[28/5/2014] Νεοελληνική Γλώσσα

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 86)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 17 19.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 36 41.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 27 31.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 3 3.5%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 2.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Σορρυ, αλλα ελεγε να αναφερεις δραστηριοτητες.. Δν ζητουσε να του παραθεσεις δικος σου τροπους αντιμετωπισης... Να ακομα ενα που μπερδευτικε στο θεμα...
Ναι, οι δραστηριότητες είναι τρόποι αντιμετώπισης του προβλήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Σοβαρα τωρα, πιστευουν τοσα ατομα οτι εχουν γραψει 18-20;; ειπαμε, ηταν βατα τα θεματα αλλα μην τρελαθουμε κιολας. εκθεση ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ομως δεν ελεγε προτάσεις ξεκάθαρα.
Ελεγε " Να αναφερθείτε σε δραστηριότητες που αποσκοπούν στον περιορισμό του ελλείμματος ανθρωπιάς"
Δηλαδή αυτό που γράψαμε ειναι εντελώς λάθος;
Κόβεται η μιση η έκθεση; Δεν ειμαι καλα.
Εγώ αν έγραφα, θα έγραφα και για τα δύο. Δηλαδή τι γίνεται τώρα και τι θα μπορούσε να γίνει.
Όπως είπες, όμως, δε λέει ξεκάθαρα "αναφέρετε τρόπους/μορφές/μέτρα αντιμετώπισης".

Επειδή έβγαλαν μερικά φροντιστήρια ενδεικτικές απαντήσεις, δε σημαίνει ότι είναι και σωστές.
Ξαναλέω ότι είναι πιο "ασφαλείς" οι απαντήσεις της δημόσιας τηλεόρασης. Σε κάθε περίπτωση, το υπουργείο θα στείλει οδηγίες για τη διόρθωση και όχι σαφείς απαντήσεις ως υλικό αναφοράς, που όποιος παρεκκλίνει πρέπει και να τιμωρείται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σε άρθρο σας, που θα δημοσιευτεί σε τοπική εφημερίδα, να αναφερθείτε σε
φαινόμενα που αποδεικνύουν το έλλειμμα ανθρωπιάς στην εποχή μας, αλλά
και σε δραστηριότητες, ατομικές και συλλογικές, που αποσκοπούν στον
περιορισμό αυτού του ελλείμματος

Παιδιά εγώ έτσι όπως το διαβάζω, ζητάει δραστηριότητες που ήδη συμβαίνουν. Όμως να ξέρετε είτε βάλατε δραστηριότητες που ήδη συμβαίνουν, είτε δραστηριότητες που μπορούν να συμβούν, δεν θα χάσετε ούτε μια μονάδα, γιατί δεν το διευκρινίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ακούστε τίτλο που σκέφτηκα να βάλω στο άρθρο. " Ανθρω...ποιά; ". Μετά σκέφτηκα ότι ο βαθμολογητής μπορεί να μην το καταλάβει και έβαλα: "Ζητούνται άνθρωποι"

O πρώτος σου τίτλος ήταν υπέρτατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Τώρα μολις συνειδητοποιησα οτι εκανα βλακεία. Στις ατομικές δραστηριότητες έγραψα συμμετοχη σε εθελοντικές εργασιες και κατι αλλα. Προφανως για εθελοντισμο, εθελοντικες οργανωσεις κοκ τα ηθελε στις συλλογικες δραστηριότητες ? Πιστυετε θα κόψουν πολλα μόρια κι απαυτο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φεγγαρένια..

Νεοφερμένος

Η Φεγγαρένια.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Και εγω δεν ειμαι καλα... Δε μπορω να συγκεντρωθω στη βιολογια απ αυτό φαντασου. Μακάρι να μας τα πάρουν σωστά. Για το διαστρβλωνεται ταιριάζει το παραμορφωνεται;;;; Μόνο εκει εχω λάθος μετα... Πφφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εγω στους τροπους αντιμετωπισης εβαλα πνευματικους ανθρωπους και ανθρωπιστικη παιδεια

λαθος ειναι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miakar

Νεοφερμένος

Η miakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Για μεταφορες τι βαλατε; Ειχε πολλες το κειμενο και δεν δινουν παντου τις ιδιες απαντησεις :/ αυτο που ελεγε στο τελος της πρωτης σελιδασ χειμωνας με αλκυονιδες ειναι; Και γενικοτερα πως τα πηγατε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδιά όποιος ξέρει ας μου πει. Ήθελα να προσθέσω κάτι και λένε οι επιτηρητές αν θέλετε να προσθέσετε κάτι μην βάλετε αστεράκι να βάλετε το γράμμα F και τώρα ανχωθηκα λέτε να μου το μηδενισουν στο φάρο μου είπαν όχι και ο θείος μου που διορθώνει μου λέει μάλλον όχι. ...ξέρει κανείς ας μου πει γρήγορα παρακαλώ! !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
λυστε μου μια απορια ...φρασεις με μεταφορικη σημασια θεωρουνται και οι εικονες και οι παρομοιωσεις? γιατι εγραπσα τρεις μεταφορικεσ φρασεις αλλα στις δυο συμπληρωσα οτι ηταν εικονες (ετι μου φανηκαν την στιγμη εκεινη)

συγκεκριμενα ειχα πει αυτο για το παραθυρο και τον αιθριο ουρανο,δειψα για ο,τι ελεγε,και αυτο με τον ανθρωπισμο ως νομισμα το 1ο και το 3ο εγραψα οτι ηταν εικονες

p.s το κοινη ειναι συνωνυμο του οικουμενη ή με την καμια? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

miakar

Νεοφερμένος

Η miakar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εγω τα πηγα καλυτερα απο ποτε απο οτι ειδα τα λαθοι μου ειναι σε συν-αντ. Και αυτα που θα κοψουν απο περιληψη,παραγραφο,εκθεση δηλαδη -5,-5,-9 οπως συνηθως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,911 μηνύματα.
Σίγουρα όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Αχ ωραία ευχαριστώ απλά όσο περισσότεροι μου το λένε το αισθάνομαι πιο σιγουρο:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ο άλλος ζήτησε να πάει τουαλέτα και έσπασε το καζανάκι. Το τράβηξε μία και έπεσε όλο κάτω. :eek:
Χριστέ μου!

Στον ορισμό (τρόποι ανάπτυξης), έπρεπε να βάλω και τα παραμύθι με την "ειδοποιό διαφορα"? Δεν ήμουν και πολύ σίγουρος ποιο ήταν τι και δεν το έγραψα καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
εγω στους τροπους αντιμετωπισης εβαλα πνευματικους ανθρωπους και ανθρωπιστικη παιδεια
λαθος ειναι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω[ij]

Νεοφερμένος

Η Βασω[ij] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
παιδια πλιιζ ειναι αναγκη ξερετε αν ταιριαζουν για αντωνυμα το αδιακοπη με το μεμονωμενη;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης2396

Νεοφερμένος

Ο ορεστης2396 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
οχι αδερφε μου, ίσα ίσα ειναι καλό να συνδεεις θεματικούς κύκλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Και εγω δεν ειμαι καλα... Δε μπορω να συγκεντρωθω στη βιολογια απ αυτό φαντασου. Μακάρι να μας τα πάρουν σωστά. Για το διαστρβλωνεται ταιριάζει το παραμορφωνεται;;;; Μόνο εκει εχω λάθος μετα... Πφφφφ

Nαι γιατί το κείμενο έχει την σημασία του αλλοιώνεται οπότε το παραμορφώνεται είναι συνώνυμο του αλλοιώνεται συνεπώς κατα 90% είναι σωστό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Αν εξαιρέσεις το εύρος της έκθεσης είναι σαν να περιγράφεις το δικό μου γραπτό.Γράψαμε σχεδόν τα ίδια πράγματα :P

Ωραία :)
γιατί πάντως δεν άκουσα και κανέναν να έγραψε για πόλεμο από γνωστούς και μπήκα σε σκέψεις :P

τις εθελοντικές οργανώσεις και όλα αυτά στο ατομικό επίπεδο δεν είναι; αφού στην ουσία το άτομο συμμετέχει σ'αυτά και υπάρχουν ήδη..δεν αναφέρθηκα στη δημιουργία τους :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top