[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γιατί εδώ και δύο μήνες φαντασιώνομαι τη στιγμή που θα καίω το γαμημένο το ΑΟΔΕ, γι'αυτό.

Χαχαχα!!!Και εγω το ιδιο θελω (αν ειμαι σιγουρος οτι εχω περασει)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
βασικα ετσι οπως τα εχω γραψει ουτε απο το 4γ ουτε απο το 4δ θα μου πιασουν κατι.... στο 4γ βρηκα οτι τα ακρα ειναι ισα (3 αν θυμαμαι καλα) και αντι να το παω με ρολ το πηγα με θετ που δεν ισχυει!!!και το 4δ πηγα να το κανω με ρολ η μεση τιμη δεν θυμαμαι ακριβως στα δυο τελευταια λεπτα το εκανα!!! και στην αποδειξη δεν εγραψα ουτε το ομοιως για χ1>χ2!!! παει κι αυτο.....τεσπα ελπιζω να τα παω καλα στα αλλα!!!! στατιστικη τα πηγα πολυ καλα,μαλλον 20. εκθεση δεν ξερω.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

margarita

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω δεν εγραψα το 3δ και εκανα και μια βλακεια στο 3γ και μαλλον εχασα κ αυτο
αλλα ολα τα αλλα ειναι ολοσωστα τωρα δεν ξερω αν μου κοψουν απο θεμα εκφρασης αν και μου επιτηρητης γιατι το θεσαμε για της γενικης τα μαθηματικα οτι στα μαθηματικα δεν μετρανε τοσο τα λογια που λες αλλα αν στεκουν οι πραξεις
-----------------------------------------
αχ παιδια υπάρχουν και χειρότερα ... το δικό μου γραπτό μάλλον θα είναι το πιο αστείο καθώς δεν έλυσα το 2 θέμα με τουσ μιγαδικούς ρεζίλιιιιιιιιιιιιιι


κι ο κολλητος μου το ιδιο εκανε αλλα αυτος εγινε ρεζιλι γιατι χθες λυσαμε παρομοιο θεμα και μας το παιζε εξυπνος επειδη το λυσε αμεσως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alfisti

Νεοφερμένος

Ο alfisti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ΠΑΤΩΣΑ.Κανα 8 το max αν και πιστευω εχω παρει 7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria5

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Λέτε η απόδειξη να ήθελε να επαναλάβεις τη διαδικασία όπως τότε με το Fermat ?(που την ήθελε δύο φορες και οχι "ομοίως" αν δεν κάνω λάθος) Την ξαναέγραψα για x2<x1 για καλό και για κακό

Επρεπε να κανουμε και την αποδειξη για χ2>χ1..?????Εγω απλα εγραψα οτι λεει και το σχολικο...οτι η αποδειξη ειναι αναλογη...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παντως φετος εχουν γραψει πιο καλα απο περυσι και πιστευω οι βαθμοι θα ειναι πιο πανω κατα μεσο ορο , γιαυτο με εχουν ζαλισει οι γονεις οτι θα χτυπησουν στη φυσικη κατι που δεν πιστευω .Γινεται προσπαθεια απο το υπουργειο να εχουμε λιγοτερα ατομα κατω απο το 10 φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

destroyed

Νεοφερμένος

Η destroyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
συγχαρητηρια παντως!ειναι εξαιρετικα δυσκολο νομιζω να παρεις το 10 και να το φτασεις στο αριστα.


Πανεύκολο! Σου χαριζαν μοναδες δηλαδη! Παρε να χεις. Μονο το βιβλίο να διαβαζες τουλαχιστον 7 εγραφες
Θα ήταν δυσκολα αν σου ειχαν αλλαξει τα φωτα με κανενα εξεζητημενο ολοκληρωμα, κι ομως δεν το εκαναν. Ούτε μια παραγωγο συνθετης ή γινομενου δεν εβαλαν.
Συγγνωμη αλλα τα θεματα ήταν προκλητικα εύκολα, αν εξαιρεσουμε ισως τα 4γ, 4δ που ηταν ρολ, ΘΜΤ στη G στα διαστηματα που εδινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Πανεύκολο! Σου χαριζαν μοναδες δηλαδη! Παρε να χεις. Μονο το βιβλίο να διαβαζες τη βαση την επιανες.
Θα ήταν δυσκολα αν σου ειχαν αλλαξει τα φωτα με κανενα εξεζητημενο ολοκληρωμα, κι ομως δεν το εκαναν. Ούτε μια παραγωγο συνθετης ή γινομενου δεν εβαλαν.
Συγγνωμη αλλα τα θεματα ήταν προκλητικα εύκολα, αν εξαιρεσουμε ισως τα 4γ, 4δ που ηταν ρολ, ΘΜΤ στη G στα διαστηματα που εδινε.
νομιζω πως η ψυχολογια μου αρχιζει να πεφτει κατακορυφα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Γιατί; Αυτός δεν είναι ο στόχος; Τι με νοιάζει εμένα αν έγραψαν άριστα κάποιοι άλλοι ή που δεν έγραψα τέλεια σε κάτι; Και τι έγινε; Μπήκα στη σχολή που είχα στόχο και από εκεί ξεκινάει μία νέα προσπάθεια. Σε περίπτωση που δε μπεις είσαι νικητής γιατί προσπάθησες. (αρκεί να προσπάθησες) Υπάρχει πάντα και η δεύτερη επιλογή ή ακόμη και η 2η ευκαιρία. Δε τελειώνει η ζωή στις πανελλαδικές.
Γιατι για μενα νικητης ειναι αυτος που εχει αποκομησει ουισιαστικες γνωσεις που τον βοηθησουν εστω και λιγο για την υπολοιπη ζωη του.

Το να χασει καποιος τη σχολη του απο ενα χαζο ΑΟΔΕ δεν μου λεει απολυτως τιποτα,γιατι αν αξιζει θα βρει το δρομο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πανεύκολο! Σου χαριζαν μοναδες δηλαδη! Παρε να χεις. Μονο το βιβλίο να διαβαζες τουλαχιστον 7 εγραφες
Θα ήταν δυσκολα αν σου ειχαν αλλαξει τα φωτα με κανενα εξεζητημενο ολοκληρωμα, κι ομως δεν το εκαναν. Ούτε μια παραγωγο συνθετης ή γινομενου δεν εβαλαν.
Συγγνωμη αλλα τα θεματα ήταν προκλητικα εύκολα, αν εξαιρεσουμε ισως τα 4γ, 4δ που ηταν ρολ, ΘΜΤ στη G στα διαστηματα που εδινε.

Βασικά αποδεικνύεις στον εαυτό σου ότι η έννοια της "ευκολίας" είναι εντελώς υποκειμενική. Γιατί όλα αυτά που αναφέρεις εγώ τα θεωρώ αστεία, το ίδιο και το εμβαδό ανίστροφης συνάρτησης που ειπώθηκε από κάποιον πριν. Για μένα τα εμβαδά είναι εξαιρετικά εύκολο ζήτημα. Σαφώς και σε παραγώγιση υπήρχε παράγωγος πηλίκου κιόλας, άσχετα αν εσύ δεν την πρόσεξες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riemann80

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Επανομή (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
τα σημερινα θεματα στα μαθηματικα κατευθυνσης μπορω να πω οτι αγγιξαν το πραγματικο νοημα των εξετασεων που ειναι να επιβραβευονται οι πολυ καλα διαβασμενοι μαθητες(φτανοντας ως το τελος το 4ο θεμα) αλλα και οι λιγοτερο διαβασμενοι να μην απογοητευονται.

συγχαρητηρια λοιπον στην επιτροπη που διαλεξε αυτα τα θεματα και ευχομαι να συνεχισει με τον ιδιο τροπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
τα σημερινα θεματα στα μαθηματικα κατευθυνσης μπορω να πω οτι αγγιξαν το πραγματικο νοημα των εξετασεων που ειναι να επιβραβευονται οι πολυ καλα διαβασμενοι μαθητες(φτανοντας ως το τελος το 4ο θεμα) αλλα και οι λιγοτερο διαβασμενοι να μην απογοητευονται.

συγχαρητηρια λοιπον στην επιτροπη που διαλεξε αυτα τα ξεματα και ευχομαι να συνεχισει με τον ιδιο τροπο.
Γιατι να προκοψει αυτος που εχει διαβασει καλυτερα και οχι αυτος που ειναι ο καλυτερος;Αυτος πιστευω ειναι ο σκοπος των εξετασεων.Και μεχρι στιγμης μεσα απο τις πανελληνιες γενικα,λιγες χρονιες εχει επιτευχθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*M_anos*

Νεοφερμένος

Ο *M_anos* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παραλήρημα;...

"πανεύκολο, προκλητικά εύκολα,ούτε μια παράγωγο σύνθετης δεν έβαλαν,μονο το βιβλίο να διαβαζες τη βαση την επιανες" :no1:

..ή ποστάρισμα σε λάθος τόπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μια ερώτηση μόνο. Στο τελευταίο ερώτημα θεώρησα συνάρτηση και πήγα με Rolle και αποδείχτηκε. Όμως τη συνάρτηση που θέωρησα την ονόμασα h(x) (μικρό), ασυναίσθητα, διότι δεν είχα προσέξει ότι υπήρχε και η H(x). Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει τόσο βλάκας διορθωτής που να την περάσει για την παράγωγο της Η(χ)?
-----------------------------------------
Γιατι να προκοψει αυτος που εχει διαβασει καλυτερα και οχι αυτος που ειναι ο καλυτερος;Αυτος πιστευω ειναι ο σκοπος των εξετασεων.Και μεχρι στιγμης μεσα απο τις πανελληνιες γενικα,λιγες χρονιες εχει επιτευχθει.

Δεν αμοίβεται στις Πανελλήνιες η ικανότητα, αμοίβεται ο κόπος. Και στην ουσία αυτό είναι που έχει σημασία για ένα μελλοντικό φοιτητή δεδομένου ότι άνθρωποι με μηδενική ικανότητα δεν υπάρχουν. Όλοι στο μέτρο τους έχουν μια ικανότητα η οποία αναπτύσσεται με την προσπάθεια. Δεν είναι Μαθηματική Εταιρεία για να αμοίβεται η πιο έξυπνη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

destroyed

Νεοφερμένος

Η destroyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παραλήρημα;...

"πανεύκολο, προκλητικά εύκολα,ούτε μια παράγωγο σύνθετης δεν έβαλαν,μονο το βιβλίο να διαβαζες τη βαση την επιανες" :no1:

..ή ποστάρισμα σε λάθος τόπικ.

ισως παραληρημα
Αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι ειναι ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν εκανες κατι λαθος εσυ. αν τωρα ο διορθωτης ειναι για σφαλιαρες, ποτε δε ξερεις...
για μενα, κατα 99% θα στο δωσει ολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*M_anos*

Νεοφερμένος

Ο *M_anos* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Οχι μώρε, ντάξει είπαμε. Αφού λες θεωρώ τάδε συνάρτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ισως παραληρημα
Αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι ειναι ευκολα

Ενώ αυτά που λες εσύ, ας πούμε, είναι δύσκολα. Κοίτα, αν θέλουν να σου βάλουν δύσκολα μπορούν να σε κάνουν εσένα να γράψεις 12 και το μέτριο να γράψει 5. Εκ του ασφαλούς όλοι μπορούμε να λέμε τα δικά μας βέβαια. Τι μου λες τώρα, έλεος. Γιατί λες ό,τι να'ναι; Κανένας μέτριος δεν θα καταφέρει να φτάσει πάνω από το 16. Οι 4 ιδιαίτερες μονάδες για τους "καλούς" δεν σου φτάνουν; Δηλαδή ο μέτριος έπρεπε να φτάνει μέχρι το 13; Γιατί; Για να χάσει αυτομάτως τις σχολές από δύο πεδία; Δηλαδή έλεος, από που ακριβώς αρχίζει για σας το "μέτριος"; Απ'το 10 και κάτω; Κατεβάστε λίγο τον αμανέ. Σου λέω, κι εγώ έγραψα, αλλά δεν κάνω έτσι, χαλαρώστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οχι μώρε, ντάξει είπαμε. Αφού λες θεωρώ τάδε συνάρτηση

Στηρίζομαι στο γεγονός ότι στην κατεύθυνση συνήθως διορθώνουν έμπειροι καθηγητές. Αλλά εντάξει και σε ένα βλάκα να πέσω, ο άλλος θα μου το δώσει, δε γίνεται.
Έχω τον πόνο μου, έχω και το διορθωτή. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilakos

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδια πραγματικα τα 2 πρωτα ερωτηματα του τεταρτου θεματος ηταν πραγματικα ψαρωτικα! αν επαιρνες το οριο με το χ να τεινει στο 0 και το f(0) εβγαινε με την μια! οσο για τα προηγουμενα κανεις δεν εχει δικαιωμα να γκρινιαζει καθως ειναι καθαρα θεμα προσωπικης δουλειας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top