[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά, καλώς σας βρήκα, γράφτηκα στο φόρουμ μετά το σημερινό φιάσκο.

Είχα πιάσει ΟΛΑ τα μόρια του Γ (δεν πήρα βέβαια χαμπάρι οτί κάνει ανακύκλωση, αλλά βρήκα την γωνία), και μαζί με αυτά, κυμάινομαι γύρω στο 93-94. Απλά ΝΤΡΟΠΗ στην επιτροπή, που ενώ κάνει την καφρίλα να δώσει λάθος θέμα (κατανοητό μεν, εντελώς αδικαιολόγητο δε), το καλύπτει με μία ακόμη χειρότερη καφρίλα, μοιράζοντας τα μόρια του Γ4 στα υπόλοιπα (γελοία κατ' εμέ) ερωτήματα. Α-ΔΙ-ΚΙΑ για όσους το γράψανε και ακόμη χειρότερα για όσους ψυλλιαστήκανε το λάθος και ψαχνόντουσαν χάνοντας χρόνο! ΞΕΦΤΙΛΙΚΙΑ απλά!

Ειλικρινά έφυγα σήμερα από το σχολείο με την καλύτερη διάθεση και κατάφεραν πάλι να με τσαντίσουν όσο δεν πάει. Επείδη θα μπορούσα να βρίζω και να ρίχνω κατάρες όλο το @#$%$^ βράδυ, προτείνω καλύτερα να σταλεί εγκύκλιος στα βαθμολογικά οπού θα ΒΑΘΜΟΛΟΓΕΙΤΑΙ το Γ4 ανάλογα με την αιτιολόγηση που έχεις δώσει, δηλαδή αν έχεις "πιάσει" την συνθήκη του Κmax. (Στ=0)
@παθόντες, καλά κουράγια και καλή χώνεψη.
@ωφελημένους: είστε ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΙ.

Μύρων.

Ως συνήθως, το Υπουργείο τον παίζει. Ούτε η πρώτη φορά είναι, ούτε φυσικά η τελευταία.

Είμαι σε άλλα χωραφάκια αλλά: απαράδεκτοι οι θεματοθέτες που τα βγάζουν στο πόδι, απαράδεκτη και η ακύρωση του θέματος, καθώς αδικούνται οι λίγοι που στροφάρουν και το βρήκαν. Κοινώς διαχωρισμός της ήρας από το στάρι.

Υγ. Αν αληθεύει το όνομα που διάβασα, αναμενόμενο το σημερινό φιάσκο.
Υγ2. Μη μακαρίζετε ακόμη τη θεωρητική, έχει ακόμη αρχαία και ιστορία και μπορεί να χορέψει το χορό του Ζαλογγου part 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενα_94

Νεοφερμένος

Η ελενα_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
κ εγω τα εκανα χρησιμοποιωντας ω=10 rad/s.. ολο κομμενο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Αποκλειεται η μαθηματικοι δεν κανουν τετοια λαθη;)

Ακριβώς αυτό λέω. Αυτοί που επέλεξαν τα θέματα θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικοί, γιατί οι μαθητές γνωρίζουν τη διαφορά ανάμεσα στο μέγιστο και στο τοπικό μέγιστο (σε αντίθεση με αυτούς που επέλεξαν το συγκεκριμένο ερώτημα... δυστυχώς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ορφέας46134

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας46134 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
κ εγω τα εκανα χρησιμοποιωντας ω=10 rad/s.. ολο κομμενο???
εχω την εντυπωση πως το εχασες ολο επειδη εκανες λαθος μεθοδολογια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Αν είναι λάθος βιασύνης, αν έχεις βρει δλδ το ω', δε θα σου κόψουν τιποτα. Αλλιώς είναι μερικές μονάδες, όχι όλες όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παραλογικός

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε πώς θα μοιραστούν οι μονάδες στα Γ1,Γ2,Γ3 ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
λογικα 3 2 2 η 2 2 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παραλογικός

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
λογικα 3 2 2 η 2 2 3

Ναι και εγώ κάπως έτσι το σκέφτηκα.Το 2ο πιο λογικό μου ακούγεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
αν καποιος καθηγητης-διορθωτης δει αυτο,ας κανει τον κοπο να μου στειλει μηνυμα,να τον ρωτησω κατι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sleeping

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Μουδανιά (Χαλκιδική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, διάβασα περίπου 10 σελίδες και είπα να εκφράσω την άποψη μου.

Εγώ προσωπικά, όλη τη χρονιά δούλεψα, όχι πάρα πολύ και έλεγα ότι 20 μπορώ να γράψω, αλλά θα πρέπει αυτοί του υπουργείου να βάλουν θέματα κλασσικά και ας είναι δύσκολα.

Να είμαστε ειλικρινείς, τα θέματα δεν ήταν κλασσικά και δεν ήταν εύκολα για κάποιον που βρίσκεται σε ντελίριο άγχους-κριτικής σκέψης.

Εγώ τα Β1, Β3, Γ4, Δ4 δεν τα είχα ξαναδεί στη ζωή μου, και ας ήξερα τις ασκήσεις του σχολικού και κάμποσες από γνωστά βοηθήματα. Δεν με πείραξε όμως, έκανα ό,τι μπορούσα, εμπειρικά.

Εγώ θέλω να περάσω γεωπόνος και κουτσά-στραβά θα περάσω αλλα αυτό που με πείραξε περισσότερο ήταν οι φάτσες των μαθητών που στοχεύαν υψηλές σχολές, τον κόπο που έδωσαν όλη τη χρονιά και τώρα τους το ανταποδίδουν με αυτό τον τρόπο.

Το 3ο θέμα του 2011 ήταν 1 σειρά η κάθε απάντηση και εγώ φέτος έγραψα 2 σελίδες για το 3ο θέμα. 4ο θέμα δεν είχα κάνει ποτέ παρόμοια άσκηση, παραμόνο να αποδείξω ότι παρόμοιο σύστημα σε οριζόντιο ελατήριο ότι εκτελεί α.α.τ. Έγραψα λίγο πάνω από το 15.

Πάντως είναι τρομερός ο τρόπος που πρέπει να εκφραστεί η παρακμή που ζούμε σήμερα, και να περάσει μέσα από τις αθώες ψυχές εφήβων.

Κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Και εγω νομιζω οτι δεν ειναι ολες!μονο που εχω γραψει το τυπο του d θα παρω 1 μοναδα αντε να παρω και αλλα μιαξ που εχω γραψει οτι εχουν ιδια περιοδο!δεν τις κοβυν ολες τις μοναδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaposnick

Νεοφερμένος

Ο kaposnick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Διαβαζω με πολυ ενδιαφερον τα οσα εχουν γραφει και οντας καινουργιος στο σαιτ θελω να πω την δικια μου γνωμη.
Τα σημερινά θέματα ήταν ιδιαίτερα απαιτητικά και για μαθητες με εμφυτη την αισθηση της φυσικης. Πιστευω πως ανταποκρινονταν στον σκοπο των εξετασεων και διαβαθμιζαν τους καλους απο τους πολυ καλους. Το Γ4 δεν ειναι αυτο που εκανε την διαφορα. Τα ερωτηματα που ξεχωρισαν ηταν το Β3 και το Δ4. Εχω να πω πως δεν εχω ξανααντιμετωπισει παρομοιες παραστασεις και μου ηρθε "νταμπλάς",σήμερα, την ώρα της εξέτασης. Ηθελα να γραψω σε αυτο το μαθημα 20. Πιστευω ο βαθμος μου αγγιζει το 18,6 και με λιγο σπρωξιμο θα φτασει το 19 αλλά είμαι ικανοποιημένος απο την επίδοση μου.
Οσο αναφορα το περιφημο Γ4.. Θεωρω πως δεν θα πρεπει να υπαρξει τροποποιηση του τροπου βαθμολογησης των γραπτων εξαιρουμενων των γραπτων που εχουν μελετησει την ανακυκλωση.Κ αυτο γιατι θεωρω αδικο να βαθμολογηθω εξισου με εναν που δεν το δοκιμασε καν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Μην τρελαθουμε τωρα αυτα δεν ηταν θεματα που ξεχωριζαν τον καλο απο το μετριο και τον αριστο απο τον καλο. Τετοια θεματα ηταν τα περσινα, λογικα θεματα χωρις ασαφειες που προς το τελος δυσκολευαν. Τα φετινα ολα ηταν δυσκολα ακομα και το θεμα Α το Α4 επρεπε να χεις μνημη ελεφαντα(ή λιγο τυχη). Ως ευκολα θεωρουνται τα Γ1,Γ2 ολα τα αλλα ειχαν μια δυσκολια. Παμε για μαθηματικα τωρα να παρουμε εκδικηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreStOr

Νεοφερμένος

Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλη επιτυχια στα υπολοιπα παιδια..Εγω ξεκινησα ηδη να πακεταρω βαλιτσες για εξωτερικο στελνω αιτησεις και τα λεμε σε κανα 10αρι χρονια.Να χαιρεστε το συστημα ενταξης σας κυριοι,δημιουργησατε αρκετους αμορφωτους παπαγαλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Πιστευω στα σημερινα θεματα, καποιος που ελεγε οτι εχει ασχοληθει αρκετα ολη την χρονια με το μαθημα, αλλα και καποιος που στοχευει σε υψηλές σχολες (18,000 και), εγραφε ανετα τουλαχιστον 15. Τα θεματα ηταν μετριας δυσκολιας εκτος απ το Β3 Γ4(που ομως τελικα ακυρωθηκε) και Δ4, που απαιτουσαν ιδιαιτερη κριση. Το 4ο θεμα πιστευω ηταν το ευκολοτερο απο τα αντιστοιχα που εχουν μπει τις 3 τελευταιες χρονιες. Το μονο που ισως δικαιολογειται ειναι οτι δεν ηταν καθολου αναμενομενο. Σιγουρα σ ολη την χρονια οι περισσοτεροι εχουν λυσει πολυ δυσκολοτερα θεματα απο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Θεωρω πως δεν θα πρεπει να υπαρξει τροποποιηση του τροπου βαθμολογησης των γραπτων εξαιρουμενων των γραπτων που εχουν μελετησει την ανακυκλωση.Κ αυτο γιατι θεωρω αδικο να βαθμολογηθω εξισου με εναν που δεν το δοκιμασε καν

Κάποιοι υποψήφιοι ζήτησαν διευκρινίσεις για το Γ4 και η επιτροπή δεν θεώρησε ότι υπάρχει θέμα. Οπότε, απ όσους δεν το δοκίμασαν καν το Γ4, πώς θα ξεχωρίσουμε τους τουρίστες απ τους ψαγμένους? Καλώς ακυρώθηκε το θέμα. Ας πρόσεχε η επιτροπή εξετάσεων, δεν φταίνε οι υποψήφιοι που (για οποιονδήποτε λόγο) δεν ασχολήθηκαν καν με το Γ4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esetios

Νεοφερμένος

Ο esetios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το Δ θεμα να εχει την υλη της πρωτης ενοτητας...ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΑΔΕ....ΤΕΛΕΙΩΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΟ!ΗΜΑΡΤΟΝ!
Aυτο ειναι το παραπονο μου,ειναι ανεκαθεν γνωστο οτι στις πανελλαδικες διαγωνιζονται φροντιστηρια και οχι σχολεια (φυσικα τον μεγαλυτερο ρολο παιζει η προετιμασια του μαθητη,το διαβασμα).Αλλα,φετος η υποκρισια περασε τα ορια.

Πραγματικα,θα ηθελα να βρω αυτον που εβαλε τα θεματα και να τον ρωτησω ειλικρινα αν πιστευε πως ενας μεσος μαθητης λυκειου μπορουσε να τα λυσει αυτα τα θεματα (γιατι,αντικειμενικα παντα θα υπαρχουν οι 500-1000 "superman" μαθητες που θα γραψουν 18+ ασχετως της δυσκολιας των θεματων).

Να σας φερω τον εαυτο μου για παραδειγμα,ειμαι αποφοιτος,και περυσι εφερα 78/100 με ΑΠΕΙΡΕΣ βλακειες που αν δεν εκανα μπορουσα να αγγιξω μεχρι και 90/100.Η γνωμη μου ειναι πως τα περσινα θεματα ερχονται δευτερα σε κλιμακα δυσκολιας,τα φετινα εχουν την πρωτια.
Φετος,λοιπον σκοπευα να γραψω ενα 85/100.
...Ειναι ζητημα αν εχω γραψει 70/100. Πραγματικα ειδα θεματα οπως το Β3,το Δ4 (και αλλα) που απλα τα κοιταζα.

Δεν σκοτιστηκα πολυ,τα δυσκολα ειναι δυσκολα για ολους -αν και για την σχολη που στοχευω(παιδαγωγικο),δεν πολυισχυει αυτο- ωστοσο πραγματικα απορω για ποιον ειχαν σχεδιαστει αυτα τα θεματα,διοτι αντικειμενικα ΔΕΝ απευθυνονταν στον μεσο μαθητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_94

Νεοφερμένος

Ο George_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Για να σας πω και εγω την εμπειρια μου..εγινα μελος απλα και μονο για να σχολιασω το φιασκο με το θεμα Γ4

Το βλεπω και προσπαθω να καταλαβω απο αποψη φυσικης τι συμβαινει δοκιμαζω στο προχειρο να το λυσω και βγαινει τοι κανει ανακυκλωση ρωταω για διευκ/ση μηπως καποια στιγμη η F καταργηται η κατι τετοιο και μου λενε το χαρακτηριστικο τους "Ουδεν σχολιο".. και τελικα εχοντας χασει μιση ωρα σε αυτην την βλακεια το αφησα κενο και πηγα στο Δ. Γενικα εχω χασει αυτο το ερωτημα και τα δυο τελευταια στο τεταρτο (πραξεις). ΤΙ πρεπει να γινει με το Γ4 κατα την γνωμη σας? ειναι δυνατον να ρωταμε για διευκ/ση και αν βαριουντια να ελεγξουν αυτο που τους λεμε? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mfros22

Νεοφερμένος

Η mfros22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ειναιι πραγματικαα αδικο για οσους το εγραψαν .. ασχοληθηκαν με αυτο το θεμαα ... σπαταλησαν τον πολυτιμο χρονο τους.... για να το λυσουν και τωρα θα παρουν τα ιδια μορια με καποιον που ουτε καν ασχοληθηκε? αυτο δεν το σκεφτηκαν πριν παρουν την αποφαση? αλλα τι περιμενεισ στην ελλαδα ζουμεεε..ολα λαθος γινονται εδω πλεον...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asoskaro

Νεοφερμένος

Ο asoskaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
πω,πω κλαψα
εγω ρε μαγκες εκανα λαθος στο προσημο της Γ3 και ειχα λυσει και το μισο Γ4, τι να πουμε και μεις δηλαδη; ετσι ειναι η ζωη, με το να γκρινιαζετε εδω μεσα δε θα κερδισετε μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top