[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 77)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 32 41.6%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 15.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 6 7.8%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 17 22.1%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 4 5.2%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 6 7.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
παιδες επιτρεπτε μου
Για αυτους που λενε οτι η βιολογια ηταν ευκολη ας βαζανε βιολογια να γραψουνε.Τα θεματα ηταν πολυ χαλια γραμμενα (η διατυπωση).Επισης ηθελε ιδιαιτερη γνωση της υλης γιατι τα θεματα συγκεκριμενα μεν αλλα ακυρα (καποιες φορες) μεταξυ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nrel

Νεοφερμένος

Ο nrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ok thanks. πάντως αυτό για τη βαθμολόγηση στην κανονική κατανομή το θεωρώ απαράδεκτο. για την πλειονότητα έτσι και καθόταν να κάνει καμπάνες και αποδείξεις και μπούρδες δε θα έφτανε ο χρόνος. απαράδεκτο απλά.

το εκανα και εχασα χρονο για το Δ4
καταλαβαινω τι εννοεις

μεχρι να αποδειξω τα εσωτερικα εφαγα 5 λεπτα,τα οποια μου ελειψαν πολυ στο τελος :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω...εγω πιστεύω πως θα πρέπει να απαγορευτεί η είσοδος απο θεωρητική σε οικονομικες-διοικητικες επιστήμες.Εγώ απο τεχνολογική μπήκα και η διαφορά ήταν τεράστια σε σχέση με τους θεωρητικούς. Και δεν είναι θέμα σχολής αλλά θέμα βάσης-τρόπου σκέψης.

Αναλόγως του τμήματος. Επίσης, δε μπορείς να αναγκάσεις κάποιον να μάθει φυσική για να μπει σε οικονομική σχολή, άρα μιλάμε για πλήρη αλλαγή του συστήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
το εκανα και εχασα χρονο για το Δ4
καταλαβαινω τι εννοεις

μεχρι να αποδειξω τα εσωτερικα εφαγα 5 λεπτα,τα οποια μου ελειψαν πολυ στο τελος :verymad:
εγω που εκανα μονο την καμπανα κ εβαλα τα στοιχεια,ενω δεν μπορεσα να λυσω το ερωτημα,ευελπιστω να μ δωσουν καμια μοναδα χΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Παιδια μη τρελαθουμε, εαν εξαιρεσω το Δ2 β που ήταν έξυπνο και ήθελε ελάχιστη σκέψη
και το Δ1 που ηθελε να διαβασεις προσεκτικα μια εκφωνηση

τα υπολοιπα ηταν εφαρμογη/κατανοηση της θεωριας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδια μη τρελαθουμε, εαν εξαιρεσω το Δ2 β που ήταν έξυπνο και ήθελε ελάχιστη σκέψη
και το Δ1 που ηθελε να διαβασεις προσεκτικα μια εκφωνηση

τα υπολοιπα ηταν εφαρμογη/κατανοηση της θεωριας

Όντως. Το θέμα Δ είχε την δυσκολία του, τα άλλα ήταν για να τα γράψει και θεωρητικός (καλά προετοιμασμένος βέβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Αυτό που βγαίνουν και λένε αυτοί που σπουδάζουν ηλεκτρολόγοι-μηχανικοί ότι τα θέματα ήταν ευκολά είναι σαν να πάω εγώ στο δημοτικό και να τους κοροιδεύω που δεν ξέρουν διακρίνουσα. Εντάξει καταλάβαμε, εσείς είστε γαμάτοι και όσοι δεν γράψαμε 20 στα μαθηματικά αγράμματοι. Αντέ και για νόμπελ μαθηματικών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αυτό που βγαίνουν και λένε αυτοί που σπουδάζουν ηλεκτρολόγοι-μηχανικοί ότι τα θέματα ήταν ευκολά είναι σαν να πάω εγώ στο δημοτικό και να τους κοροιδεύω που δεν ξέρουν διακρίνουσα. Εντάξει καταλάβαμε, εσείς είστε γαμάτοι και όσοι δεν γράψαμε 20 στα μαθηματικά αγράμματοι. Αντέ και για νόμπελ μαθηματικών!
πες τα ρε γαμωτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Αυτό που βγαίνουν και λένε αυτοί που σπουδάζουν ηλεκτρολόγοι-μηχανικοί ότι τα θέματα ήταν ευκολά είναι σαν να πάω εγώ στο δημοτικό και να τους κοροιδεύω που δεν ξέρουν διακρίνουσα. Εντάξει καταλάβαμε, εσείς είστε γαμάτοι και όσοι δεν γράψαμε 20 στα μαθηματικά αγράμματοι. Αντέ και για νόμπελ μαθηματικών!

Θεούλης:worship::worship:Απόλυτο δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και πέρυσι αυτά τα πράγματα έλεγαν για τα θέματα των μαθηματικών γενικής. Για το πόσο δύσκολα και πολλά ήταν. Φέτος το Β και το Γ θέμα ήταν στανταράκια. Τώρα αν ήθελε κανείς το 20, έπρεπε να είναι λίγο καλύτερος από τους άλλους. Τα είδα τα θέματα και αυτή είναι η άποψη μου.Συγνώμη που δεν λέω "πρόκειται για τα πιο δύσκολα θέματα της εκατονταετίας" κλπ κλπ κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Όντως. Το θέμα Δ είχε την δυσκολία του, τα άλλα ήταν για να τα γράψει και θεωρητικός (καλά προετοιμασμένος βέβαια).

Και πέρυσι αυτά τα πράγματα έλεγαν για τα θέματα των μαθηματικών γενικής. Για το πόσο δύσκολα και πολλά ήταν. Φέτος το Β και το Γ θέμα ήταν στανταράκια. Τώρα αν ήθελε κανείς το 20, έπρεπε να είναι λίγο καλύτερος από τους άλλους. Τα είδα τα θέματα και αυτή είναι η άποψη μου.Συγνώμη που δεν λέω "πρόκειται για τα πιο δύσκολα θέματα της εκατονταετίας" κλπ κλπ κλπ.
Εγω έγραψα πέρσι και νομίζω ότι τα φετινά ήταν διπλάσιας δυσκολίας. Πέρσι με σαφώς λιγότερο διάβασμα έγραψα 17.3 και έφυγα στο 2ώρο. Φέτος ήμουν φουλ προετοιμασμένος, την παραμονή είχα γράψει παλιές πανελλήνιες όλα 100άρια και έγραψα γύρω στο 18 τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Στα εσπερινα τους εδωσαν σαν δεδομενο οτι 0<α<β<γ<1 και α²+β²+γ²=6
Ελεος τι να πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Αυτό που βγαίνουν και λένε αυτοί που σπουδάζουν ηλεκτρολόγοι-μηχανικοί ότι τα θέματα ήταν ευκολά είναι σαν να πάω εγώ στο δημοτικό και να τους κοροιδεύω που δεν ξέρουν διακρίνουσα. Εντάξει καταλάβαμε, εσείς είστε γαμάτοι και όσοι δεν γράψαμε 20 στα μαθηματικά αγράμματοι. Αντέ και για νόμπελ μαθηματικών!

δεν υπαρχει νομπελ μαθηματικων εννοεις τα βραβεια Abel?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν θέλω να επιμείνω μιας και έχετε δρόμο μπροστά σας. Πάντως αν δεν θες καμιά κυριλάτη στο 5ο πεδίο, και με 18 καλά είσαι, εφόσον γράψεις καλά στα επόμενα. Το όλο παιχνίδι των πανελληνίων παίζεται στη φυσική και τα μαθηματικά κατ, after all. Στα άλλα κουτσα στραβά ένας σωστά προετοιμασμένος φοιτητής τα περνάει σχετικά καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
δεν υπαρχει νομπελ μαθηματικων εννοεις τα βραβεια Abel?
Όχι, απλά νόμιζα ότι υπήρχε. Καλά, υπάρχει νόμπελ ειρήνης και όχι μαθηματικών; Μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
1ον) οι θεωρητικοι σταματηστε να κλαιγεστε καθε φορα που διαβαζετε οτι δεν πρεπει να πηγαινετε σε οικονομικες σχολες... Καποιες ειναι απαγορευτικες για σας οπως η ΛΧ που εχει ανεβασμενο επιπεδο μαθηματικων... Αλλες οπως η ΟΔΕ και το μαρκετινγκ ειναι ταμαμ για θεωρητικους γιατι εχουν πολυ πολυ λιγα μααθηματικα και ειναι σχολες που σου μαθαινουν να πουλας ενα προιον και να διευθυνεις δηλαδη σε καθε περιπτωση πρεπει να ψυχολογεις καποιον και αυτο οι θεωρητικοι νομιζω οτι το αποκτουν. Οποτε και οι αλλοι λετε για το 5ο πεδιο και τους θεωρητικους χαλαρωστε λιγο

2ον) Ξερουμε τι λαθος εχει το Δ3??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Δεν θέλω να επιμείνω μιας και έχετε δρόμο μπροστά σας. Πάντως αν δεν θες καμιά κυριλάτη στο 5ο πεδίο, και με 18 καλά είσαι, εφόσον γράψεις καλά στα επόμενα. Το όλο παιχνίδι των πανελληνίων παίζεται στη φυσική και τα μαθηματικά κατ, after all. Στα άλλα κουτσα στραβά ένας σωστά προετοιμασμένος φοιτητής τα περνάει σχετικά καλά.
Στρατό, αστυνομία θέλω αρχίζωντας με πολεμική αεροπορία(πολύ δύσκολα την έχω). Νομίζω ότι για αστυνομία καλά είμαι αλλά για να δούμε τι θα γίνει στα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στα εσπερινα τους εδωσαν σαν δεδομενο οτι 0<α<β<γ<1 και α²+β²+γ²=6
Ελεος τι να πω!

:eek: Σοβαρολογείς? Καλά δεν βρέθηκε έστω 1 μαθητής να το πει μόλις το είδε ώστε να τους στείλουν διόρθωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
1ον) οι θεωρητικοι σταματηστε να κλαιγεστε καθε φορα που διαβαζετε οτι δεν πρεπει να πηγαινετε σε οικονομικες σχολες... Καποιες ειναι απαγορευτικες για σας οπως η ΛΧ που εχει ανεβασμενο επιπεδο μαθηματικων... Αλλες οπως η ΟΔΕ και το μαρκετινγκ ειναι ταμαμ για θεωρητικους γιατι εχουν πολυ πολυ λιγα μααθηματικα και ειναι σχολες που σου μαθαινουν να πουλας ενα προιον και να διευθυνεις δηλαδη σε καθε περιπτωση πρεπει να ψυχολογεις καποιον και αυτο οι θεωρητικοι νομιζω οτι το αποκτουν. Οποτε και οι αλλοι λετε για το 5ο πεδιο και τους θεωρητικους χαλαρωστε λιγο

2ον) Ξερουμε τι λαθος εχει το Δ3??
Το δ3 το έλυσα κανονικά και σύμφωνα με τις λύσεις online και ολόσωστα. Δεν κατάλαβα να υπάρχει λάθος. Τι λάθος άκουσες ότι υπάρχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
δεν ξερω διαβασα οτι η μαθηματικη εταιρια βγηκε και ειπε οτι εχει λαθος. κι εγω που τα ελυνα χθες δεν συναντησα προβλημα και ισα ισα το θεωρησα πολυ ωραιο σαν θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top