[25/5/2012] Νεοελληνική Λογοτεχνία

[25/5/2012] Νεοελληνική Λογοτεχνία
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 14 25.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 33 58.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 5 8.9%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 3 5.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SparksFly

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
κοίτα το ξεκοκάλισα και έγραψα τα περισσότερα,αλλα δε μπορώ να ξέρω πως θα βαθμολογήσει ο άλλος...
και εντάξει δεν κοκορεύτηκα απλά το ανάφερα αν περνούσε απ το χέρι m θα το έλεγα σε όλους χθες αλλα δεν έπρεπε να διαδοθεί,αλλιώς δεν θα έμπαινε..

Ννννναι...καλά, εντάξει...εν μέρη για την διάδωση έχεις ένα πόιντ....ελπίζω να έγραψες καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ννννναι...καλά, εντάξει...εν μέρη για την διάδωση έχεις ένα πόιντ....ελπίζω να έγραψες καλά...

και γω το ίδιο για σένα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
μου ειπε οτι υπηρχαν και αλλα πιο προφανη αλλα θεωρειται σωστο και αυτο!
τελεια
για αυτο που ειπες @mangalover επειδηγ εγω ανελυσα μονο ερμηνευτικα ρωτησα και μου ειπε οτι δεν θελει μορφη μονο περιεχομενο..τωρα τι να σου πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MangaLover

Νεοφερμένος

Ο MangaLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
μου ειπε οτι υπηρχαν και αλλα πιο προφανη αλλα θεωρειται σωστο και αυτο!
τελεια
για αυτο που ειπες @mangalover επειδηγ εγω ανελυσα μονο ερμηνευτικα ρωτησα και μου ειπε οτι δεν θελει μορφη μονο περιεχομενο..τωρα τι να σου πω..

το ξερω ρε γαμωτο αλλα μου το πε η καθηγητρια μου και την εμπιστευομαι πραγματικα. ισως ειναι και οι κλασικες διφορουμενες αποψεις φιλολογων. στην ευχερεια του διορθωτη ξερω γω , ωστοσο δν νμζ να χω πεσει με τπτ κατω απο 17 , οποτε καλυμμενος ειμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
1)Ε τεσσερις σελιδες για 3 ομοιοτητες και 2 διαφορες παραειναι πολλες.2)Κανονικα σε οσους εγραψαν 170+ λεξεις πρεπει να κοψουν τουλαχιστον 5 μορια...Δηλαδη θα κοψουν απο μενα που εγραψα τα σημαντικα για να ειμαι μεσα στο οριο και δεν θα κοψουν απο εσας που φανερα γραψατε κατι αντιθετα με τις οδηγιες?ΕΛΕΟΣ

Έτσι λες, ε;
Χμμ... Δε θα τό' λεγα. Νομίζω ότι ήταν όσες ακριβώς έπρεπε. ;)

Δεν ξέρω σε ποιον θα κόψουν. Ίσως σε κανέναν από αυτούς που λες.
Ίσως να σου κόψουν, γιατί από τα πολλά σημαντικά μπορεί να μην έγραψες κάποιο.
Δεν μπορώ να γνωρίζω, γιατί δεν είδα τις απαντήσεις σου.

btw, ξεκαβάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
το ξερω ρε γαμωτο αλλα μου το πε η καθηγητρια μου και την εμπιστευομαι πραγματικα. ισως ειναι και οι κλασικες διφορουμενες αποψεις φιλολογων. στην ευχερεια του διορθωτη ξερω γω , ωστοσο δν νμζ να χω πεσει με τπτ κατω απο 17 , οποτε καλυμμενος ειμαι..
ρε γμτ και εγω γενικα δε πιστευω κατω απο 17 αλλα με αυτα που βλεπω καθε χρονο σττη λογοτ. ο ενας βαθμολογητης 13 και ο αλλος 18 ...ελεος

1)Ε τεσσερις σελιδες για 3 ομοιοτητες και 2 διαφορες παραειναι πολλες.2)Κανονικα σε οσους εγραψαν 170+ λεξεις πρεπει να κοψουν τουλαχιστον 5 μορια...Δηλαδη θα κοψουν απο μενα που εγραψα τα σημαντικα για να ειμαι μεσα στο οριο και δεν θα κοψουν απο εσας που φανερα γραψατε κατι αντιθετα με τις οδηγιες?ΕΛΕΟΣ
εγω συμφωνω ..και εγω ηθελα και μπορουσα να γραψω παρα πολλα αλλα αναγκαστηκα και να σβησω λεξεις και να παρακαμψω λιγοτερο σημαντικα στοιχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
πολυ καλα τα πηγα... σιγουρα το 17 το χω... θα μου κοψουν δυστυχως φανταζομαι στο σχολιασμο των στιχων που δεν ανελυσα ιδιαιτερα την φαντασια και το λογο και απλα εκανα αναφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VolPe

Νεοφερμένος

Ο VolPe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Στο φροντιστηριο μας ειπαν να προσεχουμε παρα πολυ το οριο λεξεων γιατι υπαρχουν διορθωτες που ακομα και για +10 λεξεις κοβουν 7/100 μορια ,εγω 120 νταν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
σ εμας με το που λενε για καβαφη απ τα διπλανα τμηματα αρχισαν να ακουγονται ζητωκραυγες.....:Dγενικα νομιζω οτι επιασα τον στοχο μου δηλ γυρω στο 16... μου την εδωσα που διαβαζα τοσες σημειωσεις..αυτον τν παπαδιαμαντη τν ειχα κανει φυλλο κ φτερο...αλλα νταξει ολα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
σ εμας με το που λενε για καβαφη απ τα διπλανα τμηματα αρχισαν να ακουγονται ζητωκραυγες.....:Dγενικα νομιζω οτι επιασα τον στοχο μου δηλ γυρω στο 16... μου την εδωσα που διαβαζα τοσες σημειωσεις..αυτον τν παπαδιαμαντη τν ειχα κανει φυλλο κ φτερο...αλλα νταξει ολα καλα

Και σε μας το ιδιο εγινε! Παιρνουμε τα θεματα, ζητωκραυγαζουμε, μετα απο δυο δευτερολεπτα ακουγονται κραυγες απο τα υπολοιπα τμηματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-sam

Νεοφερμένος

Η io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ρε παιδια...υπηρχε εικονα στους πρωτους 2 στιχους;
και ως δειγμα πεζολογ. μετρανε οι πρωτοι δυο;;
τι καλοι ανθρωποι!εναν Αριστοτελη τωρα να βαλουν και θα μαι ευτυχισμενη!
-για Ιστορια απλα δεν εχω εγκαρτερησι καμια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
ρε παιδια...υπηρχε εικονα στους πρωτους 2 στιχους;
και ως δειγμα πεζολογ. μετρανε οι πρωτοι δυο;;

Οχι,εικονα δεν υπηρχε
Ως πεζολογικο δειγμα μετραει ο πρωτος στιχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MangaLover

Νεοφερμένος

Ο MangaLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Οχι,εικονα δεν υπηρχε
Ως πεζολογικο δειγμα μετραει ο πρωτος στιχος

γιατι να μην θεωρηθει ως εικονα η πληγη απτο φρικτο μαχαιρι ή η ιδια η μορφη του ιασονα; απολυτως λογικο μου μοιαζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
γιατι να μην θεωρηθει ως εικονα η πληγη απτο φρικτο μαχαιρι ή η ιδια η μορφη του ιασονα; απολυτως λογικο μου μοιαζει..

Διοτι δεν ειναι κυριολεξια η πληγη...ουτε το μαιχαιρι ειναι μαχαιρι.
Στο σχολια ξερουμε τι συμβολιζει ο Καβαφης με το ''μαχαιρι'' και την ''πληγη''...εξαλλου αυτο ηταν και ενα παραδειγμα για να δωσει κανεις στο γνωρισμα του συμβολισμου που ζητουσε (το μαχαιρι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Brainiac

Νεοφερμένος

Ο Mr.Brainiac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εγω για την πεζολογια εβαλα τα σημεια στιξης που ειναι πολλα,μετα οπου ειναι δυνατον η λεξη αρχιζει με κεφαλαιο γραμμα,οποτε δινει την εντυπωση της αφηγησης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Eγώ την απουσία ομοιοκαταληξίας έβαλα και μετά ως παράδειγμα όλες τις τελευταίες λέξεις της πρώτης στροφής.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-sam

Νεοφερμένος

Η io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
και εγώ δε την θεωρώ εικόνα ούτε στις σημειώσεις απ'το φροντ. την ανέφερε αλλά την έγραψαν πολλοί και είπαν για μοτίβο των γηρατειών κτλ . !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
εγω ως πεζολογικο εβαλα οτι υπαρχει πληθωρα σημειο στιξεων σε διαφορα σημεια,που αποτελει προσφιλη τακτικη του Καβαφη,που σπανε τον ποιητικο ρυθμο...το ειχε στο βιβλιο του φροντ πρωτο πρωτο διπλα στο πεζολογικη!!!!!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Μπράβο ρε παιδιά, μακάρι να τα πήγατε όλοι καλά. :D

Άντε και του χρόνου ένα Αμάρτημα για μας..

για εμάς του χρόνου προφανώς προορίζουν ή αμάρτημα,ή το όνειρο στο κύμα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Ρε παιδια εμενα η καθηγητρια μου , μου εχει πει οτι ειναι σωστο να τα βαλω ολα οταν ζηταει το περιεχομενο και ακουγεται καπως λογικο.. Οταν ζηταει περιεχομενο θελει να γραψεις ο,τι περιεχεται σε ενα κειμενο ειτε νοηματικα ειτε μορφολογικα. Ισως ειμαι εξω αλλα ευτυχως τα εχω αιτιολογησει τοσο καλα που δν νομιζω να μου κοψουν περισσοτερο απ'τη μιση ασκηση ..

εγω νομιζω πως οταν λεει περιεχομενο εννοει να τ σχολιασεις νοηματικα...αμα λεει μορφη ή σκετο να σχολιασεις γενικα τα θελει ολα .....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top