[2013] Διαγωνισμός Βιολογίας

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
ρε εσυ παιζει να περνας! :clapup: ειναι πολυ καλα το 86/98 (μην ξεχνας οτι ειναι στα 98 ).
περυσι με τοσο περναγανε... δεν αποκλειεται καθολου να περάσεις!

καλή τύχη!
:D
To ξέρω άλλα είναι ανάλογα τη φουρνιά. Τι να πω μακάρι. Έχασα 6 μονάδες εντελώς για πλάκα. Το πάθημα να μου γίνει πάθημα. :P

παιδες απο που και πανω περνας;
Δεν έχει κάποιο όριο. Ανάλογα με το πόσο καλά θα τα έχουν πάει και οι άλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
αα καταλαβα χαλια θα τα εχω παει:(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι όπως τα υπολόγισα περιμένω ένα 93/100 Α' φάση.

Αμφιβάλλω όμως για τις απαντήσεις που δώσανε στις ερωτήσεις 46 και 49.

- Στην 46 πώς θα δράσει η DNA πολυμεράση χωρίς ένα αρχικό πριμόσωμα;
- Στην 49 με τη ραδιενεργό ακτινοβολία αυξάνεται η πιθανότητα καρκίνου...αλλά όχι ο ρυθμός μεταλλάξεων; Legit stuff.

Anw οι παραπάνω 2 ερωτήσεις που στοίχισαν 4/100. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ο ξαρρρ έχει δίκιο!
Ας στείλουμε ομαδικό μήνυμα στην ΕΕΒ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εμεις της Α Λυκειου δεν εχω καταλαβει τι γινεται. Νομιζω πως αν γραψουμε καλα μπορουμε να παμε κατευθειαν στη Β Φαση του χρονου. Αν ξερει καποιος ας μας πει να ξερουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daft Punk

Νεοφερμένος

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
αα καταλαβα χαλια θα τα εχω παει:(:P

Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!! Και, εφόσον πας Α' Λυκείου, είσαι τυχερός: πήρες και εμπειρία και, και καλά να μην πήγες, ούτε γάτα ούτε ζημιά!! Του χρόνου μπορείς να κάνεις πιο εντατική προσπάθεια!!

Εμεις της Α Λυκειου δεν εχω καταλαβει τι γινεται. Νομιζω πως αν γραψουμε καλα μπορουμε να παμε κατευθειαν στη Β Φαση του χρονου. Αν ξερει καποιος ας μας πει να ξερουμε!

Για την ακρίβεια, δυστυχώς όχι, αλλά άμα του χρόνου γράψεις χειρότερο βαθμό από φέτος, συμψηφίζονται της Α και της Β και βγαίνει ένας καλύτερος βαθμός! Πώς τα πήγες, επί την ευκαιρία;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Δεν ξερω! Αυριο θα δω, γιατι στην κολλα με τις ερωτησεις εγραφα και τις απαντησεις οποτε θα δω ποσο εχω βγαλει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Εμεις της Α Λυκειου δεν εχω καταλαβει τι γινεται. Νομιζω πως αν γραψουμε καλα μπορουμε να παμε κατευθειαν στη Β Φαση του χρονου. Αν ξερει καποιος ας μας πει να ξερουμε!

είναι λίγο χαζή η επιβράβευση της α' λυκείου... οι 6 πρωτοι κρατούν το βαθμό τους και αν είναι καλύτεραος από της β' λυκείου τοτε συμψηφίζονται αλλιώς τιποτα... :/:

πάντως στην πρωτη δεν το κάνεις για να πάρεις την επιβράβευση... Πας πιο πολύ για να δεις πως ανταποκρίνεσαι σε τέτοιου είδους προκλήσεις... Αν δεις οτι είσαι καλός σου ανεβάζει και το ηθικό και την όρεξη για την επόμενη χρονιά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daft Punk

Νεοφερμένος

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
είναι λίγο χαζή η επιβράβευση της α' λυκείου... οι 6 πρωτοι κρατούν το βαθμό τους και αν είναι καλύτεραος από της β' λυκείου τοτε συμψηφίζονται αλλιώς τιποτα... :/:

πάντως στην πρωτη δεν το κάνεις για να πάρεις την επιβράβευση... Πας πιο πολύ για να δεις πως ανταποκρίνεσαι σε τέτοιου είδους προκλήσεις... Αν δεις οτι είσαι καλός σου ανεβάζει και το ηθικό και την όρεξη για την επόμενη χρονιά. ;)


Εντωμεταξύ σκέψου απλά ότι δεκάδες άτομα θα έχουν άριστο σκόρ, γιατί τα θέματα όντως ήταν εύκολα για τους διαβασμένους!!! Άντε να βγάλεις άκρη ποιος θα πάρει επιβράβευση και ποιος όχι!!! Εγώ λέω πως έπρεπε τουλάχιστον όσοι είχαν πάνω από 80 να μπορούν να το κρατήσουν και για να το συμψηφίσουν στην Β'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ναι μωρε εγω πολυ που νοιαστηκα για το τι θα κερδισουμε :P Εγω ως εμπειριες τα βλεπω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daft Punk

Νεοφερμένος

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ναι μωρε εγω πολυ που νοιαστηκα για το τι θα κερδισουμε :P Εγω ως εμπειριες τα βλεπω ;)

Αυτό να μου πεις!! Η επιβράβευση είναι η εμπειρία, και όχι τα του τύπου: "θα περάσεις δεύτερη φάση κατευθείαν" ή "θα πάρεις +5 μονάδες του χρόνου" κτλ κτλ

Εξάλλου και ο ξαρρ ακόμα, που δεν χρειαζόταν να πάει Α φάση, πήγε και θα μπορούσε και εκεί άνετα να είχε περάσει, άμα δεν είχε ήδη την επιβράβευση. Επομένως ποιος ο λόγος για βραβεία, όταν ο καλός παραμένει πάντα καλός ;;

Βέβαια έπαινοι θα έπρεπε πάντα να υπάρχουν, και για να δίνονται παραδείγματα και σε άλλα παιδιά με δυνατότητες να συμμετέχουν και αυτά σε παρόμοιες διοργανώσεις, αλλά και για να επιβραβεύεται ηθικά για τον κόπο του ο μαθητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μόλις τα μετρησα και βγάζω κάτι μεταξύ 70-80/100! Πολύ χάρηκα αν σκεφτει κανεις οτι εγραψα τοσα βγαζοντας 1 φορα την υλη και απαντωντας και με την εμπειρια μου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daft Punk

Νεοφερμένος

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Μόλις τα μετρησα και βγάζω κάτι μεταξύ 70-80/100! Πολύ χάρηκα αν σκεφτει κανεις οτι εγραψα τοσα βγαζοντας 1 φορα την υλη και απαντωντας και με την εμπειρια μου! :D

Πολύ καλός! Αν φανταστείς ότι οι περισσότεροι της Α έλεγαν ότι δεν είχαν ανοίξει βιβλίο ή ότι δεν είχαν ιδέα και ήρθαν για την πλάκα τους, τότε καταλαβαίνεις ότι το 70-80 είναι πάρα πολύ καλό! Και για πρώτη φορά, ακόμα καλύτερο!!!

Και μια ερώτηση: οι αριστεύσαντες τι σκορ λογικά θα πρέπει να έχουν; Γιατί φαντάζομαι θα ακολουθήσει ωραία εκδήλωση και δεν θέλω να λείπω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ναι και σε μενα τα ιδια λεγαν. Αλλα το προβλημα ειναι οτι το περιφανευονταν κιολας :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εγώ στην καλύτερη περίπτωση βγάζω 92 και για 6 ημέρες διάβασμα είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!!Καλά αποτελέσματα σε όλους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daft Punk

Νεοφερμένος

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανένας παλιός σε πόσο καιρό περίπου βγαίνουν τα αποτελέσματα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ειρηνουλα67

Νεοφερμένος

Η ειρηνουλα67 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ομως ρε παιδια με τοσα μαθηματα πως να τα καταφερει ενας φυσιολογικος μαθητης να βγαλει την υλη εγω ηθελα να παω αλλα δεν ειχα χρονο να διαβασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ομως ρε παιδια με τοσα μαθηματα πως να τα καταφερει ενας φυσιολογικος μαθητης να βγαλει την υλη εγω ηθελα να παω αλλα δεν ειχα χρονο να διαβασω

Μια χαρά βγαίνει η ύλη.
Ρώτα και μας που στην 2α Λυκειου είχαμε να μάθουμε και ένα άκυρο βιβλίο (αυτό που έχετε εσείς τώρα στην α' και τότε ήταν επιλογής στην β').
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ειρηνουλα67

Νεοφερμένος

Η ειρηνουλα67 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εσυ πως τα πηγες ? εγω ειδα τα θεματα στην Α και ηταν αρκετα ευκολα κριμα που δεν πηγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
εσυ πως τα πηγες ? εγω ειδα τα θεματα στην Α και ηταν αρκετα ευκολα κριμα που δεν πηγα

Εγώ έδωσα κάτι αιώνες πριν (όταν ήμουν Β' λυκείου), όταν ο διαγωνισμός περιοριζόταν μόνο σε Β' και Γ' Λυκείου και χρειαζόμασταν και το βιβλίο που έχετε τώρα στην Α'. :) Δεν θυμάμαι αν ήταν στην πρώτη ή στην 2η φάση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top