[27/5/2009] Χημεία Θετικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
συγνωμη μα η θεωρια ηταν για τον π.... σημερα....
εχασα 13 μοναδες μονο απο θεωρια...απιστευτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
13???κριμα ρε κριμα....εμενα πολυ που...κο μου φανηκε γαμωτο το 1.2!!!!δηλαδη γιατι ειδικα για του υδρογονου κ οχι για ολα τα στοιχεια??ΜΑΛΑΚΙΕΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morfakos

Νεοφερμένος

Ο morfakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ρε μαγκες ακουστε....εγω εκανα την πατατα στο 3ο θεμα , στο δεντρο με τις αντιδρασεις,να γραψω λαθος την Α, ενω ειχα βρει σωστα το αλκυλιο.....παιρνει η μπαλα ολες τις υπολοιπες? θα χασω μονο επειδη δν βρηκα την Α δλδ, η θα χασω απο ολες?

εμενα δεν θα μου απαντησει κανεις???:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
13???κριμα ρε κριμα....εμενα πολυ που...κο μου φανηκε γαμωτο το 1.2!!!!δηλαδη γιατι ειδικα για του υδρογονου κ οχι για ολα τα στοιχεια??ΜΑΛΑΚΙΕΣ!

να φανταστεις δεν προσεξα οτι επρεπε να γραψουμε τα στοιχεια και σε στιβαδες...και εχασα μονο 3 απο εκει...ελεος...εκανα λαθος νομιζω και εκεινη την βλακεια με το προς τα που θα μετατοπιστει η ισορροπια...ομως το 1.2 το εχω σωστο...
-----------------------------------------
εμενα δεν θα μου απαντησει κανεις???:'(:'(:'(:'(

μονο την Α βρε τι σκας...εγω τι να κανω δηλαδη?να πηδηξω απο κανα παραθυρο με τις πατατες που εκανα σημερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rinaki

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
παιδια εγω επιτελους δικαιωθηκα...και τα θεματα μου φανηκαν πολυ ευκολα...35 λεπτα ασχοληθηκα...και στεναχωριεμαι που εβαλαν ευκολα....ξενερωσα....(μην σας φανω υπερβολικη γιατι το ονειρο μου ειναι να γινω χημικος και απετυχα φετος....απετυχα....:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morfakos

Νεοφερμένος

Ο morfakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν σκαω που δεν βρηκα την Α....την βρηκα αλλα εβαλα λαθος το αλκυλιο...και μετα πηρε σβαρνα ολα τα υπολοιπα....και θελω καποιος να μου πει αν μετραει σαν ενα λαθος, η΄ αν θα μου κοψουν και τις υπολοιπες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rinaki

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δεν σκαω που δεν βρηκα την Α....την βρηκα αλλα εβαλα λαθος το αλκυλιο...και μετα πηρε σβαρνα ολα τα υπολοιπα....και θελω καποιος να μου πει αν μετραει σαν ενα λαθος, η΄ αν θα μου κοψουν και τις υπολοιπες
λογικα και τις υπολοιπες...βασικα περνει σβαρνα και μια ασκηση που αντιδρουσε με κατι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Δεν σκαω που δεν βρηκα την Α....την βρηκα αλλα εβαλα λαθος το αλκυλιο...και μετα πηρε σβαρνα ολα τα υπολοιπα....και θελω καποιος να μου πει αν μετραει σαν ενα λαθος, η΄ αν θα μου κοψουν και τις υπολοιπες


α τοτε ναι...παιρνει και τις υπολοιπες.δυστυχως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τσεκαρα ολα τα θεματα εκτος απο το διαγραμμα του 3ου με την καθηγητρια μου και τα εχω ολα σωστα. Τωρα και εκει νομιζω οτι δεν εχω κανει καποιο λαθος... Παντως αρκετα ευκολα θεματα, ισως μου φανηκαν πολυ ευκολα επειδη περιμενα κατι πιο "τραβηγμενο" για φετος. :P

Η ουσια ειναι οτι ηρθε το τελος των εξετασεων. :D Τωρα μενει να δουμε τι ψαρια πιασαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΛΕΩ!!!! Στο 1.2 εγώ εβαλα το α, διότι έλεγε η ερώτηση για το τροχιακό του ΥΔΡΟΓΟΝΟΥ και όχι γενικα! Το υδρογόνο είναι μια ιδιαίτερη περίπτωση που δεν εξαρτάται ουσιαστικά από το μαγνητικό κβαντικό αριθμό, το οποίο είναι μηδέν, αλλά μόνο από τον κύριο και αζιμουθιακό κβαντικό αριθμό. Πείτε μου και σεις παιδιά τις απόψεις σας, γιατί πιστεύω ήταν ένα διφορούμενο ερώτημα!!!

Βασικα δε διευκρινιζε οτι το ηλεκτρονιο ειναι στη θεμελιωδη κατασταση
Εξαλλου καθε τροχιακο χαρακτηριζεται απο τους 3 κβαντικους αριθμους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΛΕΩ!!!! Στο 1.2 εγώ εβαλα το α, διότι έλεγε η ερώτηση για το τροχιακό του ΥΔΡΟΓΟΝΟΥ και όχι γενικα! Το υδρογόνο είναι μια ιδιαίτερη περίπτωση που δεν εξαρτάται ουσιαστικά από το μαγνητικό κβαντικό αριθμό, το οποίο είναι μηδέν, αλλά μόνο από τον κύριο και αζιμουθιακό κβαντικό αριθμό. Πείτε μου και σεις παιδιά τις απόψεις σας, γιατί πιστεύω ήταν ένα διφορούμενο ερώτημα!!!

Το 1.2 ήταν ένα κακοδιατυπωμένο ερώτημα που σε μπέρδευε, κι εμένα μου πήρε αρκετή ώρα. Δεν είναι έτσι όμως, συγκεκριμένο ατομικό τροχιακό ορίζεται από την τριάδα των κβαντικών αριθμών, ανεξάρτητα από το είδος του ατόμου...

Δεν σκαω που δεν βρηκα την Α....την βρηκα αλλα εβαλα λαθος το αλκυλιο...και μετα πηρε σβαρνα ολα τα υπολοιπα....και θελω καποιος να μου πει αν μετραει σαν ενα λαθος, η΄ αν θα μου κοψουν και τις υπολοιπες
Στην Α αν είχες λάθος μόνο το αλκύλιο λογικά οι επόμενες παρά τα λάθος αντιδρώντα βγαίνουν σωστές από συντελεστές και ειδικά εκεί που αντιδρούσε η ίδια η Α το αποτέλεσμα (όγκος) πρέπει να βγαίνει σωστό οπότε από εκεί δε φαντάζομαι να σου κόψουν κάτι... :)

Το σημαντικό και για μένα είναι που επιτέεεελους τελειώσαμε... :jumpy: Μέχρι και στο iSchool προλαβαίνω τώρα να μπαίνω, καλωσήρθα κιόλας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
πεταει το ποσοστο ηδη εφτασε 54,35% τωρα πως θα πεσουν οι ιατρικες ειναι αλλο θεμα.νομιζω παιδια ειναι ονειρο θερινης νυκτος να πεσουν οι βασεις στην ιατρικη λυπαμαι που το λεω και σας απογοητευω αλλη η αληθεια να λεγεται:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ήταν αρκετά δύσκολη η Βιολογία... Και στη Χημεία δε νομίζω ότι είχε μεγάλες διαφορές από τις άλλες χρονιές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosnax

Νεοφερμένος

Ο giorgosnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπερα!Να πω κ εγω τη γνωμη μου..τα θεματα ηταν ευκολα, αλλα ελαφρως πιο πονηρα απο τα περσινα..ειχα 4 μαθητες, οι 3 πανε για 100% , εκτος κ να τους κοψουν για διατυπωση κλπ, κ ο ενας γυρω στο 15..ας οψεται που εκανε λαθος το αλκυλιο (το εβαλε μεθυλιο ενω ειχε βρει σωστα το Γ) και πραξεις στο 4ο θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki@qep

Νεοφερμένος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω συγκεκριμενα το εβγαλα 2 γιατι εκανα βλακεια:'(αλλα το σωστο ειναι 5,5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
εγω συγκεκριμενα το εβγαλα 2 γιατι εκανα βλακεια:'(αλλα το σωστο ειναι 5,5
Και γω το ίδιο έκανα δεν βαριέσε να ναι καλά οι βιολογίες και τα μαθηματικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foula

Νεοφερμένος

Η foula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Χριστινάκι μου, μια από τα ίδια σκατά, μετά συγχωρήσεως, έγραψα κι εγώ.. Ξες τι έκανα;; Στο 3ο θέμα, μια χαρά βρήκα ότι το αλκύλιο είχε τρεις άνθρακες και έκανα σωστή και την ένωση Γ, δηλαδή το Cl που συνδεόταν στο 2ο άτομο άνθρακα.. αλλά μετά που αντικατέστησα το αλκύλιο στην ένωση Α, αντί να το ενώσω από τον μεσαίο άνθρακα, το ένωσα από τον άλλον στην άκρη.... Πριν λίγο είδα τις απαντησεις και κατάλαβα ότι έγραψα σκατά, σκατά, σκατά... μετά συγχωρήσεως πάλι.. έκανα λάθος και στο 4.2 και 4.3 όπως εσύ και επίσης την ερώτηση 1.2.... Θέλω ναβάλω τα κλάματααααααααααααααααααααααααααααααααααα...... βλέπεις ότι υπάρχουν και χειρότερα;; Γι'αυτό μην παραπονιέσαι ρεεεε.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki@qep

Νεοφερμένος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι κι εγω αυτο θα σου πω...μη στενοχωριεσαι!!
Τωρα που ειπατε εκθεση...να σας ρωτησω κατι...εσεις στο β ερωτημα του θεματος που αναφερθηκατε?Στα σχολικα βιβλια 'η γενικα στα βιβλια?
εγω μονο για τα σχολικα ειπα κ αυτα μισα κ παρμενα.... με κανα 16 θα μαι πολυ ευχαριστημενη :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Χριστινάκι μου, μια από τα ίδια σκατά, μετά συγχωρήσεως, έγραψα κι εγώ.. Ξες τι έκανα;; Στο 3ο θέμα, μια χαρά βρήκα ότι το αλκύλιο είχε τρεις άνθρακες και έκανα σωστή και την ένωση Γ, δηλαδή το Cl που συνδεόταν στο 2ο άτομο άνθρακα.. αλλά μετά που αντικατέστησα το αλκύλιο στην ένωση Α, αντί να το ενώσω από τον μεσαίο άνθρακα, το ένωσα από τον άλλον στην άκρη.... Πριν λίγο είδα τις απαντησεις και κατάλαβα ότι έγραψα σκατά, σκατά, σκατά... μετά συγχωρήσεως πάλι.. έκανα λάθος και στο 4.2 και 4.3 όπως εσύ και επίσης την ερώτηση 1.2.... Θέλω ναβάλω τα κλάματααααααααααααααααααααααααααααααααααα...... βλέπεις ότι υπάρχουν και χειρότερα;; Γι'αυτό μην παραπονιέσαι ρεεεε.......

Κουκλα μου τι να σου πω...ειναι πολυ κριμα...εγω να δεις τι εγραψα κορυφαιο...οτι το 10 εις την μειον 12 ειναι μεγαλυτερο απο το 10 εις την μειον 5...και εβαλα οτι μετατοπιζετε η ισορροπια σε ενα ερωτημα προς τα δεξια...4 μοναδες εκει...τελειως χαζαμαρα...α και δεν εβαλα τα στοιχεια σε στιβαδες...μονο υποστιβαδες...καλο ε?αντε και αλλα 3 μορια απο εκει...ενα πολλαπλης λαθος..διοτι ποτε δεν καταλαβα τους δεσμους sp-sp3 κτλ,μονο τα βασικα επιανα.α και ενα σωστο λαθος.δηλαδη συνολικα εχω χασει σιγουρα 13 μοναδες απο θεωρια...ποιος να μου το λεγε και να τον πιστευα...καλα και αυτοι τελευταια μερα βρηκαν να βαλουν χημεια?μαθημα βαρυτητας?και δεν το εβαζαν 1ο?να εγραφα απο την αρχη σκατα και να μην παιδευομουν αλλο?μα οχι να γραφω καλα φυσικη βιολογια εκθεση και να πατωνω χημεια???????ελεοςςςςςςςςςςςςςς...ελεοςςςςςςςςςςςςςς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foula

Νεοφερμένος

Η foula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
κοπελιά, πανω κάτω τα ίδια λάθη κάναμε... χέσε ψηλά και αγνάντευε! και εγώ έκανα ένα πολλαπλής, ένα σ/λ λάθος..... ποικιλία, να'χουμε... τεσπα, άντε καλά μας αποτελέσματα.. να πιάσουμε κάνα τει (για μένα το λέω, όχι για σένα) και έχει ο θεος του χρόνου πάλι εδώ θα'μαστε.. μες στην αισιοδοξία είμαι όμως :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top