[27/5/2016] Βιολογία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο γ1 επρεπε να λεει τους πιθανους γονοτυπους
Πράγματι, και δίνει μόνο 1 μονάδα. Είναι δυνατόν να μη το παρατήρησαν οι θεματοδότες? Ή θα δίνει 0,5 για κάθε σωστή απάντηση?
Δύσκολα τα βλέπω, πολύ γράψιμο και αρκετές παγίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChalkis

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChalkis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Νομιζω κατι πρεπει να γινει με αυτο....δεν θα το ελεγα πονηρο αλλα υπουλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Νομιζω κατι πρεπει να γινει με αυτο....δεν θα το ελεγα πονηρο αλλα υπουλο...

οντως μπορει να προκαλεσει συγχυση η διατυπωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChalkis

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChalkis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
σιγουρα προκαλει συγχυση διοτι το γεγονος οτι δινει μια μοναδα και λεει ΤΟΝ γονοτυπο σε παραπεμπει αλλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doulis

Νεοφερμένος

Ο Doulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Στα θεματα δεν συνταντουσες προβληματα λογω δυσκολιας αλλα λογω παγιδων.Τελευταια στιγμη στη διορθωση προλαβα να διορθωσω το Γ4 ειχα βαλει οτι σωστο ειναι το γ αλλα μετα στο τελος ειδα οτι ζηταγε αριθμο νουκλεοτιδιων και οχι αριθμο ζευγων βασεων που σου εδινε στην εκφωνηση.Γενικα με τα σημερινα θεματα ηθελε πολυ καθαρο μυαλο και πιστευω οτι οι περισσοτεροι εχουν χασει βαθμους λογω απροσεξιων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Τα πιο δυσκολα που εχουν πεσει ποτε.πολυ ωραια θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Παιδιά έχετε 3 χρόνια από την πρώτη Λυκείου και διαβάσετε 120+ σελίδες... καθίστε και παπαγαλίστε το...αφού αυτό θέλουν οι Βιολόγοι. Αγοράστε το βιβλίο και αρχίστε το από την πρώτη Λυκείου..

Δεν βάζουν ωραία θέματα οι τύποι ..... για μένα απαιτούν καθαρή παπαγαλία και όχι κατανόηση.

Ωραιες συμβουλες δινεις στα παιδια.
Επι 3 χρονια να παπαγαλιζουν ενα βιβλιο ετσι απλα μονο και μονο για να γραψουν (λιγο) καλυτερα -λεμε τωρα- απο καποιον που θα τα διαβασει σε 1 χρονο η λιγοτερο με τον τροπο του και θα ειναι σε θεση να τα θυμαται κιολλας μετα, στην μετεπειτα ζωη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ωραιες συμβουλες δινεις στα παιδια.
Επι 3 χρονια να παπαγαλιζουν ενα βιβλιο ετσι απλα μονο και μονο για να γραψουν (λιγο) καλυτερα -λεμε τωρα- απο καποιον που θα τα διαβασει σε 1 χρονο η λιγοτερο με τον τροπο του και θα ειναι σε θεση να τα θυμαται κιολλας μετα, στην μετεπειτα ζωη του.
Σε 3 χρόνια διαβάζεις με τον τροπο σου σε 1 χρονο διαβάζεις με τον τροπο των φροντίστων σου. Οι τυπαδες θέλουν παπαγαλία όσο πιο πριν να τα διαβάσεις τοσο το καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 712 μηνύματα.
Μάλλον δικαιωθηκαν επιτέλους και τα παιδιά της θετικής που ξεσκίστηκα στο διάβασμα μεσα στη χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Με βαθμους Εκθεση 16
Φυσικη 19.4
Βιολογια 18.6
Ποσο περιπου θα πρεπει να γραψω Χημεια για να περασω ιατρικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Σε 3 χρόνια διαβάζεις με τον τροπο σου σε 1 χρονο διαβάζεις με τον τροπο των φροντίστων σου. Οι τυπαδες θέλουν παπαγαλία όσο πιο πριν να τα διαβάσεις τοσο το καλύτερο
Σκεψου ομως πως αλλιως αντιλαμβανεται ενας μαθητης που πηγαινει α λυκειου την βιο κατ και αλλιως ενας μαθητης της γ λυκειου.Χρονο με τον χρονο το μυαλο ωριμαζει και σταδιακα αλλαζει και ο τροπος διαβασματος.Το μυστικο στην βιο κατ δεν ειναι η παπαγαλια,αλλα η κατανοηση της υλης.Οσο πιο καλα εχεις καταλαβει το αντικειμενο τοσο πιο καλα μπορεις να το εξηγησεις.Απο ενα σημειο και μετα κακα τα ψεματα καταληγεις να παπαγαλιζεις το κειμενο,αλλα τουλαχιστον καταλαβαινεις και τι λες.(γενικα μιλαω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Με βαθμους Εκθεση 16
Φυσικη 19.4
Βιολογια 18.6
Ποσο περιπου θα πρεπει να γραψω Χημεια για να περασω ιατρικη?

ναι βιολογία 18.6
να σου πω, απο το να κάθεσαι και να το παίζεις έξυπνος στο ischool απλά πήγαινε και πάτα υπολογισμός μορίων και θα σου βγάλει ότι χρειάζεσαι....
αν όλοι γράφανε όσο λένε ότι γράψανε στο ischool η χώρα μας θα ήταν γεμάτη με μυαλά που δουλεύουν στην νάσα..έλα όμως που συμβαίνει το αντίθετο. Οπότε γενικά, όσοι δεν δίνατε πανελλήνιες , φοιτητές ιατρικής και τέτοια, σταματήστε να λέτε ότι ήταν εύκολα τα θέματα, το κόμπλεξ σας αλλού πραγματικά. Φτάνει πια με το " αν έδινα εγώ θα τα έγραφα άνετα" Και αν είχε ρόδες η γιαγιά μου θα ήταν πατίνι. έλεος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeChalkis

Νεοφερμένος

Ο GeorgeChalkis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Απο οτι ακουσα μαλλον δεν ειναι σιγουρο οι οδηγιες που θα δωθουν θα θεωρουν οτι στο Δ5 δεν αναστρεφεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
ναι βιολογία 18.6
να σου πω, απο το να κάθεσαι και να το παίζεις έξυπνος στο ischool απλά πήγαινε και πάτα υπολογισμός μορίων και θα σου βγάλει ότι χρειάζεσαι....
αν όλοι γράφανε όσο λένε ότι γράψανε στο ischool η χώρα μας θα ήταν γεμάτη με μυαλά που δουλεύουν στην νάσα..έλα όμως που συμβαίνει το αντίθετο. Οπότε γενικά, όσοι δεν δίνατε πανελλήνιες , φοιτητές ιατρικής και τέτοια, σταματήστε να λέτε ότι ήταν εύκολα τα θέματα, το κόμπλεξ σας αλλού πραγματικά. Φτάνει πια με το " αν έδινα εγώ θα τα έγραφα άνετα" Και αν είχε ρόδες η γιαγιά μου θα ήταν πατίνι. έλεος..

Πρεπει να εισαι τερμα κομπλεξικος.Το ειπα αυτο επειδη δεν εχω ιδεα για το πως θα κινηθουν οι βασεις.Επισης,απαγορευεται να γραψω καλα σε ενα μαθημα που επεσαν δυσκολα?Τοσα ατομα στο thread πανελληνιες 2016 εβγαλαν τους βαθμους που πιστευουν πως εγραψαν,σε πειραζει να ειμαι ακομα ενας εγω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εκτιμώ ότι τα έγραψα όλα πολύ καλά και αναλυτικά, μου έφτασε επαρκώς ο χρόνος και τα θέματα ευτυχώς δεν ήταν σαν το μπάχαλο της φυσικής
Το γαμημένο εσωνιο δυστυχώς φοβάμαι ότι το έχασα παρότι το υπόλοιπο Δ θέμα μου βγήκε σωστά, ήθελε απλή λογική κατά τα άλλα... Αυτή η παγιδουλα ομολογώ μου την έφερε αλλά ας είναι, δεν πειράζει...
Έμεινε και η χημεία να κρίνει το τελικό αποτέλεσμα.....
Τα υπόλοιπα θέματα πιστεύω είναι οκ μετά απο έλεγχο των απαντήσεων
Εύχομαι οι περισσότεροι να βιάστηκαν στο γ4

Όλοι ευχόμαστε να μην έγραψαν οι άλλοι ώστε να μειωθεί ο ανταγωνισμός...το να λες όμως εύχομαι οι περισσότεροι να βιάστηκαν στο Γ4 δεν σε τιμά...άποψη μου δεν θέλω να μαλώσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Πρεπει να εισαι τερμα κομπλεξικος.Το ειπα αυτο επειδη δεν εχω ιδεα για το πως θα κινηθουν οι βασεις.Επισης,απαγορευεται να γραψω καλα σε ενα μαθημα που επεσαν δυσκολα?Τοσα ατομα στο thread πανελληνιες 2016 εβγαλαν τους βαθμους που πιστευουν πως εγραψαν,σε πειραζει να ειμαι ακομα ενας εγω?


Οι περισσότεροι που βγάζουν τους άριστους βαθμούς έτσι στο I school είναι τρολ και γενικά δεν έχουν καν γράψει τέτοιους βαθμούς. Εγώ τους ανθρώπους που ξέρω ότι όντως γράψανε υψηλές βαθμολογίες δεν τρέχανε να το γράφουν σε όλο το ίντερνετ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki4you

Νεοφερμένος

Η Maraki4you αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Οι περισσότεροι που βγάζουν τους άριστους βαθμούς έτσι στο I school είναι τρολ και γενικά δεν έχουν καν γράψει τέτοιους βαθμούς. Εγώ τους ανθρώπους που ξέρω ότι όντως γράψανε υψηλές βαθμολογίες δεν τρέχανε να το γράφουν σε όλο το ίντερνετ ...
Μην παιρνεις πολυ στα σοβαρα τι λεγεται εδω μεσα. Καταρχην γραφει μισο ποσοστο και καταδευτερον δεν ξερεις ποιοι λενε την αληθεια και ποιοι οχι. Σιγουρα θα υπαρχουν ατομα που εγραψαν καλους βαθμους τωρα αν ειναι εδω μεσα ειναι αλλο θεμα. Παντως καθε χρονο το ιδιο γινεται εδω ειναι μαζεμενα τα αστερια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Οι περισσότεροι που βγάζουν τους άριστους βαθμούς έτσι στο I school είναι τρολ και γενικά δεν έχουν καν γράψει τέτοιους βαθμούς. Εγώ τους ανθρώπους που ξέρω ότι όντως γράψανε υψηλές βαθμολογίες δεν τρέχανε να το γράφουν σε όλο το ίντερνετ ...

Nαι οκ,μην ξεχνάς ότι για να μπαίνει κάποιος στο ischool σημαίνει ότι ενδιαφέρεται να μάθει για πιθανά θέματα,ότι ψάχνεται, θέλει να βρει ασκήσεις, να συζητήσει για τα μαθήματα,να ζητήσει συμβουλές,γενικά ότι ενδιαφέρεται να γράψει καλά. Δεν νομίζω ότι κάποιος που γενικά είναι τουρίστας να θέλει να μπει σε ένα μαθητικό φόρουμ,να κάνει τι; Οπότε είναι πολύ πιθανό να υπάρχουν και κάποια άτομα που γράφουν πολύ καλά. Στο σχολείο δεν υπήρχαν κάποιοι μαθητές που ήταν έξυπνοι και πάντα τα πήγαιναν καλά; Ε,αυτά τα άτομα είναι πολύ πιθανό να συμμετέχουν σε ένα μαθητικό φόρουμ. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν άτομα που τρολλάρουν ή ότι πρέπει να υποβιβάζουμε την δυσκολία των θεμάτων, αλλά αν καποιος νιώθει ότι έγραψε καλά, let them be. Έτσι και αλλιώς υπάρχει ανωνυμία εδώ μέσα, ο καθένας μπορεί να πει ότι θέλει,αν νιώθεις ότι κάποιος λέει ψέματα για τους βαθμούς του,αγνόησέ τον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σκεψου ομως πως αλλιως αντιλαμβανεται ενας μαθητης που πηγαινει α λυκειου την βιο κατ και αλλιως ενας μαθητης της γ λυκειου.Χρονο με τον χρονο το μυαλο ωριμαζει και σταδιακα αλλαζει και ο τροπος διαβασματος.Το μυστικο στην βιο κατ δεν ειναι η παπαγαλια,αλλα η κατανοηση της υλης.Οσο πιο καλα εχεις καταλαβει το αντικειμενο τοσο πιο καλα μπορεις να το εξηγησεις.Απο ενα σημειο και μετα κακα τα ψεματα καταληγεις να παπαγαλιζεις το κειμενο,αλλα τουλαχιστον καταλαβαινεις και τι λες.(γενικα μιλαω)

Φίλε μου 4 μαθήματα έδιναν στις ΔΕΣΜΕΣ (ρωτήστε τους μαντράχαλους τώρα ποια που δώσαν στις ΔΕΣΜΕΣ από πότε αρχίζαν φροντιστήρια; )

Όσο προχωράνε τα χρόνια και ωριμάζει το σύστημα η ύλη σε κάθε μάθημα θα μεγαλώσει και θα προσεγγίζει το μέγεθος και την δυσκολία που υπήρχαν στις ΔΕΣΜΕΣ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Σε 3 χρόνια διαβάζεις με τον τροπο σου σε 1 χρονο διαβάζεις με τον τροπο των φροντίστων σου. Οι τυπαδες θέλουν παπαγαλία όσο πιο πριν να τα διαβάσεις τοσο το καλύτερο

Μονο που ενα 15χρονο ενδιαφερεται για το γκομενακι που "σταμπαρε" προχθες κι οχι να γινει παπαγαλος .... 3 χρονια εκ των προτερων.
Εδω ενα 17-18χρονο και ανω δεν καθεται μονο του να διαβασει θα το κανει ενα 15χρονο; Ενα κυριολεκτικα παιδακι;


Όσο προχωράνε τα χρόνια και ωριμάζει το σύστημα η ύλη σε κάθε μάθημα θα μεγαλώσει και θα προσεγγίζει το μέγεθος και την δυσκολία που υπήρχαν στις ΔΕΣΜΕΣ .

Αν μπορεις μαζεψε μου αυτα τα "ωραια" σου σε ενα αρχειο και στειλτο μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top