[2011] Ειδικές κατηγορίες & Μηχανογραφικά

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

marios88

Νεοφερμένος

Ο marios88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδια σημερα πηγα στην γραμματεια της σχολης που με ενδιαφερει κ μου ειπαν πως ειμαι μεσα στο οριο για την ειδικη κατηγορια
"οικονομικοι λογοι".Αλλα μου ειπαν πως τα δικαιολογητικα να δειχνω με το που περασω στη σχολη,αλλα εδω διαβασα πως πρεπει να τα καταθεσω μαζι με το μηχανογραφικο...τι εχετε να πειτε πανω σ'αυτο;; :confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Παιδια σημερα πηγα στην γραμματεια της σχολης που με ενδιαφερει κ μου ειπαν πως ειμαι μεσα στο οριο για την ειδικη κατηγορια
"οικονομικοι λογοι".Αλλα μου ειπαν πως τα δικαιολογητικα να δειχνω με το που περασω στη σχολη,αλλα εδω διαβασα πως πρεπει να τα καταθεσω μαζι με το μηχανογραφικο...τι εχετε να πειτε πανω σ'αυτο;; :confused::confused::confused:
Δεν τα καταθετεις τωρα με το μηχανογραφικο, απλα πρεπει να ταχεις στο χερι σου με ημερομηνια προγενεστερη της καταθεσης του μηχανογραφικου κ οταν με το καλο περασεις στη σχολη σου ,τοτε θα τους τα προσκομισεις δηλ. με την εγγραφη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giokakos

Νεοφερμένος

Ο giokakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ξερει κανενας αν καταργηθηκαν τα μορια απο ορφανους ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios88

Νεοφερμένος

Ο marios88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Δεν τα καταθετεις τωρα με το μηχανογραφικο, απλα πρεπει να ταχεις στο χερι σου με ημερομηνια προγενεστερη της καταθεσης του μηχανογραφικου κ οταν με το καλο περασεις στη σχολη σου ,τοτε θα τους τα προσκομισεις δηλ. με την εγγραφη σου.

Αν βγαλω δηλαδη τα χαρτια αφου κανω το Μηχανογραφικο θα υπαρχει προβλημα;;
Για οικονομικους λογους τι ακριβως χαρτια χρειαζονται;;;

Συγνωμη για την επιμονη αλλα μπορει καποιος να μου πει τι δικαιολογητικα χρειαζονται ακριβως για την κατηγορια σχετικα με το εισοδημα;;;
Θα μπορω να τα βγαλω εγω;;καθως ο πατερας μου ειναι στο χωριο.Επισης θα χρειαστω και δικαιολογητικα απο τα αδερφια μου που δουλευουν;;
Συγνωμη αλλα εχω αγχωθει!!! https://www.google.gr/url?sa=t&sourc...WgxKIB&usg=AFQjCNGWCqi8wvxY0sxnpVaYKxA3u6DkzA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
οταν περασεις στην σχολη..τοτε θα τα υποβαλλεις..δινεις με το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios88

Νεοφερμένος

Ο marios88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Οχι με το 90 %...αλλα διαβασα οτι πρεπει να εχω βγαλει τα χαρτια πριν υποβαλλω το Μηχανογραφικο,διαφορετικα δεν θα γινω δεκτος..(δηλαδη αν τα βγαλω μετα το Μηχανογραφικο) .
Τουλαχιστον ετσι καταλαβα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom Dizzle

Νεοφερμένος

Ο Boom Dizzle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ο πατερας μου εχει εισοδημα κατω απο 30.000,η μανα μου ειναι ανεργη κ αυτος ειναι ο λογος που θελω σχολες
μονο της Αθηνας.Δεν εχω παντως αδερφο που σπουδαζει.Δικαιουμαι ειδικη κατηγορια που αφορα οικονομικους λογους???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Οχι με το 90 %...αλλα διαβασα οτι πρεπει να εχω βγαλει τα χαρτια πριν υποβαλλω το Μηχανογραφικο,διαφορετικα δεν θα γινω δεκτος..(δηλαδη αν τα βγαλω μετα το Μηχανογραφικο) .
Τουλαχιστον ετσι καταλαβα
Εγω δεν ανηκω σε καμια ειδικη κατηγορια. Απλα μας ενημερωσαν στο φροντιστηριο σχετικα ,δεν προσεχα τι ακριβως ειπαν αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι ολα τα απαιτουμενα δικαιολογητικα θαπρεπε ναχουν ημερομηνιες προγενεστερες του μηχανογραφικου ,γιατι υπαρχει καποιο πεναλτυ,αλλα δεν καταλαβα αν το πεναλτυ θα αφορα τα ψευδη στοιχεια ή τις ημερομηνιες. Ρωτηστε στα φροντιστηρια σας ή στο Υπουργειο ειναι οι πλεον ενημερωμενοι. μην το αμελειτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Συγνωμη για την επιμονη αλλα μπορει καποιος να μου πει τι δικαιολογητικα χρειαζονται ακριβως για την κατηγορια σχετικα με το εισοδημα;;;
Θα μπορω να τα βγαλω εγω;;καθως ο πατερας μου ειναι στο χωριο.Επισης θα χρειαστω και δικαιολογητικα απο τα αδερφια μου που δουλευουν;;
Συγνωμη αλλα εχω αγχωθει!!!
Στο λινκ που παραθέτω αναφέρονται τα πάντα για τις ειδικές κατηγορίες: https://exams.minedu.gov.gr/Info/eidikes_periptwseis.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Ο πατερας μου εχει εισοδημα κατω απο 30.000,η μανα μου ειναι ανεργη κ αυτος ειναι ο λογος που θελω σχολες
μονο της Αθηνας.Δεν εχω παντως αδερφο που σπουδαζει.Δικαιουμαι ειδικη κατηγορια που αφορα οικονομικους λογους???
κατηγορηματικα οχι φιλε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στο λινκ που παραθέτω αναφέρονται τα πάντα για τις ειδικές κατηγορίες: https://exams.minedu.gov.gr/Info/eidikes_periptwseis.pdf
Οι αθλητές δεν είναι ειδική κατηγορία? Έχω διαβάσει ότι έχουν κάποια πλεονεκτήματα, δεν τα δηλώνουν στο μηχανογραφικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kon123

Νεοφερμένος

Η kon123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ξέρει κανείς που περίπου θα κυμανθούν οι βάσεις των ειδικών κατηγοριών; Και συγκεκριμένα των πολυτεκων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Ξέρει κανείς που περίπου θα κυμανθούν οι βάσεις των ειδικών κατηγοριών; Και συγκεκριμένα των πολυτεκων;
κανεις δεν μπορει να ξερει εγω λεω καμια 200αρια μορια κατω απο την κανονικη βαση τουλαχιστον στις υψηλοβαθμιες και αντε για τους πολυ μερακληδες καμια πεντακοσαρια μορια κατω στις χαμηλοβαθμες:P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Υπάρχει θέμα για τις βάσεις των ειδικών κατηγοριών εδώ όπου μπορείτε να συζητήσετε για το πως θα κυμανθούν φέτος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριμαρμαρμαρ

Νεοφερμένος

Η Μαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση;(ίσος να είναι και λίγο χαζή ερώτηση) αν κάποιος δεν θέλει να δηλώσει ότι ανήκει σε κοινωνικά κριτήρια ενώ ανήκει επειδή είναι σίγουρος ότι θα την πιάσει την σχολή ..μπορεί να την κάνει; Ή θα θεωρηθεί ότι έχει δώσει ψευδή στοιχεία;(λίγο χαζή η ερώτηση, αλλά έχω φοβηθεί με αυτά που ακούω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα αφού τα κριτήρια αυτά υπάρχουν για να διευκολύνουν εσένα και όχι αυτούς.
Δε νομίζω δηλαδή πως θα ψάξουν αν ανήκεις σε κάποιο απο αυτά τα κριτήρια αφού και αυτοί που ανήκουν
το δηλώνουν εγγράφως...
Ωστόσο περίμενε και άλλες απαντήσεις !
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση;(ίσος να είναι και λίγο χαζή ερώτηση) αν κάποιος δεν θέλει να δηλώσει ότι ανήκει σε κοινωνικά κριτήρια ενώ ανήκει επειδή είναι σίγουρος ότι θα την πιάσει την σχολή ..μπορεί να την κάνει; Ή θα θεωρηθεί ότι έχει δώσει ψευδή στοιχεία;(λίγο χαζή η ερώτηση, αλλά έχω φοβηθεί με αυτά που ακούω)
Αυτό που απαγορεύεται είναι να μην ανήκεις σε κάποιο από τα κοινωνικά κριτήρια και να δηλώσεις ότι ανήκεις, όχι το αντίθετο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριμαρμαρμαρ

Νεοφερμένος

Η Μαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μα ναι και εγω αυτο λεω...γιατι να υπαρχει προβλημα?αλλα απ την αλλη μπορει να θεωρηθει και καλα οτι εχω δωσει ψευδη στοιχεια(?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Νομίζεις ότι θα κάτσουν να ψάξουν να βρουν αυτά τα κριτήρια σε κάποιον ενω δεν τα έχει δηλώσει?
Αυτό είναι επιλογή σου...
Καλό για σενα... Να σε βοηθήσει
Από την στιγμή που δεν το έχεις ανάγκη απλά το απορρίπτεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριμαρμαρμαρ

Νεοφερμένος

Η Μαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι εχεισ δικιο! δεν θα το αλλαξω παροτι ακουσα οτι δοθηκε παραταση για αλλαγεσ στο μηχανογραφικο λογω ειδικων κατηγοριων!ευχαριστω για την βοηθεια παιδια! ;) -αν γνωριζζει καποιος κατι αντιθετο ας το πει :)-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top