[25/5/2009] Φυσική Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Δεν είναι λάθος ο τύπος γιατί χρησιμοποιείται ευρέως και μάλλον οι περισσότεροι έτσι το απέδειξαν. Σίγουρα, πάντως, δεν θα δοθούν όλα τα μόρια, αυτός που απέδειξε τη σχέση προφανώς πρέπει να πριμοδοτηθεί. Γνωρίζω πολλούς που πήγαιναν με τους τύπους αυτούς και δεν ήξεραν καν την ουσία της φάσης και της διαφοράς φάσης. Αν το αποδείξεις δείχνεις ότι έχεις καταλάβει τι σημαίνουν.
Ούτε επίσημα θεωρούνται σωστοί οι τύποι αυτοί γιατί, αν δεν κάνω λάθος, δεν αποδεικνύονται ούτε αναφέρονται πουθενά στο βιβλίο.
Όχι δεν τους έχει πουθενά μέσα στο βιβλίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
τελικα ποσα μορια χανει οποιος δεν την κανει?ρε παιδια σιγα το θεμα...μιση σειρα πραγμα ειναι...απλα δεν ηξερα πως δεν υπαρχει στο βιβλιο ο τυπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafne_mm24

Νεοφερμένος

Η dafne_mm24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο μόνος που δικαιούται να πει ότι τα θέματα ήταν της πλάκας είναι αυτός που έγραψε 100, ούτε 98 ούτε 99(αυτό τουλάχιστον πιστεύω εγώ)
Κάπου στο 92 έγραψα γιατί έχασα ένα πολλαπλής και κάπου θα μου βάλουν κανά + για αιτιολόγηση στο 4ο θέμα, από πέρυσι εννοείται ότι είναι πιο δύσκολα αλλά σε γενικές γραμμές κανονικού επιπέδου θα τα χαρακτήριζα, άντε να τελείωνουμε

Δεν έχει να κάνει με αυτό. Το αν τα θέματα ήταν εύκολα ή δύσκολα μετράται με το πως το βλέπει η επικρατούσα τάση των μαθητών. Δεν έχει να κάνει με την οπτική ενός που είναι ψημένος με το μάθημα, γιατί ανήκει σε μονοψήφιο ποσοστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.

dafne_mm24

Νεοφερμένος

Η dafne_mm24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
είναι κάτι αντίστοιχο του ''δεν καταδέχομαι καν να τα λύσω...''
οπότε θα πάρει 100 με τόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
ειρωνειες??χλευασμους??:wow::fss:
Όχι βρε απλά μου άρεσε πολύ αυτό.:no1:Και γω θέλω kinder έκπληξη αλλά με τόσες μουντζούρες να μην πω τι θα πάρουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
είναι κάτι αντίστοιχο του ''δεν καταδέχομαι καν να τα λύσω...''
οπότε θα πάρει 100 με τόνο...



ειμαι πολυ εξυπνη εγω για αυτες τις γελοιοτητες...ακους εκει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Όχι δεν τους έχει πουθενά μέσα στο βιβλίο
Κι εγω αυτο σκεφτηκα, οποτε το ελυσα με τον ετοιμο τυπο στο προχειρο και στο καθαρο αφαιρεσα τις φασεις κανονικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafne_mm24

Νεοφερμένος

Η dafne_mm24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
κοίτα να σου αναλύσω το 100 με τόνο:
όπως μάθαμε στα μαθηματικά κατεύθυνσης
(100)'=0 χαχαχαχα...πλακίτσα :P:P:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
κοίτα να σου αναλύσω το 100 με τόνο:
όπως μάθαμε στα μαθηματικά κατεύθυνσης
(100)'=0 χαχαχαχα...πλακίτσα :P:P:P:D


εεεε γελασαμε...:):)λιωσαμε τι να σου πω...κρυαδεςςςςςςς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έλα τώρα...γελοία, αστεία, παιδικά, μωρουδίστικα, του νηπιαγωγείου. Δηλαδή για βλάκες, για ξανθιές, για κάγκουρες. Διαμαρτυρία στην επιτροπή εδώ και τώρα, δεν ανέχομαι εγώ να μου ζητάνε να γράψω μόνο τα βασικά. Θέλουμε θέματα τώρα!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...κατεβείτε απ'το καλάμι, δεν ανακαλύψατε το Higgs...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafne_mm24

Νεοφερμένος

Η dafne_mm24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Έλα τώρα...γελοία, αστεία, παιδικά, μωρουδίστικα, του νηπιαγωγείου. Δηλαδή για βλάκες, για ξανθιές, για κάγκουρες. Διαμαρτυρία στην επιτροπή εδώ και τώρα, δεν ανέχομαι εγώ να μου ζητάνε να γράψω μόνο τα βασικά. Θέλουμε θέματα τώρα!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...κατεβείτε απ'το καλάμι, δεν ανακαλύψατε το Higgs...

:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
εγω προσωπικα πλακα κανω τοση ωρα :xixi:
λοιπον τελικα ξερει κανεις ποσο θα χασω λογω αποδειξης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Πιθανόν να έκανες το ίδιο λάθος με εμένα γιατί και εγώ 15 την βρήκα. Στην καινούργια τ' εγώ έβαλα την παλιά! μήπως έκανες το ίδιο και εσύ?
αυτο εκανα κι εγω ρε γαμωτο...τι σου κανει το αγχος ομως...και να πεις οτι δεν το ηξερα οτι αλλαζει η Τ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όλο πόσο έπιανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tReLo

Νεοφερμένος

Η tReLo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Χμμμ κατα τη γνώμη μου τα θεματα ήταν κανονικά,ούτε γελοία (οπως λενε μερικοι ,ελεος....) ουτέ δυσκολα...καποιος που διαβασε μπορουσε να γραψει το 15 χωρις μεγαλη δυσκολια κατα την ταπεινη μου αποψη..μετα στο τεταρτο θεμα ηθελε δουλιτσα...


Βρε παιδια λυστε μου μια απορια...εμεις που βρικαμε 3 την επιταχυνση που καναμε λαθος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Χμμμ κατα τη γνώμη μου τα θεματα ήταν κανονικά,ούτε γελοία (οπως λενε μερικοι ,ελεος....) ουτέ δυσκολα...καποιος που διαβασε μπορουσε να γραψει το 15 χωρις μεγαλη δυσκολια κατα την ταπεινη μου αποψη..μετα στο τεταρτο θεμα ηθελε δουλιτσα...


Βρε παιδια λυστε μου μια απορια...εμεις που βρικαμε 3 την επιταχυνση που καναμε λαθος???

Φαντάζομαι στην τάση του νήματος Τ, η οποία μετά την άσκηση της F αλλάζει, δεν παραμένει η ίδια όπως ήταν στην ισορροπία. Οπότε απαιτούσε χρήση τόσο του Στ για την τροχαλία όσο και ΣF για το σώμα με σκοπό να βρεις την επιτάχυνση και τη νέα τάση στο νήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top