[25/5/2009] Φυσική Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
τι να πω η εικονα μιλαει απο μονη τους φετος εχουν υπερδιπλασιαστει τα αριστα μαθηματικα

Που το συμπεραίνεις αυτό απ το i-school?Σχολείο κ φροντιστήριο μου σε κλίμακα 100 ατόμων ζήτημα να γράψανε 10 άτομα άριστα!!!Πέρισυ δηλαδή πως τα πήγατε??
-----------------------------------------
Και επίσης να προσθέσω πως και εγώ πιστεύω πως αυξήθηκε το ποσοστό αριστούχων αλλά έπεσε το ποσοστό 13-17 σε σχέση με πέρυσι!Άποψη μου οnly
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Που το συμπεραίνεις αυτό απ το i-school?Σχολείο κ φροντιστήριο μου σε κλίμακα 100 ατόμων ζήτημα να γράψανε 10 άτομα άριστα!!!Πέρισυ δηλαδή πως τα πήγατε??
-----------------------------------------
Και επίσης να προσθέσω πως και εγώ πιστεύω πως αυξήθηκε το ποσοστό αριστούχων αλλά έπεσε το ποσοστό 13-17 σε σχέση με πέρυσι!Άποψη μου οnly

Αυτο που δεν εχουν βγει τα αποτελεσματα και ξερουμε ακριβεις βαθμους πολυ μου αρεσει.. Οι περρισοτεροι που ξερω λενε μεγαλους βαθμους γιατι ειτε δεν εχουν κριση αυτων που γραψανε και αρα και να βαθμολογισουν, ειτε το κανουν για να κοροιδευουν τον ευατο τους.. Περιμενε πρωτα να βγουν οι βαθμοι και μετα μας μιλας για αριστουχους στο σχολειο σου και στο φροντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η μέχρι τώρα διόρθωση δείχνει απλώς μια αύξηση αυτών που κατάφεραν να περάσουν τη βάση και να φτάσουν στο 11-12, καθώς και μια αύξηση των αριστούχων στην Τεχνολογική κατεύθυνση. Από κει και πέρα, όταν η συντριπτική πλειοψηφία έχει γράψει, όπως πάντα, γύρω στο 14-16, δεν καταλαβαίνω αν οι της βάσης ή οι αριστούχοι μπορούν να καθορίσουν το αν έγραψαν καλά φέτος ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Παιδια, αυριο ειναι τελευταιο η προτελευταιο μαθημα, δωστε το και χαλαρωστε λιγο με το θεμα των βασεων.
Μετα χαλαρα, διακοπες, το τι θα γινει τελικα θα το μαθετε τον Αυγουστο, μεχρι τοτε οι συζητησεις επι συζητησεων μονο να αγχωνουν καταφερνουν

δε νομιζω φιλε μου να ισχυει αυτο και περυσι τα ιδια ελεγαν για τις ιατρικες τετοιο καιρο και μετα απο ενα μηνα τα αλλαξαν και ελεγαν για ανοδο κατι το οποιο θα γινει και φετος και στο λεω απο πρωτο χερι αυτο με τους εγκριτους βασεολογους

:lol::lol::lol: Οξυμορο

Τεσπα, ενημερωτικά και μονο στις ιατρικές πέρσι προβλεπόταν πτώση, οπως και έγινε. Ιατρική Κρητης&Θρακης έπεσαν απο 100 μορια και τα άλλα 3 περιφερειακά λιγοτερο. Μοναχα τα δυο κεντρικα ανεβηκαν λίγο,από 50 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Παιδια, αυριο ειναι τελευταιο η προτελευταιο μαθημα, δωστε το και χαλαρωστε λιγο με το θεμα των βασεων.
Μετα χαλαρα, διακοπες, το τι θα γινει τελικα θα το μαθετε τον Αυγουστο, μεχρι τοτε οι συζητησεις επι συζητησεων μονο να αγχωνουν καταφερνουν



:lol::lol::lol: Οξυμορο

Τεσπα, ενημερωτικά και μονο στις ιατρικές πέρσι προβλεπόταν πτώση, οπως και έγινε. Ιατρική Κρητης&Θρακης έπεσαν απο 100 μορια και τα άλλα 3 περιφερειακά λιγοτερο. Μοναχα τα δυο κεντρικα ανεβηκαν λίγο,από 50 μόρια.
μεγαλο λαθος η πατρα ανεβηκε:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimos

Νεοφερμένος

Ο mimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
παιδια στο 2θεμα στο 3 γιατι δεν ισχυει το α???
γτ επρεπε στον w να εχει τετραγωνο για να ναι σωστο!!!να μπερδεψουν ηθελαν οι ατοιμοι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iri_22

Νεοφερμένος

Η iri_22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Τα θεματα φετος ηταν βατα(ειδικα το 3ο πανευκολο)... Αλλα ευτυχως να λετε που υπηρχαν και μερικα ερωτηματα για να ξεχωρισουν οι πολυ καλα διαβασμενοι απ τους μετριους... οχι σαν περσυ με τις γελοιοτητες που βαλαν που μαθητες του 16 πιαναν με ανεση 20! Και παλι καλα να λετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Δεδομένου ότι όλα αυτά υπάρχουν στο βιβλίο, διδάσκονται στην ύλη του μαθήματος κι έχει προβλεφθεί ώστε να τα διδάσκονται στα Μαθηματικά προτού χρειαστούν στη Φυσική, οι Φυσικοί δεν είναι δυνατόν να φτάνουν στο σημείο να κάνουν Μαθηματικά. Ο διορθωτής μπορεί να πάει να βρει Μαθηματικό να το δούνε παρέα, γιατί σιγά μη θυμάται απ'το πανεπιστήμιο ορισμένο ολοκλήρωμα, μπορεί επίσης να το κόψει επειδή βαριέται.
miv γιατί είσαι απόλυτος και διαγράφεις με μιάς τη γνώση και το επίπεδο ενός επιστήμονα.Ποιός σου έδωσε αυτό το δικαίωμα και από πού πηγάζει αυτή η ..ετυμηγορία σου?Εσύ που ξέρεις το ορισμένο ολοκλήρωμα στο πανεπιστήμιο το έμαθες?
Είναι δυνατόν να μην μπορεί καθηγητής Φυσικής να υπολογίσει το έργο μεταβλητής δύναμης? Ή να υπολογίσει την ώθηση μιάς μεταβλητής δύναμης? Ή στο φινάλε το έργο μιάς μεταβλητής ροπής όπως συζητάτε εδώ? Τι νομίζεις δηλαδή ότι είναι το ορισμένο ολοκλήρωμα μιά απλή εγκυκλοπαιδική γνώση γιά το Φυσικό?Είναι το βασικότερο εργαλείο δουλειάς του αυτό.Τι νομίζεις ότι ξέρουν να κάνουν οι Φυσικοί, μόνο να εφαρμόζουν τον τύπο του θεμελιώδη νόμου της δυναμικής του Νεύτωνα?
Δεν μπορείς να διανοηθείς τα απίστευτα μαθηματικά που διδάσκεται ο Φυσικός στο πανεπιστήμιο.Ξέρεις τώρα εσύ το ορισμένο ολοκλήρωμα και δεν το ξέρει ο Φυσικός έτσι?
Είναι τελείως απαξιωτικός ο τρόπος που μιλάς ίσως γιατί αγνοείς τα πράγματα.Μιλάμε μόνο γιά ότι γνωρίζουμε αλλιώς μας λένε ξερόλες.
Ίσως κι αν έχεις κατά νου κάτι συναδέλφους που βαριούνται που ζούνε(ναι υπάρχουν τέτοιοι σε όλες τι δουλειές) και βέβαια δεν μπορείς να περιμένεις πολλές βοήθειες από αυτούς.Άλλο όμως αυτό και άλλο να λέμε ότι δεν γνωρίζει το ορισμένο ολοκλήρωμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
miv γιατί είσαι απόλυτος και διαγράφεις με μιάς τη γνώση και το επίπεδο ενός επιστήμονα.Ποιός σου έδωσε αυτό το δικαίωμα και από πού πηγάζει αυτή η ..ετυμηγορία σου?Εσύ που ξέρεις το ορισμένο ολοκλήρωμα στο πανεπιστήμιο το έμαθες?
Είναι δυνατόν να μην μπορεί καθηγητής Φυσικής να υπολογίσει το έργο μεταβλητής δύναμης? Ή να υπολογίσει την ώθηση μιάς μεταβλητής δύναμης? Ή στο φινάλε το έργο μιάς μεταβλητής ροπής όπως συζητάτε εδώ? Τι νομίζεις δηλαδή ότι είναι το ορισμένο ολοκλήρωμα μιά απλή εγκυκλοπαιδική γνώση γιά το Φυσικό?Είναι το βασικότερο εργαλείο δουλειάς του αυτό.Τι νομίζεις ότι ξέρουν να κάνουν οι Φυσικοί, μόνο να εφαρμόζουν τον τύπο του θεμελιώδη νόμου της δυναμικής του Νεύτωνα?
Δεν μπορείς να διανοηθείς τα απίστευτα μαθηματικά που διδάσκεται ο Φυσικός στο πανεπιστήμιο.Ξέρεις τώρα εσύ το ορισμένο ολοκλήρωμα και δεν το ξέρει ο Φυσικός έτσι?
Είναι τελείως απαξιωτικός ο τρόπος που μιλάς ίσως γιατί αγνοείς τα πράγματα.Μιλάμε μόνο γιά ότι γνωρίζουμε αλλιώς μας λένε ξερόλες.
Ίσως κι αν έχεις κατά νου κάτι συναδέλφους που βαριούνται που ζούνε(ναι υπάρχουν τέτοιοι σε όλες τι δουλειές) και βέβαια δεν μπορείς να περιμένεις πολλές βοήθειες από αυτούς.Άλλο όμως αυτό και άλλο να λέμε ότι δεν γνωρίζει το ορισμένο ολοκλήρωμα!


Έστω έναν να έχω κατά νου, έχω δικαίωμα να αναφέρω όλα τα παραπάνω γιατί 150 από τα 60 χιλιάδες γραπτά θα περάσουν απ'τα χέρια του. Δε μ'ενδιαφέρει αν είμαι απαξιωτικός*, στο κάτω-κάτω στις Πανελλήνιες το βαθμό σου τον εκβιάζεις κι όταν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να διαγραφεί μια ολόσωστη λύση εγώ πρέπει να το ξέρω και να το λέω.

*δεν έχω τίποτα και με καμια ειδικότητα, ξεκάθαρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αυτο που δεν εχουν βγει τα αποτελεσματα και ξερουμε ακριβεις βαθμους πολυ μου αρεσει.. Οι περρισοτεροι που ξερω λενε μεγαλους βαθμους γιατι ειτε δεν εχουν κριση αυτων που γραψανε και αρα και να βαθμολογισουν, ειτε το κανουν για να κοροιδευουν τον ευατο τους.. Περιμενε πρωτα να βγουν οι βαθμοι και μετα μας μιλας για αριστουχους στο σχολειο σου και στο φροντ.

Eγω σου λεω τι εκφράζετε απ την πλειοψηφία και δεν μπορώ να ξέρω τι πραγματικά έχει κάνει ο καθένας απο κει και πέρα και εδω στο i-school που ξέρουμε πόσοι ψεύδονται και μέσα σ αυτούς μπορεί να είμαι κ εγω κ εσυ!!!!Είπα απλά τι εχω ακούσει και τι πιστεύω και εγω ο ίδιος για τα γραπτά!Ούτε είπα πως η άποψη μου είναι σωστή ούτε προσπάθησα να πείσω κανέναν να συμμεριστεί την άποψη μου!
-----------------------------------------
Παιδια, αυριο ειναι τελευταιο η προτελευταιο μαθημα, δωστε το και χαλαρωστε λιγο με το θεμα των βασεων.
Μετα χαλαρα, διακοπες, το τι θα γινει τελικα θα το μαθετε τον Αυγουστο, μεχρι τοτε οι συζητησεις επι συζητησεων μονο να αγχωνουν καταφερνουν



:lol::lol::lol: Οξυμορο

Τεσπα, ενημερωτικά και μονο στις ιατρικές πέρσι προβλεπόταν πτώση, οπως και έγινε. Ιατρική Κρητης&Θρακης έπεσαν απο 100 μορια και τα άλλα 3 περιφερειακά λιγοτερο. Μοναχα τα δυο κεντρικα ανεβηκαν λίγο,από 50 μόρια.

Σωστό αυτό ειδικά το πρώτο!Ας κάνουμε ο καθένας οτι καλύτερο μπορούμε και ας αφήσουμε τις βάσεις για τον Αύγουστο!
-----------------------------------------
Πραγματι στα μαθηματικα εχουν παει πολυ καλιτερα απο περυσι και φυσικη λιγο χειροτερα

Να ρωτήσω κάτι πότε ακριβώς προλάβατε και βγάλατε συμπεράσματα και ειδικά για την φυσική που μόλις χτες εξετάστηκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω το υπερβολικό άγχος μερικών παιδιών που κυριολεκτικά σκοτώνονται να μάθουν τι έχουν κάνει στι εξετάσεις σε αντίθεση με άλλα παιδιά που κι αυτά αγωνιούν αλλά υπομονετικά περιμένουν την ολοκλήρωση της διαδικασίας.Είναι πολύ πιθανό αν δεν είναι ίδιον τουχαρακτήρα τους, αυτό να εκπορεύεται από την ίδια την πίεση της οικογένειας τους.Ότι δηλαδή αν δεν πετύχουν στι πανελλήνιες είναι περίπου άχρηστοι!
Άυτό το πράγμα μόνο στην Ελλαδίτσα γίνεται όπου το σύστημα παράγει παιδιά νευρωτικά και τελικά ακόμη και αν πετύχουν στις εξετάσεις κανείς δεν τα εξασφαλίζει στην αγορά εργασίας.
Ότι γράφετε αυτό είναι και δεν αλλάζει.Κοιτάξτε να διαχειριστείτε αξιοπρεπώς την αγωνίας σας και μη γίνεστε κουραστικοί.
Η ζωή δεν αρχίζει και τελειώνει με τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω το υπερβολικό άγχος μερικών παιδιών που κυριολεκτικά σκοτώνονται να μάθουν τι έχουν κάνει στι εξετάσεις σε αντίθεση με άλλα παιδιά που κι αυτά αγωνιούν αλλά υπομονετικά περιμένουν την ολοκλήρωση της διαδικασίας.Είναι πολύ πιθανό αν δεν είναι ίδιον τουχαρακτήρα τους, αυτό να εκπορεύεται από την ίδια την πίεση της οικογένειας τους.Ότι δηλαδή αν δεν πετύχουν στι πανελλήνιες είναι περίπου άχρηστοι!
Άυτό το πράγμα μόνο στην Ελλαδίτσα γίνεται όπου το σύστημα παράγει παιδιά νευρωτικά και τελικά ακόμη και αν πετύχουν στις εξετάσεις κανείς δεν τα εξασφαλίζει στην αγορά εργασίας.
Ότι γράφετε αυτό είναι και δεν αλλάζει.Κοιτάξτε να διαχειριστείτε αξιοπρεπώς την αγωνίας σας και μη γίνεστε κουραστικοί.
Η ζωή δεν αρχίζει και τελειώνει με τις πανελλήνιες.

Με συγχωρείτε πολύ, αλλά η θέση σας ως καθηγητής είναι να εμψυχώνετε τους μαθητές και όχι να τους κατακρίνετε για το ότι εξωτερικεύουν την αγωνία τους. Από την στιγμή που ασκείτε αυτό το επάγγελμα θα περίμενε κανείς ότι θα είχατε καταλάβει την ψυχολογία των παιδιών, πράγμα που όπως φαίνεται από τα σχόλιά σας δυστυχώς δεν συμβαίνει. Οι πανελλήνιες είναι σημαντικός σταθμός της ζωής μας και ως τώρα δεν έχουμε αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο. Έτσι κάθε άγχος και αγωνία είναι δικαιολογημένα και ο καθένας έχει δικαίωμα να τα εκφράζει. Αν το βρίσκετε κουραστικό, μην το ακούτε... :mad: Έλειψη αξιοπρέπειας δεν είναι η κοινοποίηση συναισθημάτων μας, έλλειψη αξιοπρέπειας είναι η επίθεση εκ μέρους σας στους υποψηφίους που αυτή ειδικά τη στιγμή είναι ευάλωτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δεν ειπε και τιποτα τρελο ο ανθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Δεν ειπε και τιποτα τρελο ο ανθρωπος

Σύμφωνοι, αλλά δεν είπε και τίποτα λογικό! Συγγνώμη αν ήμουν υπερβολικός αλλά η φράση "Κοιτάξτε να διαχειριστείτε αξιοπρεπώς την αγωνίας σας και μη γίνεστε κουραστικοί" χτυπάει άσχημα, πως να το κάνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Σε μια πολλαπλής η οποια έλεγε για την σχεση απομακρυνσης και επιταχυνσης, επελεξα το δ...το οποιο ελεγε οτι καποιες φορες έχουν ιδιο και καποιες αντιθετο προσημο....απ οτι βλεπω ομως το σωστο ειναι το α, δηλ παντα αντιθετο προσημο...το δ που εβαλα γιατι είναι λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
α=-ω2χ αρα οταν χ>0 α<0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
για χ=0? τι ισχυει στη Θ.Ι. (θεση ισορροπιας)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
x=Aημ(ωt+φ0)
α=-ω^2Αημ(ωt+φ0)=-ω^2x

οπότε έχουν αντίθετο πρόσημο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
ναι συμφωνω...μπορεις να μου πεις στην περιπτωση που χ=0 τι ισχύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panicisintheair

Νεοφερμένος

Ο panicisintheair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ναι συμφωνω...μπορεις να μου πεις στην περιπτωση που χ=0 τι ισχύει?
ειχε γινει νομιζω η ιδια συζητηση χθες..στην ΘΙ το 0 δεν λαμβανεται ως ετεροσημο του εαυτου του..οποτε δεν γινεται να ληφθει υποψιν..αλλα και παλι το ερωτημα ασαφες ειναι οποτε εχεις δικιο που ψαχνεσαι..:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top