[24/5/2013] Βιολογία Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 30 75.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 4 10.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 5.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
καλά μην ανησυχείς για τα γράμματα μωρέ!! εντάξει αν δεν είχε και η βιολογία πολύ γράψιμο...:whistle:

Επειδή έχω ακούσει πολλά,το να μου κόψουν πολλές μονάδες λόγω της εικόνας δεν παίζει?Απαντήστε με ειλικρίνεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Φοκο σε καθε θεμα καρατρολλαρεις.Ηρεμησε λιγο και μην γραφεις συνεχως.Εχουμε που εχουμε τον πονο απο τα αδερφια μας που δινουν εχουμε και σενα να λες μλκιες.
φίλε μου μίλησα καθαρά και ειπα για το β θέμα αν τρόλαρα θα έλαγα γενικότητες εφόσον είναι στο βιβλίο οκ
Forum είναι λέμε την άποψη μας. δε θα ανακατευτώ άλλο.
Γ και Δ μου φάνηκαν εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Επειδή έχω ακούσει πολλά,το να μου κόψουν πολλές μονάδες λόγω της εικόνας δεν παίζει?Απαντήστε με ειλικρίνεια

Προσωπικα,πιστευω οχι.Εξ'αλλου οι ιδιοι οι καθηγητες αυτοι κανουν σκατογραμματα.

Απλα,οταν γραφεις με καλα γραμματα,χωρις μουντζουρες κλπ το γραπτο εχει πιο καλη αισθητικη.Μπορει καπου που να μην περιγραφεις κατι τοοοοσο καλα να μην σου κοψουν.Σε μενα παντως κατι αναλογο συνεβη,επειδη εκανα καλλιγραφικα γραμματα.

Τα λαθη ομως οταν γινονται μετρανε κανεις ή δεν κανεις καλα γραμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Παιδια χειροτερα γραμματα απ του μεγαλου μου αδερφου δεν γινεται να κανετε. Ιατρικη Αθηνας περασε. Νομιζω ειναι λιγο μυθος αυτο με τα γραμματα, κι εγω που κανω γραμματα λες και ειναι υπολογιστη δεν ειδα καποια διαφορα με αυτα που περιμενα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παιδια χειροτερα γραμματα απ του μεγαλου μου αδερφου δεν γινεται να κανετε. Ιατρικη Αθηνας περασε. Νομιζω ειναι λιγο μυθος αυτο με τα γραμματα, κι εγω που κανω γραμματα λες και ειναι υπολογιστη δεν ειδα καποια διαφορα με αυτα που περιμενα..:P

Ο αδερφος Ιατρικη Αθηνας,εσυ Νομικης Αθηνας και η αδερφη σου οπως εχεις πει θελει ΗΜΜΥ ΕΜΠ. :shifty:

Τι στο καλο στοχο βαλατε να πιασετε την πιο υψηλοβαθμη καθε κατ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ο αδερφος Ιατρικη Αθηνας,εσυ Νομικης Αθηνας και η αδερφη σου οπως εχεις πει θελει ΗΜΜΥ ΕΜΠ. :shifty:

Τι στο καλο στοχο βαλατε να πιασετε την πιο υψηλοβαθμη καθε κατ;
Δεν ξερω ετυχε μαλλον.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ωραία θέματα. Πολύ γράψιμο αλλά το 90 πιάνεται αν έχεις διαβάσει και ξέρεις βασικά πράγματα στις ασκήσεις. Εγώ έχασα από βλακείες στο Γ2 απέριψα τελείως το φυλοσύνδετο και δεν το μελέτησα και στο Δ4 έβγαλα 4 τα κομμάτια ενώ από ότι μου είπαν είναι 2. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Ωραία θέματα. Πολύ γράψιμο αλλά το 90 πιάνεται αν έχεις διαβάσει και ξέρεις βασικά πράγματα στις ασκήσεις. Εγώ έχασα από βλακείες στο Γ2 απέριψα τελείως το φυλοσύνδετο και δεν το μελέτησα και στο Δ4 έβγαλα 4 τα κομμάτια ενώ από ότι μου είπαν είναι 2. :/:

Ε καλά μη στεναχωριέσαι.Το 18 είναι πολύ καλός βαθμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Η Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ωραία θέματα. Πολύ γράψιμο αλλά το 90 πιάνεται αν έχεις διαβάσει και ξέρεις βασικά πράγματα στις ασκήσεις. Εγώ έχασα από βλακείες στο Γ2 απέριψα τελείως το φυλοσύνδετο και δεν το μελέτησα και στο Δ4 έβγαλα 4 τα κομμάτια ενώ από ότι μου είπαν είναι 2. :/:

εχει και φυλοσυνδετο αλλα δεν φαινεται :P δεν νομιζω να σε κοψουν πολυ!
στο Δ4 μονο η μια αλυσιδα κοβοταν αρα απο κει ειχες 2 κομματια και μαζι με την αλλη που δεν κοβοταν συνολικα 3 μορια DNA.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ε καλά μη στεναχωριέσαι.Το 18 είναι πολύ καλός βαθμός.
Ναι, μια χαρά ικανοποιημένη είμαι. :) Απλά συγχιζομαι γιατί όλο κάνω ηλίθια λάθη, ακόμα και στη βιολογία. :mad:

Εσύ καλά τα πήγες?

Και ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί έπρεπε να λάβω υπόψιν τη φυλοσύνδετη κληρονομικότητα στο Γ2 εφόσον η φαινοτυπική αναλογία είναι ίδια στα αρσενικά και τα θηλυκα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Η Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ναι, μια χαρά ικανοποιημένη είμαι. :) Απλά συγχιζομαι γιατί όλο κάνω ηλίθια λάθη, ακόμα και στη βιολογία. :mad:

Εσύ καλά τα πήγες?

Και ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί έπρεπε να λάβω υπόψιν τη φυλοσύνδετη κληρονομικότητα στο Γ2 εφόσον η φαινοτυπική αναλογία είναι ίδια στα αρσενικά και τα θηλυκα. :redface:

ειναι ιδια αλλα σου λεει ΟΛΟΥΣ τους πιθανους γονοτυπους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομιζω ολα σωστα αλλα αμφιβαλω σε ενα θεμα στο γ2. Εγραψα οκ τον αυτοσωμικο τροπο ομως αν μελετησουμε τις φαινοτυπικες αναλογιες για το χαρακτηριστικο ως προς το φυλο αλλα και ανεξαρτητα του φυλου βγαινει οτι η ιδια αναλογια απο οτι θυμαμαι αρα ειπα δεν επρηρεαζει το φυλο την κληρονομηση οπωτε δεν ειναι φυλοσυνδετο. Ετσι ειχα μαθει τωρα αμα μου το παρουν λαθος θα διαμαρτυρηθω στο φροντιστηριο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ειναι ιδια αλλα σου λεει ΟΛΟΥΣ τους πιθανους γονοτυπους:P
Μα αφού δεν παίζει να είναι φυλοδύνδετο, ποιό το νόημα να το υπολογίσω? :P
Νομιζω ολα σωστα αλλα αμφιβαλω σε ενα θεμα στο γ2. Εγραψα οκ τον αυτοσωμικο τροπο ομως αν μελετησουμε τις φαινοτυπικες αναλογιες για το χαρακτηριστικο ως προς το φυλο αλλα και ανεξαρτητα του φυλου βγαινει οτι η ιδια αναλογια απο οτι θυμαμαι αρα ειπα δεν επρηρεαζει το φυλο την κληρονομηση οπωτε δεν ειναι φυλοσυνδετο. Ετσι ειχα μαθει τωρα αμα μου το παρουν λαθος θα διαμαρτυρηθω στο φροντιστηριο:P
Και εγώ το ίδιο λάθος έκανα μάλλον. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιπλεον τι μαλακια ειναι αυτο με το πιθανον. Αν σου πουνε ειναι πιθανο να ειναι μπλε ή κοκκινο κατι και αποδειξεις οτι δεν ειναι κοκκινο θα εξακολουθει να ειναι πιθανον να ειναι και κοκκινο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Η Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
δεν ξερω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Παιδιά ακόμα και φυλοσύνδετο να μην ήταν θα έπρεπε να υποθέσετε ότι είναι για να το απορρίψετε στη συνέχεια.Και εγώ έτσι το ξεκίνησα με τη λογική ότι δεν είναι φυλοσύνδετο γνώρισμα.Ωστόσο με την υπόθεση που έκανα για να βγω σε άτοπο διαπίστωσα ότι βγαίνουν τα αποτελέσματα μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Νομιζω ολα σωστα αλλα αμφιβαλω σε ενα θεμα στο γ2. Εγραψα οκ τον αυτοσωμικο τροπο ομως αν μελετησουμε τις φαινοτυπικες αναλογιες για το χαρακτηριστικο ως προς το φυλο αλλα και ανεξαρτητα του φυλου βγαινει οτι η ιδια αναλογια απο οτι θυμαμαι αρα ειπα δεν επρηρεαζει το φυλο την κληρονομηση οπωτε δεν ειναι φυλοσυνδετο. Ετσι ειχα μαθει τωρα αμα μου το παρουν λαθος θα διαμαρτυρηθω στο φροντιστηριο:P

Δεν νομίζω ότι έχει σχέση αυτό, έχει πράγματι μια λογική έτσι όπως το λες αλλά το γεγονός ότι δεν φαίνεται να επηρεάζει το φύλο τον τρόπο με τον οποίο κληρονομούνται, δεν συνεπάγεται και τον αποκλεισμό της πιθανότητας. Αν κατάλαβα δηλαδή σωστά αυτά που λες. Απ'την στιγμή που έβγαινε με φυλοσύνδετο έχω την εντύπωση ότι έπρεπε να τα γράψουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αμα ηταν φυλοσυνδετο δεν θα προεκυπταν λαθος οι αναλογιες που μας δινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Έβγαινε με ετερόζυγη μαμά και πατέρα με το υπολειπόμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ωραία -7 δηλαδή αμέσως αμέσως. :P Τώρα ειδα τις λύσεις του Πουκαμισά και εκεί με τα μιτοχόνδρια έχει βάλει όλο το κομματάκι του βιβλίου μαζι με τους χλωροπλάστες. Δεν είναι περιττό να τους αναφέρουμε? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top