[20/5/2013] Φυσική Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 6 50.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 2 16.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 8.3%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 3 25.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2013, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία! :D

Θέματα!
Ενδεικτικές Απαντήσεις!

Προηγούμενα μαθήματα:
[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε!!
Στο αρχικό πόστ του θέματος θα ανέβουν τα θέματα που έπεσαν σήμερα και μερικές προτεινόμενες λύσεις που θα κυκλοφορήσουν στο ίντερνετ.;)

Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Με μια πρόχειρη ματιά που τους έριξα, νομίζω πως είναι πολύ ευκολότερα από τα περσινά... Όπως και να'χει καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Dr. Thrax

Νεοφερμένος

Ο Dr. Thrax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
μακαρι και του χρονου στο ιδιο μαθημα να βαλουν τοσο ευκολα θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Είναι ζώα που βάλανε γεωμετρία. Το αν θα έγραφες καλά εξαρτιόταν από το αν ήξερες γεωμετρία. Υπολογίζω γύρω στο 96-98...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Με μια πρόχειρη ματιά που τους έριξα, νομίζω πως είναι πολύ ευκολότερα από τα περσινά... Όπως και να'χει καλή επιτυχία!

Από που κι ως που πιο εύκολα από τα περσινά; Γαμήθηκα στο γράψιμο για να βρω τα διαστήματα στο Δ. Τεσπα, ο καθένας νομίζει πως τα δικά του είναι πιο δύσκολα. Πάντως του 2012 που είχα λύσει, πιο εύκολα μου φάνηκαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Από που κι ως που πιο εύκολα από τα περσινά; Γαμήθηκα στο γράψιμο για να βρω τα διαστήματα στο Δ. Τεσπα, ο καθένας νομίζει πως τα δικά του είναι πιο δύσκολα. Πάντως του 2012 που είχα λύσει, πιο εύκολα μου φάνηκαν :P

Ε εσυ θα γραψες :P

Παντως ειναι πιο δυσκολα οντως.

Αν κρινουμε και απο μια Βιολογια οπου το 99 ειναι λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Όμοιας δυσκολίας ήταν. Το Δ θέμα το 2012 ήθελε να είσαι έξυπνος, να έχεις κατανοήσει καλά τη θεωρία και να σου στροφάρει. Φέτος ήταν απλά αν ήξερες γεωμετρία να το αιτολογήσεις. Ξεφτίλα. Εμένα μου φάνηκε πιο δύσκολο από το 12 γιατί ξέρω καλή φυσική αλλά όχι καλή γεωμετρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Δεν ήθελε "καλή" γεωμετρία το φετινό, βασικά πράγματα της γεωμετρίας ήθελε.
Άλλωστε, λίγη γεωμετρία πρέπει να ξέρεις, αφού δίνουμε και φυσική κατεύθυνσης, που χει οπτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Δεν ήθελε "καλή" γεωμετρία το φετινό, βασικά πράγματα της γεωμετρίας ήθελε.
Άλλωστε, λίγη γεωμετρία πρέπει να ξέρεις, αφού δίνουμε και φυσική κατεύθυνσης, που χει οπτική.

Πως πήγεες εσύ αγόρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εάν ήθελες να είσαι 100% σωστός με την αιτιολόγηση στο Δ θέμα έπρεπε να φας μισή σελίδα γεμάτη γεωμετρία τουλάχιστον. Εγώ έχω αιτιολογήσει αλλά όχι ιδανικά. Ευελπιστώ οτι ο διορθωτής θα δει το σωστό αποτέλεσμα και θα εκτιμήσει τις γνώσεις φυσικής περισσότερο από το αν ξέρεις αρκετά θεωρήματα γεωμετρίας για να αιτιολογήσεις 100% το μήκος που διένυε η ακτίνα στα οπτικά μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Τα θεματα αντικειμενικα ηταν πιο δυσκολα απ τα περσινα και κατα συνεπεια πιο δυσκολα απ ολων των προηγουμενων ετων..

Ειχαν προσεχτικο σχημα ,αρκετες πραξεις και ΑΝΟΙΧΤΑ μυαλα.

Δεν εχω κανει σωστα το Δ4 οποτε υπολογιζω γυρω στο 90-95..Θα δειξει..

btw το θεμα με την ταση ηταν το ιδιο με το ΟΕΦΕ 2013
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΦΥΣΙΚΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ 2013
1) Επειδή κάνετε σύγκριση με τα περσινά, (αν το σκεφθείτε λίγο χωρίς συναισθηματική φόρτιση), θα καταλήξετε ότι ήταν αρκετά πιο εύκολα και πολύ πιο λίγα (κάθε απάντηση δεν ξεπερνούσε τις 3 σειρές) από αυτά του 2012. Μπορώ να πω ότι ήταν τα ευκολώτερα της τελευταίας πενταετίας.
2) Η γεωμετρία που χρειαζόταν ήταν επιπέδου Β γυμνασίου, ακριβώς όση χρειάζεται και για την κατεύθυνση.
3) Ήθελαν κάποιες πράξεις, αλλά ούτε πολλές ούτε δύσκολες.
4) Όποιος είχε κάνει ένα μέτριο προς καλό διάβασμα και ήταν προσεκτικός και ψύχραιμος, το έχει το 100ρι.
5) Τα αρνητικά σχόλια κάποιων φροντιστών ήταν αναμαινόμενα, καθώς ο σκοπός τους από την αρχή είναι να διαβάλλουν τη Φυσική γενικής ώστε να μην τη θέλουν οι μαθητές την επόμενη χρονιά.
6) Καταλαβαίνω ότι δυσαρεστώ αυτούς που είχαν κάποια ατυχία. Όμως, όταν ηρεμήσουν και δουν αντικειμενικά, θα καταλάβουν. Προς το παρόν (αν θέλουν να ξεσπάσουν) μπορούν ελεύθερα να μου βάλουν αρνητικές ψήφους.
7) Όπως έλεγαν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι "ό γέγονε, γέγονε", άρα ξεχάστε το μάθημα που γράψατε και συγκεντρωθείτε στο επόμενο.
8.) Καλή συνέχεια και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ σε όλους.




Να και τα ΣΧΟΛΙΑ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΦΥΣΙΚΩΝ. (Αν τα θέματα ήταν δύσκολα, πολλά ή προβληματικά, δεν θα το έγραφαν?)
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Χαλαρά 100άρι χτυπήσαμε σήμερα...σωστός ο Δίας, τα θέματα ήταν σίγουρα πιο εύκολα από τα περσινά. Εμείς δεν είχαμε καν άσκηση από το 3ο κεφάλαιο, που μπορούν να βάλουν και κάτι πιο εξειδικευμένο. Φίλος μου που έδινε σήμερα Μαθηματικά Γενικής, μόνο με τις γνώσεις της κατεύθυνσης και ό,τι αποσπασματικά παρακολούθησε από γενική στη διάρκεια της χρονιάς έλυσε χαλαρά το δικό μας 3ο και 4ο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
εάν θέλατε να αιτιολογήσετε το Δ2 ΠΛΗΡΩΣ χωρίς να αφήνατε ίχνος αμφιβολίας για το μήκος τότε χρειαζόταν αρκετή (σε όγκο) γεωμετρία πρέπει να ξαναφτιάξεις το σχήμα και να κάνεις αρκετά καινούργια τμήματα και να προσθέσεις πολλά σύμβολα. Δείτε εδώ π.χ. τις λύσεις του ΟΕΦΕ... ασαφέστατες. Εδώ οι λύσεις ενός φροντιστηρίου... δείτε πως λέει οτι dII = ΣΠ+ΠΚ+ΚΛ+ΛΡ+ΡΤ. Δεν αιτιολογεί καθόλου γιατί ΣΠ=ΡΤ=1cm. Πρέπει να πεις οτι εισέρχεται κάθετα, άρα ΣΠ και ΡΤ παράλληλες στη ΖΗ ή στη ΒΑ και μετά να δείξεις οτι σχηματίζουν ορθογώνιο για να τις πάρεις ίσες ως απέναντι πλευρές ορθογωνίου... Η κάπως έτσι.

Στο Γ3 πως απάντησες φίλε Σπίτη; Γιατί βλέπω οτί στις λύσεις των φροντιστηρίων υπάρχουν κάποιες διαφορές.

Δεν είπα οτι είναι δύσκολα ρε παιδιά, και εγώ γύρω στο 98-100 έγραψα αλλά δεν μου άρεσαν τα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coy0te

Νεοφερμένος

Ο Wile E. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εάν θέλατε να αιτιολογήσετε το Δ2 ΠΛΗΡΩΣ χωρίς να αφήνατε ίχνος αμφιβολίας για το μήκος τότε χρειαζόταν αρκετή (σε όγκο) γεωμετρία πρέπει να ξαναφτιάξεις το σχήμα και να κάνεις αρκετά καινούργια τμήματα και να προσθέσεις πολλά σύμβολα. Δείτε εδώ π.χ. τις λύσεις του ΟΕΦΕ... ασαφέστατες. Εδώ οι λύσεις ενός φροντιστηρίου... δείτε πως λέει οτι dII = ΣΠ+ΠΚ+ΚΛ+ΛΡ+ΡΤ. Δεν αιτιολογεί καθόλου γιατί ΣΠ=ΡΤ=1cm. Πρέπει να πεις οτι εισέρχεται κάθετα, άρα ΣΠ και ΡΤ παράλληλες στη ΖΗ ή στη ΒΑ και μετά να δείξεις οτι σχηματίζουν ορθογώνιο για να τις πάρεις ίσες ως απέναντι πλευρές ορθογωνίου... Η κάπως έτσι.

Στο Γ3 πως απάντησες φίλε Σπίτη; Γιατί βλέπω οτί στις λύσεις των φροντιστηρίων υπάρχουν κάποιες διαφορές.

Δεν είπα οτι είναι δύσκολα ρε παιδιά, και εγώ γύρω στο 98-100 έγραψα αλλά δεν μου άρεσαν τα θέματα.

Η αλήθεια είναι ότι για να είναι απόλυτα σωστό χρειάζεται μια σελίδα αιτιολόγηση. :P

Αν δεν κάνω λάθος και το ΓΡ=ΠΕ είναι ασαφές. Πρέπει να συγκρίνεις τα τριγωνάκια τα οποία βγαίνουν ίσα (Π-Γ-Π :P ) και μετά να το πάρεις ως δεδομένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
εάν θέλατε να αιτιολογήσετε το Δ2 ΠΛΗΡΩΣ χωρίς να αφήνατε ίχνος αμφιβολίας για το μήκος τότε χρειαζόταν αρκετή (σε όγκο) γεωμετρία πρέπει να ξαναφτιάξεις το σχήμα και να κάνεις αρκετά καινούργια τμήματα και να προσθέσεις πολλά σύμβολα.

Στο Γ3 πως απάντησες φίλε Σπίτη; Γιατί βλέπω οτί στις λύσεις των φροντιστηρίων υπάρχουν κάποιες διαφορές.
Στο Γ3 πήρα την κβάντωση της στροφορμής από το πρότυπο Bohr: L = n * h/2π για n=1, n=4, μια διαίρεση κατά μέλη και βγαίνει ότι κατά τη διέγερση η στροφορμή τετραπλασιάζεται.

Και όντως το Δ2 θέλει μπόλικη αιτιολόγηση, αλλά η Γεωμετρία που απαιτείται είναι επιπέδου Γυμνασίου, μην τα ισοπεδώνουμε και όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Η στροφορμή όντως τετραπλασιάζεται. Αλλά δυστυχώς η ερώτηση δεν ήταν τόσο ξεκάθαρη, που φαίνεται από τις διαφορές στις απαντήσεις των φροντιστηρίων. Ρώταγε πόσες φορές θα αυξηθεί η στροφορμή. Στις απαντήσεις του ΟΕΦΕ, όπως και σε άλλα μεμονομένα φροντιστήρια λέει "η στροφορμή τετραπλασιάζεται, άρα αυξάνεται 3 φορές". Και εγώ τέτοια απάντηση έδωσα. Ελπίζω να είναι σωστές και οι δύο αφού η ουσία δεν αλλάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Είναι ζώα που βάλανε γεωμετρία. Το αν θα έγραφες καλά εξαρτιόταν από το αν ήξερες γεωμετρία.
Εάν ήθελες να είσαι 100% σωστός με την αιτιολόγηση στο Δ θέμα έπρεπε να φας μισή σελίδα γεμάτη γεωμετρία τουλάχιστον. .....αν ξέρεις αρκετά θεωρήματα γεωμετρίας για να αιτιολογήσεις 100% το μήκος που διένυε η ακτίνα στα οπτικά μέσα.
Η αλήθεια είναι ότι για να είναι απόλυτα σωστό χρειάζεται μια σελίδα αιτιολόγηση.
Έλεος βρε παιδιά!!! Σιγά τα ...αρκετά θεωρήματα, την ...καλή γεωμετρία και τη ...μισή γεμάτη σελίδα για αιτιολόγηση.
Έβαλα την άσκηση σε μαθητή μου της B γυμνασίου (να βρει το μήκος) και την ξεπέταξε σε Δt = 2min.
Να πώς την έλυσε:

Τεσπα, ο καθένας νομίζει πως τα δικά του είναι πιο δύσκολα. Πάντως του 2012 που είχα λύσει, πιο εύκολα μου φάνηκαν
.... ηταν πιο δυσκολα απ τα περσινα και κατα συνεπεια πιο δυσκολα απ ολων των προηγουμενων ετων..
Από το δημοτικό ακόμα, τα δικά μας θέματα ήταν πάντα ...πιο δύσκολα και της άλλης ομάδας ...πιο εύκολα.
Δεν ήθελε "καλή" γεωμετρία το φετινό, βασικά πράγματα της γεωμετρίας ήθελε.
Άλλωστε, λίγη γεωμετρία πρέπει να ξέρεις, αφού δίνουμε και φυσική κατεύθυνσης, που χει οπτική.
Έτσι ακριβώς. Και η φυσική κατεύθυνσης γεωμετρία Β γυμνασίου χρειάζεται. (Γρηγόρη: μήπως έκανες έλεγχο αν στο Κ γίνεται πράγματι ολική ανάκλαση? :P)
Η στροφορμή όντως τετραπλασιάζεται. Αλλά δυστυχώς η ερώτηση δεν ήταν τόσο ξεκάθαρη.....άρα αυξάνεται 3 φορές"..
Λογικά πρέπει να ήθελε να πείτε ότι τετραπλασιάζεται. Αλλά αφού βγάλατε ότι L' = 4L και να πείτε ότι αυξάνεται κατά 3 φορές, δεν τρέχει κάτι.
το θεμα με την ταση ηταν το ιδιο με το ΟΕΦΕ 2013
Και του ΟΕΦΕ ήταν το ίδιο με το ζ ερώτημα της άσκησης 9 της σελίδας 65 του σχολικού βιβλίου.
---------------------------------------------------------------------------------

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top