[2/6/2014] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 91)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 37 40.7%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 29 31.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 12 13.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 4.4%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 5 5.5%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 4 4.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Aρχικά να πω για όσους έχουν δώσει προηγούμενες χρονιές να σταματήσουν να λένε για γελοία θέματα.Ρίχνουν την ψυχολογία τ ων παιδιών που δεν τα πήγαν καλά.Επίσης έξω από όλο αυτό όλα μας φαίνονται εύκολα.Την ώρα της εξέτασης το άγχος είναι τέτοιο που 1+1 =οτιδήποτε άλλο εκτός από 2...Ως προς τα θέματα τώρα.Δεν μπορώ να κρίνω σωστά γιατί τα έχω ξεχάσει συνεπώς δεν τα έλυσα για να έχω πλήρη γνώμη..To B θέμα το βρίσκω εύκολο στα πλαίσια που κινούνται οι ασκήσεις μιγαδικών σε σχολείο και βοηθήματα.Το Γ είχε ενδιαφέρον ως προς το Γ2 ενώ το Γ3 ήταν εμβαδόν που δεν είναι και το καλύτερο για εμάς τους μαθητές.Το Δ είχε ένα πολύ ενδιαφέρον Δ3 το Δ2α δεν θυμάμαι να το λύσω ενώ βάλανε ρυθμό μεταβολής ??? Τους μούλους....Πότε δεν το χώνεψα αυτό το κομμάτι.Γενικά ήταν πιο δίκαια και κατανοητά σε σχέση με πέρσι.Ήθελε πολύ γράψιμο και εδώ...Δεν κάλυψε όλη την ύλη..Ως προς τα θεωρήματα και τα ολοκληρώματα.Και τέλος πέρα από την δυσκολία δεν ήταν τόσο φρικιαστικά στην όψη όπως πέρσι που ένα σοκ το πάθαμε βλέποντάς τα

Ο ρυθμός μεταβολής ήταν φρικιαστικός στην όψη :hehe: μόλις τον είδα μου ήρθε να βάλω τα γέλια γιατι κάθε χρονια περιμέναμε ρυθμό μεταβολής και τελικά έπεσε φέτος. Αλλα μόλις το επιανες, έβγαινε σχετικά απλά.
Τα θέματα ΔΕΝ ήταν γελοία. Οι περσινοί κολλήσατε κυρίως στο Β3 και μετα χάθηκε το παιχνίδι. Τα φετινά θέματα, με εξαίρεση το δεύτερο που ήταν απλο, ήθελαν προσοχή σε λεπτομέρειες και καλή αιτιολόγηση. Έλεος γιατι φέτος όλα τα θέματα τα βγάζουμε γελοία. Ξέρετε πολλούς μέτριους μαθητές να έγραψαν πανω από 15 φέτος; Οι καλοί, οι διαβασμένοι έγραψαν πολυ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filippos14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Filippos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Ο ρυθμός μεταβολής ήταν φρικιαστικός στην όψη :hehe: μόλις τον είδα μου ήρθε να βάλω τα γέλια γιατι κάθε χρονια περιμέναμε ρυθμό μεταβολής και τελικά έπεσε φέτος. Αλλα μόλις το επιανες, έβγαινε σχετικά απλά.
Τα θέματα ΔΕΝ ήταν γελοία. Οι περσινοί κολλήσατε κυρίως στο Β3 και μετα χάθηκε το παιχνίδι. Τα φετινά θέματα, με εξαίρεση το δεύτερο που ήταν απλο, ήθελαν προσοχή σε λεπτομέρειες και καλή αιτιολόγηση. Έλεος γιατι φέτος όλα τα θέματα τα βγάζουμε γελοία. Ξέρετε πολλούς μέτριους μαθητές να έγραψαν πανω από 15 φέτος; Οι καλοί, οι διαβασμένοι έγραψαν πολυ καλά.
Γιατι ολοι πισω απο το pc με τον καφε τα λυνουμε ευκολα και θελουμε λιγο πολυ να το πεξουμε καλυτεροι απο τους αλλους,στην ταξη ομως ειναι διαφορετικα τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Ο ρυθμός μεταβολής ήταν φρικιαστικός στην όψη :hehe: μόλις τον είδα μου ήρθε να βάλω τα γέλια γιατι κάθε χρονια περιμέναμε ρυθμό μεταβολής και τελικά έπεσε φέτος. Αλλα μόλις το επιανες, έβγαινε σχετικά απλά.
Τα θέματα ΔΕΝ ήταν γελοία. Οι περσινοί κολλήσατε κυρίως στο Β3 και μετα χάθηκε το παιχνίδι. Τα φετινά θέματα, με εξαίρεση το δεύτερο που ήταν απλο, ήθελαν προσοχή σε λεπτομέρειες και καλή αιτιολόγηση. Έλεος γιατι φέτος όλα τα θέματα τα βγάζουμε γελοία. Ξέρετε πολλούς μέτριους μαθητές να έγραψαν πανω από 15 φέτος; Οι καλοί, οι διαβασμένοι έγραψαν πολυ καλά.

Δεν είπα ότι ήταν γελοία.Το ξεκαθάρισα ότι όσοι είναι έξω από το χορό πολλά τραγούδια ακούγονται.Μιλάνε εκ του ασφαλούς και οι περισσότεροι σπουδάζουν σε σχολές που έχουν μαθηματικά και φυσική.Επειδή εγώ που σπουδάζω νοσηλευτική και είμαι πιο αντικειμενικός φαντάζομαι ,μπορώ να καταλάβω ότι ούτε γελοία ήταν αλλά ούτε και παλούκια.Κάθε χρονιά υπάρχει κάτι δύσκολο και κάτι εύκολο.Κάνουν διαγωνισμό κατουρήματος.H αλήθεια είναι ότι πέρσι το Β3 μας καθυστέρησε και μας έριξε πολύ την ψυχολογία γιατί λέγαμε φαντάσου πως θα είναι τα επόμενα.Είδαμε και τις κουμούτσες μετά και τις σύνθετες συναρτήσεις και την μπουλέψαμε.Πλέον είχαμε θολώσει και δεν βλέπαμε μπροστά μας.Μπορώ να πω ότι μερικά ερωτήματα πέρσι ήταν θέμα παρατηρητικότητας και φλασιάς.Σε καμία περίπτωση δεν κρίνω τα θέματα εύκολα.Τα κρίνω απαιτητικά και στα πλαίσια που πρέπει να κινούνται τα μαθηματικά στις πανελλήνιες.Φέτος θα πάρουν περισσότεροι 20 ενώ πέρσι οι περισσότεροι λόγω Β3 πήγαιναν αυτόματα στο 18. Βέβαια μέσα στο καλό υπάρχει και το κακό πως ΙΣΩΣ αυξηθούν οι βάσεις.Επιπλέον ήταν πολλά και δεν έβγαιναν λόγω χρόνου σε συνδυασμό το αξέχαστο Β3.Η μαθηματικός μου έκανε 2 μιση ώρες να τα λύσειοπότε φαντάσου εμείς.Καλή συνέχεια σε ότι δίνεις Βιολογία ή ΑΟΔΕ και καλά αποτελέσματα.Το χα ξαναπει πάρτε εκδίκηση για την γενιά του 95
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr. Thrax

Νεοφερμένος

Ο Dr. Thrax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
περιπου ποσες μερες μετα την φυσικη θα βγουν τα αποτελεσματα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
περιπου ποσες μερες μετα την φυσικη θα βγουν τα αποτελεσματα ;
νομιζω 4 βδομαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
νομιζω 4 βδομαδες

οχι ρε συ πολυ λες! τελη του μηνα θα εχουν βγει δηλαδη μετα απο κανα 2 βδομαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οχι ρε συ πολυ λες! τελη του μηνα θα εχουν βγει δηλαδη μετα απο κανα 2 βδομαδες

Aφου περσυ ειχαν ηδη τελειωσει οι εξετασεις (στις 29 τελειωσαν αν θυμαμαι καλα) πως γινεται να τους πηρε τοτε 3-4 εβδομαδες και τωρα 2;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Aφου περσυ ειχαν ηδη τελειωσει οι εξετασεις (στις 29 τελειωσαν αν θυμαμαι καλα) πως γινεται να τους πηρε τοτε 3-4 εβδομαδες και τωρα 2;:worry:

Εχω την εντυπωση πως το υπουργειο ειπε πως τα αποτελεσματα θα βγουν τελη ιουνη. Οχι 100% αλλα ετσι νομιζω πως ακουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Προφανώς τα θέματα δεν ήταν γελοία. Ούτε δύσκολα ήταν όμως. Μάλλον βατά τα λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση πως το υπουργειο ειπε πως τα αποτελεσματα θα βγουν τελη ιουνη. Οχι 100% αλλα ετσι νομιζω πως ακουσα.

Και εγώ κάτι τέτοιο είχα διαβάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Παιδιά η δυσκολία των θεμάτων ήταν κάτι ανάμεσα σε 2012 και 2013...μη λέμε και ό,τι θέλουμε. Αν λάβουμε υπ' όψη μας ότι δεν υπήρχε φέτος κανένα εξωφρενικό-υπερδιαστημικό Β3 θα έλεγα ότι ήταν καλά θεματάκια. Στα μείον το γελοίο Β θέμα και η έλλειψη ΘΜΤ και αντιπαραγώγισης από τα Γ-Δ θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
η δυσκολια στα μαθ κατ βρισκεται στα υπαρξιακα θεματα υπηραχν πουθενα και δεν τα ειδα?Μην μου πειτε οτι αυτα τα θεματα ηθελαν μαθηματικη σκεψη για να τα λυσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top