[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάτσε λύσε τα και μετά πες, με την πρώτη ματιά και εγώ γράφω 25/20 :)


Νομίζω η απάντηση μου περιλαμβάνει τις επιθέσεις σε όσους μένουν στη λέξη βατά. Εγώ μαζί σας είμαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
O πατερας μου ειναι φυσικος οποτε τωρα που ηρθε και τον ρωτησα που ειπε πως οποιος εχει γραψει πανω απο 15 ειναι πραγματικα αριστος.
Επισης μου ειπε πως το τριτο ειναι λαθος(απο αποψη φυσικης δεν γινεται να επιταχυνετε συνεχως επι απειρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,129 μηνύματα.
Λοιπόν... εγώ στόχευα για 20αρι... και είχα όλα τα φόντα να το πιάσω!
όμως με το που φθάνω στο θέμα Β... σαν να έκλεισαν οι διακόπτες... μιλάμε έπαθα ολικό blackout!! Ούτε πως με λένε δεν θυμόμουν.
δεν έχω φάει μεγαλύτερη ήττα στη ζωή μου, από τις 12:30 που έφυγα από το σχολείο έχω πλαντάξει στο κλάμα και δεν μπορώ να συνέλθω.
Την σχολή μου την έχασα πλέον... και μη μου πείτε πως τίποτα δεν τέλειωσε
αφού και στα επόμενα 3 μαθήματα και 20 να γράψω... αν έχω γράψει ένα 10 στη καλύτερη περίπτωση στη φυσική
το 18 της βάσης της σχολής δεν το πιάνω ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα

έτσι και αλλιώς στα μαθηματικά δεν πίστευα απο την αρχή πως θα έγραφα... εδώ δεν έγραψα φυσική πως πίστευα πως τό'χα

Και δεν φταίει η δυσκολία των θεμάτων... φταίω αποκλειστικά εγώ και μόνο εγώ
που επέτρεψα το άγχος να με νικήσει. Τώρα που ξανακοιτάω τα θέματα με ηρεμία μπορώ να πω πως έχω λύσει πολλά τέτοια παρόμοια
και μπορούσα να τα λύσω....

Τέσπα κάπου εδώ εγώ προσωπικά έφθασα στο τέλος.
Ξέρω ότι ακούγεται "κλισέ" αλλά ισχύει ότι δεν μπορείς να πεις τίποτα από τώρα..
Αν οι επιδόσεις όλων σας είναι σαν τις δικές σου, τότε τίποτα δεν θεωρείται χαμένο.
Υπήρχαν και πέρσι τέτοια άτομα μες στο forum που περίμεναν θαύμα για να μπούν στη σχολή που θέλανε.
Δεν πρέπει να τα παρατήσετε από τώρα. Ο σκοπός σας είναι να μαζέψετε όσο το δυνατόν περισσότερα μόρια, ανεξαρτήτως της περσινής βάσης της σχολής σας.
Προσπάθηστε στα επόμενα να είστε πιο ψύχραιμοι, και "στα@@στές"!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PSholic_xD

Νεοφερμένος

Ο PSholic_xD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Πικραμένος και εγώ! :(
Έχασα το Γ4 αν και το έχω ξαναλύσει (έκανα μόνο επίλυση το θεμελιώση νόμο της στροφικής,κουβαλόντας το αγων,μπαςκαι πιάσω κανα μόριο),στο Δ1 στην απόδειξη έβαλα ένα λάθος πρόσημο και αν και μου βγήκε Κ1+Κ2,είναι λάθος η απόδειξη.
Τώρα,έχω λύσει όλα τα άλλα,ΑΛΛΑ...στο Γ2 αντικατέστησα όπου l=3m αντί για 0,3m που έδινε η εκφώνηση.Οπότε και στο Γ3 μου βγήκε λάθος η γωνιακή ταχύτητα αν και έχω πάρει σωστά το Θεώρημα μεταβολής της Κινητικής.Πόσο λέτε να μου κόψουν? :/
Ήταν μάθημα που στόχευα ψηλά,και είχα τη δυνατότητα με τα θέματα που έπεσαν σήμερα να πιάσω ένα 90+.Δυστυχώς θα αρκεστώ σε ένα 80-85 όπως υπολογίζω! :(
Σε συνδυασμό με το οτι δίνω 2η χρονιά και με την (έστω μικρή) απώλεια μορίων στο Γενικής,νιώθω απίστευτα απογοητευμένος. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Νομίζω η απάντηση μου περιλαμβάνει τις επιθέσεις σε όσους μένουν στη λέξη βατά. Εγώ μαζί σας είμαι. :)

Ναι, απλά σου λέω ότι ακόμα και αν "φαίνονται" εύκολα, δεν σημαίνει ότι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
ενταξει..πηγα τελειως χαλια.! δεν πιστευα τοσο..αλλα τωρα που βλεπω οτι το γενικοτερο κλιμα ειναι χαλια..καπως με 'χαροποιει'..

στην αρχη οταν ειδα τα θεματα λεω αντε ωραια! (δεν εχουν βαλει κ ηλεκτρικες τελεια!) αλλα μετα ηρ8ε η πικρα.!

Πικραμένος και εγώ! :(
Έχασα το Γ4 αν και το έχω ξαναλύσει (έκανα μόνο επίλυση το θεμελιώση νόμο της στροφικής,κουβαλόντας το αγων,μπαςκαι πιάσω κανα μόριο),στο Δ1 στην απόδειξη έβαλα ένα λάθος πρόσημο και αν και μου βγήκε Κ1+Κ2,είναι λάθος η απόδειξη.
Τώρα,έχω λύσει όλα τα άλλα,ΑΛΛΑ...στο Γ2 αντικατέστησα όπου l=3m αντί για 0,3m που έδινε η εκφώνηση.Οπότε και στο Γ3 μου βγήκε λάθος η γωνιακή ταχύτητα αν και έχω πάρει σωστά το Θεώρημα μεταβολής της Κινητικής.Πόσο λέτε να μου κόψουν? :/
Ήταν μάθημα που στόχευα ψηλά,και είχα τη δυνατότητα με τα θέματα που έπεσαν σήμερα να πιάσω ένα 90+.Δυστυχώς θα αρκεστώ σε ένα 80-85 όπως υπολογίζω! :(
Σε συνδιασμό με το οτι δίνω 2η χρονιά και με την (έστω μικρή) απώλεια μορίων στο Γενικής,νιώθω απίστευτα απογοητευμένος. :(
το 80-85 δεν ειναι κ τοσο χαλια.! που να δεις οι υπολοιποι πως γραψαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
παιδια για ακουστε..στο θεμα β1 εκανα την εξης πατατα... πηρα τις δυο περιπτωσεις για την ακτινα..αλλα δεν καταλαβα οτι πεφτει και στο νερο και στο λαδι με την ιδια Θπ.. νομιζα οτι επεφτε με διαφορετικες...και το παλεψα ποση ωρα...προσπαθησα με λογους,με ανισωσεις, τιποτα... λετε να μου τα κοψει και τα 8? απο την αποψη οτι τα υπολοιπα θεματα τα εχω σωστα..πιστευω να καταλαβει ο βαθμολογητης για τι δεν το εβγαλα αυτο...τι λετε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esetios

Νεοφερμένος

Ο esetios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ενταξει..πηγα τελειως χαλια.! δεν πιστευα τοσο..αλλα τωρα που βλεπω οτι το γενικοτερο κλιμα ειναι χαλια..καπως με 'χαροποιει'..

στην αρχη οταν ειδα τα θεματα λεω αντε ωραια! (δεν εχουν βαλει κ ηλεκτρικες τελεια!) αλλα μετα ηρ8ε η πικρα.!
Ξερεις,δεν ειναι ολα τοσο ασχημα,πιστεψε ισως ειμαι ο πιο αποτηχημενος εδω :P

Ειμαι αποφοιτος και περυσι τα ειχα παει σχετικα καλα (78/100) και φετος οπως το εχω εκτιμησει να ειμαι μεταξυ 12-14 (οπως ανεφερα πριν 14 μονο στην περιπτωση δευτερας παρουσιας,ή αν ο διορθωτης ειναι ο Jesus).

ΥΓ: Να περιμενετε αναλογη δυσκολια και στα Μαθηματικα κατευθυνσης,κρινοντας απ'την περσινη μου εμπειρια παλι θα μας γαζωσουν στα μαθηματα βαρυτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Καλησπέρα.

Κατα την άποψη μου ήταν δύσκολα αλλα όχι άλυτα.

ΟΜΩΣ: εχετε δίκιο πως αυτα που μπήκαν ηταν δυσκολα. ομως ρε παιδια:
για να εχεις βλεψεις για 20αρι οπως ακουσα απο πολλους στην φυσικη πρεπει να εισαι
σαν τον ΔΙΑ.

Το βάθος αυτού το μαθήματος είναι γιγάντιο και δε μπορείς να πεις ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ
καθως αυτό είναι ασέβεια.

εγώ όλη τη χρονιά έριξα μεγάλη προσπάθεια στο μάθημα, και ακόμη ελεγα ΠΑΩ ΓΙΑ 15+ ΚΑΙ ΘΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΘΕΟ

προσωπικά έκανα λάθος στο Γ4 οπου πηρα ΣΤ=0 αλλα καπου εκανα λαθος στις πραξεις, και στο τελευταιο ερωτημα στο τεταρτο.

υπολογίζω ΣΥΝ ΘΕΩ 17+ :)

μην απογοητεύεστε. Τιποτα δε τελειωσε ακομη και να γραψατε άσχημα.

:) καλη τυχη!!!!!!!!!!!!!!!! και να ξερετε, η εμπειρια μου απο περσι: στην φυσικη ακομη και λαθος να κανατε καπου δε σας το κοβουν
ολοκληρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dim_pnl

Νεοφερμένος

Ο Dim_pnl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω ρε παιδια τι να πω? που θελω να γινω φυσικος, την φυσικη την αγαπαω οσο δεν παει, και εγραψα...10!!!! εχω διαβασει του πουστη ολη την χρονια και σημερα δεν μπορουσα να σκεφτω, απλα κολλησε το μυαλο μου. προσπαθησα να χαλαρωσω, να σκεφτω λογικα αλλα τιποτα! Και να πεις οτι ηταν τιποτα παλουκια.. οχι ρε παιδες δεν ηταν παλουκια, ηταν αυτο που λεμε βατα προς το δυσκολο αλλα μεχρι εκει... τι να πω, ευχομαι να γραψατε ολοι χαλια για να μπω εκει που θελω.. οχι πλακα κανω, καλη επιτυχια σε ολους, και μην χαλιεστε, θα τους Γ*ΜΙΣΟΥΜΕ στα αλλα 3!! εγω για να χαλαρωσω χρειαστικε να σπασω απο τα νευρα μου ενα στιλο και γεμισε ολο μου το δωματιο μελανια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Μην λέτε μλκιες για τα θέματα. Είναι γελοία για αυτούς που έχουν διαβάσει. Πέρυσι έδωσα και δεν συγκρίνονται...

Μπράβο, Αϊνστάιν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ας μιλήσω και γω.
Εγώ λοιπόν αγαπάω πολύ τη φυσική.Όλη τη χρονιά δε ξέσκισα ν Βιβλία όπως άλλοι αλλά τις ασκήσεις μου τις είχα κάνει,τη θεωρία την ήξερα αλλά έπαθα κάτι σαν την Blazy.Από το πρωί ήμουν μαγκωμένος και ένιωθα το στομάχι μου να γυρίζει.Ολικό blackout ειδικά στο β θέμα.Έχω γράψει αρκετά κάτω από το 10 και είναι πολύ αβέβαιο να πιάσω τη σχολή που θέλω.Βέβαια ποτέ δε ξέρεις.Έχω άλλα 3 μαθήματα τα οποία έχω προετοιμάσει καλύτερα από τη φυσική και ελπίζω τουλάχιστον να ρεφάρω όσο γίνεται πιο πολύ.
Από κει και πέρα θεωρούμαι προνομιούχος ας πούμε γιατί έχω μια σχολή που δε μ αφήνει εντελώς αδιάφορο οπότε δε θα χω το άγχος.Απλά βλέπουμε.



Ενδεικτικό της κατάστασης μου ότι έκανα λάθος το steiner.Δε θεωρώ ότι έφταιξαν μόνο τα θέματα.Έφταιξα και γω αλλά και τα θέματα μου φάνηκαν πιο ανεβασμένα από πέρσυ.Ειδικά το 2ο και 3ο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Ξερεις,δεν ειναι ολα τοσο ασχημα,πιστεψε ισως ειμαι ο πιο αποτηχημενος εδω :P

Ειμαι αποφοιτος και περυσι τα ειχα παει σχετικα καλα (78/100) και φετος οπως το εχω εκτιμησει να ειμαι μεταξυ 12-14 (οπως ανεφερα πριν 14 μονο στην περιπτωση δευτερας παρουσιας,ή αν ο διορθωτης ειναι ο Jesus).
και εγώ απόφοιτος είμαι και έγραψα σκατά..και γενικά μέχρι στιγμής δεν μου βγαίνει και δεν με θέλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ!

Γενικά τα θέματα ήταν από τα διδαγμένα, με το Δ να το έχω λύσει μέσα στο καλοκαίρι. Παρ'αυτά, γενικώς ήταν μεγάλα τα θέματα και μετά από κάποιο σημείο έχανες το μπούσουλα.

Έχοντας κάνει λάθος στο Γ4 και αριθμητικό στο Δ4, υπολογίζω κάπου στο 90-95.
Τα θέματα κάλυπταν ολόκληρα κεφάλαια και βασίζονταν σε λεπτομέρειες που έπρεπε να είχες κατανοήσει στην Α λυκείου (βλ. επαλληλία κινήσεων στην κρούση).

Περαστικά μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ενταξει μαγκες ακομα γελαω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εντωμεταξύ στο Γ4 δεν προλαβαίνω/δεν ήξερα να το λύσω, και βλέπω κατω που έδινε ημίτονα και συνημίτονα των 30 και των 60 και λέω ένα από τα δύο είναι..και γράφω 1-2 προτάσεις και καλά ότι ήξερα πως, και απαντάω "αρα θ=60" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά χαλαρώστε λίγο! Για τον υποψήφιο της κάθε χρονιάς τα θέματά του είναι τα δυσκολότερα γιατί έχει να αντιμετωπίσει 2424 άλλους παράγοντες!
Οι μόνο που μπορούν να κρίνουν τα θέματα είναι οι καθηγητές (αυτοί που ασχολούνται με τις πανελλήνιες κιόλας όχι πανεπιστημιακοί) που έχουν την πείρα!

Θα τα πούμε στις βάσεις! (εκ του θα τα πούμε στις κάλπες!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ξερουμε ποιοι διεστραμμενοι εβαλαν τα θεματα; Τι στον μπουτσο καπνιζουνε και σε ποιους νομιζουν οτι απευθυνονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Ει Ει ΕΙ.
Ηρεμήστε!
Οι πανελλήνιες είναι διαγωνισμός!
Δεν πας για να γράψεις ΑΡΙΣΤΑ, πας για να γράψεις ΚΑΛΥΤΕΡΑ από τους άλλους!!
Όταν όλοι έχουνε γράψει 10, το 11 είναι τέλειο!
Το πιάνετε το νόημα;
Συγκεντρωθείτε και αφήστε τις κλάψες!
Τίποτα δεν τέλειωσε, όσο παράξενο και αν σας φαίνεται!!!
Δώστε έμφαση τώρα στον πραγματικό μπαμπούλα των πανελλαδικών. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Πικραμένος και εγώ! :(
Έχασα το Γ4 αν και το έχω ξαναλύσει (έκανα μόνο επίλυση το θεμελιώση νόμο της στροφικής,κουβαλόντας το αγων,μπαςκαι πιάσω κανα μόριο),στο Δ1 στην απόδειξη έβαλα ένα λάθος πρόσημο και αν και μου βγήκε Κ1+Κ2,είναι λάθος η απόδειξη.
Τώρα,έχω λύσει όλα τα άλλα,ΑΛΛΑ...στο Γ2 αντικατέστησα όπου l=3m αντί για 0,3m που έδινε η εκφώνηση.Οπότε και στο Γ3 μου βγήκε λάθος η γωνιακή ταχύτητα αν και έχω πάρει σωστά το Θεώρημα μεταβολής της Κινητικής.Πόσο λέτε να μου κόψουν? :/
Ήταν μάθημα που στόχευα ψηλά,και είχα τη δυνατότητα με τα θέματα που έπεσαν σήμερα να πιάσω ένα 90+.Δυστυχώς θα αρκεστώ σε ένα 80-85 όπως υπολογίζω! :(
Σε συνδυασμό με το οτι δίνω 2η χρονιά και με την (έστω μικρή) απώλεια μορίων στο Γενικής,νιώθω απίστευτα απογοητευμένος. :(
Τι εννοεις εχεις απωλεια στο γενικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top