[29/5/2013] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 29 54.7%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 22.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 5.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 7 13.2%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 3.8%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

saktop

Νεοφερμένος

Ο saktop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Δύο απορίες:
1) Στο Α4.(β), έβαλα(στα κενά)
Α<=Β
Εμφάνισε Β
Είναι σωστό;
Διότι δείχνει τον μέγιστο, αλλά δείχνει και τον άλλο αριθμό.

2) Στο Β2, έκανα κάτι επαναλήψεις και αντιμετάθεση ορισμένων στοιχείων. Το γεγονός ό,τι έκανα αντιμετάθεση, είναι λάθος;;; Αν το τμήμα αλγορίθμου λειτουργεί;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
1) Στο Α4.(β), έβαλα(στα κενά)
Α<=Β
Εμφάνισε Β
Είναι σωστό;
Διότι δείχνει τον μέγιστο, αλλά δείχνει και τον άλλο αριθμ

Είναι λάθος αλλά θα πάρεις κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frwws

Νεοφερμένος

Η Frwws αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αν θυμάσαι πώς το 'γραψες, γράψτο εδώ και θα σου δώσω μία εκτίμηση... :)

Λοιπόν
Code:
Αν ΜΟ[ι,1] <= 1.8 τότε
   Αν ΜΟ[ι.2] <=3,6 τότε 
    Εμφάνισε  "Χαμηλός Sar"
  Aλλιώς_αν ΜΟ[ι,2] <=4 τότε
   Εμφάνισε "Κοντά στα όρια
  Αλλιώς
   Εμφάνισε "Εκτός οριών"
 Τέλος_αν
Αλλιώς_αν  ΜΟ[ι,1]<=2 τότε
  Αν ΜΟ[ι.2] <=4 τότε 
  Εμφάνισε "Κοντά στα όρια"
 Αλλιώς
  Εμφάνισε " Εκτός ορίων"
 Τέλος_αν
Αλλιώς 
Εμφάνισε "Εκτός ορίων"
Τέλος_αν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saktop

Νεοφερμένος

Ο saktop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Είναι λάθος αλλά θα πάρεις κάτι.
Μπορείς σε παρακαλώ να απαντήσεις και στην άλλη ερώτησή μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μπορείς σε παρακαλώ να απαντήσεις και στην άλλη ερώτησή μου;

Πρέπει να ξέρω τι έγραψες :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saktop

Νεοφερμένος

Ο saktop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Πρέπει να ξέρω τι έγραψες :hmm:
Χοντρικά, μετρούσα την τελευταία συνεχόμενη θέση όπου υπήρχε η τιμή Ψευδής, και αντιμετάθετα την τιμή της επόμενης, που προφανώς είναι Αληθής, αφού δεν είναι Ψευδής, με την τιμή της αρχικής (από τις συνεχόμενες) θέσης, η οποία είναι Ψευδής.
Αυτό το έκανα Για i από 1 μέχρι 100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λοιπόν
Code:
Αν ΜΟ[ι,1] <= 1.8 τότε
   Αν ΜΟ[ι.2] <=3,6 τότε 
    Εμφάνισε  "Χαμηλός Sar"
  Aλλιώς_αν ΜΟ[ι,2] <=4 τότε
   Εμφάνισε "Κοντά στα όρια
  Αλλιώς
   Εμφάνισε "Εκτός οριών"
 Τέλος_αν
Αλλιώς_αν  ΜΟ[ι,1]<=2 τότε
  Αν ΜΟ[ι.2] <=4 τότε 
  Εμφάνισε "Κοντά στα όρια"
 Αλλιώς
  Εμφάνισε " Εκτός ορίων"
 Τέλος_αν
Αλλιώς 
Εμφάνισε "Εκτός ορίων"
Τέλος_αν
Guess what... αυτό παίρνει 7/7. Gratsi. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frwws

Νεοφερμένος

Η Frwws αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Προσωπικά μου φάνηκαν εύκολα επειδή έχω ασχοληθεί στο παρελθόν λίγο με προγραμματισμό.

Μπορεί κάποιος να μου πει πως βλέπει την λύση μου στο Α4?

Εγω το έκανα ως εξής:

Για i από 1 μέχρι 100
Για j από i μέχρι 99
Διάβασε Π[i,j+1]
Τέλος_επανάληψης
Τέλος_επανάληψης

Πιστεύω είναι σωστό όπως το έλεγξα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Χοντρικά, μετρούσα την τελευταία συνεχόμενη θέση όπου υπήρχε η τιμή Ψευδής, και αντιμετάθετα την τιμή της επόμενης, που προφανώς είναι Αληθής, αφού δεν είναι Ψευδής, με την τιμή της αρχικής (από τις συνεχόμενες) θέσης, η οποία είναι Ψευδής.
Αυτό το έκανα Για i από 1 μέχρι 100

Οh yeah!Σωστό είναι :clapup::clapup:

ΕΔΙΤ:Λαθος παραθεση!!εβλεπα του FRwwws το ποστ!!Δεν εχω δει τι εγραψες ακομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ακόμα να βγουν λύσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

saktop

Νεοφερμένος

Ο saktop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Οh yeah!Σωστό είναι :clapup::clapup:
Σοβαρά;;;; Αν είναι σωστό, πάμε για πάνω από 19!!!!! Μακάρι!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Χοντρικά, μετρούσα την τελευταία συνεχόμενη θέση όπου υπήρχε η τιμή Ψευδής, και αντιμετάθετα την τιμή της επόμενης, που προφανώς είναι Αληθής, αφού δεν είναι Ψευδής, με την τιμή της αρχικής (από τις συνεχόμενες) θέσης, η οποία είναι Ψευδής.
Αυτό το έκανα Για i από 1 μέχρι 100

Λοιπόν, το δυσκόλεψες από μόνος σου.

Θα μπορούσε να δουλέψει αν το έχεις υλοποιήσει σωστά. Το πρόβλημα είναι ότι με την επανάληψη "Για i από 1 μέχρι 100", δεν ολοκληρώνεται η αντιμετάθεση. Επίσης, δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει με "Για..." γενικώς. Δηλαδή όταν γίνεται η πρώτη αντιμετάθεση, πως συνεχίζεις στην επόμενη?

Ίσως ο Γιώργος να μπορέσει να σου απαντήσει πιο ξεκάθαρα μιας και είναι διάνοια σε αυτά. Δεν θέλω να σου πω ψέματα για το πόσες μονάδες παίρνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Προσωπικά μου φάνηκαν εύκολα επειδή έχω ασχοληθεί στο παρελθόν λίγο με προγραμματισμό.

Μπορεί κάποιος να μου πει πως βλέπει την λύση μου στο Α4?

Εγω το έκανα ως εξής:

Για i από 1 μέχρι 100
Για j από i μέχρι 99
Διάβασε Π[i,j+1]
Τέλος_επανάληψης
Τέλος_επανάληψης

Πιστεύω είναι σωστό όπως το έλεγξα.
Τι ανωμαλιάρης είσαι εσύ ρε; :P 4/4 πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυνικός

Νεοφερμένος

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Γεια σας, μπορει καποιος να με πει για το Γ3 αν ειναι σωστο αυτο που εγραψα

Αν ΜΟ[i,1]>ΜΟ[i,2] τοτε
Αν ΜΟ[i,1]=< 1,8 τοτε
μηνυμα<-- "Χαμηλος SAR"
αλλιως_αν ΜΟ[i,1]=< 2 τοτε
μηνυμα<-- "Κοντα στα ορια"
αλλιως
μηνυμα<-- "εκτος οριων"
Τελος_αν
Αλλιως
Αν ΜΟ[i,2]<=3,6 τοτε
μηνυμα<--"Χαμηλος SAR"
αλλιως_αν ΜΟ[i,2]<=4 τοτε
μηνυμα<--"κοντα στα ορια"
αλλιως
μηνυμα<-- " εκτος οριων"
τελος_αν
Τελος_αν
Εμφανισε μηνυμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
καταρχας στο Γ3 επρεπε να εμφανισουμε και τον κωδικο (στο τελος το ειδα)

οσο για τα αληθης και ψευδης να σας πω τι εκανα??
και μου φενεται πολυ σωστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κυνικός

Νεοφερμένος

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Επισης για το Α4

ι<-- 1
δ<--1
Οσο δ<=99 επαναλαβε
δ<--δ+1
Για ξ απο δ μεχρι 100
Διαβασε Π[ι,ξ]
Τελος_επαναληψης
ι<--ι+1
Τελος_Επαναληψης

λαθος ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
To A2 είναι σωστό? :P

k <-- 1
ΓΙΑ i ΑΠΟ 1 ΜΕΧΡΙ 4
ΓΙΑ j ΑΠΟ 1 ΜΕΧΡΙ 5
ΑΝ Π[i,j] <> 0 ΤΟΤΕ
Α[k] <-- i
Α[k + 20] <-- j
Α[k + 40] <-- Π[i,j]
k <-- k + 1
ΤΕΛΟΣ_ΑΝ
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ
ΤΕΛΟΣ_ΕΠΑΝΑΛΗΨΗΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
για το Α4α)

για ι απο 1 μεχρι 100
για j απο 1 μεχρι 100
α<--0
οσο (ι<j) και (α=0) επαναλαβε
διαβασε Π[ι,j]
α<--α+1
τ_ε
τ_ε
τ_ε

νομιζω ειναι σωστο
ας απαντησει καποιος που ξερει καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

majestic

Νεοφερμένος

Ο majestic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εγω παντως ενα εχω να πω για τα φετινα θεματα που αποφασισαν να βαλουυν σε ολα τα μαθηματα της τεχνολογικης...Μας γ@)*%#@αν....δεν μπορω να καταλαβω τι σκοπο εχουν και γιατι το κανουν...:rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top