[22/5/2013] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 113)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 28 24.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 20 17.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 24 21.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 16 14.2%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 18 15.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 7 6.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλά πέρυσι μας τρόλαρε ο Θεός.:P Ο μόνος που έπεσε μέσα στις προβλέψεις που έκανε σύμφωνα με τα στατιστικά ήταν ο Sourotiri ακόμα το θυμάμαι:D



Δεν θυμάμαι πόσο ήταν αλλά έλεγαν για την τεχν & θετική.
Και εγώ είχα πέσει μέσα αλλά επειδή με θεωρείτε τρολ δε με λέτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosmalko

Νεοφερμένος

Ο panosmalko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδια στο Β2 χρησιμοποιησα την μεθοδολογια που επρεπε και στο προχειρο βρηκα το σωστο αποτελεμα (12 σημεια) αλλα μετα στο καθαρο πηγα και μ εφυγε λογικα καποιος αριθμος και μου βγηκαν 6 τα σημεια :/ πανε οι 2 βαθμοι !!! αν γνωριζει καποιος ας μου πει ποσες μοναδες θα παρω απ τις 9 (7 για την εξηγηση και 2 για το αποτελεσμα) γιατι η μεθοδολογια ειναι αυτη που πρεπει ... ://
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
παιδια στο Β2 χρησιμοποιησα την μεθοδολογια που επρεπε και στο προχειρο βρηκα το σωστο αποτελεμα (12 σημεια)
έλα ρε μην πετάτε spoilers των λύσεων για εμάς που δεν θέλουμε να δούμε ότι τα είχαμε λάθος και να συγχηστούμε. αν και στην προκειμένη το είχα σωστό οπότε ευχαριστώ που το είπες γιατί το είχα άγχος... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos2013

Νεοφερμένος

Ο manos2013 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Και βασικα δεν εχει σχεση με τη σχολη που θελεις ή ποσο εξυπνος εισαι, προσωπικα εχοντας δει τις λυσεις κ εχοντας συζητησει με τον φυσικο μου εχω γραψει 19-20 αλλα τα θεματα εξακολουθουν (το θεμα Δ κυριως) στην καλυτερη να ειναι πρωτοτυπα με την κακη εννοια της λεξης και πολυ απαιτητικα .Και ας μην ξεχναμε οτι υπαρχει και αγχος που ειναι παραπανω απο καθοριστικος παραγοντας. Αγνοηστε το ναρκισσισμο μερικων που θεωρουν οτι επειδη εγραψαν ειτε ειναι πανεξυπνοι, ειτε τα θεματα ηταν ευκολα, ας ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Θεωρώ τα θέματα αρκετά βατά.

Ρε Demlogic , παρακολουθώ τα posts σου καιρό.Και στα Μαθηματικά Γενικής είπες ότι ήταν εύκολα (με διαφορά τα πιο δύσκολα) και στην Φυσική Κατεύθυνσης (βατά!!!).

Όντως εγώ υποστήριξα ότι ήταν πιο εύκολα τα θέματα από πέρσι, αλλά εξακολοθούν να είναι δύσκολα!!Κοίτα έβγαζες πιο εύκολα βαθμούς (15-16) , αλλά δεν νομίζω ότι πολλά παιδιά θα ξεπεράσουν το 18(το θεωρώ άριστα υπό αυτές τις συνθήκες).

Και ρε φίλε γίνεσαι απλά τραγικός όταν βγαίνεις και λες για το 4ο θέμα ότι το Δ2 ξέρω εγώ ήταν απλο.Που έπρεπε ή να το έχεις δει,ή να είσαι φυσικό ταλέντο.Εκτός ύλης θα το θεωρούσα κιόλας μην σου πω.Γιατί οκ εγώ και εσύ έχουμε κάνει Μηχανική και παίζουμε με πυκνότητες/όγκους αλλά στην 3η λυκείου δεν κάναμε κάτι τέτοιο..

Αρκετά τράβηξε αυτό το "φοιτητές-μαθητές" .Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλους παίδες!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
αλλά δεν νομίζω ότι πολλά παιδιά θα ξεπεράσουν το 18

Όπως κάθε χρόνο, το ίδιο ποσοστό των μαθητών θα έχει γράψει 18+.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosmalko

Νεοφερμένος

Ο panosmalko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μ εδωσες μαχαιρι στην καρδια :/ ποσα λετε να μου δωσουν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosSof

Νεοφερμένος

Ο GiorgosSof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
3ο Θέμα μαλακίστηκα εντελώς!! Στο Γ3 βρήκα μόνο το χρόνο μεχρι να φτάσει στο Μ2 (ουσιαστικα το μισό ερώτημα έκανα το αλλο μου διέφυγε τελείως το αλλο μισο) και στο Γ4 βρήκα σωστά τα 2 Χ απο τη διακρίνουσα αλλά απέριψα το σωστοοο :@.. Μπορει καποιος που ξέρει να μου πεί πόσο χάνω??

1ο θέμα 20/25 έχασα το Δ4 δεν συμπαθώ τη θεωρία
2ο θέμα 25/25
4ο Θέμα ενα λάθος αριθμιτικό στο Δ4 κατα τα αλλα νομιζω σωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Παιδια πλακα κανω. Τα θεματα ηταν τρομερα δυσκολα.
Στην κυριολεξια κυνηγι αστεριών! Μπραβο σε οποιον εγραψε πανω απο 15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδια πλακα κανω. Τα θεματα ηταν τρομερα δυσκολα.
Στην κυριολεξια κυνηγι αστεριών! Μπραβο σε οποιον εγραψε πανω απο 15

κοίταξε φιλαράκι έχεις έρθει και εσύ σε αυτ'η τη θέση και ξέρεις πως έχει το πράγμα ! το να ειρωσεύεσαι και να χλευάζεις δεν οδηγεί πουθενά και τσιτώνει τα νεύρα μας (των υποψηφίων) βλέποντας τέτοιες μαλακίες.τα θέματα ήταν σαφώς πιο εύκολα από τα περσινά αλλα μν το ξεφτιλίζεις και τόσο.Για να γράψεις σε ένα τέτοιο μάθημα μακάρι να χρειαζόταν μόνο το διάβασμα

ΥΓ.To ότι πέρασες σε πολυτεχνείο και το παίζεις μάγκας και ατσίδα δεν σε κάνει κάποιο στα μάτια μας αλλά μόνο ικανοποιει την ασταμάτητη επιθυμία σου για προβολή μέσα από ένα blog που συμμαθητές μου μοιράζονται προβλήματα και χέζονται πάνω τους ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ? Aπλά,για ένα κωλοδιαγώνισμα από το οποίο κρίνεται το μέλλον τους ολόκληρο ! ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ (θα μπορούσα να σου σύρω και περισσότερα) εύχομαι να φας περισσότερο κράξιμο από άλλους !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ΛΟΙΠΟΝ θα το γράφω και θα το ξαναγράφω σε κάθε μάθημα μέχρι να σταματήσει να γίνεται:

Ωραία και εγώ αν φοιτούσα ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ, ΣΤΟ ΕΜΠ και τα λοιπά και τα λοιπά θα τα θεωρούσα ΓΕΛΟΙΑ. Και του χρόνου αν τα ξααναδώ μπορεί να σου πω ότι ήταν γελοία. Ενταξεί εδώ πέρα οι συζητήσεις αυτές αφορούν τις ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ.

Το να μπαίνουν και να λένε κάθε φοιτητής ότι ήταν ΕΥΚΟΛΑ, δεν ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ. Την παρασκευή θα βγουν οι βιολόγοι και θα λένε εύκολα. Τη δευτέρα πάλι θα λένε τα θέματα ήταν ΕΥΚΟΛΑ...

Εντάξει και εγώ αμα τα έλυνα σπιτάκι μου το πρωί με το καφεδάκι μου και είχα κάνει πανεπιστημιακή φυσική μπορεί να πιανα και 100

Επειδή αναφέρεσαι σε μένα, αλλά δεν έχεις ίσως τα μούτρα να κάνεις μία παράθεση και δυσκολεύουμε άδικα τον κόσμο θα σου απαντήσω. Για ποιον πούστη λόγο βάζετε λόγια που δεν είπα; Γαμώ την πουτανάρα μου δηλαδή... Είπα ότι ήταν οκ για να γράψεις ένα 15, όχι ότι ήταν εύκολα ή γελοία μέχρι εκεί, απλά ότι ένας καλά διαβασμένος το πετύχαινε. Ξεκάθαρο; Δεν θα συγκρίνω τώρα χρονιές, γιατί σαν τα θέματα του '05 δεν έχουν ξαναπέσει και ας κλαίτε εσείς.

Μα βέβαια! Για να λύσεις Μηχανική τέτοιου επιπέδου θέλει να είσαι του Πανεπιστημίου. Γιατί αν δεν ξέρεις Κλασσική ή Κβαντική δεν λύνεται... Ό,τι θέλετε λέτε μου φαίνεται!

Και δεν θα μου πεις εσύ με αυτό το υφάκι τι θα κάνω. Αν θέλω θα μπαίνω σε όλα τα θέματα και θα γράφω την γνώμη μου. Οκ; Εσείς που είστε τόσο ξύπνιοι να με γράφετε στα αρχίδια σας και να μην μου δίνετε αξία, τραβώντας το τόσο. Άντε μεγαλώστε επιτέλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Παιδια πλακα κανω. Τα θεματα ηταν τρομερα δυσκολα.
Στην κυριολεξια κυνηγι αστεριών! Μπραβο σε οποιον εγραψε πανω απο 15

Εντάξει φίλε το έχεις βιάσει το θέμα.Φαντάζομαι θα είσαι μπροστά από έναν καθρέφτι τώρα και θα λες "Μπράβο αγόρι μου!Είσαι ιδιοφυία!!Τα γατάκια που έδιναν πανελλήνιες σήμερα δεν ήξεραν τίποτα στην φυσική και εσύ τα ήξερες όλα.!Αχχχ το PhD στο MIT το βλέπω να έρχεται!!!"

ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Εντάξει φίλε το έχεις βιάσει το θέμα.Φαντάζομαι θα είσαι μπροστά από έναν καθρέφτι τώρα και θα λες "Μπράβο αγόρι μου!Είσαι ιδιοφυία!!Τα γατάκια που έδιναν πανελλήνιες σήμερα δεν ήξεραν τίποτα στην φυσική και εσύ τα ήξερες όλα.!Αχχχ το PhD στο MIT το βλέπω να έρχεται!!!"

ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ!

:hmm: μα τα εννοω. Τα θεματα ηταν πολυ απαιτητικα αλλα δικαιως. Μπραβο σε οποιον εγραψε πανω απο 14.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
:hmm: μα τα εννοω. Τα θεματα ηταν πολυ απαιτητικα αλλα δικαιως. Μπραβο σε οποιον εγραψε πανω απο 14.

Ναι όσο εννοώ εγώ και αυτό μου το quote:

"Μπράβο αγόρι μου!Είσαι ιδιοφυία!!Τα γατάκια που έδιναν πανελλήνιες σήμερα δεν ήξεραν τίποτα στην φυσική και εσύ τα ήξερες όλα.!Αχχχ το PhD στο MIT το βλέπω να έρχεται!!!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Εντάξει φίλε το έχεις βιάσει το θέμα.Φαντάζομαι θα είσαι μπροστά από έναν καθρέφτι τώρα και θα λες "Μπράβο αγόρι μου!Είσαι ιδιοφυία!!Τα γατάκια που έδιναν πανελλήνιες σήμερα δεν ήξεραν τίποτα στην φυσική και εσύ τα ήξερες όλα.!Αχχχ το PhD στο MIT το βλέπω να έρχεται!!!"

ΞΕΚΑΒΑΛΑ ΤΟ ΚΑΛΑΜΙ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ!

Τσάμπα μιλάς,έχει ξεφύγει καιρό.

Demlogic,μπορεί να λύνεις φυσική γ κατ. Αλλά μαθηματικά κατ. Β λυκείου δε ξέρεις.
Σήκω φύγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δεν θα συγκρίνω τώρα χρονιές, γιατί σαν τα θέματα του '05 δεν έχουν ξαναπέσει και ας κλαίτε εσείς.

ε ναι ρε Θάλεια καταπληκτικέ φυσικέ όσο να πεις έιναι τρομερο να βρεις την ταχύτητα του κύματος..σε παρακαλώ δλδ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
ε ναι ρε Θάλεια καταπληκτικέ φυσικέ όσο να πεις έιναι τρομερο να βρεις την ταχύτητα του κύματος..σε παρακαλώ δλδ!!

Άστα του ΄05 γιατί ήταν άλλο φρούτο με την σφήνα...Χαλαρά έχανες όλο το 4ο θέμα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Άστα του ΄05 γιατί ήταν άλλο φρούτο με την σφήνα...Χαλαρά έχανες όλο το 4ο θέμα :whistle:

συμφωνω για τη σφηνα και δεν αντιλεγω σε καμία περίπτωση απλά το 2ο και το τριτο 3ο ήταν ωραιότατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Aπλά,για ένα κωλοδιαγώνισμα από το οποίο κρίνεται το μέλλον τους ολόκληρο
Δεν κρίνεται τίποτα από τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Δεν θα συγκρίνω τώρα χρονιές, γιατί σαν τα θέματα του '05 δεν έχουν ξαναπέσει και ας κλαίτε εσείς.

ε ναι ρε Θάλεια καταπληκτικέ φυσικέ όσο να πεις έιναι τρομερο να βρεις την ταχύτητα του κύματος..σε παρακαλώ δλδ!!

οχι ρε,, προφανως εννοει το 4ο θεμα. Αφου του 2005 ηταν ευκολα γενικα εκτος απο το 4ο θεμα που ηταν ακυρο (οχι τοσο ακυρο οσο το δικο μας τουλαχιστον :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top