και esse είναι το σωστό. Εγώ βέβαια fuisse το βαλα και τα άλλα ρήματα σε παρατατικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasIraklio

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
5 μοριάκια έχασα, τα 4 από απροσεξία :D

καλό διαγωνίσματακι πάντως χεχε!

(Ο πλάγιος ήταν : esse και μετά τα υπόλοιπα τα έβαζες σε παρατατικό/υπερσυντέλικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Και γω από απροσεξίες έχω χάσει παντού. Κλασσικά λατινικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lValenl

Νεοφερμένος

Ο lValenl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
H καθηγήτριά μου μου είπε πως και esse είναι το σωστό. Εγώ βέβαια fuisse το βαλα και τα άλλα ρήματα σε παρατατικό.

Το fuisse πως σου ήρθε να το βάλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george398

Νεοφερμένος

Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
To scripset είναι παρακείμενος οπότε έτσι το συνδύασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasIraklio

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εγώ το έβαλα fore
ώρες ώρες απορώ με τον εαυτό μου ρε γαμώτο :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hobo

Νεοφερμένος

Η hobo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
στην δικαιολογηση τησ υποτακτικησ στην αναφορικη προταση ποια ειναι η απαντηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
εγω υπολογιζω 16 απο απροσεξίες :(
tragic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasIraklio

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
στην δικαιολογηση τησ υποτακτικησ στην αναφορικη προταση ποια ειναι η απαντηση?

έλξη προς προηγούμενη υποτακτική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
14 μόρια από βλακείες. Δε περίμενα ότι θα με κατέστρεφαν τα λατινικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Και χάνεις το 20... από το "fateentur"... Έλεος!
Δεν βαριέσαι... FREEDOM επιτέλους!!!!!!!!!!!! Το μεγαλύτερο καλοκαίρι της ζωής μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top