[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

marios_marios_19

Νεοφερμένος

Ο marios_marios_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ενταξει εγω τα λεω ευκολα αν τα κρινω με τα περσινα αλλα σε γενικες γραμμες δν μου φανηκαν και παρα πολυ ευκολα, τν ειχαν την δυσκολια τους ειδικα το 4ο και στο 3ο το τελευταιο ερωτημα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kebikebirodos

Νεοφερμένος

Η Αρχοντίααα Ρόδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?? Ειστε πραγματικα διανοιες ή απλα μα***** οσοι λετε οτι ηταν πανευκολα τα θεματα???

χαχαχα α μπράβο πες τα..
τα πανευκολα-γελοία ψάχνω εγώ ακόμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Τα θέματα στα μαθηματικά κατεύθυνσης μόλις που ξέφυγαν από την κατηγορία γελοία και μεταπήδησαν στην κατηγορία εύκολα.
δε νομίζεις ότι έτσι προσβάλλεις όσους δεν έγραψαν καλά; και δε μιλάω για μένα γιατί μόνο ένα υποερώτημα δεν έλυσα και δε ξέρω και γιατί. Αλλά λίγο σεβασμός σε όσους δεν τα κατάφεραν για τους χ-ψ λόγους δε νομίζω ότι βλάπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalelo

Νεοφερμένος

Η natalelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γενικά δεν ήταν δύσκολα για έναν διαβασμένο, υπήρχε μια δυσκολία στο τελευταίο θέμα όπως συνηθίζεται ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Τα θεματα ηταν ομολογουμενως ευκολα.Ο χαρακτηρισμος αυτος προκυπτει οχι τοσο απο τα θεματα αυτα καθεαυτα, οσο απο την προετοιμασια που καναμε ολοι οσοι θελαμε να γραψουμε.
Για οποιον δεν το καταλαβε: τα θεματα για αλλη μια φορα βοηθησαν τον παπαγαλο να επιβιωσει(και οχι μονο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τα έλυσα όλα, κρατώ μια αμφιβολία για το 4δ, που αντί για ΘΜΤ, όπως λένε τα κανάλια, το έβγαλα με Rolle, θεωρώντας μια συνάρτηση που βρήκα έπειτα από ψάξιμο. Δεν έχει κανένα μαθηματικό λάθος γιατί το έλεγξα από 300 μεριές και καταλήγει στο ζητούμενο κανονικότατα, απλά διατηρώ μια αμφιβολία. Από κει και πέρα, επειδή και αντικειμενικός μπορώ να είμαι και επειδή έχω μιλήσει με τουλάχιστον 30 παιδιά απ'το πρωί, είναι εντελώς άστοχο να λέτε ότι είναι "εύκολα". Ήταν σχεδόν στο ίδιο επίπεδο με πέρσι, με 4ο θέμα ευκολότερο αλλά με την πρώτη ματιά σε τρομάζει λίγο, και 2ο-3ο σχετικά δυσκολότερα απ'τα περσινά αντίστοιχα. Και πάλι φέτος ένα πολύ μεγάλο διψήφιο ποσοστό θα πέσει κάτω απ'το 10, αυτό σας το υπογράφω. Αλλά τουλάχιστον είμαι ευχαριστημένος που έφυγε αυτό το μάθημα απ'τη μέση κι ευτυχώς, για μένα, έφυγε καλά. Τα επόμενα παλεύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?? Ειστε πραγματικα διανοιες ή απλα μα***** οσοι λετε οτι ηταν πανευκολα τα θεματα???


την ιδια ακριβως απορια εχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JIMKILLER_17

Νεοφερμένος

Ο JIMKILLER_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω ρε παιδια ειμαι μαθητης του 18 και σημερα εγραψα περιπου 6... πως γινεται αυτο??? πολυ γκαντεμια ρε γαμωτο... τελος παντων ευχομαι σε ολους σας καλη επιτηχεια στα αλλα μαθηματα... αντε σε 10 μερεσ τελειωνουμε και μετα εχει ουισκια και μπυρες αλλα μεχρι τοτε εχουμε ακομα Α.Ο.Δ.Ε, Φυσικη, Προγραμματισμο και Οικονομια.Αντε να δουμε......!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panozi

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δυστηχώς στις πανελλήνιες γράφει αυτός που είναι ψύχραιμος.Υπάρχουν παιδιά που αξίζουν υψηλές βαθμολογίες αλλά λόγο άγχους δεν γράφουν καθόλου καλά.....Ετσι και σήμερα ήθελε λιγο παραπάνω ψυχραιμία στα θέματα.Εξάλλου είναι Μ.Κ δεν μπόρουν όλοι να ανταπεξέκθουν το ίδιο...
Καλή συνέχεια και στα επόμενα τωρα:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τα θεματα ηταν ομολογουμενως ευκολα.Ο χαρακτηρισμος αυτος προκυπτει οχι τοσο απο τα θεματα αυτα καθεαυτα, οσο απο την προετοιμασια που καναμε ολοι οσοι θελαμε να γραψουμε.
Για οποιον δεν το καταλαβε: τα θεματα για αλλη μια φορα βοηθησαν τον παπαγαλο να επιβιωσει(και οχι μονο).

Η διαφορά με τα περσινά ήταν ότι τα φετινά δεν είχαν τίποτα που κάποιος θα μπορούσε να μην έχει ξαναδεί ποτέ, όπως το πρώτο ερώτημα πέρσι στο 4ο. Αλλά εύκολα δεν τα λες. Και σαφώς, βέβαια, καταλαβαίνω ότι για έναν καλό εύκολα είναι, τα περισσότερα είναι εύκολα για έναν καλό, αλλά οι καλοί δεν είναι ο κανόνας στο συγκεκριμένο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?? Ειστε πραγματικα διανοιες ή απλα μα***** οσοι λετε οτι ηταν πανευκολα τα θεματα???

οι περισότεροι είναι απλά ψωνάρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklink

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Τα θέματα στα μαθηματικά κατεύθυνσης μόλις που ξέφυγαν από την κατηγορία γελοία και μεταπήδησαν στην κατηγορία εύκολα.

Μπα εγω θα ελεγα οτι απο την κατηγορια νηπιαγωγειου μεταπηδησαν ΛΙΓΑΚΙ στην κατηγορια των γελοιων.

Ε ρε τι ακουμε....

Συνελθετε μερικοι, και βγαλτε συμπερασματα για την πλειοψηφια των μαθητων και οχι για το 10 αντε 20%..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
χ=2λ+1 και ψ=2λ-1 και λυνοντας συστημα εβγαινε ψ=χ-2 (αν θυμαμαι καλα τα νουμερα, παντως ετσι παει).

Πω καλα βλακας τελειως ειμαι. Το καναμε και φετος στα μαθηματικα σε παραμετρικες για να βρουμε ευθειες. Παει, το χασα.
Χαιρομαι btw που εγραψες 20(εστω, κατα 99,9%:P)

Στο β του 2ου θεματος πηρα d(ε,ο) οπου ο(0,0) (η αρχη των αξονων δηλαδη), το βγαλα που τοσο ειναι και το μετρο του z0 αρα ισχυει αυτο που λεει.
Ε?:wow:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δυστηχώς στις πανελλήνιες γράφει αυτός που είναι ψύχραιμος.Υπάρχουν παιδιά που αξίζουν υψηλές βαθμολογίες αλλά λόγο άγχους δεν γράφουν καθόλου καλά.....Ετσι και σήμερα ήθελε λιγο παραπάνω ψυχραιμία στα θέματα.Εξάλλου είναι Μ.Κ δεν μπόρουν όλοι να ανταπεξέκθουν το ίδιο...
Καλή συνέχεια και στα επόμενα τωρα:xixi:

Ω, ναι, έχεις τραγικό δίκιο σχετικά με το άγχος, πραγματικά ήταν ίσως η μεγαλύτερη επιτυχία μου σήμερα το ότι δεν αγχώθηκα σχεδόν σε κανένα σημείο. Μεγάλη κουβέντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Fallen

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πραγματικά τσάμπα όλη η αγωνία που με έφαγε. Όταν ήρθαν τα θέματα χαλάρωσα, κοιταξα λίγο το ταβάνι, ξεφύλισα λιγω να δω τις σελίδες. Κοιτάζω 1ο θέμα, λέω εντάξει είναι εύκολα για να πάρεις το 5. 2ο Θέμα λέω εντάξει α ερώτημα, β ερώτημα τα κάνω και ψάχνω για 3ο... Λέω εντάξει για να πάρει απλός μαθητής 10. Φτάνω στο τριτο λέω άντε για να πάρει ο μέτριος μαθητής 15. Ε μετά στο τελευταίο λέω έλεος για να γράψουν όλοι 20.. Ξενέρωσα... Δεν ξέρω ίσως επειδή τα μαθηματικά είναι το αγαπημένο μου μάθημα να μου φάνηκε έτσι. Χαιρόμουν και για κάτι φίλους μου που ήθελαν να γράψουν 15-16. Και μόλις βγήκα άκουγα ότι οι περισότεροι πήγαν χάλια... Για όσους δεν τα πήγαν καλά δεν χρειάζεται άγχος. Για τους άλλους δεν χρειάζεται επανάπαυση! Καλή συνέχεια!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natalelo

Νεοφερμένος

Η natalelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Στα μαθηματικά δεν νομιζω ότι θέλουν παπαγαλία και πολύ μπλα μπλα, αν πεις αυτο που ρωτάνε φτάνει. Ελπίζω δηλαδή γιατί εγώ τα γράφω και με δικά μου λόγια ^^ Ο καθηγητής ποτέ δε μου είχε κάνει παρατήρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πω καλα βλακας τελειως ειμαι. Το καναμε και φετος στα μαθηματικα σε παραμετρικες για να βρουμε ευθειες. Παει, το χασα.
Χαιρομαι btw που εγραψες 20(εστω, κατα 99,9%:P)

Στο β του 2ου θεματος πηρα d(ε,ο) οπου ο(0,0) (η αρχη των αξονων δηλαδη), το βγαλα που τοσο ειναι και το μετρο του z0 αρα ισχυει αυτο που λεει.
Ε?:wow:

Υπάρχουν άπειροι μιγαδικοί με το ίδιο μέτρο, αλλά δεν ταυτίζονται. Ο δόκιμος τρόπος είναι να φέρεις στο γεωμετρικό τόπο την κάθετο που διέρχεται απ'το Ο και να βρεις το ίχνος της πάνω στο γεωμετρικό τόπο. Αυτή είναι και η εικόνα του Ζο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προσωπικά μου φάνηκαν μέτρια με σχετική κλιμάκωση στο τελευταίο θέμα. Όλα τα έγραψα. Αντικειμενικά, πάντως, πέρα απ'το πως βλέπω εγώ τα πράγματα, ο χαρακτηρισμός που κολλάει αγγίζει το δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
ειμαι απουσιολογος του τμηματος κ ο κολλητος μου απουσιολογος του διπλανου τμηματος σε ενα σχολειο σχετικα μεγαλο(οχι οτι αυτο σημαινει οτι ειμαστε καποιοι κ λοιπα)...και οι 2 δε γραψαμε τ 4 θεμα γ κ δ...επισης η πλειοψηφεια των παιδιων που συναντησα στ δρομο καθως γυριζα σπιτι τα βρηκαν μετρια προς πολυ δυσκολα...τωρα αν σε αυτο τ site υπαρχουν τοσα σαινια που ξεσκιστηκαν στ γελια κ θεωρησαν πως τ θεμετα μεταπηδησαν στ γελοια πειτε γιατι η κατασταση ειναι σοβαρη..να καλεσουμε αμεσα τη ΝΑΣΑ,πιστευω θα ενδιαφερθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγώ υπολογιζω οτι εγραψα γυρω στο 95% (εχω πληρη γνωση του τι λέω). Τα θέματα ηταν δυσκολα. Αν δεν μου ειχε μεινει γυρω στη μία ωρα για να γραψω το 4γ κ το 4δ το πιο πιθανό είναι να μην είχα προλάβει να τα λυσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top