[22/5/2013] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 113)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 28 24.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 20 17.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 24 21.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 16 14.2%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 18 15.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 7 6.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δεν κρίνεται τίποτα από τις πανελλήνιες.

άσε τους εξεταστές και τις βάσεις να το κρίνουν αυτό και μην προτρέχεις !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
άσε τους εξεταστές και τις βάσεις να το κρίνουν αυτό και μην προτρέχεις !!

Ήθελα να πω ότι οι ίδιες οι πανελλήνιες δεν κρίνουν το μέλλον σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ήθελα να πω ότι οι ίδιες οι πανελλήνιες δεν κρίνουν το μέλλον σου.

μακάρι να ισχύει !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Και ρε φίλε γίνεσαι απλά τραγικός όταν βγαίνεις και λες για το 4ο θέμα ότι το Δ2 ξέρω εγώ ήταν απλο.Που έπρεπε ή να το έχεις δει,ή να είσαι φυσικό ταλέντο.;)

Το Δ2 ακόμα και πρώτη φορά να το έβλεπες έβγαινε με τη λογική καθώς η εκφώνηση βοηθάει πάρα πολύ. Οι υποψήφιοι έχουν μάθει να δουλεύουν με τύπους και εφαρμόζοντας συγκεκριμένες μεθοδολογίες. Αν πέσει κάτι λίγο διαφορετικό αρχίζουν οι γκρίνιες. Σήμερα υπάρχουν αρκετά φυσιολογικά άτομα που αρίστευσαν (ούτε μαθηματικές διάννοιες, ούτε φυσικά μυαλά) και αυτοί σίγουρα θα είχαν αδικηθεί αν πέφτανε ασκήσεις που οι υποψήφιοι θα ξέρανε να τις λύσουν πριν καλά καλά τις διαβάσουν. Τα θέματα ήταν εντός υλής και παράλληλα εξετάζανε αρκετά μεγάλος ευρός αυτής. Τι να πουν οι θεωρητικάριοι που διαβάζουν σαν μαλάκες 50 κείμενα για να εξεταστούν στο ένα και τελικώς στο τέλος επιβραβεύονται οι κωλόφαρδοι.

Είσαστε ίσως η πιο αδικημένη χρονιά των πανελλαδικών όχι λόγω θεμάτων αλλά λόγω της τεράστιας μείωσης θέσεων στη τριτοβάθμια.

Σε λίγο τελειώνει η μέρα. Mεθαύριο δίνεται μάθημα και ορισμένοι ασχολείστε ακόμα με τη Φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Το Δ2 ακόμα και πρώτη φορά να το έβλεπες έβγαινε με τη λογική καθώς η εκφώνηση βοηθάει πάρα πολύ. Οι υποψήφιοι έχουν μάθει να δουλεύουν με τύπους και εφαρμόζοντας συγκεκριμένες μεθοδολογίες. Αν πέσει κάτι λίγο διαφορετικό αρχίζουν οι γκρίνιες. Σήμερα υπάρχουν αρκετά φυσιολογικά άτομα που αρίστευσαν (ούτε μαθηματικές διάννοιες, ούτε φυσικά μυαλά) και αυτοί σίγουρα θα είχαν αδικηθεί αν πέφτανε ασκήσεις που οι υποψήφιοι θα ξέρανε να τις λύσουν πριν καλά καλά τις διαβάσουν. Τα θέματα ήταν εντός υλής και παράλληλα εξετάζανε αρκετά μεγάλος ευρός αυτής. Τι να πουν οι θεωρητικάριοι που διαβάζουν σαν μαλάκες 50 κείμενα για να εξεταστούν στο ένα και τελικώς στο τέλος επιβραβεύονται οι κωλόφαρδοι.

Είσαστε ίσως η πιο αδικημένη χρονιά των πανελλαδικών όχι λόγω θεμάτων αλλά λόγω της τεράστιας μείωσης θέσεων στη τριτοβάθμια.

Σε λίγο τελειώνει η μέρα. Mεθαύριο δίνεται μάθημα και ορισμένοι ασχολείστε ακόμα με τη Φυσική.

Συγγνωμη κιολας τα 50 κειμενα ειναι κατω απο 10.
Οι περισσοτεροι κανουν απο Β λυκειου.Ποιος τους εφταιγε να διαβασουν τα σος;Α ναι τα καημενα τα παιδια.Οοοοο,τι να ναι.Καθεις με τον πονο του.

Και dude δεν επιβραβευονται οι κωλοφαρδοι αλλα οσοι εχουν διαβασει τα παντα.Δεν υπαρχει λογικη σος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosSof

Νεοφερμένος

Ο GiorgosSof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γιατί τα αστέρια της φυσικής χάνουν τον πολύτιμο χρόνο τους σε ένα τέτοιο forum!! Διάλειμμα από την έρευνα στο ΜΙΤ;; Πρέπει να νιώθετε έξυπνοι λέγοντας ότι τα θέματα ήταν βατα ετσι? Μπραβο!! Είναι πολυ ωραίο να απαξιώνεις προσπάθειες και κόπους χρόνων μαθητών που έχουν τραβήξει απίστευτο λούκι 1 χρονο τωρα!! Εγώ προσωπικα είμαι 20/25 στ 1ο 25/25 στο 2ο 20/25 στο 3ο απο απροσεξία βασικα και 23-24/25 στο 4ο χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό και θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό!! Μην ακούτε τι λέει η κάθε Θαλεια κ ο κάθε Demlogic!! Γερά για το επόμενο μάθημα :thumbsup::thumbsup:!! Το μόνο που καταφέρνουν οι παραπάνω τσιμεντόλιθοι (δεν βγαζω συμπεράσματα απο τη σχολή που φοιτάνε αλλά απο τον τρόπο που μιλάνε) είναι να διαλείουν ψυχολογίες επηρεάζοντας την αποδοση στα επόμενα μαθηματα!!

απλά ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ :xtipao:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NasosJet

Νεοφερμένος

Ο NasosJet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ρε Demlogic, εχεις καψει φλατζα αγορι μου, ειναι δυνατον ενας υποψηφιος να μπορεσει να ανταποκριθει στις παννελληνιες, μονο με τα μαθηματα του σχολειου και με ενα βοηθημα??? Τα θεματα για τα λυσεις και να πιασεις πανω απο την βαση χρειαζεσαι εξτρα μαθηματα ανεξαρτητος ποσο Genius εισαι ή οχι. Και συνηθως (οχι παντα το τονιζω) μαθητες που περνανε σε σχολες αθηνας-θεσσαλονικης του στυλ:νομικη, ιατρικη, πολυτεχνεια κανουν ιδιαιτερα απο το γυμνασιο.Δεν ξερω και δν με νοιαζει αμα ανηκεις σε αυτην την κατηγορια, αλλα ξανασκεψου το γενικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Δε ξέρω αν το θυμάστε, αλλά έχετε και άλλα 3 μαθήματα. Just saying... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μην ακούτε τι λέει η κάθε Θαλεια κ ο κάθε Demlogic!! Γερά για το επόμενο μάθημα :thumbsup::thumbsup:!! Το μόνο που καταφέρνουν οι παραπάνω τσιμεντόλιθοι (δεν βγαζω συμπεράσματα απο τη σχολή που φοιτάνε αλλά απο τον τρόπο που μιλάνε) είναι να διαλείουν ψυχολογίες επηρεάζοντας την αποδοση στα επόμενα μαθηματα!!

απλά ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ :xtipao:

Βρε αγόρι μου καλό (θα τρελαθώ σήμερα :P) τι το τόσο κακό είπα; Είπα ότι όποιος δεν έγραψε είναι ηλίθιος; Αυτό που ζω τα τελευταία 3-4 χρόνια στο άισκουλ δεν έχει προηγούμενο. Είπα απλά και κατανοητά ότι το διαγώνισμα δεν ήταν τραγικά εύκολο ούτε και τραγικά δύσκολο. Αν έλεγα το πρώτο θα έπρεπε να έχετε όλοι 90+, αν έλεγα το δεύτερο θα έπρεπε να έχετε 50-. Λέω απλά ότι μέχρι το 15-16 ένας άριστος μαθητής έγραφε. Τώρα, ξέρω αριστούχο μαθητή που υπολογίζει 13, δεν του παίρνω το κεφάλι, αλλά αναγνωρίζει ότι έκανε χαζά λάθη. Το 4ο θέμα ήταν αρκετά δύσκολο, ψαγμένο, τσιμπημένο, έξω-από-τα-νερά-του-μαθητή και νομίζω ότι τα 15-20 μόρια είναι αρκετά δύσκολο να τα πάρεις! Και το 3ο αν θες ήταν ένα δύσκολο 3ο θέμα, που ίσως και να μην συνηθίζεται. Θεωρώ πως για ακόμη μία φορά τα θέματα ήταν ψαρωτικά. Δεν θέλω να διαλύσω την ψυχολογία κανενός (αν είναι δυνατόν δηλαδή), απλά θεωρώ ότι ακόμη μιλάτε εν βρασμώ ψυχής και είναι λογικό.

Κι εγώ όταν έδινα Πανελλήνιες φυσική πήγαινα για Χ βαθμό και τελικά έγραψα Χ-5456454368. Δεν πειράζει, συνεχίζουμε γιατί από ένα μάθημα δεν κρίνεσαι. Μπορείς να το παλέψεις γιατί έχεις ακόμη μαθήματα να δώσεις, και να μην σε παίρνει από κάτω. Αλλά τονίζω, ότι τα θέματα αν μπορούσα να τα βαθμολογήσω από 1-10 (10 τέρμα δύσκολο) θα έβαζα ένα 7-8 μόνο και μόνο επειδή τα πρώτα 2 δεν έχουν κάποια ιδιαίτερα μεγάλη δυσκολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Δε ξέρω αν το θυμάστε, αλλά έχετε και άλλα 3 μαθήματα. Just saying... :whistle:

θα γραψουνε σκατα και θα κατηγορουν τον demlogic που τους χαλασε την ψυχολογια.. Ε ρε δικαιολογιες που βρισκουν μερικοι μερικοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είστε τρίτη λυκείου και εξακολουθείτε να μπαίνετε σ' αυτό το τόπικ;! Εμένα θα μου είχαν σπάσει τα νεύρα πάντως, εκτός του ότι θα με άγχωναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Πω πω τι το εχετε κανει εδω μεσα??? Ρινγκ??? 1ον) Demlogic αγορι μου αυτο γιατι το κανεις???? δηλαδη τι κομπλεξ ειναι αυοτ που βγαζεις και κοροιδευεις ολο τον κοσμο??? γιατι????? Λογικεψου λιγο δεν θελω να πιστεψω οτι εισαι ψωναρα.... Δεν ξερω αν περασες ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ 1ος, δεν με νοιαζει κιολας αλλα μην επιβεβαιωνεις την φημη που εχω ακουσει οτι οι πιο πολλοι ΗΜΜΥτες του ΕΜΠ ειναι ψωναρες του κερατα.. 2ον) Θαλεια μου ( που σπουδαζουμε και στην ιδια πολη) περσι οταν ελυνα τα θεματα των πανελλαδικων για το φροντιστηριο, ελυσα το δ του 2005 μαζι με εναν ακομα στην ταξη, μονο εμεις οι δυο... Ειχα πει τοτε οτι ηταν απο τα πιο δυσκολα που εχω λυσει ποτε μου... Οταν εδωσα πανελληνιες λοιπον επ ουδενι δεν σκεφτηκα οτι ειχα λυσει το Δ του 2005... Σκεφτομουν μονο τα δικα μου θεματα, την δικη τους δυσκολια και οχι το οτι 7 χρονια πριν ειχε πεσει ισως το απαιτητικοτερο Δ θεμα.. Ετσι και τα παιδια σημερα, στο Δ θεμα που διαγωνιστηκαν, αυτο το θεμα θεωρουν δυσκολο, αυτο τους καει.. τι τους ενδιαφερει τι εγινε το 2005.... ουτε καν τι εγινε περσι δεν τους ενδιαφερει. αυτο ενδιαφερει εμενα πχ για τι αν εδινα φετος θα εγραφα καλυτερα και ισως επιανα και την πολη, οχι μονο την σχολη

Και συνηθως (οχι παντα το τονιζω) μαθητες που περνανε σε σχολες αθηνας-θεσσαλονικης του στυλ:νομικη, ιατρικη, πολυτεχνεια κανουν ιδιαιτερα απο το γυμνασιο.

εδω η μια εξαιρεση, ξεκινησα φροντιστηριο στη β λυκειου:P :P:P:P :):):):):):D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Πω πω τι το εχετε κανει εδω μεσα??? Ρινγκ??? 1ον) Demlogic αγορι μου αυτο γιατι το κανεις???? δηλαδη τι κομπλεξ ειναι αυοτ που βγαζεις και κοροιδευεις ολο τον κοσμο??? γιατι????
Προσπαθω να τους δωσω μερικα μαθηματα ζωης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Δηλαδή ρε παιδιά έμας που τα οικονομικά δεν μας επέτρεψαν φροντιστήριο πρέπει να μας γαμήσουν τελείως; Εγω χωρίς βόηθεια υπερευχαριστημένος είμαι με το 14 παρότι σύμφωνα με όσα διάβασα στο τόπικ είναι ΤΟΟΟΣΟ εύκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Δε ξέρω αν το θυμάστε, αλλά έχετε και άλλα 3 μαθήματα. Just saying... :whistle:
Ε μπένουμε και λίγο εδώ πέρα να γελάσουμε για διάλυμα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Προσπαθω να τους δωσω μερικα μαθηματα ζωης.
για να σε έχουν βαρεθεί τα παιδιά που γράφουν φέτος και κάνεις τα πάντα για να τους ρίξεις την ψυχολογία, φαντάσου πόσο εμείς που σε διαβάζουμε για 3 σερί πανελλήνιες να λες τα ίδια:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Δηλαδή ρε παιδιά έμας που τα οικονομικά δεν μας επέτρεψαν φροντιστήριο πρέπει να μας γαμήσουν τελείως; Εγω χωρίς βόηθεια υπερευχαριστημένος είμαι με το 14 παρότι σύμφωνα με όσα διάβασα στο τόπικ είναι ΤΟΟΟΣΟ εύκολο.

Ουτε εγω πηγα φρ0 για τον ιδιο λογο, αλλα δεν νομιζω πως τα φρ0 θα σε βοηθουσαν, εννοω στη φυσικη, π.χ δεν νομιζω κανενα φρ0 να ειχε κανει παρομοιο με το Δ θεμα.

Ε μπένουμε και λίγο εδώ πέρα να γελάσουμε για διάλυμα... :P

διαλυμα οξεος ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ε μπένουμε και λίγο εδώ πέρα να γελάσουμε για διάλυμα... :P


images.jpg


Χημεια τελευταια δεν δινετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
για να σε έχουν βαρεθεί τα παιδιά που γράφουν φέτος και κάνεις τα πάντα για να τους ρίξεις την ψυχολογία, φαντάσου πόσο εμείς που σε διαβάζουμε για 3 σερί πανελλήνιες να λες τα ίδια:D

:hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top