[28/5/2014] Νεοελληνική Γλώσσα

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 86)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 17 19.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 36 41.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 27 31.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 3 3.5%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 2.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δυστυχώς γι' αυτόν τον λόγο θα χάσεις μόρια. Η εκφώνηση είναι σαφής (500-600 λέξεις).
Eντάξει ρε 'συ, το ανεκτό όριο είναι 650 λέξεις. Ακόμη κι αν χάσει, δε θα χάσει πολλά μόρια :P

Χίλιες φορές να γράψει περισσότερες λέξεις και να έχει αναπτύξει επαρκώς το ζήτημα, παρά να είναι στο όριο και η έκθεσή του να είναι ελλιπής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ahab

Νεοφερμένος

Ο Ahab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εγώ που έγραφα, μια χαρα νορμαλ μου φάνηκαν. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Καταρχάς να διευκρινίσω (για να μη παρεξηγηθώ) ότι πιστεύω πως τα πήγα αρκετά καλά.

Βέβαια έχω αρκετές ενστάσεις για τα θέματα:

1) Το επίπεδο της δυσκολίας ήταν αρκετά χαμηλό. Ένας μαθητής που δεν είχε διαβάσει (και σκέφτεται στοιχειωδώς) έγραφε με άνεση πάνω από τη βάση!
2) Πάντα μου την έδιναν όλες αυτές οι αφηρημένες έννοιες του στυλ " ανθρωπιά ". Ουσιαστικά το θέμα ήταν πολύ γενικό (δεχόταν αρκετές προσεγγίσεις).
Βέβαια όπως πάντα θα επικρατήσουν οι φροντιστηριακοί παραλογισμοί. Γι αυτό το λόγο, το γενικό του θέματος, που υπο άλλες συνθήκες θα επέτρεπε μια ποικιλομορφία στις απαντήσεις, δρα ως μειονέκτημα.

Πάντως και γώ έγραψα αρκετές λέξεις... (είχα υπερβεί το όριο)
δε ξέρω αν θα το μετρήσουν τόσο πολύ... μακάρι να μην..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ σ' αυτό. Τις περισσότερες φορές εξαρτάται από τον βαθμολογητή. Πολλούς δεν τους ενοχλεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαράλαμπος μβ

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος μβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
το ασυνεχης ειναι σωστο για αντωνυμο στο αδιακοπης ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cray9

Νεοφερμένος

Ο cray9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ρε παιδια να σας ρωτησο....στην δευτερη φραση με τα εισαγωγικα εγραψα για να δωθει εμφαση στην συγεκριμενη φραση ...θα το πιασουν λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
το ασυνεχης ειναι σωστο για αντωνυμο στο αδιακοπης ??
Το ασυνεχής είναι το σωστό αντώνυμο του παραγωγίσιμος :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Kαι μενα νορμαλ μου φανηκαν αν και θα μπορουσα να γραψω καλυτερα στην εκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Αντώνυμα στο αδιάκοπης
ασύνδετος, ακανόνιστο, σπασμωδικές, παράτυπες, άστατος, ασταθής. διαλείπουσα, περιστασιακή, περιοδικών, επαναλαμβανόμενες, σποραδικές. σπασμωδικές, ακανόνιστο, φευγαλέα, εφήμερη, παροδική, προσωρινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δυστυχώς κι εγώ έβαλα ασυνεχης για αντωνυμο γιατι βιαζόμουν. Το στερητικο α παντως συνθηως δηλωνει αντίθεση. Τέλος παντων, δεν εχει πλεον σημασία. Καλύτερα θα ηταν να μην υπαρχουν σχολια π.χ πανευκολα θεματα, γελοιες ασκησεις κτλ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
:D Πως τα πήγατε;

ρε παιδια να σας ρωτησο....στην δευτερη φραση με τα εισαγωγικα εγραψα για να δωθει εμφαση στην συγεκριμενη φραση ...θα το πιασουν λαθος?
Μάλλον ναι...Εγώ έβαλα ότι είναι όνομα μη κυβερνητικής οργάνωσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
ρε παιδια να σας ρωτησο....στην δευτερη φραση με τα εισαγωγικα εγραψα για να δωθει εμφαση στην συγεκριμενη φραση ...θα το πιασουν λαθος?

Δυστυχώς ναι :(

Εγώ έβαλα ότι είναι όνομα μη κυβερνητικής οργάνωσης
Αν έβαλες μόνο αυτό είναι λάθος. Δεν σου ζητάει να εξηγήσεις τι είναι ο Ερυθρός Σταυρός, αλλά για ποιον λόγο μπήκαν τα εισαγωγικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Παιδια plz βοηθηστε. Στον τροπο αναπτυξης παραγραφου που ζητουσε μονο 2 τροπους, έβαλα ορισμο και παραδειγματα. Αλλα στο τελος εκανα χαζομαρα γραφοντας : (Αν και καποιοι θα μπορουσαν να βρουν και αναλογια λογω του οτι παρομοιαζει την ανθρωπια με το νομισμα):(. Τι λετε εσεις θα το λαβουν υποψη ή θα πιασουν την ασκηση Ολη λαθος αφου ζητουσε 2 μονο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δυστυχώς ναι :(
Στο ολωσδιόλου ταιριάζει συνώνυμο εντελώς έτσι; Γιατί τα υπόλοιπα παιδιά μου είπαν έβαλαν άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IwannaPulp

Νεοφερμένος

Η IwannaPulp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδια, το κειμενο απο αποψη δυσκολιας για περιληψη, πως σας φανηκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Παιδια plz βοηθηστε. Στον τροπο αναπτυξης παραγραφου που ζητουσε μονο 2 τροπους, έβαλα ορισμο και παραδειγματα. Αλλα στο τελος εκανα χαζομαρα γραφοντας : (Αν και καποιοι θα μπορουσαν να βρουν και αναλογια λογω του οτι παρομοιαζει την ανθρωπια με το νομισμα):(. Τι λετε εσεις θα το λαβουν υποψη ή θα πιασουν την ασκηση Ολη λαθος αφου ζητουσε 2 μονο ?
Νομίζω σωστή θα σου την πάρουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Στο ολωσδιόλου ταιριάζει συνώνυμο εντελώς έτσι; Γιατί τα υπόλοιπα παιδιά μου είπαν έβαλαν άλλο.
Σωστή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Ξεκίνησαν οι καραγκιόζηδες να λένε για εύκολα θέματα..κάθε χρονιά η ίδια καραμέλα...:down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Παιδια, το κειμενο απο αποψη δυσκολιας για περιληψη, πως σας φανηκε?
Σχετικά εύκολο.Σε κάποια σημεία βέβαια χρειάστηκε να δώσω παραπάνω σημασία.Ίσως να έχασα τί ήθελε να πει στην αρχή του κειμένου.Όπου έδινε ορισμό δεν έδινα λεπτομέρειες.Καλά δεν έκανα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top