[27/5/2008] Ιστορία / Βιολογία / ΑΟΔΕ Κατεύθυνσης / Χημεία-Βιοχημεία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Προσωπικά δε θα το λεγα...

Δηλαδή τι απάντηση να δώσει ένας αδιάβαστος σχετικά με που ανήκει η κατάστρωση προγραμμάτων για την αντιμετώπιση ελλείψεων σε στελέχη;
ή πχ να βρει την παραγωγικότητα της εργασίας (imo το πρώτο πράγμα που θα έλθει πρώτα σε έναν αδιάβαστο μαθητή είναι πολλαπλασιάσει τους εργάτες με το προϊόν).
Και το Α5 επίσης ήταν κάπως λεπτομερή ερώτηση. (αν ανήκει η παραγωγικότητα της εργασίας στα συνολικά μεγέθη).
Και το Α3 δύσκολο για έναν αδιάβαστο που ίσα θα πρόλαβε να κάνει ανάγνωση και να κατανοήσει τη διοίκηση ανθρώπινων πόρων (χωρίς να αποστηθίσει λεπτομέρειες).



-petros
λυπαμαι αλλα τα Σ Λ διαδιδονται ευκολα οποτε δεν νομιζω να ειχαν και τοσο μεγαλο προβλημα ;p
στη χειροτερη 50-50 ειναι
πιο πολυ για τις ερωτησεις αναπτυξης το ειπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Να προσθεσω οτι ειχα παλι συνομιλια με την καθηγητρια μου και μιλησε και με αλλους βιολογους και στο συγκεκριμενο λενε πως υπαρχει προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

san_zoulapi

Νεοφερμένος

Ο san_zoulapi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Στη βιολογια το 4ο θεμα ειχε ασαφεια....Με τον ορο κωδικονια τι ακριβως εννοουν οι κυριοι???Εγω οαντως καταλαβα οτι μεταξυ του κωδικονιου εναρξης και κωδικονιου ληξης ειναι ο ιδιος αριθμος τριαδων νουκλεοτιδιων...
Και αυτο γιατι,κωδικονιο συμφωνα με το βιβιλο ειναι μια τριαδα νουκλεοτιδιων που κωδικοποιει ενα αμινοξυ(Αν εξαιρεσουμε το ληξης)Οποτε εβαλα προσθηκη βασεων....Η βιολογος μου ειπε οτι ειναι σωστο

Συμφωνω....Ηταν πολυ ασαφες. Νομιζω οτι με αυτο που ελεγε εννοοουσε να μην παρουμε την περιπτωση της προσθηκης..Εγω την εγραψα και ειπα οτι απορριπτεται, νομιζο ειναι η καλυτερη λυση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ρε σεις στην ερωτηση για το management ελεγε δε χρειαζονται παραδειγματα οποτε σιγουρα εξω η μεσαια παραγραφος.Αλλα στα εργαλεια συστηματος γραφει σε μια φαση "για παραδειγμα" και αναφερει μερικα τετοια.Αυτο θεωρειται παραδειγμα η οχι?

(καλως σας βρηκα κιολας πρωτο μου post)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Riddle

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ρε σεις στην ερωτηση για το management ελεγε δε χρειαζονται παραδειγματα οποτε σιγουρα εξω η μεσαια παραγραφος.Αλλα πριν αρχισει και λεει μερικα εργαλεια συστηματος γραφει ως "για παραδειγμα" και αναφερει μερικα.Αυτο θεωρει παραδειγμα η οχι?

(καλως σας βρηκα κιολας πρωτο μου post)


Πιστεύω πως όχι.. τα συστήματα τα γράφεις κανονικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ρε σεις στην ερωτηση για το management ελεγε δε χρειαζονται παραδειγματα οποτε σιγουρα εξω η μεσαια παραγραφος.Αλλα πριν αρχισει και λεει μερικα εργαλεια συστηματος γραφει ως "για παραδειγμα" και αναφερει μερικα.Αυτο θεωρει παραδειγμα η οχι?

(καλως σας βρηκα κιολας πρωτο μου post)

Κλασσικη ασαφεια του βιβλιου δε λεει καθαρα τι ειναι τα εργαλεια συστηματος και δινει παραδειγματα
νομιζω πως επρεπε να τα αναφερουμε εγω τα εγραψα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Οκ εγραψα ολο το ερωτημα αλλα ξεχασα 2 απο αυτα.Ποσο παει η ταριφα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Riddle

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Οκ εγραψα ολο το ερωτημα αλλα ξεχασα 2 απο αυτα.Ποσο παει η ταριφα?

Αν πιάνει 12/4=3 μόρια ο κάθε συντελεστής μπορείς να ευελπιστείς κάλλιστα και για -1 μόριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Οκ εγραψα ολο το ερωτημα αλλα ξεχασα 2 απο αυτα.Ποσο παει η ταριφα?
Εξαρταται απο το βαθμολογητη οταν δεν τα εχεις γραψει ακριβως οπως στο βιβλιο εχεις να το πληρωσεις αυτο δυστηχως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
San_Zoulapi ομως σκεψου τι εννοουμε με τον ορο κωδικονιο!Δηλαδη δε θυμαμαι,τα κωδικονια να βρισκονται ΠΟΤΕ εξω απο το κωδικονιο εναρξης και ληξης,παντοτε βρισκονταν ενδιαμεσα....Τι να πω με αυτους τους ηλιθιους που βαζουν θεματα....Ας το δει καποιος βιολογος μελος του φορουμ να μας διαφωτισει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ευχαριστημένους σας βλέπω.
Καλά αποτελέσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kavazis

Νεοφερμένος

Ο kavazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πάντως πολύ περιορισμένη η βιολογία

Ούτε μέντελ ούτε βιοτεχνολογία...Και στην ουσία δεν υπήρχε άσκηση
Μόνο θεωρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δεν θα ελεγα οτι ηταν παλουκια στην ιστορια...οι πηγες ηταν πολυ ευκολες και η αντιστοιχηση το ιδιο...απλα ηταν τοσο ευκολα που κανεις δεν περιμενε να πεσουν αυτα κ δεν τα ειχε διαβασει...ολοι διαβαζουν τα δυσκολα..εγω ευτυχως δεν κανω διακρισεις..το μονο μειον ηταν οτι ηταν λιγο χαλια διατυπωμενες οι ερωτησεις...το μονο που με δυσκολεψε ηταν το θεμα με τις αιτιολογησεις που πεφτει πρωτη φορα κατι τετοιο αλλα κοπανησα το μυαλο μου κατω και τα θυμιθηκα εκτος απο αυτο με τα ταξικα κομματα που θυμιθηκα μονο την τελευταια παραγραφο..κατι ειναι κ αυτο ομως...εγω φοβομουν τις πηγες αλλα τελικα σου το εδινε με το κουταλακι ειδικα η πρωτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εγω εγραφα αοδε ευκολα ηταν περιμενω 20, βεβαια και περσι 20 περιμενα(αυτολεξει τα ειχα γραψει) αλλα ο ενας μου ειχα βαλει 20 και ο ενας 17 γι'αυτο δεν χαιρομαι πολυ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexia90

Νεοφερμένος

Η alexia90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά όντως ήταν γελοία στο ΑΟΔΕ... Πιστεύω πως μας άξιζε μετά το κρύο λούσιμο που πάθαμε από τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης...... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σε παρακαλώ να μην γράφεις με greeklish. :) Κάνε μία επεξεργασία στο post σου, ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
πάντως τα σημερίνα θέματα βιολογίας κατευθυνσής δεν είχαν καμία σχέση με αυτά που έδωσα εγώ πέρσι!ήταν αρκετά πιο δύσκολα και πάρα πολλά από θεωρία εννόω!συμφωνώ ότι θα έπρεπε να έχουν βάλει μέντελ σε κάποιο θέμα!ευτυχώς που δεν δίνω φέτος!!!!!!! πάντως καλή συνέχεια σε όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Παιδες αμα γραψεις το "Σωστο" "Λαθος" ως "Σ" "Λ"παιζει προβλημα?Ξερω οτι εχει οδηγια πανω αλλα οσους ρωτησα μου παν οτι δε τρεχει τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
πάντως τα σημερίνα θέματα βιολογίας κατευθυνσής δεν είχαν καμία σχέση με αυτά που έδωσα εγώ πέρσι!ήταν αρκετά πιο δύσκολα και πάρα πολλά από θεωρία εννόω!συμφωνώ ότι θα έπρεπε να έχουν βάλει μέντελ σε κάποιο θέμα!ευτυχώς που δεν δίνω φέτος!!!!!!! πάντως καλή συνέχεια σε όλους

Μην ανησυχεις,την εκαναν τη βλακεια τους και εδω:(Παλι ασαφεια παναθεμα τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παιδες αμα γραψεις το "Σωστο" "Λαθος" ως "Σ" "Λ"παιζει προβλημα?Ξερω οτι εχει οδηγια πανω αλλα οσους ρωτησα μου παν οτι δε τρεχει τιποτα..
Όχι. :)

Βέβαια καλό είναι να τα σημειώνεις ΑΚΡΙΒΩΣ όπως σου λέει στην εκφώνηση, αλλά δεν πιστεύω ότι υπάρχει τόσο μεγάλος @@ας ώστε να στο κόψει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top