[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Καί τι έγινε ρε παιδιά αν πώ πόσο έγραψα?Ποιόν ενδιαφέρει στο κάτω κάτω εκτός από μένα?
Αυτό που λες george_K214 εγώ πιστεύω δεν ισχύει.Δεν πιστεύω ότι όλα είναι μέρος του παιχνιδιού.Δηλαδή αν πώ ότι ξέσκισα σήμερα γιά να κομπλάρω κάποιον μαθητή και να του ρίξω το ηθικό τι θα πετύχω έτσι?Πενταροδεκάρες!
Έπειτα ας περιμένουμε κ εμείς οι "άνετοι" γιατί υπάρχουν και στραβόξυλα βαθμολογητές και ποτέ δεν ξέρεις.Αν και ήταν ξεκάθαρα τα θέματα.
Να ρωτήσω κάτι. Στο έρώτημα που έλεγε να βρείτε ένα α, μιά μαθήτρια σηκώθηκε και ζήτησε από τον διευθυντή μήπως υπάρχει ασάφεια.Εκείνος πήγε στο γραφείο και όταν γύρισε μας είπε και συμπληρώσαμε στην εκφώνηση τη λέξη ένας τουλάχιστον α.Το έκαναν αυτό παντού?

Σε μας η μόνη διευκρίνηση που ήρθε ήταν για το 4γ και 4δ την ώρα που πήγα τουαλέτα:lol: αλλά ντάξει, δεν άλλαζε και τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την παρέμβαση σας, ταυτίζομαι απόλυτα όπως και πολλοί άλλοι μαθητές φαντάζομαι, με αυτά που λέτε. Σίγουρα το μεγαλύτερο ποσοστό έγραψε κάτω απ' τη βάση... Αν και δεν έχασα πάνω από 20 μονάδες στην χειρότερη περίπτωση θυμώνω όταν ακούω ότι τα θέματα ήταν γελοία. Και αν τολμήσει να μου ξαναπεί κανείς καθηγητής -σχολείου ή ιδιαίτερου- ότι "αυτό θα έπρεπε να το χες γράψει" (όπως έγινε σήμερα) πραγματικά δεν θα βγει ζωντανός από τα χέρια μου:mad:...(την πρώτη φορά ξαφνιάστηκα τόσο πολύ που δεν μπορούσα να αντιδράσω). Τον συγκεκριμένο αν τον ξαναδώ θα γίνει φονικό!


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το "γελοία". Και εμένα με εκνευρίζουν οι καθηγητές που το λένε αυτό. Γι' αυτό και δεν πάω ποτέ στο φροντιστήριο αν δεν είμαι σίγουρος ότι έχω γράψει πολύ καλά. Πολλές φορές δε θέλω καν να δω τις λύσεις. Οπότε μην τσατίζεσαι, υπάρχουν άλλα 3 μαθήματα. Μάλιστα μπορεί αυτά που δεν έκανες να μην τα έκαναν χιλιάδες άλλοι υποψήφιοι και άσε αυτά που λενε για "γελοία" θέματα και όλοι θα γραψουν 20άρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγώ έχω στεναχορεθεί πάρα πολύ,δεν έγραψα καθόλου καλά..Εύχομαι όμως να τα πάμε καλα στα άλλα..:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μην στεναχωριέσαι Stefi. Έχεις ακόμα δρόμο να διορθώσεις τα πράγματα. Είσαι και συντοπίτησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galois01

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
ναι το εκαναν και σε μας...μας εδωσαν ενα χαρτι που το ελεγε...

Σε εμάς δεν εδοσαν χαρτί απλώς μας είπε να το συμπληρώσουμε στην εκφώνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Πάνω από όλα παιδιά μην απογοητεύεστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ναι και σε μας το ειπαν.Αν και δεν ειναι ασαφεια.Αναθεμα τα ελληνικα που μαθαινουμε...
Αν η φράση ένας αριθμός α εκληφθεί ώς κάποιος άριθμός α τότε δεν υπάρχει πρόβλημα αφού αυτό απαιτούσε η άσκηση.Αλλά αν κάποιος μαθητής το ερμηνεύσει ώς μοναδικός αριθμός α τότε ασφαλώς θα είχε πρόβλημα.Άρα κατά κάποιο τρόπο δεν ήταν εντελώς ξεκάθαρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εγώ έχω στεναχορεθεί πάρα πολύ,δεν έγραψα καθόλου καλά..Εύχομαι όμως να τα πάμε καλα στα άλλα..:xixi:
Μη στεναχωριέσαι, δεν έγινε και τίποτα!!! Έχεις άλλα 3 μαθήματα να γράψεις πάρα πολύ καλά! μείνε ψύχραιμη και μη το αφήσεις να σε πάρει από κάτω!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μακάρι να γράψουμε καλά..:D Στην Βιολογία Γενικής πως τα πήγατε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Μεθοδολογία θέλανε μόνο τα φετινά θέματα :D Μόνο θεωρήματα ήταν... Ωστόσο, δεν τα χαρακτηρίζεις και εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

capito666

Νεοφερμένος

Ο capito666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μεθοδολογία θέλανε μόνο τα φετινά θέματα :D Μόνο θεωρήματα ήταν... Ωστόσο, δεν τα χαρακτηρίζεις και εύκολα.
Συμφωνω... ηθελαν και πολυ μπλα μπλα ομως που τα εκαναν ακομα ποιο δυσκολα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Αν η φράση ένας αριθμός α εκληφθεί ώς κάποιος άριθμός α τότε δεν υπάρχει πρόβλημα αφού αυτό απαιτούσε η άσκηση.Αλλά αν κάποιος μαθητής το ερμηνεύσει ώς μοναδικός αριθμός α τότε ασφαλώς θα είχε πρόβλημα.Άρα κατά κάποιο τρόπο δεν ήταν εντελώς ξεκάθαρο.
ναι αλλα βρισκοντας τον α λες: τι εχω αποδειξει; οτι υπαρχει τουλαχιστον ενας αριθμος. Αρα υπαρχει ενας αριθμος. αρα απαντησα στο ερωτημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galois01

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Αν η φράση ένας αριθμός α εκληφθεί ώς κάποιος άριθμός ατότε δεν υπάρχει πρόβλημα.Αλλά αν κάποιος μαθητής το ερμηνεύσει ώς μοναδικός αριθμός α τότε ασφαλώς θα είχε πρόβλημα.Άρα κατά κάποιο τρόπο δεν ήταν εντελώς ξεκάθαρο.


Συμφωνώ με τον m3Lt3D δεν πιστεύω πως χρειαζόταν κάποια διευκρίνηση σε αυτό το σημείο.Βέβαια καλύτερα που την έδωσαν ώστε να μην υπάρχει καμιά αμφιβολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Να με πάρει η ευχή δεν μπορούσα να βρω που να εφαρμόσω το rolle στο 4γ και για να μην το αφήσω κενό έκανα Bolzano :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Προσωπικά μου φάνηκαν μέτρια με σχετική κλιμάκωση στο τελευταίο θέμα. Όλα τα έγραψα. Αντικειμενικά, πάντως, πέρα απ'το πως βλέπω εγώ τα πράγματα, ο χαρακτηρισμός που κολλάει αγγίζει το δύσκολα.

μπράβο μαγκίά σου που το εθεσες ετσι!!!! και εγώ τα έγραψα όλα αλλα γενικώς χαρακτηρίζονται απαιτητικά.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Από που προκύπτει αυτό; Απ'τους μισούς που έχουν γράψει κάτω απ'το 10 σήμερα ή από τα άλλα τρία μαθήματα που δεν έχουμε γράψει ακόμα; Έλεος, χαλαρώστε επιτέλους...

Συμφωνώ!! Πως μπορείς να κάνει κάποιος προβλέψεις.. Ουσιαστικά μπορείς να ξέρεις τι έγραψεσ στα μαθηματικα σήμερα και στο επιλογής. Έκθεση είναι έκθεση και κανείς δεν μπορεί να πεί έγραψα 19-20. Αν είναι δυνατόν! Έχουμε ακόμη τρία (ή τέσσερα) σημαντικά μαθήματα.. Είμαστε στη μέση... Και όσοι λένε οι βάσεις θα φθάσουν στο ουρανό λένε μ******* Από που το καταλάβατε;; Δηλαδή σήμερα ολοι γράψανε μαθηματικά 18-20..? Εγώ είμαι θετική και σήμερα πήγα πάρα πολύ καλά (95-100) και αυτό το αποδίδω στο ότι βρέθηκα σε καλή μέρα.. Υπήρξαν μαθητές του σχολείου μου πολύ καλοί όπου σήμερα βρέθηκαν στο 13-15 λόγω κακής μέρας. Οπότε ας μην λέμε μεγάλα λόγια για γελοία θέματα μαθηματικών κατεύθυνσης.Και μην ξεχνάτε ότι ακολουθούν άλλα τρία μαθήματα και ποτέ δεν ξέρεις που μπορεί να την πατήσεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
παιδια τα θεματα τα κρινω ως εξης πρωτο θεμα ασχολιαστο αποδειξη αναμενομενη καμια σχεση με περσι ορισμος γενικης παιδειας απλα ημαρτον σωστο λαθος αναμενομενα δευτερο θεμα σχεσον ιδιας δυναμικοτητας με περσι αλλα ισως εγω το θεωρω πιο δυσκολο το περσινο γιατι ηθελε σχημα και απαιτουσε μεγαλυτερη ευχερεια εσας θεμα πραξεων ηταν παμε θεμα 3 που ηταν επιεικως αστειο πρωτο ερωτημα οποιος μαθητης δε το λυσε τι να πω ειναι δυνατον να μην ξερεις να εφαρμοσεις φερματ και απο εκει και περα το μπολτζανο δεν ηταν ακραιο εβγαζε ματια σστο περσινο θεμα ηθελε χειρισμους δυσκολους και ειδικα το ερωτημα ανισοτικης σχεσης και αυτο με τιος ριζες ηταν ακραιο τεταρτο θεμα θα ελεγα χαρισμα μοναδων απλα περσι τα ερωτημα ηταν ακραια απαιτουσαν πολυ μεγαλη μαγκια φετος τα 2 πρωτα ερωτηματα ηταν ευκολα αν δεν ξεερεις να βρεις οριο ριζας τι να πω 0/0 και της θεωρητικης το κανε το θεωρημα ρολ εβγαζε ματια ε και το τελευταιο σιγα τα αιματα με τη μεση τιμη σιγουρα ντροπη στην κυβερνηση που ενοψω ευροεκλογων επιχειρει να τιναξει στον αερα τις πανελληνιες αλλα πρεπει να ξερουν αυτοι οι κυριοι του υπουργειου οτι τελειωσαν ο κοσμος δεν τρωεει αλλο κουτοχορτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον m3Lt3D δεν πιστεύω πως χρειαζόταν κάποια διευκρίνηση σε αυτό το σημείο.Βέβαια καλύτερα που την έδωσαν ώστε να μην υπάρχει καμιά αμφιβολία.


Εγώ πιστεύω με την διευκρίνηση το έκαναν λίγο (πολύ λίγο) πιό εύκολο...

Γιατί μες στο χάος να σκεφτείς τι θεώρημα να κάνεις, έρχεται η διευκρίνηση και περιορίζεσαι λίγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
ναι αλλα βρισκοντας τον α λες: τι εχω αποδειξει; οτι υπαρχει τουλαχιστον ενας αριθμος. Αρα υπαρχει ενας αριθμος. αρα απαντησα στο ερωτημα

Όχι όχι κάνεις λάθος.Μιλάμε γιά τον μαθητή που θα νόμιζε ότι έπρεπε να βρεί μοναδικό α.Βρίσκοντας τον α έπρεπε να αποδείξει στη συνέχεια ότι δεν υπάρχει άλλος κατάλαβες?
Στο σημείο αυτό ακριβώς υπήρχε η σύγχυση, γι αυτό εξάλλου η επιτροπή έδωσε διευκρίνηση.Γιά να γίνει απολύτως σαφές το ερώτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pilasboy

Νεοφερμένος

Ο Pilas Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Τα έλυσα όλα,ελπίζω να είναι και σωστά.Ήταν εύκολα πιστεύω.
Ωστόσο είδα πολλά παιδιά της τεχνολογικής που δεν πήγαν καθόλου καλά


ΜΑΚΑΡΙ.....γτ αμα συνεχιζουμε ετσι η ιατρικη θα φτασει....................στον ουρανο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top