[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 158)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 15 9.5%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 71 44.9%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 45 28.5%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 21 13.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 4 2.5%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 1.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Παιδια και εγω μια χαρα τα πηγα,ολα καλα.Ωστοσο εγραψα το μακρια με υ,DAMN!!!!
Λετε να μου το κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Το κυκλάκι πατάς, έτσι;:P

Κατά τα άλλα, συγχαρητήρια:)
Σ'ευχαριστω;) τα καταφερα :P ψηφισα..

Και εγώ πάντα στο 16 με 17 ήμουν! Να σου πω την αλήθεια φοβάμαι να δω τα αποτελέσματα μήπως κ δεν τα έχω πάει καλά κ απογοητευτώ :redface:

Χμμ.. Τοτε αστο αν ειναι να σε ριξει.. Εγω γενικα θελω να ξερω περιπου ποσο εγραψα για να καθορισω τ διαβασμα μ και στα υπολοιπα.. Αν και πρεπει να πηγαινουμε για το αριστα παντα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Παιδια και εγω μια χαρα τα πηγα,ολα καλα.Ωστοσο εγραψα το μακρια με υ,DAMN!!!!
Λετε να μου το κοψουν?

Μάλλον.:/:
Γαμώτο, νόμιζα μόνο εγώ το κάνω λάθος αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδια και εγω μια χαρα τα πηγα,ολα καλα.Ωστοσο εγραψα το μακρια με υ,DAMN!!!!
Λετε να μου το κοψουν?

Ο καθηγητης μ ειπε οτι και τα δυο πιανονται σωστα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

veroniCa^

Νεοφερμένος

Η veroniCa^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Παιδια και εγω μια χαρα τα πηγα,ολα καλα.Ωστοσο εγραψα το μακρια με υ,DAMN!!!!
Λετε να μου το κοψουν?
Νομίζω ότι κάπου το έχω δει κ με υ. Είναι από αυτές τις λέξεις που γράφονται με 2 τρόπους πχ αβγό-αυγό ή τρένο-τραίνο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Μάλλον.:/:
Γαμώτο, νόμιζα μόνο εγώ το κάνω λάθος αυτό. :P
και γω το ιδιο λαθος εκανα αλλα μου ειπαν οτι δεν θα το κοψουν, γιατι αμα ηταν ετσι και στην εκθεση με καθε ορθογραφικο θα εκοβαν μοριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ!Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
και γω το ιδιο λαθος εκανα αλλα μου ειπαν οτι δεν θα το κοψουν, γιατι αμα ηταν ετσι και στην εκθεση με καθε ορθογραφικο θα εκοβαν μοριο

Σίγουρα; Ξέρω ότι σε συνώνυμα/αντώνυμα μετράει η ορθογραφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
τι να σου πω ετσι μου ειπαν καθηγητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Νομιζω γραφεται και με υ.Καπου το εχω δει και το εγραψα ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ένας συμμαθητής μου ενώ γράφαμε με ρώτησε: "Άρθρο ή ομιλία;" και του είπα: "Εισήγηση :P "
Μετά με ρώτησε: "Τίτλος ή προσφώνηση;" και του είπα: "Ιδού η απορία :P "

Δεν τα είπα όχι επειδή δεν ήθελα να τον βοηθήσω αλλά επειδή ούτε εγώ ήμουν σίγουρη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
@WoodyWoddpecker: Και τα δύο είναι σωστά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Νομιζω γραφεται και με υ.Καπου το εχω δει και το εγραψα ετσι
Το γράφει και ο Καβάφης έτσι. Τελεία και παύλα. :D
Ένας συμμαθητής μου ενώ γράφαμε με ρώτησε: "Άρθρο ή ομιλία;" και του είπα: "Εισήγηση :P "
Μετά με ρώτησε: "Τίτλος ή προσφώνηση;" και του είπα: "Ιδού η απορία :P "

Δεν τα είπα επειδή δεν ήθελα να τον βοηθήσω αλλά επειδή ούτε εγώ ήμουν σίγουρη. :P

Μην απολογείσαι. Καλά έκανες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Παιδια εγω στην αρχη εβαλα αγαπητα μελη του δημοτικου συμβουλιου και στο τελος με εκτιμηση λετε να το παρουν τελειως λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Απο ορθογραφικα στην εκθεση κοβουν...και μαλιστα αρκετα.

Στις λεξιλογικες ασκησεις τωρα ενταξει...δεν νομιζω να κοψουν ολοκληρο το συνωνυμο λογω ορθογραφικου :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
εχω κανει 2-3 λαθακια στις ασκησεις. Ελπιζω να μη μου κοψουν πολυ. Αχ, τι ηθελα και ειδα τις απαντησεις. Στεναχωρεθηκα τωρα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν είδα καν ασκήσεις/κείμενο, τίποτα άλλο γενικά εκτός απ' τον τίτλο και την έκθεση. Τέχνη που, εντάξει, ευκολάκι χαλαρά με την έννοια ότι μπορείς άνετα να γράψεις πέντε πράγματα και να τα φέρεις όπως θες εκεί που θες, και φαντάζομαι και το κείμενο δίνει τροφή για σκέψη, επιχειρήματα, μπλα μπλα. Καλό ήταν, μπράβο.

Τώρα από κει και πέρα φάσεις του στιλ -5 μονάδες για εκφώνηση/αποφώνηση, -15 μονάδες για παραγραφοποίηση, -40 μονάδες για το χρώμα του στιλό μου φαίνονται εντελώς άκυρες τώρα, σ' αυτό το θέμα, σ' αυτό το μάθημα. Γράψατε, κοιτάξτε να χαλαρώσετε λίγο σήμερα, ξεχνάτε το ΣΥΜΠΑΝ που 'χει να κάνει με την έκθεση μετά και κοιτάτε τα επόμενα.Τέλος.

Πέρσι είχε πέσει μια άσκηση με χαρακτηρισμό συλλογισμού νομίζω, ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων που 'ταν αμφίσημο, είχε μεγάλες διαφορές ο κόσμος δηλαδή, οι μισοί το ένα κι οι μισοί το άλλο, good times. Η φιλόλογός μου και παιδιά στο φροντιστήριο είχαν βάλει άλλο απ' αυτό που 'χα βάλει εγώ, και μιλάμε για αρκετές μονάδες θυμάμαι, νομίζω. Τέλος πάντων, το θέμα είναι ότι το άμεσο περιβάλλον μου έλεγε ότι μάλλον τον ήπια στην άσκηση.

Ναι, OK, φανταστείτε τι έγινε. :P

Γι' αυτό δεν ασχολείστε με βαθμολογίες σε τόση λεπτομέρεια τώρα, και φιλολόγους να φέρετε θ' ακούσετε 7 διαφορετικούς τρόπους διόρθωσης απλά μ' ένα τετράδιο σημειώσεων (get the hint?) να τους συνδέει όλους κάπου στη μέση. Χρησιμοποιείστε το χρόνο σας για τα επόμενα, μην ακούτε βλακείες. Καλή συνέχεια μάγκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
τεσπα .. αφου το γραφει και ο καβαφης με υ τελειωσε το θεμα... δε χρειαζεται να αγχωνομαστε :P και μενα με ρωτησε ενας συνωνυμο του δαμαζω αλλα δεν του το πα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
τεσπα .. αφου το γραφει και ο καβαφης με υ τελειωσε το θεμα... δε χρειαζεται να αγχωνομαστε :P και μενα με ρωτησε ενας συνωνυμο του δαμαζω αλλα δεν του το πα

Ε αυτό έλειπε βρε παιδιά. Διαγωνισμός είναι, μπορεί να σου φάνε τη θέση για 1 μόριο. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
εγω στην πληροτητα εβαλα ολοτητα. ειναι λαθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top