[20/5/2009] Νεοελληνική Λογοτεχνία

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

megas kotsos

Νεοφερμένος

Ο κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Η καθηγητρια μου στο σχολειο εδωσε προτεινομενες απαντησεις απο το υπουργειο και δυο ηταν τα χρωματ,αλλα ενημερωνε τους διορθωτες οτι οποια αλλη τεκμηριωμενη απαντηση δωθει ειναι ''πληρως '' αποδεκτη!!!!Αν λοιπον ειχες το μυαλο και την κριση να προεκτεινες παραπανω αυτα που ειχες μαθει στο φροντ. δε στο παιρνουν για λαθος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Η καθηγητρια μου στο σχολειο εδωσε προτεινομενες απαντησεις απο το υπουργειο και δυο ηταν τα χρωματ,αλλα ενημερωνε τους διορθωτες οτι οποια αλλη τεκμηριωμενη απαντηση δωθει ειναι ''πληρως '' αποδεκτη!!!!Αν λοιπον ειχες το μυαλο και την κριση να προεκτεινες παραπανω αυτα που ειχες μαθει στο φροντ. δε στο παιρνουν για λαθος!!!!
δεν είναι θέμα μυαλού ή κρίσης να πεις ότι τα χρώματα ήταν 104495.
είναι θέμα κακής αντίληψης και ελλειπών γνώσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opaoktsis4

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
εμενα γτ μου ειπαν οτι ειναι 3 τα χρωματα?? διορθωτης κιολας. παρολα αυτα, επειδη η πλειονοτητα προφανως θα εχει γραψει 2 τοτε θα δεχτουν το 2. τελος. αφηστε τις αλαζονειες και τις ντεμεκ μαγκιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ίσως να είναι τρία αν ίσως συμπεριλάβουμε και το μαύρο της νύχτας.
η πιο σωστή απάντηση είναι δύο.. διαφορετικά θα μπορούσαμε να πούμε οτι τα σκοινιά είναι καφέ, τα φτερά είναι άσπρα κ.ο.κ.
δεν είναι αλαζονεία ή μαγκία.
είναι το αν κάτι είναι σωστό ή όχι.
δεν είμαι εγώ αυτή που λέει πόσο τέλεια έγραψα σε κάθε μάθημα (σε αντίθεση με όλους τους υπόλοιπους εδώ μέσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Τα χρώματα ήταν βασικά δυο.ασπρο και κόκκινο. Αν καποιος προσεθετε τριτο επρεπε να το δικαιολογήσει. Το ελεγαν οι οδηγιες για τους βαθμολογητες...

Foux συμφωνώ...Αλλα το τέλειο είναι υποκειμενικό να ξέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opaoktsis4

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
δεν το λέω για σένα - ή τουλαχιστον δεν ειμαι σιγουρος να το λέω για σένα - απλώς δεν μπορώ ούτε εγώ να ακουω οτι έγραψα τέλεια, οτι όλα ήταν εύκολα κλπ, κλπ, κλπ. τα κείμενα είναι μάθημα καθαρά υποκειμενικό και δεν υπάρχει σωστό ή λάθος ( ως ένα σημείο βέβαια ). τα χρώματα δεν είναι δύο. γτ ας δεχτουμε όλα αυτά που λέτε για περι φαντασιας κλπ, τα αστερια?? δεν εχουν χρωμα? τεσπα, εγω δε θέλω να μαλώσω. επαναλαμβανω, επειδή οι περισσότεροι έβαλαν 2, θα το πάρουν σωστό. αυτοί που γραψανε(μεσα κι εγω) παραπάνω απλώς σπαταλίσαμε λίγο μελάνι παραπάνω. αυτά απο εμένα, καληνύχτα και καλη επιτυχία μεθαύριο. σε 48 ώρες απο τώρα θα είμαστε ελεύθεροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια-Α

Νεοφερμένος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
εγώ πάντως έγραψα γαλάζιο ουρανού, άσπρο χιονιού, κόκκινο αίματος κ πολύχρωμος μπαχτσες...
ό,τι θέλουν ας μου πιάσουν (με την καλή έννοια!!)..
βαρέθηκα το μακρυ κ το κοντό του καθενος καθηγητή-διάνοια..
ας έγραφαν εκείνοι..
με τέτοιο άγχος εκείνη την ώρα να μετράς χρώματα σε ένα ποίημα...
σε ποιον να το πω κ να με πιστέψει...ότι εξεταζόμασταν σε ποίημα, κ οχι σε πινακα ζωγραφικής!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opaoktsis4

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
αυτο ακριβώς. μέσα σε τέτοιο άγχος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Οντως ελεοσ....Μας εχουν βγαλει την πιστη.Και καλα για ευκολα τα βαλανε αλλα αντε να καθεσαι να μετρας χρωματα και τι εννοουσε ο πουστης ο ποιητης (με την καλη εννοια) οταν τα εγραφε.....Εβλεπε αστερακια,ξερω εγω???!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εγώ πάντως έγραψα γαλάζιο ουρανού, άσπρο χιονιού, κόκκινο αίματος κ πολύχρωμος μπαχτσες...
ό,τι θέλουν ας μου πιάσουν (με την καλή έννοια!!)..
βαρέθηκα το μακρυ κ το κοντό του καθενος καθηγητή-διάνοια..
ας έγραφαν εκείνοι..
με τέτοιο άγχος εκείνη την ώρα να μετράς χρώματα σε ένα ποίημα...
σε ποιον να το πω κ να με πιστέψει...ότι εξεταζόμασταν σε ποίημα, κ οχι σε πινακα ζωγραφικής!!!

και εγώ αυτά τα χρώματα έγραψα...τώρα,ο,τι νομίζουν ας βάλουν σωστό...απο το να γράψουμε λιγότερα,καλύτερα τα περισσότερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
δεν είναι θέμα μυαλού ή κρίσης να πεις ότι τα χρώματα ήταν 104495.
είναι θέμα κακής αντίληψης και ελλειπών γνώσεων.

Ενα θα σου πω και εσενα τωρα:καλα κρασια!Ο,τι να'ναι ρε γαμωτο εδω μεσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freedom_

Νεοφερμένος

Η Freedom_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Παιδιά μη μαλώνετε τωρα.. ότι εγινε έγινε.. οτι γραψαμε.. γραψαμε. :P ;)

Προσωπικά εγραψα μονο 3 χρωματα αλλά δεν με πειράζει..
Όσοι γράψατε παραπάνω καλά κανατε. Σιγουρα δεν είναι λάθος.
Αλλα με την ίδια σιγουρια σας λέω πως δεν είναι λάθος ούτε οι απαντήσεις αυτων που έγραψαν λιγότερα...
Στη λογοτεχνια δεν υπάρχουν σωστές και λανθασμένες απαντήσεις.
Υπάρχουν σωστα τεκμηριωμένες :xixi:.
Αν λοιπόν όσα γράψατε τα σχολιάσατε στο β ερωτημα όπως έπρεπε, τοτε να στε σίγουροι πως δεν θα σας κόψουν τίποτα! ;)
Ποιός μπορεί να κρίνει πως βλέπει ο καθένας μας ένα ποιημα?
Για μένα πχ. τα αστέρια δεν είναι απλά ένα χρωμα.. συμβολίζουν κάτι άλλο.
για κάποιον όμως, μπορεί να είναι!
Όπως και τόσα άλλα πράγματα..
και αυτό δεν έχει να κάνει με τις σημειωσεις που διαβάσαμε και με το τι έλεγαν αυτές. ;)
Απο τη στιγμή που γράψαμε τα βασικά χρώματα, αυτά που ήταν ξεκάθαρα μην ανυσηχειτε.

Τουλάχιστον, έτσι θέλω να πιστεύω... :P
θα δείξει σε λίγες μερες. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alreena

Νεοφερμένος

Η Alreena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Από τη στιγμή που βάλατε τα 2 άσπρο κόκκινο έχετε καλύψει την απάντηση παιδιά τζάμπα αγχώνεστε και στεναχωριέστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efoula18

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
γι αυτο ακριβώς λεμε οτι η λογοτεχνια ειναι μπουρδες!
αφου ακομα και τα βοηθηματα και τα φροντιστηρια δε συμφωνουν, γιατι δεν εχουν μια δικη τους αναλυση μεσα στο βιβλιο σαφη και ξεκαθαρη και ιδια για ολους?
ελεος!!!! και μετα σου λεει λογοτεχνια ειναι φλου!
μα ειναι δυνατον να λενε οι διορθωτες η λογοτεχνια εχει δυσκολη διορθωση?
ε τοτε αν θελετε να ξεκουραστειτε να βαλετε αναλυση οπως και στα αλλα μαθηματα!!
πρεπει να μαθαινεις 100000000 τονους απο εκατο μεριες!
ελεος!!!!!
δικιο δεν έχω ρε παιδια!!
μαθημα κρισης η λογοτεχνια!! αφου ολοι παπαγαλιζουν μωρε!
ελεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
πηρε κανεις 20 λογοτεχνια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
πηρε κανεις 20 λογοτεχνια???

Δε πιστεύω...Εμένα ο ένας βαθμολογητής μου έβαλε 100 και ο άλλος 92 και πήρα τελικά 19,2!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotap

Νεοφερμένος

Η panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
κι εμενα ο 1 μου εβαλε 100 αλλα με 19,7 κατεληξα... τεσπα! το θεμα ειναι οτι θελω να πιασω καμια φιλολογια και να παρω μεταγραφη για καποδιστριακο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Δεν έχω ακούσει για 20 αλλά στο σχολείο μου το μεγαλύτερο ήταν το 19,8. Εμένα ο 1 μου έβαλε 100 και ο άλλος 94. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου κοψε αυτά τα 6 μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το ψηλοτερο που ειδα στο σχολειο μου λογοτεχνια ηταν 17 ακριβως. Και ειχαμε καμια 60αρια ατομα στη θεωρητικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Το ψηλοτερο που ειδα στο σχολειο μου λογοτεχνια ηταν 17 ακριβως. Και ειχαμε καμια 60αρια ατομα στη θεωρητικη...


Σε όλο τον Έβρο πάντως το μεγαλύτερο το είχα εγώ..(19,2):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top