[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 158)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 15 9.5%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 71 44.9%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 45 28.5%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 21 13.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 4 2.5%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 1.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά νομίζω πως πρέπει να επιστρέψουμε στην πραγματικότητα και να συνειδητοποιήσουμε πως η έκθεση, εκτός του ότι είναι ένα πολύ υποκειμενικό μάθημα, είναι και δύσκολη και δεν γράφεις εύκολα 90/100. Βαθμολογήτρια μου είπε πως στο βαθμολογικό κάνουν πάρτυ κάθε φορά που βλέπουν γραπτό γύρω στο 16 και δεν βάζουν παραπάνω από 17 οπότε ας προσγειωθούμε λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Βαθμολογήτρια μου είπε πως στο βαθμολογικό κάνουν πάρτυ κάθε φορά που βλέπουν γραπτό γύρω στο 16 και δεν βάζουν παραπάνω από 17 οπότε ας προσγειωθούμε λίγο.

Εγω εχω τις ενστασεις μου γι αυτο δλδ τι παει να πει γραπτο γυρω στο 16 στην εκθεση φιλος μου περσι πηρε απο τον εναν 18,6 κι απο τον αλλον 14!!! Εκτος απο τις ασκησεις ολα τα αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως κρινονται. Εμενα η εκθεση μου μου αρεσε κ στο σχολειο ή στο φροντηστηριο επαιρνα μεγαλους βαθμους. Αλλα σε εσενα μπορει να μην αρεσει. Οπως και στο βαθμολογητη. Θελω να πω πως εκτος αν ο αλλος κανει χοντρα λαθη ή δεν ξερει πως να γραφει ολα τα αλλα ειναι ρουλετα στην εκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Για αυτό είπα πως η έκθεση είναι ένα υποκειμενικό μάθημα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Για αυτό είπα πως η έκθεση είναι ένα υποκειμενικό μάθημα. ;)

Ακριβως απλα οπως υπολογιζω τους βααθμους που εχω γραψει πιστευω οτι τη σχολη που θελω λογικα θα την πιασω αλλα μαλλον η πολη θα παιχτει στην εκθεση. Και το μονο που δε θελω ειναι να παιχτει στην κριση ενος τυπου που δεν ξερεις τι βιτσια μπορει να εχει :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εγω εχω τις ενστασεις μου γι αυτο δλδ τι παει να πει γραπτο γυρω στο 16 στην εκθεση φιλος μου περσι πηρε απο τον εναν 18,6 κι απο τον αλλον 14!!! Εκτος απο τις ασκησεις ολα τα αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως κρινονται. Εμενα η εκθεση μου μου αρεσε κ στο σχολειο ή στο φροντηστηριο επαιρνα μεγαλους βαθμους. Αλλα σε εσενα μπορει να μην αρεσει. Οπως και στο βαθμολογητη. Θελω να πω πως εκτος αν ο αλλος κανει χοντρα λαθη ή δεν ξερει πως να γραφει ολα τα αλλα ειναι ρουλετα στην εκθεση.

Μην δίνεται και πολύ βάση στα όσα ακούτε για την βαθμολόγηση. Όπως επίσης να ξέρετε ότι δεν ισχύουν αυτά περι 16 και 17. Αν έχεις γράψει πραγματικά καλά στην Έκθεση μπορείς να ελπίζεις και για πολύ παραπάνω. Όταν έγραψα Πανελλήνιες τα γραπτά μας πήγαν Σέρρες που υποτίθεται οτι έχουμε κόντρα και όμως στην Έκθεση δεν αδικήθηκα καθόλου, 96 ο Α΄ και 95 ο Β΄ Βαθμολογητής. Αντίθετα στα Μαθηματικά (Γενικής) πήρα 70 και 57.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Βαθμολογήτρια μου είπε πως στο βαθμολογικό κάνουν πάρτυ κάθε φορά που βλέπουν γραπτό γύρω στο 16 και δεν βάζουν παραπάνω από 17 οπότε ας προσγειωθούμε λίγο.

Αυτοί θα πρέπει να προσγειωθούν, οι δοκησίσοφοι! Που λένε "γραπτό πάνω από 17 έκθεση και λογοτεχνία δεν νοείται"!
Μόνο για το ενιαίο μισθολόγιο ήξεραν να κλαίγονται όλη τη χρονιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funky85

Νεοφερμένος

Ο funky85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η περίληψη ήταν όντως δύσκολη και το κείμενο ασύμβατο για κάποιον 17-18 χρονών. Όμως έτσι θα ξεχωρίσουν οι άριστοι!! Εύχομαι το περσινό 16 να γίνει 17 με 18!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Η περίληψη ήταν όντως δύσκολη και το κείμενο ασύμβατο για κάποιον 17-18 χρονών. Όμως έτσι θα ξεχωρίσουν οι άριστοι!! Εύχομαι το περσινό 16 να γίνει 17 με 18!!!

Μακάρι αν και άβυσσος η ψυχή (μειρκών) βαθμολογητών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εκθεση προσωπικα θελω να ελπιζω σε ενα 16+ για αφου μελετησα ενδεικτικες απαντησεις απο 3 φροντιστηρια,οι δικες μου απαντησεις ειδικα σε περιληψη και ασκησεις συγκλινουν παρα πολυ.
Ειδικα οταν οτι ο στριφνος καθηγητης μου εβαζε 17.6 με 18.2 στα γραπτα μου,ειναι κριμα να πεσω κατω απο 16 στην εκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Εκθεση προσωπικα θελω να ελπιζω σε ενα 16+ για αφου μελετησα ενδεικτικες απαντησεις απο 3 φροντιστηρια,οι δικες μου απαντησεις ειδικα σε περιληψη και ασκησεις συγκλινουν παρα πολυ.
Ειδικα οταν οτι ο στριφνος καθηγητης μου εβαζε 17.6 με 18.2 στα γραπτα μου,ειναι κριμα να πεσω κατω απο 16 στην εκθεση


Κανένα νεότερο από το μέτωπο της έκθεσης έκφρασης υπάρχει????????????
Ξεπέρασε κανείς το απόρθητο κάστρο του 86 ή μπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NIkolas99827

Νεοφερμένος

Ο NIkolas99827 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ποσο; 86 το ανωτατο?? ατιμη αρβελερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
ποσο; 86 το ανωτατο?? ατιμη αρβελερ

ακούστηκε ότι ξεπεράστηκε, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στη Κοζανη βρεθηκε και ενα 94!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
τι λετε ρε παιδια! σιγα μην υπαρχει μονο 1 17 σε ολοκληρη την Ελλαδα !! ελεος.... σιγουρα καμια 50αρια θα χουν γραψει κανα 19.... απο τους 70000?? ρε παμε καλα?? αποκλειεται ξαναλεω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
τι λετε ρε παιδια! σιγα μην υπαρχει μονο 1 17 σε ολοκληρη την Ελλαδα !! ελεος.... σιγουρα καμια 50αρια θα χουν γραψει κανα 19.... απο τους 70000?? ρε παμε καλα?? αποκλειεται ξαναλεω :P

1ον είναι έκθεση
και
2ον παίζει πολύ υποκειμενισμός στη διόρθωση και, ως γνωστόν, με τον υποκειμενισμό δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Πάντως, άσχετα με το πως τα πήγατε, αντικειμενικά κρίνοντας, επειδή διάβασα το κείμενο της έκθεσης προς περίληψη στο ίντερνετ, το βρήκα πολύ απαιτητικό. Όχι τόσο γιατί είχε τίποτα φοβερά άγνωστες λέξεις, αλλά επειδή ήταν λίγο περίπλοκη η διατύπωση των συλλογισμών της συγγραφέως. Το βρήκα ακατάλληλο για πανελλαδικές και πολύ επιτηδευμένο το ύφος. π.χ
<< Πρώτη έκφραση της αποστασιοποίησης του ανθρώπου από την αναγκαιότητα της φύσης, χάρη στη μεταμόρφωση της ύλης σε πνεύμα, το ελληνικό πλαστικό κατόρθωμα δηλώνει την επίμονη και έλλογη προσπάθεια του καλλιτέχνη να δαμάσει το πάθος και τη μοίρα με τα έργα του νου και της καρδιάς, αυτά που φέρνουν τον άνθρωπο όλο και πιο κοντά στο Θεό, αυτά που τον οδηγούν δίπλα στο συνάνθρωπο.>>
Κι όποιος κατάλαβε, κατάλαβε. :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
μονο εμενα δε μου φανηκε τοσο δυσκολη η περιληψη? ισως επειδη ειμαι θεωρητικη κατευθυνση ημουν πιο εξοικειωμενος με τετοια κειμενα αλλα εχω κανει πολυ πιο δυσκολα! το δοκιμιο της αρβελερ δεν ειχε ουτε δυσκολη συνταξη ουτε λεξιλογιο..ειχε απλα λιγο περιεργα νοηματα και επαναλαμβανοταν, οχι ομως οτι ηταν κατι τραγικο οπως ακουγεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
κ εκθεση αμα παρω 12 θα πεταω χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Ρε παιδια στην εκθεση πώς υπολογιζετε το βαθμο σας, θα τρελαθώ!Εγω μονο απο τις ασκησεις ξερω τι πηρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Μου άρεσε πάρα πολύ η Έκθεση, δούλεψα σκληρά και το κείμενο ήταν ό,τι πρέπει για μένα..
Μπράβο ρ συ για τη Φυσική!
Υπολογίζω το βαθμό ξέροντας πάνω κάτω από που θα μου κόψουν και πόσο ( με τη βοήθεια της καθηγήτριάς μου). Άρα δεν περιμένω αποκλίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top