[21/5/2010] Ιστορία Κατεύθυνσης

[21/5/2010] Ιστορία Κατεύθυνσης
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 52)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 18 34.6%
  • Καλά

    Ψήφοι: 6 11.5%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 8 15.4%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 2 3.8%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 17 32.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.
Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2010 , να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα ξεκλειδωθεί μετά το τέλος της αυριανής εξέτασης.

Καλή επιτυχία! :D

Προηγούμενα θέματα:

[14/5/2010] Έκθεση Γενικής Παιδείας
[17/5/2010] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[17/5/2010] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[17/5/2010] Φυσική Γενικής Παιδείας
[17/5/2010] Ιστορία Γενικής Παιδείας
[19/5/2010] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[19/5/2010] Νεοελληνική Λογοτεχνία Κατεύθυνσης
_______________________________________________
updated: τα θέματα εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ή ήταν όντως εύκολα, ή εγώ ήμουν πολύ καλά διαβασμένος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ή ήταν όντως εύκολα, ή εγώ ήμουν πολύ καλά διαβασμένος...
Δεν αμφισβητω το γεγονος οτι ησουν πολυ καλα διαβασμενος, αλλα τα θεματα μου φανηκαν ευκολα και αναμενομενα... Σιγουρα (και ειναι η πρωτη φορα που λεω κατι τετοιο) ευκολοτερα απο τα περσινα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Δεν αμφισβητω το γεγονος οτι ησουν πολυ καλα διαβασμενος, αλλα τα θεματα μου φανηκαν ευκολα και αναμενομενα... Σιγουρα (και ειναι η πρωτη φορα που λεω κατι τετοιο) ευκολοτερα απο τα περσινα!!

Και νόμιζα οτι εγώ ήμουν διαβασμένος... i thought i was the speeecciiiiaaalllll..:(:cry_x:

Οχι πλάκα κάνω μακάρι όντως να ηταν τελικά εύκολα και να γράψανε ολα τα παιδια καλά ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Παιδιά οκ, τα θέματα ήταν αντικειμενικά ΓΕΛΟΙΑ και δε μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς αυτό! Οποιος είχε διαβάσει καλά το έλυνε χωρίς καμία δυσκολία. Οι ερωτήσεις ήταν σαφείς, και οι πηγές πανεύκολες (εγώ προσωπικά δεν είχα ξαναλύσει ποτέ τόσο εύκολο διαγώνισμα)

Στη 1μιση ώρα είχα τελειώσει!

Καλή επιτυχία σε όλους! Σήμερα ξεκούραση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

aristotelis13

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ευκολα ή δυσκολα δεν υπαρχουν στην ιστορια.αν εχεις διαβασει γραφεις.παντως περυσι λογω των πηγων το 40% εγραψε χειροτερα απ'οσο περιμενε.εμενα ο ενας μου βαλε 99 και και ο αλλος 95 υποθετω λογω των πηγων.οποτε καλα μου παιδια καντε υπομονη και δωστε τα ολα στα αρχαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
ευκολα ή δυσκολα δεν υπαρχουν στην ιστορια.αν εχεις διαβασει γραφεις.παντως περυσι λογω των πηγων το 40% εγραψε χειροτερα απ'οσο περιμενε.εμενα ο ενας μου βαλε 99 και και ο αλλος 95 υποθετω λογω των πηγων.οποτε καλα μου παιδια καντε υπομονη και δωστε τα ολα στα αρχαια!

Μπορεί να υπάρξει δύσκολο, αν πέσει μια δυσνόητη ερώτηση η πηγή! Αλλά τα σημερίνα ήταν όλα σαφέστατα, όποιος δεν έγραψε δεν έγραψε επειδή δεν είχε διαβάσει όσο χρειαζόταν, οχι γιατί τα θέματα ήταν δύσκολα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
πολυ καλα εγραψα και εγω!!!!!:):):) αν και νομιζω οτι η μια πηγη με δυσκολεψε λιγακι.αν καποιος ειχε διαβασει εγραφεεεε!!!!!! μην τρελα8ουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socratis

Νεοφερμένος

Ο Socratis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδες μια ερωτηση θελω να κανω .Τα εχω γραψει ολα σωστα αλλα εχω μια απορεια στις πηγες.Στο τελος της πηγης ελεγε για την πρωτοβαθμια επιτροπη και δευτεροβαθμια ,εγω εκανα την μαλακια και εγραψα μονο την πηγη γιατι θεωρησα πως αυτα που ελεγε το βιβλιο τα ελεγε ακριβως και η πηγη αλλα με περισσοτερες λεπτομερεις[μιλαω παντα για το τελευταιο κομματι της πηγης ,στο πρωτο κομματι της πηγεης εβαλα και το βιβλιο] ,επομενως θεωρησα σωστο μην επαναλαμβανομαι[τις τελευταιες 2 γραμμες βεβαια τις εγραψα ,οπως και την αλλη πηγη που πηγαινε ποιο πανω ].Θα μου κοψουν τιποτα?Αν ναι ποσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alibaba

Νεοφερμένος

Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ έγραψα παααααααρα πολύ καλά!!!!!
Τα θέματα ήταν πράγματι γελοία και ο διαβασμένος έγραφε πολύ άνετα από 95-100!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
με μπερδεψε λιγο στην πηγη ο σκοπος και το εργο,σε καποιο σημειο στην πηγη δεν τα ξεκαθαρισα.λετε να μου κοψουν παρα πολυ???ολα τα αλλα τα χω ολοσωστα!!!:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alibaba

Νεοφερμένος

Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
https://lupus.keystone.gr/kapp/8/0521/a_ist/kplrna_ist.pdf
Κοιτάξτε απάντηση ρε παιδιά που δίνουν στο πρώτο παράθεμα!!!!!
Άμα είναι έτσι να μας ζήταγαν να γράψουμε όλο το βιβλίο να τελειώνουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alibaba

Νεοφερμένος

Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
με μπερδεψε λιγο στην πηγη ο σκοπος και το εργο,σε καποιο σημειο στην πηγη δεν τα ξεκαθαρισα.λετε να μου κοψουν παρα πολυ???ολα τα αλλα τα χω ολοσωστα!!!
όπου έλεγε η πηγή για το καταστατικό αναφέρεται σε σκοπούς της λειτουργίας και αυτό στο τέλος που αναφέρει πως ήταν τραπεζίτης του δημοσίου το έβαλα στο έργο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
εγω σε μια παραγραφο εγραψα εργο-σκοπο και σε μια αλλη οργανωση:mad::mad::mad::mad::mad: να ανησυχω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alibaba

Νεοφερμένος

Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Όχι μωρέ δεν νομίζω....
Πάντως ήταν όντως εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
γεια σας παιδια και εγω εγραψα πολυ καλα ! απλα το θεμα μου ειναι οτι στην τελευταια πηγη στον προλογο ειπα μεχρι εκει που λεει στο σχολικο οτι λειτουργησε μετα απο 1 χρονο , στη συνεχεια ειπα για την οργανωση και μετα ειπα για τους σκοπους δηλαδη μιλησα για το τι πετυχε οταν αρχισε να λειτουργει σε συνδιασμο με το καταστατικο κτλ που εδεινε η πηγη με υφος που εδειχνε οτι αυτα που επρεπε να πετυχει η τραπεζα τα πετυχε ... μετα για το εργο αρχισα απο κει που λεει για την οικονομικη ευφορια και ειπα και για το πρωτοκολο της γενευης .... πειτε μου κατι ειναι λαθος που μιλησα πρωτα για την οργανωση ??? γιατι τα εχω πει ολα και εχω στενοχωρηθει μηπως μου κοψουν απτην συνθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Παιδες μια ερωτηση θελω να κανω .Τα εχω γραψει ολα σωστα αλλα εχω μια απορεια στις πηγες.Στο τελος της πηγης ελεγε για την πρωτοβαθμια επιτροπη και δευτεροβαθμια ,εγω εκανα την μαλακια και εγραψα μονο την πηγη γιατι θεωρησα πως αυτα που ελεγε το βιβλιο τα ελεγε ακριβως και η πηγη αλλα με περισσοτερες λεπτομερεις[μιλαω παντα για το τελευταιο κομματι της πηγης ,στο πρωτο κομματι της πηγεης εβαλα και το βιβλιο] ,επομενως θεωρησα σωστο μην επαναλαμβανομαι[τις τελευταιες 2 γραμμες βεβαια τις εγραψα ,οπως και την αλλη πηγη που πηγαινε ποιο πανω ].Θα μου κοψουν τιποτα?Αν ναι ποσο?

Εγω εγραψα για τις επιτροπες και εβαλα σε παρενθεσεις τα στοιχεια της πηγης, για να μην επαναλειφθω. Δε νομιζω να σου κοψουν, ειδικα αν τα χεις διατυπωσει σωστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staffy

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δωστε λιγο τα φωτα παιδια σε καποιον που δεν παει φροντηστηριο.Στις πηγες εγραψα το κειμενο που αφορουσε τα συγκεκριμενα κομματια του βιβλιου
και μετα απλα εκανα σε στυλ περιληψης και γενικοτερα σχολιασμου τα παραθεματα.Λετε να κοψουν πααααρα πολυ?
Και κατι ακομη:Αν δεν τα εχω γραψει οπως ακριβως στο βιβλιο(γιατι εχω μεγαλο θεμα με την αποστηθιση)-δηλ.με δικα μου λογια-ωστωσο ειναι σωστα τα παντα θα ισχυσει το ιδιο?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
https://lupus.keystone.gr/kapp/8/0521/a_ist/kplrna_ist.pdf
Κοιτάξτε απάντηση ρε παιδιά που δίνουν στο πρώτο παράθεμα!!!!!
Άμα είναι έτσι να μας ζήταγαν να γράψουμε όλο το βιβλίο να τελειώνουμε!!!

Εγω τα εγραψα ολα αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top