[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όταν το έρεισμα που τίθεται για τη διαφωνία είναι απλά ανούσιο, κομπλεξικό και γελοίο, σαφώς και δεν έχει νόημα. Για μένα είναι απλώς ένα break που κάνω απ'το ΑΟΔΕ, οπότε δε με απασχολεί και πολύ η ουσία αυτή την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ένα διαγώνισμα που προσέφερε τρια κλασικά θέματα κι ένα τέταρτο με 5 ερωτήματα, εκ των οποίων ένα αστείο κι ένα μέτριο, από που κι ως που είναι το "κατά τεκμήριο" δυσκολότερο;

έτσι συμφέρει να πει. ας πούμε το 2007 που έπρεπε να κάνεις φερμά για να δείξεις ότι τα μέτρα των μιγαδικών ήταν ίσα ήταν κατά τεκμήριο ευκολότερο απο του 2008 για τον μαθηματικάρα τον φίλο μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Ένα διαγώνισμα που προσέφερε τρια κλασικά θέματα κι ένα τέταρτο με 5 ερωτήματα, εκ των οποίων ένα αστείο κι ένα μέτριο, από που κι ως που είναι το "κατά τεκμήριο" δυσκολότερο;
3 θεματα κλασικα ε?δηλαδη το θεμα των μιγαδικων ηταν της πλακας ε?το θεμα των ριζων της πλακας ε?το οριο της πλακας ε?ρε φιλε εσυ πριν ειπες οτι οποιος ελυνε το ολοκληρωμα πηγαινε για νασα κατι τετοιο δεν θυμαμαι και τωρα το λες μετριο τελικα τι ισχυει γιατι μπερδευτηκα?:jumpy:
-----------------------------------------
έτσι συμφέρει να πει. ας πούμε το 2007 που έπρεπε να κάνεις φερμά για να δείξεις ότι τα μέτρα των μιγαδικών ήταν ίσα ήταν κατά τεκμήριο ευκολότερο απο του 2008 για τον μαθηματικάρα τον φίλο μας!
καταρχην φεματ δεν επεσε το 2007 το 2004 ειχε πεσει:) με ολοκληρωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
3 θεματα κλασικα ε?δηλαδη το θεμα των μιγαδικων ηταν της πλακας ε?το θεμα των ριζων της πλακας ε?το οριο της πλακας ε?ρε φιλε εσυ πριν ειπες οτι οποιος ελυνε το ολοκληρωμα πηγαινε για νασα κατι τετοιο δεν θυμαμαι και τωρα το λες μετριο τελικα τι ισχυει γιατι μπερδευτηκα?:jumpy:

2ο θέμα ναι

με τις ρίζες υπάρχει σε εξωσχολικό σαν μεθοδολογία άρα αν το χες κάνει ναι

απίστευτο όριο, απλά πρόσθετες και αφαιρούσες μία ποσότητα WOW!
λες και δεν κάνεις τέτοια προετοιμασία στο φροντιστήριο/ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
2ο θέμα ναι

με τις ρίζες υπάρχει σε εξωσχολικό σαν μεθοδολογία άρα αν το χες κάνει ναι

απίστευτο όριο, απλά πρόσθετες και αφαιρούσες μία ποσότητα WOW!
λες και δεν κάνεις τέτοια προετοιμασία στο φροντιστήριο/ιδιαίτερο.
μαλιστα δηλαδη το δικο σας με το μπολτζανο που υπηρχε μεσα στο βιβλιο αυτουσιο τι πρεπει να πειτε και η ουσια στο οριο φιλαρακο δεν ηταν προσθαφαιρεση αλλα η μαγκια ηταν πως θα φτασεις εκει εξαλλου πρεπει να ξερεις το δυσκολο ειναι να πας στην ιθακη κι οχι αυτη καθεαυτη η ιθακη εχει διαφορα μεγαλη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
3 θεματα κλασικα ε?δηλαδη το θεμα των μιγαδικων ηταν της πλακας ε?το θεμα των ριζων της πλακας ε?το οριο της πλακας ε?ρε φιλε εσυ πριν ειπες οτι οποιος ελυνε το ολοκληρωμα πηγαινε για νασα κατι τετοιο δεν θυμαμαι και τωρα το λες μετριο τελικα τι ισχυει γιατι μπερδευτηκα?:jumpy:

Σαφώς και ήταν της πλάκας το θέμα των μιγαδικών. Υπάρχει κάποιος να το αμφισβητεί; Ήταν ό,τι πιο κλασικό μπορούσε να ζητηθεί από μιγαδικούς; Όσο για τις ρίζες, είναι η απλούστερη εφαρμογή στη μελέτη πραγματικής συνάρτησης που θα μπορούσε να ζητηθεί. Να μη μιλήσω για το "Δείξτε ότι η συνάρτηση f(x)=x^5+x^3+1 είναι 1-1". Δεν προσπαθώ να βγάλω καθόλου γελοία τα περσινά θέματα, δεν ήταν γελοία όπως δεν είναι και τα φετινά. Προσπαθώ να σου αποδείξω ότι λες βλακείες, συγκρίνεις εντελώς άστοχα και με μια διάθεση να πείσεις ότι έγραψες σε ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΑ θέματα απ'τα φετινά. Μεθοδολογία ήταν φίλε μου το περσινό το 4ο θέμα το πρώτο ερώτημα. Που υπάρχει σε φροντιστηριακά. Αν την είχες δει το έλυνες, αν όχι το έχανες. Έτσι έχουν τα πράγματα. Κι έχω πολλούς λόγους να πιστεύω ότι το έλυσες μόνο και μόνο επειδή το είχες ξαναδει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christ0s17

Νεοφερμένος

Ο christ0s17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
γεια σας θα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν και ειμαι σιγουρος απο για την απαντηση απλα εχω μονο 2 γνωμες ... μια της καθηγιτριας μου που ειναι αρνητικη και μια φιλου μου 5ο ετος στο ΕΜΠ... στο 2ο θεμα στο 2ο υποερωτημα αν και ηταν τετριμενο και το ηξερα δεν μου ηρτθε στο μυαλο εκεινη την ωρα και "αυτοσχεδιασα" ....
ελυσα την ανησωση |Ζο|<=|Ζ| και κατεληξα σε κατι που ισχυει δηλαδη στο 1<=4λ^2 +1 ..... θεωριτε λυση αυτη ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Σαφώς και ήταν της πλάκας το θέμα των μιγαδικών. Υπάρχει κάποιος να το αμφισβητεί; Ήταν ό,τι πιο κλασικό μπορούσε να ζητηθεί από μιγαδικούς; Όσο για τις ρίζες, είναι η απλούστερη εφαρμογή στη μελέτη πραγματικής συνάρτησης που θα μπορούσε να ζητηθεί. Να μη μιλήσω για το "Δείξτε ότι η συνάρτηση f(x)=x^5+x^3+1 είναι 1-1". Δεν προσπαθώ να βγάλω καθόλου γελοία τα περσινά θέματα, δεν ήταν γελοία όπως δεν είναι και τα φετινά. Προσπαθώ να σου αποδείξω ότι λες βλακείες, συγκρίνεις εντελώς άστοχα και με μια διάθεση να πείσεις ότι έγραψες σε ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΑ θέματα απ'τα φετινά. Μεθοδολογία ήταν φίλε μου το περσινό το 4ο θέμα το πρώτο ερώτημα. Που υπάρχει σε φροντιστηριακά. Αν την είχες δει το έλυνες, αν όχι το έχανες. Έτσι έχουν τα πράγματα. Κι έχω πολλούς λόγους να πιστεύω ότι το έλυσες μόνο και μόνο επειδή το είχες ξαναδει.
γελοιο το θεμα των μιγαδικων μαλιστα που σου ζηταγε σχηματα να κανεις εσεις πια ηταν η πονηραδα να θεσεις z=x+yi τι να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
μαλιστα δηλαδη το δικο σας με το μπολτζανο που υπηρχε μεσα στο βιβλιο αυτουσιο τι πρεπει να πειτε και η ουσια στο οριο φιλαρακο δεν ηταν προσθαφαιρεση αλλα η μαγκια ηταν πως θα φτασεις εκει εξαλλου πρεπει να ξερεις το δυσκολο ειναι να πας στην ιθακη κι οχι αυτη καθεαυτη η ιθακη εχει διαφορα μεγαλη;)

και τώρα εσύ που μπήκες στο πανεπιστήμιο έφτασες στην Ιθάκη; άσε με ρας φιλαράκι δε το χεις καβαλήσει λίγο;

αν προσέξεις μερικά ποστ πιο πάνω θα δεις την άποψη μου για τα θέματα και την αντιμετώπισή μου προς όσα παιδιά δεν έγραψαν το βαθμό που ήθελαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εντάξει ρε παιδιά. Επειδή τα θέματα του 2008 ήταν πιο δύσκολα δεν χρειάζεται να το κάνουμε θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
και αυτο με την 1-1 3 μορια επιανε σιγα τα αιματα σε εσας το τεταρτο θεμα ηταν στην κυριολεξια χαρισμα μοναδων τα 2 πρωτα ερωτηματα τουλαχιστον να βρεις την παραγωγο και να πεις οτι ειναι συνεχης στο 0:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αποδεικνύεις για μία ακόμη φορά στον εαυτό σου την πλήρη υποκειμενικότητα της άποψης. Η γεωμετρία των μιγαδικών αριθμών για μένα είναι τόσο δεδομένη όσο και το 1+1=2. Για σένα προφανώς δεν είναι, οπότε το βλέπεις αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
γελοιο το θεμα των μιγαδικων μαλιστα που σου ζηταγε σχηματα να κανεις εσεις πια ηταν η πονηραδα να θεσεις z=x+yi τι να πω

και σε μας είχε σχήμα απλά ήταν μόνο μια ευθεία. λες ο σωστά προετοιμασμένος να το χανε αν έπρεπε να κάνει ένα κυκλάκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
και το 2002 ειχε πεσει ξυλο στα μαθηματικα κατευθυνσης πολυ δυσκολα και με τριγωνομετρικη μορφη μιγαδικου μεσα:iagree:
-----------------------------------------
Αποδεικνύεις για μία ακόμη φορά στον εαυτό σου την πλήρη υποκειμενικότητα της άποψης. Η γεωμετρία των μιγαδικών αριθμών για μένα είναι τόσο δεδομένη όσο και το 1+1=2. Για σένα προφανώς δεν είναι, οπότε το βλέπεις αλλιώς.
για σωπα ρε φιλε 1+1=2 για σωπα ηρεμησε λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
και το 2002 ειχε πεσει ξυλο στα μαθηματικα κατευθυνσης πολυ δυσκολα και με τριγωνομετρικη μορφη μιγαδικου μεσα:iagree:
-----------------------------------------

Μη μου τα θυμίζεις αυτά ρε φίλε. Τότε έδινα εγώ. Μας είχαν ξ********ι. Ευχαριστώ ρε μάστορα για τα καλά σου λόγια πιο πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
και το 2002 ειχε πεσει ξυλο στα μαθηματικα κατευθυνσης πολυ δυσκολα και με τριγωνομετρικη μορφη μιγαδικου μεσα:iagree:
-----------------------------------------

για σωπα ρε φιλε 1+1=2 για σωπα ηρεμησε λιγο

Η δική μου ικανότητα να βλέπω γεωμετρικά τους μιγαδικούς αριθμούς μάλλον αποδεικνύει περισσότερη μαθηματική σκέψη απ'τη δική σου ικανότητα να απαντάς σε ένα θέμα που έλυσες 10 μέρες πριν στο φροντιστήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
και το 2002 ειχε πεσει ξυλο στα μαθηματικα κατευθυνσης πολυ δυσκολα και με τριγωνομετρικη μορφη μιγαδικου μεσα:iagree:
-----------------------------------------

Μη μου τα θυμίζεις αυτά ρε φίλε. Τότε έδινα εγώ. Μας είχαν ξ********ι. Ευχαριστώ ρε μάστορα για τα καλά σου λόγια πιο πάνω.
χαχαχαχα εγω θεωρω 2002=2008 αντε λιγο πιο δυσκολα του 8 οπως τα κρινει κανεις παντως απο ποσοστα επιτυχιας του 8 αποδεικνυονται πιο δυσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και για να μην περιαυτολογήσω κιόλας, όχι πως εγώ είμαι κάτι το ιδιαίτερο. Απλώς όταν έχεις καλό καθηγητή παίζεις στο παιχνίδι με άλλους όρους. Κι εννοώ τον καθηγητή του δημοσίου σχολείου μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Η δική μου ικανότητα να βλέπω γεωμετρικά τους μιγαδικούς αριθμούς μάλλον αποδεικνύει περισσότερη μαθηματική σκέψη απ'τη δική σου ικανότητα να απαντάς σε ένα θέμα που έλυσες 10 μέρες πριν στο φροντιστήριο...
σιγα σιγα το θεμα πληροφορω δε το χα σκεφτει στο φροντιστηριο αλλα το λυσα μαγκικα μονος μου αν θες να μαθεις α και μια και το θυμηθηκα το θεμα με το οριο με τις 2 μεταβλητες χ,h ηταν σα να λυνεις διαφορικη εξισωση αν αυτο λεει κατι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top