[25/5/2009] Φυσική Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
To Δφ=2πΔχ/λ χρειάζεται απόδειξη για να το γράψεις. Το 2γ μπορεί να ήταν πιο πολύ μαθηματικό αλλά φαινόταν αν παπαγάλιζες την ΑΔΕΤ και έβγαζες το α. 9 μόρια για όλο αυτό πάντως νομίζω ότι ήταν υπερβολικά πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jean91

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χιλιομόδι (Κόρινθος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
β λυκείου?
μιλάνε όλοι μιλάν και οι κό*οι:lol:.
Νομιζω οτι για να λεω οτι "βγηκα στις 10.45" ειναι πολυ απλο να καταλαβεις εσυ και καποιοι αλλοι οτι μαλλον ειμαι γ' λυκειου κ εχει γινει καποιο λαθος...Παρολα αυτα προτιμησες να σχολιασεις περι κο*ων και οχι να βαλεις το μυαλο σου να δουλεψει..Κ παραδεχτειτε ολοι οτι με ενα συστηματικο διαβασμα ολη την χρονια και λιγο προσοχη στα θεματα φετος εγραφες σε ολα ενα 15+...Η μηπως κανω λαθος και σε αυτο?Μηπως ηταν δυσκολο σημερα ή στα Μαθηματικα να πιασεις ενα 15+???ΕΕ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Νομιζς οτι για να λεω οτι "βγηκα στις 10.45" ειναι πολυ απλο να καταλαβεις εσυ και καποιοι αλλοι οτι μαλλον ειμαι γ' λυκειου κ εχει γινει καποιο λαθος...Παρολα αυτα προτιμησες να σχολιασεις περι κο*ων και οχι να βαλεις το μυαλο σου να δουλεψει..Κ παραδεχτειτε ολοι οτι με ενα συστηματικο διαβασμα ολη την χρονια και λιγο προσοχη στα θεματα φετος εγραφες σε ολα ενα 15+...Η μηπως κανω λαθος και σε αυτο?Μηπως ηταν δυσκολο σημερα ή στα Μαθηματικα να πιασεις ενα 15+???ΕΕ??

Άμα έχεις ένα πιο μεγάλο στόχο να το χέσω το 15 φίλε μου, τι να το κάνω. Και όχι στα Μαθηματικά δεν έπιανες τόσο εύκολα 15 φέτος, θα το δεις και στις βαθμολογίες. Εντελώς αντικειμενικά πέρσι το έπιανες ευκολότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Άμα έχεις ένα πιο μεγάλο στόχο να το χέσω το 15 φίλε μου, τι να το κάνω. Και όχι στα Μαθηματικά δεν έπιανες τόσο εύκολα 15 φέτος, θα το δεις και στις βαθμολογίες. Εντελώς αντικειμενικά πέρσι το έπιανες ευκολότερα.

Πέστα miv!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
με ενα συστηματικο διαβασμα ολη την χρονια και λιγο προσοχη στα θεματα φετος εγραφες σε ολα ενα 15+...

+1:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Γ' Λυκειου ειμαι φιλαρακι...Απλα επειδη γραφτηκα περσι τετοιο καιρο δεν ειχε αλλαξει ακομα...

οκ το παίρνω πίσω.

τα θέματα ήταν κανονικά. γύρο στο 14 έγραψα. βρήκα λάθος την επιτάχυνση, στο 2 θέμα έκανα λάθος τον τροχό, και έκανα λάθος και το στιγμιώτηπο. ξεκίνησα απο το +Α αντι για το -Α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Άμα έχεις ένα πιο μεγάλο στόχο να το χέσω το 15 φίλε μου, τι να το κάνω. Και όχι στα Μαθηματικά δεν έπιανες τόσο εύκολα 15 φέτος, θα το δεις και στις βαθμολογίες. Εντελώς αντικειμενικά πέρσι το έπιανες ευκολότερα.
Συμφωνω κι εγω (και ας μην το ειχα πιασει το 15 τοτε). Περυσι ολο το θεμα ηταν να σου ερθει στο 4α οτι το ορισμενο ολοκληρωμα ειναι σταθερα. Φετος θεωρω οτι ηταν πιο διαβαθμισμενα...

Μα τις περισσοτερες χρονιες με συστηματικο διαβασμα πιανεις 15+ εστω και στον μεσο ορο (για να μην πω ολες με το νεο συστημα). Δεν αλλαξε κατι σ' αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jean91

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χιλιομόδι (Κόρινθος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Άμα έχεις ένα πιο μεγάλο στόχο να το χέσω το 15 φίλε μου, τι να το κάνω. Και όχι στα Μαθηματικά δεν έπιανες τόσο εύκολα 15 φέτος, θα το δεις και στις βαθμολογίες. Εντελώς αντικειμενικά πέρσι το έπιανες ευκολότερα.

Στα μαθηματικα το 15+ ηταν στανταρ...Κ στα υπολοιπα μαθηματα (βιολογια γεν. μαθηματικα γεν. ΑΟΔΕ κλπ) νομιζω ηταν ευκολο ενα 19+..Για τουσ καλα διαβασμενους παντα..Την βιολογια κ την αοδε την ειχα λιωσει...Εχω βγαλει την υλη 7 φορεσ απο τα Χριστουγεννα...Εκθεση δεν ειχα ακουμπησει καθολου μεχρι κ την τελευταια μερα αλλα νομιζω οτι βοηθουσε πολυ το θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στα μαθηματικα το 15+ ηταν στανταρ...Κ στα υπολοιπα μαθηματα (βιολογια γεν. μαθηματικα γεν. ΑΟΔΕ κλπ) νομιζω ηταν ευκολο ενα 19+..Για τουσ καλα διαβασμενους παντα..Την βιολογια κ την αοδε την ειχα λιωσει...Εχω βγαλει την υλη 7 φορεσ απο τα Χριστουγεννα...Εκθεση δεν ειχα ακουμπησει καθολου μεχρι κ την τελευταια μερα αλλα νομιζω οτι βοηθουσε πολυ το θεμα...

Μόνο εσύ νομίζεις, προφανώς, ότι βοηθούσε το θέμα. Όταν η άλλη έχει διορθώσει 150 εκθέσεις με τις 100 κάτω απ'το 12 προφανώς έχει άλλη γνώμη.
Από που κι ως που ήταν στάνταρ; Κατ'αρχήν φέτος μπορούσε να σε μπερδέψει μέχρι και το δεύτερο θέμα και μετά να αγχωθείς και να τα χάσεις όλα. Δεν ήταν η κλασικούρα το περσινό. Το ίδιο και το τρίτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Μόνο εσύ νομίζεις, προφανώς, ότι βοηθούσε το θέμα. Όταν η άλλη έχει διορθώσει 150 εκθέσεις με τις 100 κάτω απ'το 12 προφανώς έχει άλλη γνώμη.
Από που κι ως που ήταν στάνταρ; Κατ'αρχήν φέτος μπορούσε να σε μπερδέψει μέχρι και το δεύτερο θέμα και μετά να αγχωθείς και να τα χάσεις όλα. Δεν ήταν η κλασικούρα το περσινό. Το ίδιο και το τρίτο.
πες τα γιατι θα βγω απο τη λαχανομοβ μπλουζα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jean91

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χιλιομόδι (Κόρινθος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μόνο εσύ νομίζεις, προφανώς, ότι βοηθούσε το θέμα. Όταν η άλλη έχει διορθώσει 150 εκθέσεις με τις 100 κάτω απ'το 12 προφανώς έχει άλλη γνώμη.
Από που κι ως που ήταν στάνταρ; Κατ'αρχήν φέτος μπορούσε να σε μπερδέψει μέχρι και το δεύτερο θέμα και μετά να αγχωθείς και να τα χάσεις όλα. Δεν ήταν η κλασικούρα το περσινό. Το ίδιο και το τρίτο.

Νομιζω ειναι κ η προετοιμασια...Εγω στα μαθηματικα ημουν τοσο χαλαρος γιατι πηγαινα για ενα 10...Οταν ειδα τα θεματα κ προσεξα οτι σε ολη την χρονια εθχα λυσει ΟΛΟΙΔΙΑ στο φροντιστηριο αρχισα να γελαω...Κ ετσι επιασα ενα 17+ απο εκει που δεν το περιμενα..Οσο για την εκθεση ηταν ενα θεμα που μπορουσε να γραψει ο οποιοσδηποτε ακομα κ αν δεν το εχει διδαχτει...Γιαμη αναμενομενο θεμα στην εκθεση μια χαρα ειναι κ το 12...Σκεψου οτι θα μπορουσε να ηταν κ χαμηλοτερα...Το κλειδι απ' οτι εχω καταλαβει ειναι να μην εισαι αγχωμενος...Αλλιως το εχασες το παιχνιδι...Τεσπα...Καλη συνεχεια να εχουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
παιδια στο 2γ πήρα το σωστό και κατέληξα σε κάτι που ισχύει. είναι αποδεικτική μέθοδος έτσι δεν είναι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
.Το κλειδι απ' οτι εχω καταλαβει ειναι να μην εισαι αγχωμενος...

Aυτό ακριβώς σε συνδυασμό με τη σωστή προετοιμασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
παιδια στο 2γ πήρα το σωστό και κατέληξα σε κάτι που ισχύει. είναι αποδεικτική μέθοδος έτσι δεν είναι;;;

Ναι, εντάξει, δεν πρόκειται να επιμείνουν στη μαθηματική αυστηρότητα εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Ναι, εντάξει, δεν πρόκειται να επιμείνουν στη μαθηματική αυστηρότητα εδώ.
μα αφού είναι σωστό έτσι κι αλλιώς, ε;
φοβάμαι μην το διορθώσει κανένας υποανάπτυκτος και μου το κόψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ναι, εντάξει, δεν πρόκειται να επιμείνουν στη μαθηματική αυστηρότητα εδώ.

είσαι σίγουρος για αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ναι, εντάξει, δεν πρόκειται να επιμείνουν στη μαθηματική αυστηρότητα εδώ.

Γιατι; Κανονικα για να ειναι σωστο αυτο πρεπει να απορριψεις και τις υπολοιπες πιθανες απαντησεις.Αλλα και παλι "μπαζει".

Το 2γ πιστευω ηταν πολυ καλο ερωτημα γιατι επρεπε να εχεις πληρη επιγνωση των τυπων x,u,a(οχι απλως να μπορεις να λες:τι θελω; να βρω απομακρυνση την ταδε χρονικη στιγμη. αρα χ=Αημ...) και να μπορεις να "φτιαξεις" μεσα απο την ΑΔΕΤ μια απο τις 3 ζητουμενες μορφες.

Παντως ειναι πολυ καλυτερο απο τις απλες εφαρμογες τυπων που ηταν τις περισσοτερες φορες τα προηγουμενα χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Γιατι; Κανονικα για να ειναι σωστο αυτο πρεπει να απορριψεις και τις υπολοιπες πιθανες απαντησεις.Αλλα και παλι "μπαζει".

Μα λέει να επιλέξετε μία σωστή απάντηση. Εφόσον ισχύει η μία δε χρειάζεται να δείξουμε για τις άλλες. Και πως να το δείξουμε άλλωστε. Σε καμία λύση δεν είδα να απορρίπτει τισ υπόλοιπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Mια χαρά ήταν το 2γ. Πιασάρικο:)
-----------------------------------------
Γιατι; Κανονικα για να ειναι σωστο αυτο πρεπει να απορριψεις και τις υπολοιπες πιθανες απαντησεις.Αλλα και παλι "μπαζει".

Μα λέει να επιλέξετε μία σωστή απάντηση. Εφόσον ισχύει η μία δε χρειάζεται να δείξουμε για τις άλλες. Και πως να το δείξουμε άλλωστε. Σε καμία λύση δεν είδα να απορρίπτει τισ υπόλοιπες.

sorry αν σε στεναχωρήσω αλλά όταν είχα κάνει κάτι παρόμοιο σε κάποιο από τα περασμένα θέματα ο φυσικός μου που είναι διορθωτής πανελλαδικών αρκετά χρόνια είπε ότι ήταν λάθος. μακάρι να στο πάρουν σωστό ρε φίλε αλλά το κόβω χλωμό:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Γιατι; Κανονικα για να ειναι σωστο αυτο πρεπει να απορριψεις και τις υπολοιπες πιθανες απαντησεις.Αλλα και παλι "μπαζει".

Μα λέει να επιλέξετε μία σωστή απάντηση. Εφόσον ισχύει η μία δε χρειάζεται να δείξουμε για τις άλλες. Και πως να το δείξουμε άλλωστε. Σε καμία λύση δεν είδα να απορρίπτει τισ υπόλοιπες.
Τουλαχιστον πες οτι κανεις την παραδοχη οτι η σωστη απαντηση ειναι μοναδικη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top