[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
α ρε απορω με τη νοοτροπια μερικων δηλαδη τα φετινα θεματα ηταν της mensa?πειτε μου να τα εστειλε η νασα γιατι εγω βρισκω οτι σημερα του 10 ο μαθητης εγραφε ανετα 18 και για να τελειωνει το παραμυθι που το ακουω χρονια οτι ηταν καλος μαθητης και επαθε ζημια στα αυτια του η του συνεβησε το ενα του συνεβησε το αλλο αυτα ειναι δικιολογιες των αδιαβαστων
-----------------------------------------

φιλε ενταξει καλη η δικαιολογια σου αλλα δεν πολυστεκει θα συμφωνησω απολυτα με τα λεγομενα του φιλου απο τα δωδεκαννησα που εγραφε πιο πανω

εσύ πόσο είχες γράψει και ποια χρονιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Μπα εγω θα ελεγα οτι απο την κατηγορια νηπιαγωγειου μεταπηδησαν ΛΙΓΑΚΙ στην κατηγορια των γελοιων.

Δεν έχεις κι άδικο. Για μικρά παιδιά ήταν τα θέματα.
συμφωνω απολυτα φιλαρακο και οπως ειπα προχτες για αυτο η παιδεια παει χαλια η μονη λυση να ξεχωρισει ο πραγματικα καλος ειναι η επιστροφη στις δεσμες εκει θα ξεχωρισει ο παπαγαλος που σκεφτεται τυποποιημενα απο τον εξυπνο που παει παραπανω το μυαλο του ετσι δε θα μπαινει και οκαθε πικραμενος πανεπιστημιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panozi

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν θα μου κόψουν όλη την απάντηση της ΘΕΩΡΙΑΣ για τον ορισμό της παραγώγου; Εγώ γιατί εγραψα το κομματί π είναι κάτω κάτω στην σελίδα π αναφέρεται στα πλευρικά όρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Σε εμάς δεν ήρθε καμμία διευκρίνιση..Τώρα στα υπόλοιπα σχολεία δεν ξερω..:(
σε εμας παντωσ ηρθε διευκρινιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kvgreco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.
Σκέφτομαι αν πρώτα με το καλό μπω σε κάποια σχολή και γίνω φοιτητής θα μπαίνω στο ischool μόνο και μόνο γιά να τα πρήζω στα παιδιά που θα δίνουν εξετάσεις τότε?Α μπα δεν νομίζω.Είναι θέμα χαρακτήρα.
Κι εγώ που πίστευα ότι ο φοιτητής έχει τόσα όμορφα πράγματα να κάνει, παρά να βγάζει τη χολή του χωρίς λόγο εδώ κι εκεί. (διασκέδαση, φοιτητριούλες, άθληση κ.λ.π άντε και διάβασμα:))

Αντίθετα βλέπω με πόση σοβαρότητα οι καθηγητές του φόρουμ αντιμετωπίζουν τα παιδιά και στέκονται ιδιαίτερα στην ψυχολογία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ισως φανηκε υπερβολικο που ειπα οτι μαλλον εχω γραψει 20, αλλα συζητησα με 2 καθηγητες και ειδα τις απαντησεις απο το ιντερνετ πριν το πω. Ημουν απλα χαρουμενος και δεν περασα και την καλυτερη χρονια της ζωης μου φετος. Απλα ενιωσα οτι πιασαν τοπο οι κοποι μου και ηθελα να το πω. Δεν ηθελα να απογοητευσω κανεναν, ποσο μαλλον εχοντας περασει ολο το λουκι της απογοητευσης περυσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selina

Νεοφερμένος

Η selina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
παιδια προς τι το μισος κ ο αλληλοσπαραγμος? αφηστε τους να λενε οτι θελουν, αν νομιζουν οτι τα θεματα ηταν τοσο ευκολα με γεια τους με χαρα τους, αντε με το καλο κ καθηγητες στο harvard.. γιατι οποιος ειναι εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λεει..

οσον αφορα τα θεματα, ΔΕΝ ηταν ευκολα! αν ειναι δυνατον. αν πηγαινες αδιαβαστος η αδιαφορος ΔΕΝ τα εβγαζες ευκολα.. εγω προσωπικα εχω γραψει 18+ αλλα το παλεψα πολυ. ημουν σιγουρη για 19+ αλλα εκανα πατατα στο 3γ! εκανα μια σελιδα λυση. ε δεν θα μου δωσουν 2 μοριακια για τον κοπο μου? τοσο μελανι ξοδεψα!:P εγω π θελω φαρμακευτικη (18668 το'08) φοβαμαι για την ανοδο.. που στο καλο θα φτασουν ακομα???

παντως παιδια καλη συνεχεια σε ολους! οσοι δ τα πηγαν καλα μεχρι τωρα, ψυχραιμια κ μενουν ακομη 3-4 μαθηματα! οσοι γραφουν καλα, να συνεχισουν ετσι!! παμε γερα απο δω κ περαααα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δεν είναι κακό να πει κάποιος ότι έγραψε 20. Κακό είναι να χαρακτηρίζεις αυτούς που δε το κατάφεραν σε ένα μάθημα όπως τα μαθηματικά που όσο διάβασμα και να χεις κάνει δεν είναι σίγουρο ότι θα λύσεις τα πάντα είτε εύκολα είτε δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
εγω π θελω φαρμακευτικη (18668 το'08) φοβαμαι για την ανοδο.. που στο καλο θα φτασουν ακομα???
Ouch! Κι εγω ακριβως το ιδιο σκεφτομαι τωρα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albatross

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Και για να πω και κάτι για την ψηφοφορία, η επιλογή "Δεν έδινα σήμερα/Δεν δίνω πανελλαδικές" έχει λόγο που υπάρχει. Δεν έχω πρόβλημα φυσικά να σχολιάζετε τα θέματα, όσοι δεν δώσατε, αλλά μην ψηφίζετε την εκτίμηση σας στην ψηφοφορία γιατί χαλάει το αποτέλεσμα. Το θέμα είναι να πως βλέπουμε τα θέματα εμείς που δίναμε, για να ξέρουμε και που βρισκόμαστε σε σχέση με τους υπόλοιπους.

Το αναφέρω με αφορμή 2-3 πτυχιούχους/φοιτητές που είδα ότι ψήφισαν εύκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ισως φανηκε υπερβολικο που ειπα οτι μαλλον εχω γραψει 20, αλλα συζητησα με 2 καθηγητες και ειδα τις απαντησεις απο το ιντερνετ πριν το πω. Ημουν απλα χαρουμενος και δεν περασα και την καλυτερη χρονια της ζωης μου φετος. Απλα ενιωσα οτι πιασαν τοπο οι κοποι μου και ηθελα να το πω. Δεν ηθελα να απογοητευσω κανεναν, ποσο μαλλον εχοντας περασει ολο το λουκι της απογοητευσης περυσι.

Μα δεν είναι κακό να μοιράζεσαι τη χαρά σου μαζί μας! Εγώ προσωπικά έγραψα γύρω στο 13-14 και χαίρομαι που κάποια παιδιά σαν εσένα μέσα απο την πρώτη απογοήτευση που τρώνε, κοπιάζουν και τελικά τα καταφέρνουν. Δεν βλάπτεις κανέναν με το να πεις πόσο έγραψες, το να γυρνάει όμως κάποιος και να λέει οτι ήταν γελοία και ότι οποιος δεν έγραψε είναι βλάκας, οκ ρε φίλε είναι παραπάνω απο ενοχλητικό..

Τέσπα συγχαρητήρια για την επιτυχία σου και σου εύχομαι να τα πας εξίσου καλά και στα υπόλοιπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν βλάπτεις κανέναν με το να πεις πόσο έγραψες, το να γυρνάει όμως κάποιος και να λέει οτι ήταν γελοία και ότι οποιος δεν έγραψε είναι βλάκας, οκ ρε φίλε είναι παραπάνω απο ενοχλητικό..
Απλα μην τους ακουτε. Κι εγω κατι τετοια διαβαζα περυσι σε διαφορα forums και ενιωθα ακομα πιο βουρλο που εγραψα 10 (λες και δεν μου εφτανε η δικια μου απογοητευση :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Απλα μην τους ακουτε. Κι εγω κατι τετοια διαβαζα περυσι σε διαφορα forums και ενιωθα ακομα πιο βουρλο που εγραψα 10 (λες και δεν μου εφτανε η δικια μου απογοητευση :P).

Εμένα δεν με νοιάζει πραγματικά.. Ξέρω ότι προσπάθησα, έκατσα και τις 3 ώρες και απλά δεν μου έκοψε να κάνω κάποια πράγματα, ενώ σε άλλα (όπως το fermat που ήθελε στο 3α), έφαγα τρελό κόλλημα και δεν τα ολοκλήρωσα. Γι αυτό ναι, λέω τον εαυτό μου βλάκα, γιατί ήταν κάτι που ήξερα, αλλά εγώ είμαι αυτός που θα με κρίνω, που ξέρω τι προσπάθεια έχω κάνει, τι μπορούσα να γράψω και τι δεν έγραψα. Όλων των άλλων οι κριτικές για εμένα(αυτοί που δεν με γνωρίζουν εννοώ), μην σου πω που γράφονται:P.
Το θέμα είναι ότι, όπως είπαν και κάποια παιδιά, η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο αυτές τις μέρες, και πρέπει να είσαι κάτι παραπάνω απο κακός για να θες να τους την χαλάσεις..
Ο καθένας τη δουλίτσα του και τέλος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Απλα μην τους ακουτε. Κι εγω κατι τετοια διαβαζα περυσι σε διαφορα forums και ενιωθα ακομα πιο βουρλο που εγραψα 10 (λες και δεν μου εφτανε η δικια μου απογοητευση :P).
συγχαρητηρια παντως!ειναι εξαιρετικα δυσκολο νομιζω να παρεις το 10 και να το φτασεις στο αριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
συγχαρητηρια παντως!ειναι εξαιρετικα δυσκολο νομιζω να παρεις το 10 και να το φτασεις στο αριστα.
Δεν ειναι οτι ημουν μαθητης του 10. Απλα οταν το αγχος σε κυριευει, μπορει να σε καταστρεψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MzChiniz

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Δεν ειναι οτι ημουν μαθητης του 10. Απλα οταν το αγχος σε κυριευει, μπορει να σε καταστρεψει...
εγω παλι ειμαι τελειως αχρηστη στα μαθηματικα.σε κανενα αλλο μαθημα δεν νομιζω οτι εχω τοσο μεγαλο προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
εγω παλι ειμαι τελειως αχρηστη στα μαθηματικα.σε κανενα αλλο μαθημα δεν νομιζω οτι εχω τοσο μεγαλο προβλημα.
Φετος πραγματικα καταλαβα ΠΟΣΟ ρολο παιζει η αυτοπεποιθηση (εστω και η στοιχειωδης) οταν δινεις εξετασεις. Αν πας αρνητικα προδιαθετειμενος δεν κανεις τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγω βλεπω παντως οτι αν εξαιρεσεις την απαντηση "Δεν εδινα σημερα/Δεν δινω πανελλαδικες"

149 απο τα 174 (86%) εχουν απαντησει Μετριας δυσκολιας η Δυσκολα ! Αυτο απο μονο του τα λεει ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω βλεπω παντως οτι αν εξαιρεσεις την απαντηση "Δεν εδινα σημερα/Δεν δινω πανελλαδικες"

149 απο τα 174 (86%) εχουν απαντησει Μετριας δυσκολιας η Δυσκολα ! Αυτο απο μονο του τα λεει ολα!

Μα καλυπταν μεγαλο μερος της υλης και ηθελαν προετοιμασια. Απλα δεν ειχαν κατι που να απαιτει τρελη φαντασια. Αλλα επρεπε να εισαι καλα προετοιμασμενος για να γραψεις, ξεκαθαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
τραγουδα εσυ γιατι δε δεχεστε την αποψη του αλλου?:nono:

Γιατί σήμερα δεν έδινες Μαθηματικά Κατεύθυνσης, γι'αυτό. Δε νομίζω ότι μπορείς να κρίνεις θέματα στα οποία άλλοι εξετάζονταν την ώρα που εσύ προφανώς, ως φοιτητής, κοιμόσουνα. Θα σου πρότεινα, λοιπόν, να κρίνεις κυρίως αυτά στα οποία εξετάστηκες, όπως προσπαθώ να κάνω κι εγώ. Αν έχεις κάποια καλύτερη πρόταση για τα θέματα του 2010, να πεις στην Κεντρική Επιτροπή Εξετάσεων να απολύσει τον κύριο Δάσιο και να σε πάρει να τα βάλεις εσύ. Το γεγονός ότι οι μισοί και πλέον μαθητές έγραψαν, προφανώς, υπό του 10 δεν δηλώνει ότι είναι ηλίθιοι (στην Ελλάδα στο επίπεδο 18 ετών τα Μαθηματικά της ύλης είναι πολύ πιο προχωρημένα από αλλού), αλλά ότι τα θέματα δεν ήταν εύκολα. Το γεγονός ότι εγώ έγραψα σήμερα κι ότι είμαι από τους "ψημένους" (όπως δηλώνεις ότι είσαι κι εσύ) δεν σημαίνει απολύτως τίποτα γιατί ξέρω ότι ανήκω σε ένα 5%. Αν εσύ βγάζεις συμπεράσματα απ'το 5% τι να σου πω, οκ. Το πως βρίσκει, πάντως, τα θέματα η σχολική/φροντιστηριακή κοινότητα άσε να το κρίνουν αντικειμενικά οι καθηγητές, έχω μιλήσει με πολλούς απ'το πρωί και δεν είσαι ένας από αυτούς. Άσε τις δέσμες στη νεκρική ησυχία τους, δεν έδωσες με δέσμες, δεν γνωρίζεις πως είναι. Έδωσες κι εσύ Πανελλήνιες κι απ'οτι φαντάζομαι έδωσες και με τα 6 μαθήματα, όπως και σήμερα.
Η προσπάθειά σου ποια ακριβώς είναι; Να αποδείξεις ότι το 5% που γράψαμε σχεδόν άριστα είναι τα "μυαλά" και οι άλλοι είναι μαλάκες; Αν περιμένεις τις Πανελλήνιες να σου αποδείξουν πόσο μυαλό είσαι, τότε προφανώς δεν ξέρεις τι θα πει νοημοσύνη. Κι επιτέλους, άσε την καραμέλα, προετοιμασία, επιμονή, συνέπεια και συστηματικότητα εξετάζουν οι εισαγωγικές εξετάσεις, όχι εξυπνάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top