[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 158)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 15 9.5%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 71 44.9%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 45 28.5%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 21 13.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 4 2.5%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 1.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παρα πολυ καλο το θεμα...

η τελευταια προταση της κατακλειδας μου
''Ειθισται να δολοφονουν τους ποιητας''

Κατι ηξερα και το ελεγα...
πως τα πήγες?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τζιμη γιατι ετσι κακοκεφος?
Γιατί ήθελα 18+ και θα είμαι ευχαριστημένος και με το 16-17...
Χάσαμε λογικά 4-5 μόρια απ την περίληψη, χάσαμε μάλλον τα 5 μόρια του Β4 και πέφτουμε 80
Και μετράμε απώλειες από παράγραφο κι Έκθεση...

ps. Συνώνυμο του ουσιώδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Παρα πολυ καλο το θεμα...

η τελευταια προταση της κατακλειδας μου
''Ειθισται να δολοφονουν τους ποιητας''

Κατι ηξερα και το ελεγα...
Οι ασκήσεις πώς σου φάνηκαν, Χάουζ;

@Τζιμυ: Βασικό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Γιατί ήθελα 18+ και θα είμαι ευχαριστημένος και με το 16-17...
Χάσαμε λογικά 4-5 μόρια απ την περίληψη, χάσαμε μάλλον τα 5 μόρια του Β4 και πέφτουμε 80
Και μετράμε απώλειες από παράγραφο κι Έκθεση...

ps. Συνώνυμο του ουσιώδες;

βασικό, κύριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γιατί ήθελα 18+ και θα είμαι ευχαριστημένος και με το 16-17...
Χάσαμε λογικά 4-5 μόρια απ την περίληψη, χάσαμε μάλλον τα 5 μόρια του Β4 και πέφτουμε 80
Και μετράμε απώλειες από παράγραφο κι Έκθεση...

ps. Συνώνυμο του ουσιώδες;

Ουσιαστικός, σημαντικός, εποικοδομητικός.
Δεν είδα πώς ακριβώς σας το έδινε, διάλεξε και πάρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nQvy

Νεοφερμένος

Ο nQvy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Τελικά 40 μόρια η έκθεση ; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Γιατί ήθελα 18+ και θα είμαι ευχαριστημένος και με το 16-17...
Χάσαμε λογικά 4-5 μόρια απ την περίληψη, χάσαμε μάλλον τα 5 μόρια του Β4 και πέφτουμε 80
Και μετράμε απώλειες από παράγραφο κι Έκθεση...

ps. Συνώνυμο του ουσιώδες;
Tα 5 μορια του Β4 γιατι να τα χασεις? Εγω εβαλα νοημα γιατι αυτο ταιριαζε πιο πολυ στην παραγραφο αλλα και στην λεξη ουσιωδες λογω της ουσιας.Δεν νομιζω να ειναι λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Tα 5 μορια του Β4 γιατι να τα χασεις? Εγω εβαλα νοημα γιατι αυτο ταιριαζε πιο πολυ στην παραγραφο αλλα και στην λεξη ουσιωδες λογω της ουσιας.Δεν νομιζω να ειναι λαθος.

Νοηματικό έβαλα εγώ
Στο Β4 έγραψα για υποτακτική και παρατακτική σύνταξη
Και ναι τις ξέρω ως σύνταξη κι όχι ως σύνδεση και πουθενά στην εκφώνηση δεν το διευκρίνιζε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου, με μια ματια 20 λεπτων στο κειμενο και στα θεματα, το κειμενο ηταν μετριο σε δυσκολια για να ισορροπησει τα υπολοιπα, οι ασκησεις ευκολες και το θεμα ξεκαθαρα διατυπωμενο. Τιποτα εκτος υλης. Καλη συνεχεια παιδια! Μην ασχολειστε με τις λυσεις, οτι εγινε εγινε, παμε στο επομενο τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ευχομαι να γραψατε ολοι καλα !
ΑΣΧΕΤΟ !
Αυριο γραφουν εκθεση τα ΕΠΑ.Λ! Λέτε να βαλουν κατι για την βιοποικιλοτητα που ειναι η παγκοσμια μερα αυριο??
Η Τέχνη είναι λογικά εκτος δεν νομιζω να βαλου το ιδιο ...εσεις τι λετε?
Το ξερω δεν ειναι της παρουσης.. αλλα προσπαθω να μαντεψω τι θα βαλουν περιπου ¨.. ευχομαι παντως οχι βιοποικιλοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Νοηματικό έβαλα εγώ
Στο Β4 έγραψα για υποτακτική και παρατακτική σύνταξη
Και ναι τις ξέρω ως σύνταξη κι όχι ως σύνδεση και πουθενά στην εκφώνηση δεν το διευκρίνιζε
Βασικα το πρωτο πραγμα που σου ερχεται στο μυαλλο οταν βλεπεις ρηματα ειναι ενεργητικη και παθητικη....δεν πειραζει ρε συ τζιμη σιγα 5 μοριακια ειναι.Θα τα πηγες καλυτερα και το νοηματικο ειναι σωστο και το νοημα ειναι σωστο.Κοιταξε εγω το παραδεχτηκα το Β4 επρεπε να κατσει καποιος ξεψαρωμενος χωρις αγχος για να το καταλαβει οπως π.χ εγω που εδωσα και περσι οποτε δεν ειχα τοσο αγχος.Τωρα για εσας τους νεους ηταν πολυ αοριστο για να καταλαβετε...αλλα υποτιθεται οτι θα εππρεπε να το καταλαβετε απο τα ρηματα που ειχε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Στους τρόπους πειθούς τι βάλατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nQvy

Νεοφερμένος

Ο nQvy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 71 μηνύματα.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Οτι θα έπεφτε τέτοιο κείμενο (με βαθμό δυσκολίας) και θα συζητούσαμε για το Β4 ποιός θα μας το έλεγε. Μοιάζει να είναι η πιό γελοία άσκηση κι όμως αυτό μας μπέρδεψε... κι εγώ ενεργητική-παθητική έβαλα, με βαριά καρδιά για να μην το αφήσω αναπάντητο... ελπίζω να ήθελε πράγματι αυτό!

Αλλά και οι λεξιλογικές δεν ήταν υπερβολικά απλές; Είναι δυνατό να ζητούν το αντίθετο του κοντά;; Το έγραφα και δεν το πίστευα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Στο "πληρότητα" τι βάλατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το κειμενο δυσκολο,το θεμα της εκθεσης μετριο προς ευκολο και οι ασκησεις μετριας δυσκολιας θα ελεγα,αυτη ειναι η γνωμη μου.Τεσπα παμε παρακατω,καλη συνεχεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χαχαχχαα και εγώ!
Ενεργητική παθητική ήθελε μην πανικοβάλεσαι!
Πάντως το κείμενο ήταν απαιτητικό! Τώρα πείτε μου... τα λεγε η τσουφού ότι θα πέσει τέχνη και σχολείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Στο "πληρότητα" τι βάλατε;

εγώ έβαλα ολοκλήρωση... δεν με κάλυψε 100%, αλλά αυτό μου ήρθε.

Χαχαχχαα και εγώ!
Ενεργητική παθητική ήθελε μην πανικοβάλεσαι!
Πάντως το κείμενο ήταν απαιτητικό! Τώρα πείτε μου... τα λεγε η τσουφού ότι θα πέσει τέχνη και σχολείο;

Εξάλλου, κάθε απάντηση επιστημονικά τεκμηριωμένη είναι αποδεκτή :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Χαχαχχαα και εγώ!
Ενεργητική παθητική ήθελε μην πανικοβάλεσαι!
Πάντως το κείμενο ήταν απαιτητικό! Τώρα πείτε μου... τα λεγε η τσουφού ότι θα πέσει τέχνη και σχολείο;
καλά τα πήγες Αναστασία?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top