[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Από αύριο μαθηματικά. Έχουμε καιρό να κλαφτούμε λίγο ακόμη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiwrgosK.

Νεοφερμένος

Ο GiwrgosK. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Όσοι "βρήκαν" το λάθος το κάνανε εν γνώσει τους? Γιατί με παιδιά που μίλησα,το Θ.Μ.Κ.Ε. απο την αρχή στην ανώτατη θέση είναι μια κινήση που δεν ξέρεις τι πρέπει να κάνεις,δεν πίστευω ότι και από αυτούς που βρήκανε οτι περιστρέφεται(ελάχιστοι),όλοι το έκαναν συνειδητά,απλά σε μια στιγμή απελπισίας κάνανε τα πάντα,όπως ένα παιδί στο θέμα 4 έγραψε ότι τύπο ήξερε από ταλάντωση μήπως πάρει τίποτα.Αν όντως το σκέφτηκαν τους βγάζω το καπέλο αλλά αυτό το ΘΜΚΕ δεν κρύβει καμία γωνία,που ζητάει η ερώτηση.Η γνώμη μου είναι 4,5 μονάδες στα Γ1,Γ2,Γ3(για να μπορούν να χωριστούν) και 2,5 σε όσους βρήκανε γωνία ή ανακύκλυση,έτσι και δεν αδικούνται και ξεχωρίζουν έστω και λίγο κάποιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Φέτος τσάκισαν γενικής πιο πολύ από πέρυσι, φυσική πιο πολύ από πέρυσι, και η έκθεση νομίζω είχε πολύ πιο δύσκολη περίληψη.

Έχουμε ακόμα μαθηματικά κατεύθυνσης και ΑΕΠΠ (στο οποίο περιμένω παλούκια, καθώς τα τελευταία δυο χρόνια έπεσαν γελοία).

Οπότε από που βγαίνει το συμπέρασμα σου?

το αεππ οτι και να σου βαλουνε το λυνεις...αν το κατεχεις ειναι αστειο μαθημα οτι και να βαλουνε...γενικης ητανε πιο ευκολα απο περυσι απαιτητικα μεν αλλα πιο ευκολα(περσυ το β1 ητανε σπαζοκεφαλια ενω φετος εβγαιναν ολα) ...εκθεση ναι ηταν πιο δυσκολα απο περσυ αλλα στην εκθεση ολες τις χρονιες βαθμολογουνε με κριτηρια οτι να ναι(θα καταλαβαιτε σε λιγο καιρο) ....και φυσικη ητανε ελαχιστα πιο ευκολα απο περσυ(οτι ητανε πολλα και δεν λυνοντουσασ σε 3 ωρες ισχυει απειρα οπως και περσυ) ...να δουμε τα μαθηματικα και θα βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα μετα.αν βαλουνε δυσκολα σαν την φυσικη και εκει,οι βασεις σε καποια τμηματα θα ανεβουνε λιγο και σε καποια αλλα θα πεσουνε...αν βαλουν ευκολα θα δουμε...καλη επιτυχια σε οσους δινουν και μην σκεφτεστε τις βασεις μολις τελιωσετε αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
και φυσικη ητανε ελαχιστα πιο ευκολα απο περσυ...

Στην φυσική δεν είναι λίγοι οι φυσικοί που υποστηρίζουν ότι τα φετινά ήταν πολύ ανώτερα.

Αλλά τώρα μόνο θεωρίες μπορούμε να κάνουμε, όταν βγουν οι βάσεις θα τα πούμε με σιγουριά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά και καλη τύχη στα μαθηματικά πρώτα από όλα,ειδικά σε όσους(σαν και εμένα) αποτέλει πρώτο μάθημα βαρύτητας.Εγώ προσωπικά έλυσα τα παντά και έχω χάσει μόνο 2-3 μονάδες στο Δ4 γιατί ξέχασα να βάλω το νέο πλάτος.Όσων αφορά το Γ4,εγώ βρήκα την (λάθος επιστημονικά όπως ξέρουμε) λύση των 60 μοιρών.Θεωρώ ότι όσοι βρήκαν τη γωνία ή απέδειξαν ότι κανει ανακύκλωση πρέπει να έχουν μια παραπάνω μοριοδότηση,ή καλύτερα όσοι δεν έκαναν τίποτα πρέπει να μοιράσουν τις μισές από τις μονάδες αυτού του ερωτήματος στα υπόλοιπα αντί για όλες με 2-3 μονάδες να δίνονται σε όσους έχουν λύσει με έναν απο τους δύο τρόπους το Γ4,ή μια δεύτερη περίπτωση να μην μετρήσει το ερώτημα για κανέναν ώστε να μην λειτουργήσει ούτε αφαιρετικά ούτε προσθετικά αλλά με άριστα το 93 να γίνει αναλογία στα 100.
Η ένστασή μου έγκειται στο γεγονός ότι αδυνατώ να πιστέψω ότι το μεγαλύτερο μέρος των μαθητών όταν του ζητήθηκε γωνία,το πρώτο πράγμα που σκέφτηκε ήταν η πλήρης περιστροφή,και επίσης ότι ενώ τη σκέφτηκε προτίμησε να μην γράψει τίποτα στο εν λόγω ερώτημα,σε αντίθεση με το μόττο που ακούμε όλη την χρονιά"μην αφήνεις κενό τίποτα,γράψε κάτι κι ας είναι βλακεία.Υπάρχουν κάποιοι βέβαια που το κάνανε αλλά σε μια ανταγωνιστική διαδικασία,όπως οι πανελλήνιες, το Γ4 αποτέλει την κατάλληλη ευκαιρία για "εκμετάλλευση" κάθε λάθους.Γνωρίζω ότι ανήκω σε μια μειονότητα που το έχει λύσει και αδικείται απο την ακύρωσή του,αλλά πιστεύω ότι οι λύσεις που προτείνω είναι πιο δίκαιες για όλους,και είναι μία στάση που θα είχα ακομή κι αν δεν είχα λύσει το ερώτημα(αν και μιλάω εκ του ασφαλούς όντως) έτσι ώστε να υπάρχουν αξιοκρατικά κριτήρια και για τα ελάχιστα "ταλέντα φυσικής" όπως ανέφερε η ένωση φυσικών. :D

γιωργο εκανα το ιδιο λαθος με σενα στο δ4 ξσεχασα να βαλαω το νεο πλατος..ποσα λες να μας κοψουν απο τα 6 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Όσοι "βρήκαν" το λάθος το κάνανε εν γνώσει τους? Γιατί με παιδιά που μίλησα,το Θ.Μ.Κ.Ε. απο την αρχή στην ανώτατη θέση είναι μια κινήση που δεν ξέρεις τι πρέπει να κάνεις,δεν πίστευω ότι και από αυτούς που βρήκανε οτι περιστρέφεται(ελάχιστοι),όλοι το έκαναν συνειδητά,απλά σε μια στιγμή απελπισίας κάνανε τα πάντα,όπως ένα παιδί στο θέμα 4 έγραψε ότι τύπο ήξερε από ταλάντωση μήπως πάρει τίποτα.Αν όντως το σκέφτηκαν τους βγάζω το καπέλο αλλά αυτό το ΘΜΚΕ δεν κρύβει καμία γωνία,που ζητάει η ερώτηση.Η γνώμη μου είναι 4,5 μονάδες στα Γ1,Γ2,Γ3(για να μπορούν να χωριστούν) και 2,5 σε όσους βρήκανε γωνία ή ανακύκλυση,έτσι και δεν αδικούνται και ξεχωρίζουν έστω και λίγο κάποιοι.

οχι εντελως τυχαια εγω προσωπικα εκανα το ΘΜΚΕ σε στιγμη απελπισιας και με χαρα διάιστωσα οτι κανει ανακυκλωση και τοτε μ μπηκαν ψιλοι στα αυτια...Μεχρι και οτι δεν εφαρμοζω σωστα το ΘΜΚΕ σκεφτηκα....-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Στην φυσική δεν είναι λίγοι οι φυσικοί που υποστηρίζουν ότι τα φετινά ήταν πολύ ανώτερα.

Αλλά τώρα μόνο θεωρίες μπορούμε να κάνουμε, όταν βγουν οι βάσεις θα τα πούμε με σιγουριά.

πιστευω οτι ητανε ελαχιστα πιο ευκολα απο περσυ. αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι μπορουσες να τα λυσεις φετος γιατι μεσα σε 3 ωρες δεν λυνονταν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiwrgosK.

Νεοφερμένος

Ο GiwrgosK. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
στο φροντιστήριο που τα είχα όλα τα άλλα σώστα μου είπαν στη χειρότερη 97-98 ,αν και άκουσα ότι μπορεί να είναι πιο καλούληδες και να θελήσουν μόνο τον τύπο,αν και δεν νομίζω,αλλά 3 στον πιο στριμμένο πιστεύω

οχι εντελως τυχαια εγω προσωπικα εκανα το ΘΜΚΕ σε στιγμη απελπισιας και με χαρα διάιστωσα οτι κανει ανακυκλωση και τοτε μ μπηκαν ψιλοι στα αυτια...Μεχρι και οτι δεν εφαρμοζω σωστα το ΘΜΚΕ σκεφτηκα....-.-
Εσύ το διαπίστωσες λόγω γνώσεων στη φυσική,πολλοί το έκαναν και ενώ βρήκαν ω δεν ήξεραν τι σήμαινε αυτό,ακολούθησαν μια μέθοδο που είχαν μάθει(καλά ως εδώ) αλλά μετά δεν ήξεραν από μερια φυσικής τι βρήκαν,ήταν ένα νούμερο,που από το να το αφήσεις κενό,αφήνεις το ΘΜΚΕ και λες ανακύκλυση,εγω προσωπικά που σκέφτηκα κατευθείαν σχεδόν την συνθήκη και βρήκα γωνία το έκανα λόγω γνώσεων φυσικής,για αυτο "γκρινιάζω",γιατί εγώ,εσύ κι αυτός που δεν ξέρει τίποτα μπαίνουμε στο ίδιο καζάνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Η Ενωση Φυσικων εκανε σημερα προταση οποιος ελυσε ή τελος παντων ασχοληθηκε με το Γ4, να βαθμολογηθει πιο ευνοϊκα στο συνολο του γραπτου του. Κατ'εμε, ειτε γινει δεκτο, ειτε οχι, πιστευω οτι ετσι θα γινει διοτι δεν ειναι βλακες οι βαθμολογητες! ΗΡΕΜΗΣΤΕ λοιπον:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiwrgosK.

Νεοφερμένος

Ο GiwrgosK. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Η Ενωση Φυσικων εκανε σημερα προταση οποιος ελυσε ή τελος παντων ασχοληθηκε με το Γ4, να βαθμολογηθει πιο ευνοϊκα στο συνολο του γραπτου του. Κατ'εμε, ειτε γινει δεκτο, ειτε οχι, πιστευω οτι ετσι θα γινει διοτι δεν ειναι βλακες οι βαθμολογητες! ΗΡΕΜΗΣΤΕ λοιπον:)
ΗΡΕΜΑ συζητάμε απλά,εγώ προσωπικά βαριέμαι να ασχοληθώ και με τα μαθηματικά αυτή τη στιγμή και είναι μια κατάλληλη ευκαιρία :P απλά η αποφάση ως απόφαση για μένα ήταν λάθος και βεβιασμένη για να αρέσει στους πολλούς και όχι στους όλους και αυτό σχολιάζω,προσωπικά το γραπτό μου ήταν κοντά στο τέλειο άρα το δικό μου γραπτό δεν επηρρεάζεται από την απόφαση(μπορεί και να ευνοηθεί και να μου χαρίσουν το λαθάκι στο Δ4) αλλά δεν πιστεύω οτι μπόρει να διορθώσεις το λάθος του θέματος με μία λάθος ανακοίνωση,γιατί πέρα από μονάδες και μόρια,ισοπεδώνεις κάθε προσπάθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tom ed

Νεοφερμένος

Ο Tom ed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τα περσινά ήταν πιο δύσκολα πιστεύω..εσείς τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Θελω ΠΟΛΥ να μαθω ποιοι αινσταιν εγραψαν αριστα (35 λεει η δημοσκοπηση και εχουν σχολιασει ~5 στο θεμα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Το κακο θα επρεπε να μην εχει γινει απο την αρχη...Απο εκει και περα καποιος θα αδικηθει περισσοτερο και καποιος λιγοτερο. Γνωμη μου, εχετε αλλα τρια μαθηματα, δωστε βαση σε αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γιατι εχετε φαγωθει ολοι να συγκρινετε με τα περσυνα; Ουτε πιο ευκολα ητανε ουτε πιο δυσκολα! Ητανε και τα δυο πολυ αυξημενης δυσκολιας δεδομενου οτι τα δεινουν μαθητες τις γλυκειου μεσα σε 3 ωρες και με το αγχος των πανελληνιων.
Απο εκει και περα ειναι και υποκειμενικο...! Οταν τα παιδια που θα ειναι του χρονου γ λυκειου θα λυσουν και τα δυο αλλοι θα λενε οτι τους φανηκαν πιο ευκολα τα μεν και αλλοι τα δε....

Και αν θα πεσουν οι οχι οι βασεις, αν στο συνολο τους ητανε πιο δυσκολες οι πανελληνιες η οχι, αφηστε πρωτα να τελιωσουν ολα τα μαθηματα και μετα θα μπορειτε να κανετε καποιες εκτιμισεις, με την ανακοινωση των βαθμολογιων μερικες πιο σαφης και οταν βγουν οι βασεις θα φανει πιοι ειχαν δικιο. Τι τρεχετε απο τωρα να προλαβετε τις εκτιμισεις; Αραξτε, εχουμε χρονο μεχρι τον αυγουστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
τα περσινά ήταν πιο δύσκολα πιστεύω..εσείς τι λέτε?

συμφωνω λιγο πιο δυσκολα ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
τα περσινά ήταν πιο δύσκολα πιστεύω..εσείς τι λέτε?

συμφωνω λιγο πιο δυσκολα ναι
Όλο και κάτι παραπάνω θα ξέρετε από την ένωση φυσικών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Τώρα θα με βρισετε αλλά το δικαιότερο για όλους είναι να ξαναδωσουμε το μάθημά. Γιατί εγώ που δεν έλυσα το γ4 δεν μπορεί κανένας να μου λέει ότι είμαι τυχερος τώρα από τη στιγμή που έχασα πολύ χρόνο στο γ4. Και το λέω εγώ αυτό που έγραψα 15 άρα όχι και τόσο άσχημα σε σχέση με το σύνολο. Αυτό είναι το πιο δίκαιο. Κι όσοι έγραψαν καλά δεν θα έχουν να φοβηθούν τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σακης25

Νεοφερμένος

Ο Σακης25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Συνεχιζετε να ασχολειστε με χαζομαρες και δε λετε κουβεντα για την αδικια που συμβαινει με τα θεματα των θεωρητικων σε αντιθεση με τα δικα μας...Αυτο το ριμαδι το Γ4 εχει παθει λοξηγγα. Κραξτε τις επιτροπες εξετασεων για την ΑΔΙΚΙΑ κ οχι για τη λαθος διατυπωση που αφορα το 1% που το ελυσε...Ξεκολλα ελληνα, αλλου ειναι το προβλημα, ΞΥΠΝΗΣΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Συνεχιζετε να ασχολειστε με χαζομαρες και δε λετε κουβεντα για την αδικια που συμβαινει με τα θεματα των θεωρητικων σε αντιθεση με τα δικα μας...Αυτο το ριμαδι το Γ4 εχει παθει λοξηγγα. Κραξτε τις επιτροπες εξετασεων για την ΑΔΙΚΙΑ κ οχι για τη λαθος διατυπωση που αφορα το 1% που το ελυσε...Ξεκολλα ελληνα, αλλου ειναι το προβλημα, ΞΥΠΝΗΣΤΕ.

Δηλαδή όλοι οι θεωρητικοί έγραψαν 19-20 χτες?
Ειλικρινά, η δυσκολία αυτού του μαθήματος είναι μόνο και μόνο το αντικείμενό του: Λογοτεχνία. Δε χρειάζεται δύσκολα θέματα για να γίνει δύσκολο, καθώς είναι υποκειμενικό και θέλεις υπερβολική λεπτομέρεια για να γράψεις το άριστα (που σπανίως είναι από 19 και πάνω). Εντάξει, οι ερωτήσεις ήταν κάπως αναμενόμενες, αλλά και πάλι σημαίνει κάτι αυτό? Γελοία μια φορά δεν ήταν. Το παράλληλο που έπιανε 25/100 ήταν αρκετά απαιτητικό. Και ανάλυση αποσπάσματος σε 100 λέξεις πάλι έπιανε 20/100 και ΔΕΝ αναλυόταν αυτό σε 100 λέξεις πλήρως με τίποτα. Και πέρσι τα ίδια έλεγαν ξανά για τον Κρητικό και είδαμε τα αποτελέσματα.
Ναι, είναι απαράδεκτο αυτό που έγινε στη φυσική χτες. Απλώς απαράδεκτο και αδικία. Αλλά μην τα ισοπεδώνετε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiwrgosK.

Νεοφερμένος

Ο GiwrgosK. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Συνεχιζετε να ασχολειστε με χαζομαρες και δε λετε κουβεντα για την αδικια που συμβαινει με τα θεματα των θεωρητικων σε αντιθεση με τα δικα μας...Αυτο το ριμαδι το Γ4 εχει παθει λοξηγγα. Κραξτε τις επιτροπες εξετασεων για την ΑΔΙΚΙΑ κ οχι για τη λαθος διατυπωση που αφορα το 1% που το ελυσε...Ξεκολλα ελληνα, αλλου ειναι το προβλημα, ΞΥΠΝΗΣΤΕ.
Η λάθος διατύπωση αφορά όλους τους μαθητές,όχι μόνο όσους το λύσανε,όσων αφορά τα θέματα θεωρητικών με τα δικά μας, εμείς ως υποψήφιοι και μη ασχολούμενοι με τα θεωρητικά μαθήματα δεν μπορούμε να κρίνουμε τις αδικίες ή τις διαφορές στους βαθμούς δυσκολίας,ιδίως όταν διαφορετική προσπάθεια απαιτείται από ένα παιδί της θεωρητικής από ενα αντίστοιχο της θετικοτεχνολογικής στη διάρκεια του χρόνου,ο κάθε μαθητής οφείλει να επιλέξει με βάση τις προτιμήσεις του και γνωρίζοντας τι τον περιμένει.Αν όντως υπάρχει μεγάλη ανισότητα δεν γνωρίζω προσωπικά,αλλά αυτό δεν με εμποδίζει από το να αναφέρω τις σκέψεις,ιδέες,παράπονα για τα θέματα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top